ATP-toernooi van Palermo

tennistournooi

Het ATP-toernooi van Palermo was een tennistoernooi voor mannen dat tussen 1935 en 2006 plaatsvond. Waarvan de edities in 1971 en tussen 1979 en 2006 op de ATP-kalender stonden.

ATP-toernooi van Palermo
Officiële naam Campionati Internazionali di Sicilia
Stad, land Vlag van Italië Palermo, Italië
Locatie Country Time Club Palermo
Auspiciën ATP
Categorie ATP International Series
(1998-2006)
ATP World Series
(1990-1997)
Deelnemers 32 enkel / 16 dubbel
Ondergrond gravel, buiten
Periode september, oktober
Jaargangen 1971 - 2006
Recordwinnaar Vlag van Spanje Alberto Berasategui (2)
Portaal  Portaalicoon   Tennis

FinalesBewerken

EnkelspelBewerken

Jaar Winnaar Runner-up Score
2006   Filippo Volandri   Nicolás Lapentti 5-7, 6-1, 6-3
2005   Igor Andrejev   Filippo Volandri 0-6, 6-1, 6-3
2004   Tomáš Berdych   Filippo Volandri 6-3, 6-3
2003   Nicolás Massú   Paul-Henri Mathieu 1-6, 6-2, 7-6(0)
2002   Fernando González   José Acasuso 5-7, 6-3, 6-1
2001   Félix Mantilla   David Nalbandian 7-6(2), 6-4
2000   Olivier Rochus   Diego Nargiso 7-6(14), 6-1
1999   Arnaud Di Pasquale   Alberto Berasategui 6-1, 6-3
1998   Mariano Puerta   Franco Squillari 6-3, 6-2
1997   Alberto Berasategui (2)   Dominik Hrbatý 6-4, 6-2
1996   Karim Alami   Adrian Voinea 7-5, 2-1, opgave
1995   Francisco Clavet   Jordi Burillo 6-7(3), 6-3, 7-6(1)
1994   Alberto Berasategui (1)   Àlex Corretja 2-6, 7-6(6), 6-4
1993   Thomas Muster   Sergi Bruguera 7-6(2), 7-5
1992   Sergi Bruguera   Emilio Sánchez 6-1, 6-3
1991   Frederic Fontang   Emilio Sánchez 1-6, 6-3, 6-3
1990   Franco Davín   Juan Aguilera 6-1, 6-1
1989   Guillermo Pérez Roldán   Paolo Canè 6-1, 6-4
1988   Mats Wilander   Kent Carlsson 6-1, 3-6, 6-4
1987   Martin Jaite   Karel Nováček 7-6, 6-7, 6-4
1986   Ulf Stenlund   Pablo Arraya 6-2, 6-3
1985   Thierry Tulasne   Joakim Nyström 6-2, 6-0
1984   Francesco Cancellotti   Miloslav Mecír 6-0, 6-3
1983   Jimmy Arias   José Luis Clerc 6-2, 2-6, 6-0
1982   Mario Martinez   John Alexander 6-4, 7-5
1981   Manuel Orantes   Pedro Rebolledo 6-4, 6-0, 6-0
1980   Guillermo Vilas   Paul McNamee 6-4, 6-0, 6-0
1979   Björn Borg   Corrado Barazzutti 6-4, 6-0, 6-4
1971   Roger Taylor   Pierre Barthes 6-3, 4-6, 7-6, 6-2

DubbelspelBewerken

Jaar Winnaar Runner-up Score
2006   Martín García
  Luis Horna
  Mariusz Fyrstenberg
  Marcin Matkowski
7-6, 7-6
2005   Martín García
  Mariano Hood
  Mariusz Fyrstenberg
  Marcin Matkowski
6-2, 6-3
2004   Lucas Arnold Ker
  Mariano Hood
  Gastón Etlis
  Martín Rodríguez
7-5, 6-2
2003   Lucas Arnold Ker
  Mariano Hood
  František Cermák
  Leoš Friedl
7-6, 6-7, 6-3
2002   Lucas Arnold Ker
  Luis Lobo
  František Cermák
  Leoš Friedl
6-4, 4-6, 6-2
2001   Tomás Carbonell
  Daniel Orsanic
  Enzo Artoni
  Emilio Benfele Alvarez
6-2, 2-6, 6-2
2000   Tomás Carbonell
  Martín García
  Pablo Albano
  Marc-Kevin Goellner
Walk-over
1999   Mariano Hood
  Sebastián Prieto
  Lan Bale
  Alberto Martín
6-3, 6-1
1998   Donald Johnson
  Francisco Montana
  Pablo Albano
  Daniel Orsanic
6-4, 7-6
1997   Andrew Kratzmann
  Libor Pimek
  Hendrik Jan Davids
  Daniel Orsanic
3-6, 6-3, 7-6
1996   Andrew Kratzmann
  Marcos Ondruska
  Cristian Brandi
  Emilio Sánchez
7-6, 6-4
1995   Àlex Corretja
  Fabrice Santoro
  Hendrik Jan Davids
  Piet Norval
6-7, 6-4, 6-3
1994   Tom Kempers
  Jack Waite
  Neil Broad
  Greg Van Emburgh
7-6, 6-4
1993   Sergio Casal
  Emilio Sánchez
  Juan Garat
  Jorge Lozano
6-3, 6-3
1992   Johan Donar
  Ola Jonsson
  Horacio de la Peña
  Vojtech Flégl
5-7, 6-3, 6-4
1991   Jacco Eltingh
  Tom Kempers
  Emilio Sánchez
  Javier Sánchez
3-6, 6-3, 6-3
1990   Sergio Casal
  Emilio Sánchez
  Carlos Costa
  Horacio de la Peña
6-3, 6-4
1989   Peter Ballauff
  Rudiger Haas
  Goran Ivaniševic
  Diego Nargiso
6-2, 6-7, 6-4
1988   Carlos Di Laura
  Marcelo Filippini
  Alberto Mancini
  Christian Miniussi
6-2, 6-0
1987   Leonardo Lavalle
  Claudio Panatta
  Petr Korda
  Tomáš Šmíd
3-6, 6-4, 6-4
1986   Paolo Canè
  Simone Colombo
  Claudio Mezzadri
  Gianni Ocleppo
7-5, 6-3
1985   Colin Dowdeswell
  Joakim Nyström
  Sergio Casal
  Emilio Sánchez
6-4, 6-7, 7-6
1984   Tomáš Šmíd
  Blaine Willenborg
  Claudio Panatta
  Henrik Sundström
6-7, 6-3, 6-0
1983   Pablo Arraya
  José Luis Clerc
  Tian Viljoen
  Danie Visser
1-6, 6-4, 6-4
1982   Gianni Marchetti
  Enzo Vattuone
  José-Luis Damiani
  Diego Pérez
6-4, 6-7, 6-3
1981   José-Luis Damiani
  Diego Pérez
  Jaime Fillol
  Belus Prajoux
6-1, 6-4
1980   Gianni Ocleppo
  Ricardo Ycaza
  Víctor Pecci
  Balázs Taróczy
6-2, 6-2
1979   Australië Peter McNamara
  Paul McNamee
  Ismail El Shafei
  John Feaver
7-5, 7-6
1971   Pierre Barthes
  Georges Goven
  Ilie Năstase
  Ion Țiriac
6-2, 6-3

Tennistoernooien

ITF-toernooien (mannen en vrouwen)

Grand slam:Australian Open · Roland Garros · Wimbledon · US Open
Landenteams:Davis Cup · Billie Jean King Cup

ATP-toernooien (mannen)ATP-seizoen 2023

Officieus WK:ATP Finals
International finale:Next Generation ATP Finals
Teams:Laver Cup, United Cup
ATP 1000:Indian Wells · Miami · Monte Carlo · Madrid · Rome · Toronto · Cincinnati · Shanghai · Parijs
ATP 500:Rotterdam · Rio de Janeiro · Acapulco · Dubai · Barcelona · Halle · Londen · Hamburg · Washington · Peking · Tokio · Wenen · Bazel
ATP 250:Adelaide · Pune · Auckland · Montpellier · Córdoba · Dallas · Buenos Aires · Delray Beach · Marseille · Doha · Santiago · Marrakesh · Houston· Estoril · Banja Luka · München · Genève · Lyon · Rosmalen · Stuttgart · Eastbourne · Mallorca · Newport · Båstad · Gstaad · Umag · Atlanta · Kitzbühel · Cabo San Lucas · Winston-Salem · Zhuhai · Chengdu · Astana · Antwerpen · Stockholm · Metz

WTA-toernooien (vrouwen)WTA-seizoen 2023

Officieus WK:WTA Finals
Teams:United Cup
WTA 1000:Dubai · Indian Wells · Miami · Madrid · Rome · Toronto · Cincinnati · Wuhan · Peking · Guadalajara
WTA 500:Adelaide 1 · Adelaide 2 · Antwerpen · Doha · Charleston · Stuttgart · Berlijn · Eastbourne · San José · Zhengzhou · Tokio (Pan Pacific)
WTA 250:Auckland · Hobart · Lyon · Hua Hin · Linz · Mérida · Monterrey · Austin · Bogota · Istanboel · Straatsburg · Rabat · Rosmalen · Nottingham · Birmingham · Bad Homburg · Boedapest · Palermo · Hamburg · Warschau· Lausanne · Praag · Cleveland · Granby · Chennai · Nanjing · Guangzhou · Seoel · Hongkong · Tianjin · Cluj-Napoca
WTA 125:Marbella · Saint-Malo · Parijs · Karlsruhe · Makarska · Valencia · Gaiba · Båstad · Contrexéville · Iași · Concord · Vancouver · Bari

Voormalige ITF-toernooien (mannen en vrouwen)

Landenteams:Hopman Cup

Voormalige toernooien mannen

ATP:Amersfoort · Amsterdam · Ancona · Antalya · Athene · Atlanta/Orlando · Bangkok · Belgrado · Belgrado 2 · Berlijn · Bermuda · Birmingham Indoor · Boedapest · Boekarest · Bogota · Bologna · Bolzano · Mumbai · Boston · Bordeaux · Bournemouth · Brasilia · Brighton · Brisbane · Brisbane Indoor · Brussel Indoor · Brussel Outdoor · Búzios · Cagliari · Chicago · Düsseldorf · Florence · Gijón · Guarujá · Hilversum · Ho Chi Minhstad · Hongkong · Istanboel · Itaparica · Jakarta · Johannesburg · Keulen · Keulen 1 · Keulen 2 · Kopenhagen · Kuala Lumpur Indoor · Kuala Lumpur · Las Vegas · Linz · Londen Indoor · Long Island · Los Angeles · Maceió · Madrid (voormalig) · Mallorca · Manchester · Marbella · Melbourne 1 · Melbourne 2 · Memphis · Meran · Metz · Milaan · Montevideo · Moskou · Napels · New Haven · Nice · Nottingham · Oahu · Osaka · Ostrava · Palermo · Parma · Philadelphia · Pinehurst · Porto · Saint-Vincent · Pörtschach · Praag · Quito · San Diego · San José · San Marino · San Remo · São Paulo · Schenectady · Scottsdale · Seoel · Shenzhen · Singapore · Sint-Petersburg ·Sofia · Sopot · Split · Stuttgart Indoor · Sydney · Sydney Indoor · Taipei · Tampa · Tampa Outdoor · Tasjkent · Tel Aviv · Tokio Indoor · Toronto Indoor · Toulouse · Uniondale · Valencia · Wembley · Warschau · Wellington · Zagreb · Zaragoza
Landenteams: ATP Cup · World Team Cup

Voormalige toernooien vrouwen

WTA:Abu Dhabi · Acapulco · Aix-en-Provence · Albuquerque · Amelia Island · Angers · Anning · Arcachon · Athene · Atlanta · Australisch gravelkampioenschap · Bad Gastein · Bahia · Bakoe · Bali · Bangalore · Bangkok · Barcelona · Båstad · Bayonne · Bazel · Beckenham · Belgrado · Biel/Bienne · Boekarest · Bol · Boston · Bournemouth · Bratislava · Bregenz · Brighton · Brisbane · Brussel · Buenos Aires · Caïro · Calcutta · Cali · Calgary · Californië · Canberra · Cardiff · Carlsbad · Casablanca · Cesena · Chicago · Chichester · Colina · Contrexéville · Courmayeur · Dalian · Dallas · Denver · dubbelspel · Elite Trophy · Essen · Estoril · Fez · Florianópolis · Florida · Forest Hills · Genève · Gold Coast · Gstaad · Haiderabad · Hamburg · Hannover · Hasselt · Hawaï · Hilversum · Houston · Indianapolis (US clay courts) · Indianapolis (Virginia Slims) · Jakarta · Japan Open · Jūrmala · Kansas · Katowice · Kitzbühel · Klagenfurt · Knokke-Heist · Kopenhagen · Kuala Lumpur · Leipzig · Limoges · Lissabon · Little Rock · Los Angeles · Lugano · Luik · Luzern · Mahwah · Makarska · Mallorca · Marbella · Marco Island · Melbourne 1 · Melbourne 2 · Maria Lankowitz · Marrakesh · Melbourne · Memphis · Milaan · Modena · Montpellier · Moskou Open · Mumbai · Nagoya · Nanchang · Nashville · Neurenberg · New Haven · New Jersey · New Orleans · New York · Newport (VK) · Newport (VS) · Newport Beach · Nice · Nichirei · Ningbo · Oeiras · Osaka (indoor) · Oslo · Palm Springs · Parijs · Parijs Clarins · Pattaya · Pennsylvania · Philadelphia · Phoenix · Ponte Vedra Beach · Porto · Portorož · Pörtschach · Pune · Quebec · Rabat · Rio de Janeiro · Salt Lake City · San Antonio · San Diego · San Juan · San Marino · São Paulo · Sapporo · Sarasota · Schenectady · Scottsdale · Sint-Petersburg · Shenzhen · Singapore · Sofia · Sopot · South Carolina · South Orange · Stockholm · Surabaya · Suzhou · Sydney · Taipei · Taiwan · Tampa · Tarente · Tasjkent · The Bronx · Tokio (Borden Classic) · Tokio (Gunze Classic) · Tokio (Lion's Cup) · Tournament of Champions · Toyota · Tulsa · US Hardcourt · US Indoor · Vancouver · Viña del Mar · Waregem · Warschau · Washington · Wellington · Wenen · Worcester · Zürich