Europees kampioenschap curling mannen 2022
Het Europees kampioenschap curling voor mannen 2022 werd van 19 tot en met 26 november 2022 gehouden in Östersund, Zweden. Schotland prolongeerde zijn titel en behaalde zijn vijftiende gouden medaille. Het Schotse team won in de finale met 5-4 van Zwitserland.
EK curling mannen 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
2022 Le Gruyère European Curling Championships | ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastland | Zweden | |||
Datum | 19 - 26 november 2022 | |||
Teams | 31 (van 1 confederatie) | |||
Winnaar | Schotland (15e titel) | |||
|
Eerder werd het kampioenschap in de C-divisie van 30 april tot 5 mei gehouden in Kaunas, Litouwen. Ierland wist dit toernooi te winnen en promoveerde samen met Oekraïne naar de B-divisie.
A-divisie
bewerkenGroepsfase
bewerkenGeplaatst voor play-offs | |
Degradatie naar B-divisie 2023 |
Pos | Land | Skip | W | V |
---|---|---|---|---|
1 | Zwitserland | Yannick Schwaller | 8 | 1 |
2 | Schotland | Bruce Mouat | 8 | 1 |
3 | Italië | Joël Retornaz | 8 | 1 |
4 | Zweden | Oskar Eriksson | 6 | 3 |
5 | Noorwegen | Steffen Walstad | 4 | 5 |
6 | Turkije | Uğurcan Karagöz | 4 | 5 |
7 | Tsjechië | Lukáš Klima | 3 | 6 |
8 | Duitsland | Sixten Totzek | 3 | 6 |
9 | Spanje | Sergio Vez | 1 | 8 |
10 | Denemarken | Mikkel Krause | 0 | 9 |
Eerste speelrondebewerkenZaterdag 19 november 2022, 09:00 uur
|
Tweede speelrondebewerkenZaterdag 19 november 2022, 19:00 uur
|
Derde speelrondebewerkenZondag 20 november 2022, 14:00 uur
|
Vierde speelrondebewerkenMaandag 21 november 2022, 08:00 uur
|
Vijfde speelrondebewerkenMaandag 21 november 2022, 16:00 uur
|
Zesde speelrondebewerkenDinsdag 22 november 2022, 09:00 uur
|
Zevende speelrondebewerkenDinsdag 22 november 2022, 19:00 uur
|
Achtste speelrondebewerkenWoensdag 23 november 2022, 14:00 uur
|
Negende speelrondebewerkenDonderdag 24 november 2022, 08:00 uur
|
Play-offs
bewerkenHalve finales | Finale | |||||||
1 | Zwitserland | 6 | ||||||
4 | Zweden | 3 | ||||||
1 | Zwitserland | 4 | ||||||
2 | Schotland | 5 | ||||||
2 | Schotland | 7 | ||||||
3 | Italië | 4 |
Derde plaats | ||||
4 | Zweden | 7 | ||
3 | Italië | 10 |
Eerste halvefinalebewerkenDonderdag 24 november 2022, 20:00 uur
|
Tweede halvefinalebewerkenVrijdag 25 november 2022, 09:00 uur
|
Derde plaatsbewerkenVrijdag 25 november 2022, 19:00 uur
|
FinalebewerkenZaterdag 26 november 2022, 13:00 uur
|
Rang | A-divisie |
---|---|
Schotland | |
Zwitserland | |
Italië | |
4 | Zweden |
B-divisie
bewerkenGroepsfase
bewerkenGeplaatst voor play-offs | |
Geplaatst voor play-downs |
Pos | Groep A | Skip | W | V |
---|---|---|---|---|
A1 | Finland | Kalle Kiiskinen | 6 | 1 |
A2 | Wales | James Pougher | 4 | 3 |
A3 | Ierland | John Wilson | 4 | 3 |
A4 | Engeland | Andrew Woolston | 4 | 3 |
A5 | Slowakije | Juraj Gallo | 3 | 4 |
A6 | Litouwen | Konstantin Rykov | 3 | 4 |
A7 | Oekraïne | Eduard Nikolov | 3 | 4 |
A8 | Estland | Eduard Veltsman | 1 | 6 |
Geplaatst voor play-offs | |
Geplaatst voor play-downs |
Pos | Groep B | Skip | W | V |
---|---|---|---|---|
B1 | Nederland | Wouter Gösgens | 6 | 1 |
B2 | Frankrijk | Eddy Mercier | 6 | 1 |
B3 | Letland | Mārtin̩š Trukšāns | 5 | 2 |
B4 | Oostenrijk | Mathias Genner | 3 | 4 |
B5 | Hongarije | Kristof Czermann | 3 | 4 |
B6 | Portugal | Steve Seixeiro | 2 | 5 |
B7 | België | Timo Verreycken | 2 | 5 |
B8 | Slovenië | Štefan Sever | 1 | 6 |
Eerste speelrondebewerkenZaterdag 19 november 2022, 09:00 uur
|
Derde speelrondebewerkenZaterdag 19 november 2022, 19:00 uur
|
Vijfde speelrondebewerkenZondag 20 november 2022, 12:00 uur
|
Zevende speelrondebewerkenZondag 20 november 2022, 20:00 uur
|
Negende speelrondebewerkenMaandag 21 november 2022, 12:00 uur
|
Elfde speelrondebewerkenMaandag 21 november 2022, 20:00 uur
|
Twaalfde speelrondebewerkenDinsdag 22 november 2022, 09:00 uur
|
Veertiende speelrondebewerkenDinsdag 22 november 2022, 19:00 uur
|
Zestiende speelrondebewerkenWoensdag 23 november 2022, 12:00 uur
|
Achttiende speelrondebewerkenWoensdag 23 november 2022, 20:00 uur
|
Twintigste speelrondebewerkenDonderdag 24 november 2022, 13:30 uur
|
Eenentwintigste speelrondebewerkenDonderdag 24 november 2022, 19:00 uur
|
Play-downs
bewerkenPlaatsing degradatie B-divisie | ||||
A7 | Oekraïne | 2 | ||
B7 | België | 10 |
Voorronde | Tweede plaats | |||||||
A7 | Oekraïne | 5 | ||||||
A8 | Estland | 5 | A8 | Estland | 6 | |||
B8 | Slovenië | 4 | ||||||
Plaatsing degradatie B-divisiebewerkenVrijdag 25 november 2022, 13:00 uur
|
VoorrondebewerkenVrijdag 25 november 2022, 13:00 uur
|
Tweede plaatsbewerkenVrijdag 25 november 2022, 19:30 uur
|
Land | Plaatsing |
---|---|
België | Blijft in B-divisie in 2023 |
Estland | Blijft in B-divisie in 2023 |
Oekraïne | Degradeert naar C-divisie in 2023 |
Slovenië | Degradeert naar C-divisie in 2023 |
Play-offs
bewerkenKwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||
A1 | Finland | 6 | |||||||||||
B2 | Frankrijk | 6 | B2 | Frankrijk | 3 | ||||||||
A3 | Ierland | 5 | A1 | Finland | 6 | ||||||||
B1 | Nederland | 11 | |||||||||||
B1 | Nederland | 13 | |||||||||||
A2 | Wales | 8 | B3 | Letland | 1 | ||||||||
B3 | Letland | 12 |
Derde plaats | ||||
B2 | Frankrijk | 10 | ||
B3 | Letland | 3 |
KwartfinalebewerkenVrijdag 25 november 2022, 13:00 uur
|
HalvefinalebewerkenVrijdag 25 november 2022, 19:30 uur
|
Derde plaatsbewerkenZaterdag 26 november 2022, 09:00 uur
|
FinalebewerkenZaterdag 26 november 2022, 09:00 uur
|
Promoveert naar A-divisie 2023 |
Rang | B-divisie |
---|---|
Nederland | |
Finland | |
Frankrijk | |
4 | Letland |
5 | Ierland |
Wales |
C-divisie
bewerkenGroepsfase
bewerkenGeplaatst voor play-offs |
Pos | Land | Skip | W | V |
---|---|---|---|---|
1 | Ierland | John Wilson | 7 | 1 |
2 | Oekraïne | Edoeard Nikolov | 6 | 2 |
3 | Litouwen | Konstantin Rykov | 6 | 2 |
4 | Portugal | Steve Seixeiro | 5 | 3 |
5 | Roemenië | Allen Coliban | 5 | 3 |
6 | Kroatië | Alen Čadež | 4 | 4 |
7 | Bulgarije | Reto Seiler | 2 | 6 |
8 | Andorra | Josep García | 1 | 7 |
9 | Liechtenstein | Lukas Matt | 0 | 8 |
Eerste speelrondebewerkenZaterdag 30 april 2022, 17:00 uur
|
Tweede speelrondebewerkenZondag 1 mei 2022, 08:00 uur
|
Vierde speelrondebewerkenZondag 1 mei 2022, 16:00 uur
|
Zesde speelrondebewerkenMaandag 2 mei 2022, 08:00 uur
|
Achtste speelrondebewerkenMaandag 2 mei 2022, 16:00 uur
|
Tiende speelrondebewerkenDinsdag 3 mei 2022, 08:00 uur
|
Twaalfde speelrondebewerkenDinsdag 3 mei 2022, 16:00 uur
|
Veertiende speelrondebewerkenWoensdag 4 mei 2022, 08:00 uur
|
Zestiende speelrondebewerkenWoensdag 4 mei 2022, 19:00 uur
|
Play-offs
bewerkenHalve finales | Finale | |||||||
1 | Ierland | 8 | ||||||
4 | Portugal | 2 | ||||||
1 | Ierland | 8 | ||||||
2 | Oekraïne | 2 | ||||||
3 | Litouwen | 7 | ||||||
2 | Oekraïne | 10 |
Derde plaats | ||||
3 | Litouwen | 5 | ||
4 | Portugal | 8 |
Eerste halvefinalebewerkenDonderdag 5 mei 2022, 09:30 uur
|
Tweede halvefinalebewerkenDonderdag 5 mei 2022, 09:30 uur
|
Derde plaatsbewerkenDonderdag 5 mei 2022, 15:30 uur
|
FinalebewerkenDonderdag 5 mei 2022, 15:30 uur
|
Rang | Land |
---|---|
Ierland | |
Oekraïne | |
Portugal | |
4 | Litouwen |
Ierland en Oekraïne plaatsten zich voor de B-divisie, in november. Portugal en Litouwen promoveerden ook naar de B-divisie vanwege de uitsluiting van Rusland en Wit-Rusland.
Eindstand
bewerkenRang | Land |
---|---|
Schotland | |
Zwitserland | |
Italië | |
4 | Zweden |
5 | Noorwegen |
6 | Turkije |
7 | Tsjechië |
8 | Duitsland |
9 | Spanje |
10 | Denemarken |
Groep B | |
11 | Nederland |
12 | Finland |
13 | Frankrijk |
14 | Letland |
15 | Ierland |
Wales | |
17 | Oostenrijk |
18 | Engeland |
19 | Slowakije |
20 | Hongarije |
21 | Litouwen |
22 | Portugal |
23 | België |
24 | Estland |
25 | Oekraïne |
26 | Slovenië |
Groep C | |
27 | Roemenië |
28 | Kroatië |
29 | Bulgarije |
30 | Andorra |
31 | Liechtenstein |