Deens voetbalelftal onder 21 (mannen)

nationaal voetbalteam
(Doorverwezen vanaf Deens voetbalelftal onder 21)

Het Deens voetbalelftal onder-21 is het nationale elftal voor spelers onder de 21 jaar uit Denemarken en wordt bestuurd door de Deense voetbalbond. Dit team bestaat sinds 1976.

Denemarken –21
Vlag van Denemarken
Associatie DBU
Bondscoach Albert Capellas
Stadion Nordjyske Arena, Aalborg
Meeste interlands Jonas Kamper (39)
Topscorer Peter Møller (16)
Wedstrijden
Eerste interland:
Vlag van Denemarken Denemarken 0–2 Noorwegen Vlag van Noorwegen
Holstebro, 25 augustus 1976
Grootste overwinning:
Vlag van Denemarken Denemarken 9–0 Luxemburg Vlag van Luxemburg
Farum, 11 oktober 2000
Grootste nederlaag:
Vlag van Bulgarije Bulgarije 6–0 Denemarken Vlag van Denemarken
Sofia, 25 april 1989
Europees kampioenschap
Optredens 7 (eerste keer: 1978)
Beste resultaat Halve finale in 1992
Thuis
Uit

ResultatenBewerken

EK onder-21Bewerken

  • 1978 – Kwartfinale
  • 1980 t/m 1984 – Niet gekwalificeerd
  • 1986 – Kwartfinale
  • 1988 en 1990 – Niet gekwalificeerd
  • 1992 – Halve finale
  • 1994 t/m 2004 – Niet gekwalificeerd
  • 2006 – Groepsfase
  • 2007 t/m 2009 – Niet gekwalificeerd
  • 2011 – Groepsfase
  • 2013 - Niet gekwalificeerd
  • 2015 - Halve finale
  • 2017 – Groepsfase

Olympische SpelenBewerken

Tot en met de Olympische Zomerspelen 1988 mochten eerste nationale elftallen meedoen aan de Olympische Spelen. Sinds de Olympische Zomerspelen 1992 mogen alleen onder-23 teams deelnemen.

Olympische Spelen 1992 (Barcelona, Spanje)Bewerken

Onder leiding van bondscoach Viggo Jensen strandde de Deense nationale ploeg in de groepsronde na twee gelijke spelen en een nederlaag.


26 juli
Olympische Spelen
Groep D
«onderlinge duels»
19:00 uur
Denemarken   1 – 1   Mexico Estadio La Romareda, Zaragoza
Toeschouwers: 8.000
Scheidsrechter: Fabio Baldas (ITA)
Claus Thomsen   85'   39' (pen.) Francisco Rotllan



28 juli
Olympische Spelen
Groep D
«onderlinge duels»
19:00 uur
Denemarken   0 – 0   Ghana Estadio La Romareda, Zaragoza
Toeschouwers: 5.000
Scheidsrechter: Juan Francisco Escobar (PAR)



30 juli
Olympische Spelen
Groep D
«onderlinge duels»
19:00 uur
Denemarken   0 – 3   Australië Nova Creu Alta, Sabadell
Toeschouwers: 3.000
Scheidsrechter: Fabio Baldas (ITA)
  32' John Markovski
  60' Damian Mori
  75' Tony Vidmar


1996 t/m 2012Bewerken

  • Niet gekwalificeerd

Meeste wedstrijdenBewerken

Plek Speler Club(s) Wedstrijden Goals Jaren
1 Jonas Kamper Brøndby IF 39 3 2002–2006
2 Martin Jørgensen Aarhus GF, Udinese 31 9 1994–1997
2 Michael Jakobsen Aalborg BK 31 4 2005–2008
4 Rasmus Würtz Skive IK, Aalborg BK 29 1 2002–2006
5 Martin Pedersen Aalborg BK, SønderjyskE 28 0 2002–2006
6 Thomas Kahlenberg Brøndby IF, AJ Auxerre 26 10 2002–2006
7 Peter Madsen Brøndby IF 25 7 1997–1999
7 Christian Magleby Brøndby IF, Lyngby BK 25 4 1996–1999
7 Peter Degn Aarhus GF, Everton 25 3 1996–1999
7 Jonas Troest Silkeborg IF, Hannover 96 25 0 2004–2006

Post scriptum: Club(s) staat voor de clubs waar de speler speelde, toen hij deze duels speelde voor het nationale team. Spelers die dikgedrukt zijn, speelden minimaal één duel voor het eerste nationale team.

Meeste doelpuntenBewerken

Plek Speler Club(s) Goals Wedstrijden Jaren
1 Peter Møller Aalborg BK 16 22 1990–1993
2 Nicki Bille Nielsen Reggina Calcio, AC Martina, Nordsjælland, Villareal 15 24 2007–2011
3 Tommy Bechmann Esbjerg fB 11 15 2002–2003
4 Thomas Kahlenberg Brøndby IF, AJ Auxerre 10 26 2002–2006
5 Preben Elkjær Vanløse IF, 1. FC Köln, KSC Lokeren 9 9 1976–1979
5 Morten Rasmussen Aarhus GF 9 21 2004–2006
5 Martin Jørgensen Aarhus GF, Udinese 9 31 1994–1997
8 Bent Jensen B 1913 8 10 1966–1968
8 Per Frandsen B 1903, OSC Lille 8 21 1989–1992
8 Miklos Molnar BK Frem, Standard Luik, Lyngby BK 8 21 1989–1992

Post scriptum: Club(s) staat voor de clubs waar de speler speelde, toen hij deze doelpunten maakte voor het nationale team. Spelers die dikgedrukt zijn, speelden minimaal één duel voor het eerste nationale team.

CoachesBewerken

SelectiesBewerken

Europees kampioenschapBewerken

Selectie van Denemarken bij het   Europees kampioenschap 2006
Naam Wed. Dlpnt. Club
Doel
1 Kevin Stuhr Ellegaard   Hertha BSC
16 Theis Rasmussen   Vejle BK
22 Jesper Hansen   FC Nordsjælland
Verdediging
2 Michael Jakobsen   Aalborg BK
3 Leon Andreasen   Werder Bremen
4 Daniel Agger   Liverpool FC
5 Martin Pedersen   SønderjyskE
14 Henrik Kildentoft   Brøndby IF
15 Frank Hansen   Esbjerg fB
17 Jonas Troest   Hannover 96
20 Simon Poulsen   FC Midtjylland
Middenveld
6 Rasmus Würtz   Aalborg BK
7 Martin Bergvold   FC Kopenhagen
8 Jacob Sørensen   SønderjyskE
9 Jonas Kamper   Brøndby IF
10 Thomas Kahlenberg   AJ Auxerre
12 Jakob Poulsen   sc Heerenveen
13 Niki Zimling   Esbjerg fB
18 Mikkel Thygesen   FC Midtjylland
Aanval
11 Morten Rasmussen   Brøndby IF
19 Johan Absalonsen   Brøndby IF
21 Nicklas Bendtner   Arsenal FC
Bondscoach:   Flemming Serritslev
Selectie van Denemarken bij het   Europees kampioenschap 2011
Naam Wed. Dlpnt. Club
Doel
1 Jonas Lössl   FC Midtjylland
16 Mikkel Andersen   Reading FC
23 Nicklas Højlund   Lyngby BK
Verdediging
2 Anders Randrup   Brøndby IF
3 Mathias Jørgensen   FC Kopenhagen
4 Andreas Bjelland   FC Nordsjælland
5 Nicolai Boilesen   AFC Ajax
7 Daniel Wass   Brøndby IF
13 Lasse Nielsen   Aalborg BK
15 Jesper Juelsgård   FC Midtjylland
19 Frederik Sørensen   Juventus
Middenveld
6 Mads Albæk   FC Midtjylland
8 Mike Jensen   Brøndby IF
10 Christian Eriksen   AFC Ajax
12 Mads Fenger   Randers FC
17 Thomas Delaney   FC Kopenhagen
18 Kasper Povlsen   Aarhus GF
20 Matti Lund Nielsen   FC Nordsjælland
22 Bashkim Kadrii   Odense BK
Aanval
9 Nicolai Jørgensen   Bayer Leverkusen
11 Nicolaj Agger   Brøndby IF
14 Nicki Bille Nielsen   Villarreal CF
21 Henrik Dalsgaard   Aalborg BK
Bondscoach:   Keld Bordinggaard
Selectie van Denemarken bij het   Europees kampioenschap 2017
Naam Wed. Dlpnt. Club
Doel
1 Jeppe Højbjerg   Esbjerg fB
16 Thomas Hagelskjær   Aarhus GF
22 Daniel Iversen   Leicester City U23
Verdediging
2 Frederik Holst   Brøndby IF
3 Andreas Maxsø   FC Nordsjælland
4 Patrick Banggaard   SV Darmstadt 98
5 Jakob Blåbjerg   Aalborg BK
12 Rasmus Kristensen   FC Midtjylland
13 Joachim Andersen   FC Twente
15 Mads Pedersen   FC Nordsjælland
20 Jacob Rasmussen   Rosenborg BK
Middenveld
6 Christian Nørgaard   Brøndby IF
7 Andrew Hjulsager   Celta de Vigo
8 Lasse Christensen   Burton Albion
10 Lucas Andersen   Grasshopper Club
14 Casper Nielsen   Odense BK
17 Mathias Jensen   FC Nordsjælland
18 Emiliano Marcondes   FC Nordsjælland
19 Frederik Børsting   Aalborg BK
Aanval
9 Marcus Ingvartsen   FC Nordsjælland
11 Kenneth Zohore   Cardiff City
21 Kasper Junker   Aarhus GF
23 Mikkel Duelund   FC Midtjylland
Bondscoach:   Niels Frederiksen

Zie ookBewerken

DBU · A-internationals · Selecties · Bondscoaches · Deens vrouwenelftal · Olympisch elftal · Denemarken U21 · Denemarken U20 · Denemarken U19 · Denemarken U18 · Denemarken U17 · Vrouwen U17

1910 – 1919 · 1920 – 1929 · 1930 – 1939 · 1940 – 1949 · 1950 – 1959 · 1960 – 1969 · 1970 – 1979 · 1980 – 1989 · 1990 – 1999 · 2000 – 2009 · 2010 – 2019 · 2020 − 2029

OS 1908 · OS 1912 · OS 1920 · OS 1948 · OS 1952 · OS 1960 · EK 1964 · OS 1972 · EK 1984 · WK 1986 · EK 1988 · EK 1992 · OS 1992 · EK 1996 · WK 1998 · EK 2000 · WK 2002 · EK 2004 · WK 2010 · EK 2012 · OS 2016 · WK 2018 · EK 2020

1908 · 1909 · 1910 · 1911 · 1912 · 1913 · 1914 · 1915 · 1916 · 1917 · 1918 · 1919 · 1920 · 1921 · 1922 · 1923 · 1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1940 · 1941 · 1942 · 1943 · 1944 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1952 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020

Albanië · Algerije · Argentinië · Armenië · Australië · België · Bermuda · Bosnië en Herzegovina · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · Cyprus · DDR · Duitsland · Ecuador · Egypte · Engeland · Estland · Faeröer · Finland · Frankrijk · Gambia · Georgië · Ghana · Gibraltar · GOS · Griekenland · Honduras · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · Indonesië · Iran · Israël · Italië · Japan · Joegoslavië · Kameroen · Kazachstan · Kosovo · Kroatië · Letland · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Malta · Mexico · Moldavië · Montenegro · Nederland · Nederlandse Antillen · Nigeria · Noord-Ierland · Noord-Macedonië · Noorwegen · Oekraïne · Oostenrijk · Panama · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Roemenië · Rusland · Saoedi-Arabië · Schotland · Senegal · Servië · Singapore · Slovenië · Slowakije · Sovjet-Unie · Spanje · Suriname · Thailand · Togo · Tsjechië · Tsjecho-Slowakije · Tunesië · Turkije · Uruguay · Verenigde Arabische Emiraten · Verenigde Staten · Wales · Wit-Rusland · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland

Wedstrijden in detail

Argentinië (1995) · Australië (2018) · België (2021) · Duitsland (1992) · Duitsland (2012) · Engeland (2021) · Finland (2021) · Frankrijk (2002) · Frankrijk (2018) · Japan (2010) · Kameroen (2010) · Kroatië (2018) · Nederland (2010) · Nederland (2012) · Peru (2018) · Portugal (2012) · Rusland (2021) · Senegal (2002) · Tsjechië (2021) · Uruguay (2002) · Wales (2021)