Europese kampioenschappen veldrijden 2020

sportseizoen van een competitie

De Europese kampioenschappen veldrijden 2020 waren de 18de editie van de Europese kampioenschappen veldrijden georganiseerd door de UEC. Het kampioenschap vond plaats op zaterdag 7 november en zondag 8 november 2020 in het Nederlandse Rosmalen. Het kampioenschap werd georganiseerd door de Stichting Grote Prijs van Brabant/Libema Profcycling BV onder auspiciën van de Europese Wielerunie.

Datum 7-8 november 2020
Plaats Vlag van Nederland Rosmalen
Locatie Autotron
Organisator UEC Logo.svg UEC
Stichting Grote Prijs van Brabant/
Libéma Profcycling BV
Editie 18
Prijzengeld 9.800
Deelnemers 116 atleten uit 11 landen
Kampioenen
Mannen elite Vlag van België Eli Iserbyt
Vrouwen elite Vlag van Nederland Ceylin del Carmen Alvarado
Mannen beloften Vlag van Nederland Ryan Kamp
Vrouwen beloften Vlag van Nederland Puck Pieterse
Jongens junioren Afgelast
Meisjes junioren Afgelast
Navigatie
EK 2019     EK 2021
Veldrijden
Portaal  Portaalicoon   Wielersport
Europese kampioenschappen veldrijden 2020
Elitemannenvrouwen
Beloftenmannenvrouwen
Juniorenjongensmeisjes

Het kampioenschap bestond uit de volgende categorieën:

Mannen elite (23 jaar en ouder) 1998 en ouder
Mannen beloften (19 t/m 22 jaar) 1999 - 2002
Jongens junioren (17 t/m 18 jaar) 2003 - 2004
Vrouwen elite (23 jaar en ouder) 1998 en ouder
Vrouwen beloften (19 t/m 22 jaar) 1999 - 2002
Meisjes junioren (17 t/m 18 jaar) 2003 - 2004

De categorieën jongens junioren en meisjes junioren waren afgelast vanwege de aangescherpte coronamaatregelen.[1]

ProgrammaBewerken

Alle tijden zijn lokaal (UTC+1).[2]

Datum Tijd Categorie
Zaterdag 7 november 2020 12:30 - 13:25 Mannen beloften
14:00 - 15:00 Vrouwen elite
15:45 - 16:35 Jongens junioren
Zondag 8 november 2020 12:00 - 12:50 Meisjes junioren
Vrouwen beloften
13:30 - 14:35 Mannen elite

Belgische en Nederlandse selectieBewerken

  BelgiëBewerken

  NederlandBewerken

MedaillesBewerken

Onderdeel   Goud   Zilver   Brons
Mannen
Mannen elite   Eli Iserbyt 1u04'28"   Michael Vanthourenhout + 16"   Lars van der Haar + 22"
Mannen beloften   Ryan Kamp 51'28"   Thomas Mein + 12"   Cameron Mason + 13"
Jongens junioren Afgelast vanwege coronamaatregelen
Vrouwen
Vrouwen elite   Ceylin del Carmen Alvarado 40'45"   Annemarie Worst z.t.   Lucinda Brand + 22"
Vrouwen beloften   Puck Pieterse 40'56"   Kata Blanka Vas + 8"   Manon Bakker + 10"
Meisjes junioren Afgelast vanwege coronamaatregelen

ResultatenBewerken

Mannen eliteBewerken

Plaats Naam Tijd
    Eli Iserbyt 1u04'28"
    Michael Vanthourenhout + 16"
    Lars van der Haar + 22"
4   Laurens Sweeck + 41"
5   Toon Aerts + 47"
6   Daan Soete + 52"
7   Felippe Orts Lloret + 1'01"
8   Quinten Hermans + 1'14"
9   Joshua Dubau + 1'21"
10   Vincent Baestaens + 1'28"

Vrouwen eliteBewerken

Plaats Naam Tijd
    Ceylin del Carmen Alvarado 40'45"
    Annemarie Worst z.t.
    Lucinda Brand + 22"
4   Denise Betsema + 55"
5   Perrine Clauzel + 1'13"
6   Eva Lechner + 1'18"
7   Sanne Cant + 1'20"
8   Yara Kastelijn + 1'41"
9   Alicia Franck + 1'48"
10   Ellen Van Loy + 1'59"

Mannen beloftenBewerken

Plaats Naam Tijd
    Ryan Kamp 51'28"
    Thomas Mein + 12"
    Cameron Mason + 13"
4   Kyle Agterberg + 53"
5   Pim Ronhaar + 1'15"
6   Tim van Dijke + 1'32"
7   Mees Hendrikx + 1'40"
8   Loris Rouiller + 1'42"
9   Filippo Fontana + 1'45"
10   Federico Ceolin + 1'56"

Vrouwen beloftenBewerken

Plaats Naam Tijd
    Puck Pieterse 40'56"
    Kata Blanka Vas + 8"
    Manon Bakker + 10"
4   Aniek van Alphen + 23"
5   Shirin van Anrooij + 44"
6   Fem van Empel + 51"
7   Francesca Baroni + 52 "
8   Sara Casasola + 52"
9   Anna Kay +117"
10   Gaia Realini +1'31"

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Nederland 3 1 3 7
2   België 1 1 0 2
3   Verenigd Koninkrijk 0 1 1 2
4   Hongarije 0 1 0 1
Totaal 4 4 4 12

ReglementenBewerken

LandenquotaBewerken

Nationale federaties mogen per categorie het volgende aantal deelnemers inschrijven:

  • 8 rijders + 4 reserve rijders

StartvolgordeBewerken

De startvolgorde per categorie is als volgt:

  1. Meest recente UCI ranking veldrijden
  2. Niet gerangschikte renners: per land in rotatie (o.b.v. het landenklassement van het laatste WK). De startvolgorde van niet gerangschikte renners binnen een team wordt bepaald door de nationale federatie.

PrijzengeldBewerken

In onderstaande tabel vindt u de verdeling van het prijzengeld per categorie:

Pos. Mannen elite Vrouwen elite Mannen U23 Vrouwen U23 Jongens junioren Meisjes junioren
1. € 1.400 € 1.400 € 700 € 700 € 350 € 350
2. € 800 € 800 € 400 € 400 € 200 € 200
3. € 600 € 600 € 300 € 300 € 150 € 150
Totaal € 2.800 € 2.800 € 1.400 € 1.400 € 700 € 700

UitzendschemaBewerken

Land Zender Datum Tijd Categorie
Europa Eurosport 2 &
Eurosport Player (digitaal platform)
Zaterdag 7 november 13:55 - 15:00 Vrouwen elite (live)
Zondag 8 november 13:30 - 14:45 Mannen elite (live)
Pan-Europa Global Cycling Network (digitaal platform) Zaterdag 7 november 13:55 - 15:00 Vrouwen elite (live)
Zondag 8 november 13:30 - 14:45 Mannen elite (live)
  België Eén (Sporza) Zaterdag 7 november 13:45 - 15:15 Vrouwen elite (live)
Zondag 8 november 13:30 - 14:50 Mannen elite (live)
  Denemarken TV 2 Play (digitaal platform) Zaterdag 7 november 13:55 - 15:00 Vrouwen elite (live)
Zondag 8 november 13:25 - 14:50 Mannen elite (live)
  Frankrijk France.tv (digitaal platform) Zaterdag 7 november 14:00 - 15:00 Vrouwen elite (live)
Zondag 8 november 13:35 - 14:35 Mannen elite (live)
  Italië Rai Sport Zaterdag 7 november 13:50 - 15:20 Vrouwen elite (live)
Zondag 8 november 13:20 - 14:55 Mannen elite (live)
  Nederland NPO 1 (NOS) Zaterdag 7 november 13:55 - 15:00 Vrouwen elite (live)
Zondag 8 november 13:25 - 14:50 Mannen elite (live)[6]
Wereldwijd Website EK veldrijden 2020 (digitaal) Zaterdag 7 november 12:30 - 13:25 Mannen beloften (live)

Zie ookBewerken