Hoofdmenu openen

Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1972

sportevenement op de Olympische Spelen

Paardensport is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1972 in München. Er werden in München 6 onderdelen afgewerkt in 3 categorieën met telkens een individueel onderdeel en een onderdeel voor landenteams: de military, de dressuur en het springconcours.

Nederland en België behaalden geen medailles op deze Spelen bij paardensport.

Inhoud

dressuurBewerken

individueelBewerken

rang sporter paard land score
  Liselott Linsenhoff Piaff   FRG 1229
  Jelena Petoesjkova Pepel   URS 1185
  Josef Neckermann Venetia   FRG 1177
4 Ivan Kizimov Ichor   URS 1159
5 Ivan Kalita Tarif   URS 1130
6 Ulla Håkansson Ajax   SWE 1126
7 Karin Schlüter Liostro   FRG 1113
8 Maud von Rosen Lucky Boy   SWE 1088

teamBewerken

rang sporter paard land score totaal
  Jelena Petoesjkova
Ivan Kizimov
Ivan Kalita
Pepel
Ichor
Tarif
  URS 1747
1701
1647
5095
  Liselott Linsenhoff
Josef Neckermann
Karin Schlüter
Piaff
Venetia
Liostro
  FRG 1763
1706
1614
5083
  Ulla Håkansson
Ninna Swaab
Maud von Rosen
Ajax
Casanova
Lucky Boy
  SWE 1649
1622
1578
4849
4 Aksel Mikkelsen
Ulla Petersen
Charlotte Ingemann
Talisman
Chigwell
Souliman
  DEN 1597
1534
1475
4606
5 Gerhard Brockmüller
Wolfgang Müller
Horst Köhler
Marios
Semafor
Imanuel
  GDR 1545
1521
1486
4552
6 Christilot Hanson
Cynthia Neale
Lorraine Stubbs
Armagnac III
Bonne Année
Venezuela
  CAN 1615
1424
1379
4418
7 Christine Stückelberger
Hermann Dür
Marita Aeschbacher
Granat
Sod
Charlamp
  SUI 1528
1466
1389
4383
8 Anny van Doorne
Kees Benedictus-Lieftinck
John Swaab
Pericles
Turista
Maharadscha
  NED 1480
1420
1409
4309

eventingBewerken

individueelBewerken

rang sporter paard land score
  Richard Meade Laurieston   GBR +57.73
  Alessandro Argenton Woodland   ITA +43.33
  Jan Jönsson Sarajevo   SWE +39.67
4 Mary Gordon-Watson Cornishman V   GBR +30.27
5 Kevin Freeman Good Mixture   USA +29.87
6 Bill Roycroft Warrathoola   AUS +29.60
7 Richard Sands Dépêche   AUS +24.87
8 Bruce Davidson Plain Sailing   USA +24.47

teamBewerken

rang sporter paard land score totaal
  Richard Meade
Mary Gordon-Watson
Bridget Parker
Mark Phillips
Laurieston
Cornishman V
Comish Gold
Great Ovation
  GBR +57.73
+30.27
+7.53
-134.33
+95.53
  Kevin Freeman
Bruce Davidson
Michael Plumb
James Wofford
Good Mixture
Plain Sailing
Free and Easy
Kilkenny
  USA +29.87
+24.47
-43.53
-99.83
+10.81
  Harry Klugmann
Ludwig Gössing
Karl Schultz
Horst Karsten
Christopher Rob
Chikago
Pisco
Sioux
  FRG +8.00
-0.40
-25.60
DNF
-18.00
4 Bill Roycroft
Richard Sands
Brian Schrapel
Clarke James Roycroft
Warrathoola
Dépêche
Wakool
Furtive
  AUS +29.60
+24.87
-82.33
-296.12
-27.86
5 Rudolf Beerbohm
Jens Niehls
Joachim Brohmann
Helmut Gille
Ingolf
Big-Ben
Uranio
Pflicht
  GDR +3.80
-60.00
-71.73
-74.20
-127.93
6 Paul Hürlimann
Anton Bühler
Alfred Schwarzenbach
Max Hauri
Grand Times
Wukari
Big Boy
Red Baron
  SUI -11.03
-19.87
-125.53
DNF
-156.43
7 Sergej Moechin
Valentin Gorelkin
Vladimir Lanjoegin
Mamasjom Ismailov
Reisfeder
Rok
Zimar
Trest
  URS -0.13
-34.93
-155.00
DNF
-190.06
8 Alessandro Argenton
Dino Costantini
Mario Turner
Stefano Angioni
Woodland
Lord Jim
Forgotten Fred
Sauvage
  ITA +43.33
-98.18
-148.73
DNF
-203.58

springconcoursBewerken

individueelBewerken

rang sporter paard land score
  Graziano Mancinelli Ambassador   ITA 8.00
  Ann Moore Psalm   GBR 8.00
  Neal Shapiro Sloopy   USA 8.00
4 James Day Steelmaster   CAN 8.75
Hugo Simon Lavendel   AUT 8.75
Hartwig Steenken Simona   FRG 8.75
7 Marcel Rozier Sans Souci   FRA 12.00
8 Alfonso Segovia Tic Tac   ESP 16.00
Fritz Ligges Robin   FRG 16.00

teamBewerken

rang sporter paard land score totaal
  Fritz Ligges
Gerd Wiltfang
Hartwig Steenken
Hans Günter Winkler
Robin
Askan
Simona
Torphy
  FRG 8.00
12.00
12.00
16.00
32.00
  William Steinkraus
Neal Shapiro
Kathryn Kusner
Frank Chapot
Main Spring
Sloopy
Fleet Apple
White Lightning
  USA 4.00
8.25
32.00
36.00
32.25
  Vittorio Orlandi
Raimondo D'Inzeo
Graziano Mancinelli
Piero D'Inzeo
Fulmer Feather
Fiorello II
Ambassador
Easter Light
  ITA 8.00
12.00
28.00
135.25
48.00
4 Michael Saywell
Harvey Smith
David Broome
Ann Moore
Hideaway
Summertime
Manhaton VI
Psalm
  GBR 16.00
20.00
20.00
32.00
51.00
5 Monica Weier
Paul Weier
Max Hauri
Hermann von Siebenthal
Erbach
Wulf
Haiti
Royal Havana
  SUI 17.75
20.00
23.50
135.25
61.25
6 Jim Elder
James Day
Terrance Miller
Ian Millar
Houdini
Happy Fellow
Le Dauphin
Shoeman
  CAN 8.00
24.00
35.00
44.00
64.00
7 Alfonso Segovia Segovia
Enrique Martínez De Vallejo
Luis Alvarez de Cervera
Luis Jaime Carvajal Salas
Tic Tac
Val de Loire
Acorn
Sunday Beau
  ESP 19.00
19.00
28.00
115.25
66.00
8 Hugo Arrambide
Roberto Tagle
Jorge Llambi
Argentino Molinuevo
Camalote
Simple
Okey Amigo
Abracadabra
  ARG 27.00
46.00
48.00
135.25
121.00

MedaillespiegelBewerken