Europees kampioenschap curling mannen 2019
Het Europees kampioenschap curling voor mannen 2019 werd van 16 tot en met 23 november 2019 gehouden in Helsingborg, Zweden. Schotland was titelverdediger maar won het brons. Zweden werd Europees kampioen door met 9-3 van Zwitserland te winnen, en won zo een twaalfde Europese titel.
EK curling mannen 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Le Gruyère European Curling Championships 2019 | ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastland | Zweden | |||
Datum | 16 - 23 november 2019 | |||
Teams | 34 (van 1 confederatie) | |||
Winnaar | Zweden (12e titel) | |||
|
De C-divisie was al in Brașov, Roemenië afgewerkt van 13 tot 17 april 2019.[1]
A-divisie
bewerkenGroepsfase
bewerkenGeplaatst voor play-offs | |
Geplaatst voor WK-kwalificatietoernooi 2020 | |
Degradatie naar B-divisie 2020 |
Pos | Land | Skip | W | V |
---|---|---|---|---|
1 | Zweden | Niklas Edin | 9 | 0 |
2 | Zwitserland | Yannick Schwaller | 6 | 3 |
3 | Denemarken | Mikkel Krause | 5 | 4 |
4 | Schotland | Ross Paterson | 5 | 4 |
5 | Italië | Joël Retornaz | 5 | 4 |
6 | Noorwegen | Thomas Ulsrud | 5 | 4 |
7 | Duitsland | Marc Muskatewitz | 4 | 5 |
8 | Nederland | Jaap van Dorp | 3 | 6 |
9 | Rusland | Sergej Gloekov | 2 | 7 |
10 | Engeland | Andrew Reed | 1 | 8 |
WK-kwalificatie: Rusland en Engeland plaatsten zich voor het mondiaal WK-kwalificatietoernooi in januari 2020 in Finland. Daarin zouden Rusland en China zich plaatsen voor het WK 2020.[2]
Omdat wegens de COVID-19-pandemie de Europese- en de wereldkampioenschappen uiteindelijk werden afgelast in 2020, werd dit het WK 2021.[3]
Eerste speelrondebewerkenZaterdag 16 november 2019, 09:00 uur
|
Tweede speelrondebewerkenZaterdag 16 november 2019, 20:00 uur
|
Derde speelrondebewerkenZondag 17 november 2019, 14:00 uur
|
Vierde speelrondebewerkenMaandag 18 november 2019, 08:00 uur
|
- ↑ Noorwegen verloor de wedstrijd vanwege de regel dat, wanneer een speler vervangen wordt, die speler diens bezem moet gebruiken.
Vijfde speelrondebewerkenMaandag 18 november 2019, 16:00 uur
|
Zesde speelrondebewerkenDinsdag 19 november 2019, 09:00 uur
|
Zevende speelrondebewerkenDinsdag 19 november 2019, 19:00 uur
|
Achtste speelrondebewerkenWoensdag 20 november 2019, 14:00 uur
|
Negende speelrondebewerkenDonderdag 21 november 2019, 09:00 uur
|
Play-offs
bewerkenHalve finales | Finale | |||||||
1 | Zweden | 8 | ||||||
4 | Schotland | 4 | ||||||
1 | Zweden | 9 | ||||||
2 | Zwitserland | 3 | ||||||
2 | Zwitserland | 8 | ||||||
3 | Denemarken | 5 |
Derde plaats | ||||
4 | Schotland | 7 | ||
3 | Denemarken | 2 |
HalvefinalebewerkenDonderdag 21 november 2019, 19:00 uur
|
Derde plaatsbewerkenVrijdag 22 november 2019, 19:00 uur
|
FinalebewerkenZaterdag 23 november 2019, 10:00 uur
|
Rang | A-divisie |
---|---|
Zweden | |
Zwitserland | |
Schotland | |
4 | Denemarken |
B-divisie
bewerkenGroepsfase
bewerkenGeplaatst voor play-offs | |
Geplaatst voor play-downs |
Pos | Groep A | Skip | W | V |
---|---|---|---|---|
A1 | Tsjechië | Lukáš Klima | 6 | 1 |
A2 | Finland | Jermu Pöllänen | 5 | 2 |
A3 | Spanje | Sergio Vez | 5 | 2 |
A4 | Wales | James Pougher | 4 | 3 |
A5 | Estland | Harri Lill | 3 | 4 |
A6 | Bulgarije | Reto Seiler | 2 | 5 |
A7 | Hongarije | Ottó Kalocsay | 2 | 5 |
A8 | Slowakije | Pavol Pitoňák | 1 | 6 |
Geplaatst voor play-offs | |
Geplaatst voor play-downs |
Pos | Groep B | Skip | W | V |
---|---|---|---|---|
B1 | Polen | Borys Jasiecki | 7 | 0 |
B2 | Turkije | Uğurcan Karagöz | 6 | 1 |
B3 | Wit-Rusland | Ilia Sjalamitski | 4 | 3 |
B4 | Frankrijk | Eddy Mercier | 4 | 3 |
B5 | Letland | Martins Truksans | 4 | 3 |
B6 | Oostenrijk | Sebastian Wunderer | 1 | 6 |
B7 | Litouwen | Konstantin Rykov | 1 | 6 |
B8 | Israël | Alex Pokras | 1 | 6 |
Eerste speelrondebewerkenZaterdag 16 november 2019, 09:00 uur
|
Tweede speelrondebewerkenZaterdag 16 november 2019, 15:00 uur
|
Derde speelrondebewerkenZaterdag 16 november 2019, 20:00 uur
|
Vierde speelrondebewerkenZondag 17 november 2019, 09:00 uur
|
Zesde speelrondebewerkenZondag 17 november 2019, 19:00 uur
|
Achtste speelrondebewerkenMaandag 18 november 2019, 14:00 uur
|
Negende speelrondebewerkenMaandag 18 november 2019, 19:00 uur
|
Tiende speelrondebewerkenDinsdag 19 november 2019, 09:00 uur
|
Elfde speelrondebewerkenDinsdag 19 november 2019, 14:00 uur
|
Twaalfde speelrondebewerkenDinsdag 19 november 2019, 19:00 uur
|
Dertiende speelrondebewerkenWoensdag 20 november 2019, 08:00 uur
|
Veertiende speelrondebewerkenWoensdag 20 november 2019, 12:00 uur
|
Vijftiende speelrondebewerkenWoensdag 20 november 2019, 16:00 uur
|
Zestiende speelrondebewerkenWoensdag 20 november 2019, 20:00 uur
|
Zeventiende speelrondebewerkenDonderdag 21 november 2019, 09:00 uur
|
Achttiende speelrondebewerkenDonderdag 21 november 2019, 14:00 uur
|
Negentiende speelrondebewerkenDonderdag 21 november 2019, 19:00 uur
|
Play-downs
bewerkenPlaatsing degradatie B-divisie | ||||
A7 | Hongarije | 4 | ||
B7 | Litouwen | 9 |
Voorronde | Tweede plaats | |||||||
A7 | Hongarije | 7 | ||||||
A8 | Slowakije | 10 | A8 | Slowakije | 6 | |||
B8 | Israël | 7 | ||||||
Plaatsing degradatie B-divisiebewerkenVrijdag 22 november 2019, 09:00 uur
|
VoorrondebewerkenVrijdag 22 november 2019, 09:00 uur
|
Tweede plaatsbewerkenVrijdag 22 november 2019, 19:00 uur
|
Land | Plaatsing |
---|---|
Litouwen | Blijft in B-divisie in 2020 |
Hongarije | Blijft in B-divisie in 2020 |
Slowakije | Degradeert naar C-divisie in 2020 |
Israël | Degradeert naar C-divisie in 2020 |
Play-offs
bewerkenKwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||
A1 | Tsjechië | 9 | |||||||||||
B2 | Turkije | 7 | B2 | Turkije | 2 | ||||||||
A3 | Spanje | 6 | A1 | Tsjechië | 9 | ||||||||
A2 | Finland | 7 | |||||||||||
B1 | Polen | 2 | |||||||||||
A2 | Finland | 12 | A2 | Finland | 11 | ||||||||
B3 | Wit-Rusland | 4 |
Derde plaats | ||||
B2 | Turkije | 5 | ||
B1 | Polen | 10 |
Vijfde plaats | ||||
A3 | Spanje | 8 | ||
B3 | Wit-Rusland | 5 |
KwartfinalebewerkenVrijdag 22 november 2019, 09:00 uur
|
Vijfde plaatsbewerkenVrijdag 22 november 2019, 19:00 uur
|
HalvefinalebewerkenVrijdag 22 november 2019, 19:00 uur
|
Derde plaatsbewerkenZaterdag 23 november 2019, 12:00 uur
|
FinalebewerkenZaterdag 23 november 2019, 12:00 uur
|
Rang | B-divisie | Plaatsing |
---|---|---|
1 | Tsjechië | Promoveert naar A-divisie in 2020 |
2 | Finland | Promoveert naar A-divisie in 2020 |
3 | Polen | Blijft in B-divisie |
4 | Turkije | Blijft in B-divisie |
5 | Spanje | Blijft in B-divisie |
6 | Wit-Rusland | Blijft in B-divisie |
C-divisie
bewerkenGroepsfase
bewerkenGeplaatst voor play-offs |
Pos | Land | Skip | W | V |
---|---|---|---|---|
1 | Frankrijk | Eddy Mercier | 9 | 0 |
2 | Bulgarije | Reto Seiler | 7 | 2 |
3 | Slovenië | Jure Čulić | 6 | 3 |
4 | Roemenië | Valentin Anghelinei | 6 | 3 |
5 | Ierland | James Russell | 5 | 4 |
6 | België | Timothy Verreycken | 5 | 4 |
7 | Griekenland | Alexandros Arampatzis | 2 | 7 |
8 | Kroatië | Ante Baus | 2 | 7 |
9 | Liechtenstein | Lukas Matt | 2 | 7 |
10 | Luxemburg | Dan Kelly | 1 | 8 |
Eerste speelrondebewerkenVrijdag 12 april 2019, 18:00 uur
|
Derde speelrondebewerkenZaterdag 13 april 2019, 12:00 uur
|
Vijfde speelrondebewerkenZaterdag 13 april 2019, 20:00 uur
|
Zevende speelrondebewerkenZondag 14 april 2019, 12:00 uur
|
Negende speelrondebewerkenZondag 14 april 2019, 20:00 uur
|
Tiende speelrondebewerkenMaandag 15 april 2019, 10:00 uur
|
Twaalfde speelrondebewerkenMaandag 15 april 2019, 19:00 uur
|
Veertiende speelrondebewerkenDinsdag 16 april 2019, 12:00 uur
|
Zestiende speelrondebewerkenDinsdag 16 april 2019, 20:00 uur
|
Play-offs
bewerkenFinale | ||||
1 | Frankrijk | 8 | ||
2 | Bulgarije | 4 |
Voorronde | Tweede plaats | |||||||
2 | Bulgarije | 7 | ||||||
3 | Slovenië | 9 | 3 | Slovenië | 6 | |||
4 | Roemenië | 3 | ||||||
Rang | C-divisie | Plaatsing |
---|---|---|
1 | Frankrijk | Promoveert naar B-divisie |
2 | Bulgarije | Promoveert naar B-divisie |
3 | Slovenië | |
4 | Roemenië |
Eindstand
bewerkenRang | Land |
---|---|
Zweden | |
Zwitserland | |
Schotland | |
4 | Denemarken |
5 | Italië |
6 | Noorwegen |
7 | Duitsland |
8 | Nederland |
9 | Rusland |
10 | Engeland |
Groep B | |
11 | Tsjechië |
12 | Finland |
13 | Polen |
14 | Turkije |
15 | Spanje |
16 | Wit-Rusland |
17 | Wales |
18 | Frankrijk |
19 | Letland |
20 | Estland |
21 | Bulgarije |
22 | Oostenrijk |
23 | Litouwen |
24 | Hongarije |
25 | Slowakije |
26 | Israël |
Groep C | |
27 | Slovenië |
28 | Roemenië |
29 | Ierland |
30 | België |
31 | Griekenland |
32 | Kroatië |
33 | Liechtenstein |
34 | Luxemburg |
Externe link
bewerken- ↑ worldcurling.org ecc2019 C-divisie. Gearchiveerd op 2 februari 2021. Geraadpleegd op 25 januari 2021.
- ↑ worldcurling.org wqe2020. Gearchiveerd op 30 maart 2023.
- ↑ worldcurling.org wmcc2021