Hoofdmenu openen

Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1976

sportevenement op de Olympische Spelen

Paardensport is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal. Er werden in Montreal 6 onderdelen afgewerkt in 3 categorieën met telkens een individueel onderdeel en een onderdeel voor landenteams: de military, de dressuur en het springconcours.

België behaalde op deze Spelen twee bronzen medailles op deze Spelen bij paardensport, een medaille bij spring concours individueel en een medaille bij spring concours teams. Nederland behaalde geen medailles.

Inhoud

dressuurBewerken

individueelBewerken

rang sporter paard land score
  Christine Stückelberger Granat   SUI 1486
  Harry Boldt Woycek   FRG 1435
  Reiner Klimke Mehmed   FRG 1395
4 Gabriela Grillo Ultimo   FRG 1257
5 Dorothy Morkis Monaco   USA 1249
6 Viktor Oegrjoemov Said   URS 1247
7 Christilot Hanson-Boylen Gaspano   CAN 1217
8 Ulla Petersen Chigwell   DEN 1192

teamBewerken

rang sporter paard land score totaal
  Harry Boldt
Reiner Klimke
Gabriela Grillo
Woycek
Mehmed
Ultimo
  FRG 1863
1751
1541
5155
  Christine Stückelberger
Ulrich Lehmann
Doris Ramseier
Granat
Widin
Roch
  SUI 1869
1425
1390
4684
  Hilda Gurney
Dorothy Morkis
Edith Master
Keen
Monaco
Dahlwitz
  USA 1607
1559
1481
4647
4 Viktor Oegrjoemov
Ivan Kalita
Ivan Kizimov
Said
Tarif
Rebus
  URS 1597
1520
1425
4542
5 Christilot Hanson-Boylen
Lorraine Stubbs
Barbara Stracey
Gaspano
True North
Jungherr II
  CAN 1590
1549
1399
4538
6 Ulla Petersen
Tonny Jensen
Nils Haagensen
Chigwell
Fox
Lowenstern
  DEN 1552
1521
1375
4448
7 Jo Rutten
Louky van Olphen-van Amstel
Marjolijn Greeve
Banjo
Aleric
Lucky Boy
  NED 1533
1449
1398
4380
8 Sarah Whitmore
Jennie Loriston-Clarke
Diana Mason
Junker
Cadett
Special Ed
  GBR 1375
1375
1326
4076

eventingBewerken

individueelBewerken

rang sporter paard land score
  Edmund Coffin Bally-Cor   USA -114.99
  Michael Plumb Better & Better   USA -125.85
  Karl Schultz Madrigal   FRG -129.45
4 Richard Meade Jacob Jones   GBR -141.35
5 Wayne Roycroft Laurenson   AUS -178.04
6 Gerard Sinnott Croghan   IRL -178.85
7 Jean Valat Vampire   FRA -187.70
8 Joeri Salnikov Rumpel   URS -189.46

teamBewerken

rang sporter paard land score totaal
  Edmund Coffin
Michael Plumb
Bruce Davidson
Mary Anne Tauskey
Bally-Cor
Better & Better
Irish-Cap
Marcus Aurelius
  USA -114.99
-125.85
-200.16
-269.49
-441.00
  Karl Schultz
Herbert Blöcker
Helmut Rethemeier
Otto Ammermann
Madrigal
Albrant
Pauline
Volturno
  FRG -129.45
-213.15
-242.00
DNF
-584.60
  Wayne Roycroft
Mervyn Bennett
Bill Roycroft
Denis Pigott
Laurenson
Regal Reign
Version
Hillstead
  AUS -178.04
-206.04
-215.46
-246.51
-599.54
4 Euro Federico Roman
Mario Turner
Alessandro Argenton
Giovanni Bossi
Shamrock
Tempest Blisland
Woodland
Boston
  ITA -194.14
-213.19
-274.91
DNF
-682.24
5 Joeri Salnikov
Valeri Dvorjaninov
Viktor Kalinin
Pjotr Gornoesjko
Rumpel
Zeila
Araks
Gusar
  URS -189.46
-218.25
-313.84
DNF
-721.55
6 Juliet Graham
Cathy Wedge
Robin Hahn
James Day
Sumatra
City Fella
L'Esprit
Viceroy
  CAN -202.69
-286.76
-319.36
DNF
-808.81

springconcoursBewerken

individueelBewerken

rang sporter paard land score
  Alwin Schockemöhle Warwick Rex   FRG 0.00
  Michel Vaillancourt Branch County   CAN 12.00
  François Mathy Gai Luron   BEL 12.00
4 Debbie Johnsey Moxy   GBR 12.00
5 Frank Chapot Viscount   USA 16.00
Guy Creighton Mr. Dennis   AUS 16.00
Marcel Rozier Bayard de Maupas   FRA 16.00
Hugo Simon Lavendel   AUT 16.00

teamBewerken

rang sporter paard land score totaal
  Hubert Parot
Marcel Rozier
Marc Roguet
Michel Roche
Rivage
Bayard de Maupas
Belle de Mars
Un Espoir
  FRA 12.00
12.00
24.00
32.00
40.00
  Alwin Schockemöhle
Hans Günter Winkler
Sönke Sönksen
Paul Schockemöhle
Warwick Rex
Torphy
Kwepe
Agent
  FRG 12.00
16.00
20.00
24.00
44.00
  Eric Wauters
François Mathy
Edgard-Henri Cuepper
Stanny Van Paesschen
Gute Sitte
Gai Luron
Le Champion
Porsche
  BEL 15.00
20.00
28.00
36.00
63.00
4 Frank Chapot
Robert Ridland
William Brown
Michael Matz
Viscount
South Side
Sandsablaze
Grande
  USA 16.00
20.00
28.00
40.00
64.00
5 James Day
Michel Vaillancourt
Ian Millar
Jim Elder
Sympatico
Branch County
Countdown
Raffles II
  CAN 20.00
20.50
27.50
36.00
64.50
6 Luis Alvarez de Cervera
Alfonso Segovia Segovia
José María Rosillo Torres
Eduardo Amorós Lluch
Acorne
Val de Loire
Agamenon
Limited Edition
  ESP 16.00
23.00
36.00
39.00
71.00
7 Debbie Johnsey
Rowland Fernyhough
Peter Robeson
Graham Fletcher
Moxy
Bouncer
Law Court
Hideaway
  GBR 24.00
31.00
32.00
36.00
76.00
8 Fernando Hernández
Fernando Senderos
Luis Razo
Carlos Aguirre
Fascination
Jet Run
Pueblo
Consejero
  MEX 24.00
24.00
28.50
38.25
76.25

MedaillespiegelBewerken