Hoofdmenu openen

Lijst van inzendingen voor Oscar voor beste niet-Engelstalige film 2018

Wikimedia-lijst

Dit is de lijst van inzendingen voor Oscar voor beste niet-Engelstalige film 2018. De Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) nodigt jaarlijks de filmindustrieën van alle landen uit om een film in te zenden voor de Oscar voor beste niet-Engelstalige film, sinds het ontstaan van de filmprijs in 1956. De ingezonden films dienden in hun respectievelijke landen hun première te hebben tussen 1 oktober 2016 en 30 september 2017.

De deadline voor de inzendingen was 2 oktober 2017. In oktober werd de definitieve lijst door de Academy gepubliceerd. Een recordaantal van 92 landen dienden een film in waarvan zes landen voor de eerste maal, Haïti, Honduras, Laos, Mozambique, Senegal en Syrië. Zowel Ghana als de Verenigde Arabische Emiraten kwamen in aanmerking om voor de eerste maal een film in te zenden maar deden dit uiteindelijk niet. Macedonië besloot geen film in te zenden omdat de twee kandidaten (Golden Five van Goran Trenchovski en When the Day Had No Name van Teona Strugar Mitevska) niet voldeden aan hun kwaliteitseisen.

Op 13 december 2017 werden de negen films bekendgemaakt die op de shortlist komen[1] en op 23 januari 2018 worden de vijf genomineerden bekendgemaakt.

InzendingenBewerken

Land Engelstalige filmtitel Originele titel Taal Regie Resultaat
  Afghanistan Letter to the President Namai ba rahis gomhor
نامه‌ای به رییس‌جمهور
Dari Roya Sadat
Niet genomineerd
  Albanië Daybreak Dita zë fill Albanees Gentian Koçi
Niet genomineerd
  Algerije Road to Istanbul La Route d'Istanbul Frans Rachid Bouchareb
Niet genomineerd
  Armenië Yeva Yeva
Եվա
Armeens Anahit Abad
Niet genomineerd
  Australië The Space Between The Space Between Italiaans, Engels Ruth Borgobello
Niet genomineerd
  Azerbeidzjan Pomegrade Orchard Nar baği Azerbeidzjaans Ilgar Najaf
Niet genomineerd
  Bangladesh The Cage Khacha
খাঁচা
Bengaals Akram Khan
Niet genomineerd
  België Racer and the Jailbird Le Fidèle[2] Frans Michaël R. Roskam
Niet genomineerd
  Bolivia Dark Skull Viejo calavera Spaans Kiro Russo
Niet genomineerd
  Bosnië en Herzegovina Men Don't Cry Muškarci ne plaču Bosnisch Alen Drljević
Niet genomineerd
  Brazilië Bingo: The King of the Mornings Bingo: O Rei das Manhãs Portugees Daniel Rezende
Niet genomineerd
  Bulgarije Glory Slava
Слава
Bulgaars Kristina Grozeva en Petar Valchanov
Niet genomineerd
  Cambodja First They Killed My Father First They Killed My Father Khmer, Engels Angelina Jolie
Niet genomineerd
  Canada Hochelaga, Land of Souls Hochelaga, terre des âmes Frans, Engels, Mohawk, Algonquin François Girard
Niet genomineerd
  Chili A Fantastic Woman Una mujer fantástica Spaans Sebastián Lelio Gewonnen
  China Wolf Warrior 2 Zhan Lang II
战狼2
Mandarijns, Engels Wu Jing
Niet genomineerd
  Colombia Guilty Men Pariente Spanish Iván Gaona
Niet genomineerd
  Costa Rica The Sound of Things El Sonido de las Cosas Spaans Ariel Escalante
Niet genomineerd
  Denemarken You Disappear Du forsvinder Deens Peter Schønau Fog
Niet genomineerd
  Dominicaanse Republiek Woodpeckers Carpinteros Spaans José María Cabral
Niet genomineerd
  Duitsland In the Fade Aus dem Nichts Duits Fatih Akın
Shortlist december
  Ecuador Alba Alba Spaans Ana Cristina Barragán
Niet genomineerd
  Egypte Sheikh Jackson Sheikh Jackson
شيخ جاكسون
Arabisch Amr Salama
Niet genomineerd
  Estland November November Ests Rainer Sarnet
Niet genomineerd
  Filipijnen Birdshot Birdshot Filipino Mikhail Red
Niet genomineerd
  Finland Tom of Finland Tom of Finland Fins, Engels Dome Karukoski
Niet genomineerd
  Frankrijk Beats per Minute 120 battements par minute Frans Robin Campillo
Niet genomineerd
  Georgië Scary Mother Sashishi Deda
საშიში დედა
Georgisch Ana Urushadze
Niet genomineerd
  Griekenland Amerika Square Plateia Amerikis
Πλατεία Αμερικής
Grieks Yannis Sakardis
Niet genomineerd
  Haïti Ayiti Mon Amour Ayiti mon amour Frans Guetty Felin
Niet genomineerd
  Honduras Morazán Morazán Spaans Hispano Durón
Niet genomineerd
  Hongarije On Body and Soul Testről és lélekről Hongaars Ildikó Enyedi Genomineerd
  Hongkong Mad World Yat nim mou ming
一念無明
Kantonees Wong Chun
Niet genomineerd
  Ierland Song of Granite Song of Granite Iers, Engels Pat Collins
Niet genomineerd
  IJsland Under the Tree Undir trénu IJslands Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Niet genomineerd
  India Newton Newton Hindi Amit V Masurkar
Niet genomineerd
  Indonesië Leftovers Turah Tegalees Wicaksono Wisnu Legowo
Niet genomineerd
  Irak The Dark Wind Reṣeba
العاصفة السوداء
Arabisch, Koerdisch Hussein Hassan
Niet genomineerd
  Iran Breath Nafas
نفس
Perzisch Narges Abyar
Niet genomineerd
  Israël Foxtrot פוֹקְסטְרוֹט Hebreeuws Samuel Maoz
Shortlist december
  Italië A Ciambra A Ciambra Italiaans Jonas Carpignano
Niet genomineerd
  Japan Her Love Boils Bathwater Yu o wakasu hodo no atsui ai
湯を沸かすほどの熱い愛
Japans Ryōta Nakano
Niet genomineerd
  Kazachstan The Road to Mother Анаға апарар жол Kazachs, Russisch Akan Satajev
Niet genomineerd
  Kenia Kati Kati Kati Kati Swahili, Engels Mbithi Masya
Niet genomineerd
  Kirgizië Centaur Kentavr
Кентавр
Kirgizisch Aktan Abdikalikov
Niet genomineerd
  Kosovo Unwanted T'padashtun Nederlands, Albanees Edon Rizvanolli
Niet genomineerd
  Kroatië Quit Staring at My Plate Ne gledaj mi u pijat Kroatisch Hana Jušić
Niet genomineerd
  Laos Dearest Sister Nong hak
ນ້ອງຮັກ
Lao Mattie Do
Niet genomineerd
  Letland The Chronicles of Melanie Melānijas hronika Lets, Russisch Viestur Kairish
Niet genomineerd
  Libanon The Insult L'Insulte
قضية رقم ٢٣
Arabisch, Frans Ziad Doueiri Genomineerd
  Litouwen Frost Šerkšnas Litouws Šarūnas Bartas
Niet genomineerd
  Luxemburg Barrage Barrage Frans Laura Schroeder
Niet genomineerd
  Marokko Razzia Razzia
غزية
Arabisch Nabil Ayouch
Niet genomineerd
  Mexico Tempestad Tempestad Spaans Tatiana Huezo
Niet genomineerd
  Mongolië The Children of Genghis The Children of Genghis Mongools Zolbayar Dorj
Niet genomineerd
  Mozambique The Train of Salt and Sugar Comboio de Sal e Açúcar Portugees Licínio Azevedo
Niet genomineerd
  Nederland Layla M. Layla M. Nederlands, Arabisch, Engels Mijke de Jong
Niet genomineerd
  Nepal White Sun Seto Surya
सेतो सूर्य
Nepalees Deepak Rauniyar
Niet genomineerd
  Nieuw-Zeeland One Thousand Ropes One Thousand Ropes Samoa Tusi Tamasese
Niet genomineerd
  Noorwegen Thelma Thelma Noors Joachim Trier
Niet genomineerd
  Oekraïne Black Level Рівень чорного Oekraiens Valentin Vasjanovitsj
Niet genomineerd
  Oostenrijk Happy End Happy End Frans, Engels Michael Haneke
Niet genomineerd
  Pakistan Saawan Saawan
ساون
Urdu Farhan Alam
Niet genomineerd
  Palestina Wajib Wajib
واجب
Arabisch Annemarie Jacir
Niet genomineerd
  Panama Beyond Brotherhood Más que hermanos Spaans Arianne Benedetti
Niet genomineerd
  Paraguay Los Buscadores Los Buscadores Spaans, Guarani Juan Carlos Maneglia en Tana Schembori
Niet genomineerd
  Peru Rosa Chumbe Rosa Chumbe Spaans Jonatan Relayze
Niet genomineerd
  Polen Spoor Pokot Pools Agnieszka Holland
Niet genomineerd
  Portugal Saint George São Jorge Portugees Marco Martins
Niet genomineerd
  Roemenië The Fixer Fixeur Roemeens Adrian Sitaru
Niet genomineerd
  Rusland Loveless Nelyubov
Нелюбовь
Russisch Andrei Zviagintsev Genomineerd
  Senegal Félicité Félicité Lingala, Frans Alain Gomis
Shortlist december
  Servië Requiem for Mrs. J. Rekvijem za gospodju J.
Реквијем за госпођу Ј.
Servisch Bojan Vuletić
Niet genomineerd
  Singapore Pop Aye Pop Aye Thais Kirsten Tan
Niet genomineerd
  Slowakije The Line Čiara Slovaaks Peter Bebjak
Niet genomineerd
  Slovenië The Miner Rudar Sloveens Hanna Antonina Wojcik Slak
Niet genomineerd
  Spanje Summer 1993 Estiu 1993 Catalaans Carla Simón
Niet genomineerd
  Syrië Little Gandhi Little Gandhi Arabisch, Engels Sam Kadi
Niet genomineerd
  Taiwan Small Talk Ri Chang Dui Hua
日常對話
Taiwanees Huang Hui-chen
Niet genomineerd
  Thailand By the Time It Gets Dark Dao Khanong
ดาวคะนอง
Thais Anocha Suwichakornpong
Niet genomineerd
  Tsjechië Ice Mother Bába z ledu Tsjechisch Bohdan Sláma
Niet genomineerd
  Tunesië The Last of Us Akher Wahed Fina
اخر واحد فينا
Geen dialogen Ala Eddine Slim
Niet genomineerd
  Turkije Ayla: The Daughter of War Ayla Turks, Koreaans, Engels Can Ulkay
Niet genomineerd
  Uruguay Another Story of the World Otra historia del mundo Spaans Guillermo Casanova
Niet genomineerd
  Venezuela El Inca El Inca Spaans Ignacio Castillo Cottin
Niet genomineerd
  Verenigd Koninkrijk My Pure Land My Pure Land
میرا پاک لینڈ
Urdu Sarmad Masud
Niet genomineerd
  Vietnam Father and Son Cha cõng con Vietnamees Lương Đình Dũng
Niet genomineerd
  Zweden The Square The Square Zweeds Ruben Östlund Genomineerd
  Zuid-Afrika The Wound Inxeba Xhosa John Trengove
Shortlist december
  Zuid-Korea A Taxi Driver Taeksi woonjunsa
택시운전사
Koreaans, Engels Jang Hoon
Niet genomineerd
  Zwitserland The Divine Order Die göttliche Ordnung Duits Petra Biondina Volpe
Niet genomineerd

Zie ookBewerken