Europees kampioenschap curling mannen 2017

sportseizoen van een curlingcompetitie

Het Europees kampioenschap curling voor mannen 2017 werd van 17 tot en met 25 november 2017 gehouden in het Zwitserse St. Gallen. Zweden verdedigde met succes zijn titel. Het Scandinavische land won de finale met 10-5 van Schotland, en won zo een elfde Europese titel.

EK curling mannen 2017
Le Gruyère European Curling Championships 2017
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van Zwitserland Zwitserland
Datum 17 - 25 november 2017
Teams 33 (van 1 confederatie)
Winnaar Vlag van Zweden Zweden (11e titel)
Portaal  Portaalicoon   Sport

A-divisieBewerken

GroepsfaseBewerken

Geplaatst voor play-offs
Geplaatst voor challenges
Degradatie naar B-divisie 2018
Pos Land Skip W V
1   Zweden Niklas Edin 8 1
2   Zwitserland Peter de Cruz 8 1
3   Schotland Kyle Smith 6 3
4   Noorwegen Thomas Ulsrud 6 3
5   Duitsland Alexander Baumann 5 4
6   Nederland Jaap van Dorp 4 5
7   Rusland Aleksej Timoefejev 4 5
8   Italië Joël Retornaz 2 7
9   Oostenrijk Sebastian Wunderer 1 8
10   Slowakije Juraj Gallo 1 8

ChallengesBewerken

Challenges
         
A8    Italië 6 7 X
B1    Finland 2 2 X

Italië plaatst zich voor het wereldkampioenschap curling 2018.

Play-offsBewerken

  Halve finales Finale
                 
  1    Zweden 8  
4    Noorwegen 3  
  1    Zweden 10
  3    Schotland 5
2    Zwitserland 8
  3    Schotland 9  
Derde plaats
     
2    Zwitserland 6
4    Noorwegen 5
Rang A-divisie
    Zweden
    Schotland
    Zwitserland
4   Noorwegen

B-divisieBewerken

GroepsfaseBewerken

Groep ABewerken

Geplaatst voor play-offs
Geplaatst voor play-downs
Pos Land Skip W V
A1   Spanje Sergio Vez 6 1
A2   Finland Aku Kauste 6 1
A3   Israël Kevin Golberg 5 2
A4   Letland Kārlis Smilga 5 2
A5   Engeland Andrew Woolston 2 5
A6   Hongarije Gábor Riesz 2 5
A7   België Timothy Verreycken 2 5
A8   Estland Harri Lill 0 7

Groep BBewerken

Geplaatst voor play-offs
Geplaatst voor play-downs
Pos Land Skip W V
B1   Tsjechië Jiři Snitil 7 0
B2   Polen Borys Jasiecki 6 1
B3   Turkije Uğurcan Karagöz 5 2
B4   Frankrijk Eddy Mercier 4 3
B5   Litouwen Tadas Vyskupaitis 2 5
B6   Wales James Pougher 2 5
B7   Slovenië Štefan Sever 1 6
B8   Denemarken Torkil Svensgaard 1 6

Play-downsBewerken

Plaatsing degradatie B-divisie
     
A7    België 5
A8    Estland 6
Voor behoud in B-divisie
     
A7    België 6
B7    Slovenië 10
Voor behoud in B-divisie
     
A8    Estland 7
B8    Denemarken 6
Land Plaatsing
  Estland Blijft in B-divisie in 2018
  Slovenië Blijft in B-divisie in 2018
  België Degradeert naar C-divisie in 2018
  Denemarken Degradeert naar C-divisie in 2018

Play-offsBewerken

  Kwartfinale     Halve finale     Finale
                           
      A1    Spanje 7  
  B2    Polen 5     B2    Polen 10    
  A3    Israël 4         B2    Polen 3
      A2    Finland 8
      B1    Tsjechië 6    
  A2    Finland 9     A2    Finland 9  
  B3    Turkije 4  
Derde plaats
     
A1    Spanje 4
B1    Tsjechië 8
Rang B-divisie Plaatsing
1   Finland Promoveert naar A-divisie in 2018
2   Polen Promoveert naar A-divisie in 2018
3   Tsjechië Blijft in B-divisie
4   Spanje Blijft in B-divisie

C-divisieBewerken

GroepsfaseBewerken

Geplaatst voor play-offs
Pos Land Skip W V
1   Spanje Sergio Vez 8 1
2   Ierland James Russell 8 1
3   Frankrijk Therry Mercier 6 3
4   Wit-Rusland Dmitri Barkan 6 3
5   Bulgarije Reto Seiler 5 4
6   Kroatië Alen Cadez 4 5
7   Servië Đorđe Nešković 3 6
8   Roemenië Christian Matau 3 6
9   Andorra Josep García 2 7

Play-offsBewerken

Finale
     
1    Spanje 7
2    Ierland 5
  Voorronde Tweede plaats
   
      2    Ierland 6
3    Frankrijk 8     3    Frankrijk 7
4    Wit-Rusland 4  
Rang C-divisie Plaatsing
1   Spanje Promoveert naar B-divisie
2   Frankrijk Promoveert naar B-divisie
3   Ierland
4   Wit-Rusland

EindstandBewerken

Rang Land
    Zweden
    Schotland
    Zwitserland
4   Noorwegen
5   Duitsland
6   Nederland
7   Rusland
8   Italië
9   Oostenrijk
10   Slowakije
Groep B
11   Finland
12   Polen
13   Tsjechië
14   Spanje
15   Israël
16   Turkije
17   Letland
18   Frankrijk
19   Engeland
20   Hongarije
21   Litouwen
22   Wales
23   Estland
24   Slovenië
25   België
26   Denemarken
Groep C
27   Ierland
28   Wit-Rusland
29   Bulgarije
30   Kroatië
31   Servië
32   Roemenië
33   Andorra

Externe linksBewerken