Hoofdmenu openen

WTA-toernooi van Amelia Island

tennistoernooi voor vrouwen
Zie artikel Voor de jaren 1975 en 1976 op Amelia Island: zie WTA-toernooi van Charleston.

Het WTA-toernooi van Amelia Island was een jaarlijks terugkerend tennistoernooi voor vrouwen dat werd georganiseerd op het Amerikaanse eiland Amelia Island, Florida. Het toernooi werd sedert 1980 gehouden en droeg de officiële naam Bausch & Lomb Championships. Er werd op groen gravel gespeeld.

WTA-toernooi van Amelia Island
Amelia Island Plantation
Amelia Island Plantation
Officiële naam Bausch & Lomb Championships
Stad, land Amelia Island, FL, VS
Locatie Amelia Island Plantation
Auspiciën WTA
Categorie Tier II
Prijzengeld US$ 600.000 (2006–2008)
Deelnemers 32 enkel, 32 kwal. / 16 dubbel
Ondergrond gravel (groen), buiten
Periode april
Jaargangen 1980 - 2008
Recordwinnaar Vlag van Argentinië Gabriela Sabatini (3)
Portaal  Portaalicoon   Tennis

Vanaf 1988 viel het toernooi in de "Tier II"-categorie. In 2009 werd het opgevolgd door het WTA-toernooi van Ponte Vedra Beach.

De Belgische Justine Henin bereikte de finale in 2002. Daarin bleek Venus Williams in drie sets te sterk.

Inhoud

Officiële namenBewerken

  • 1980-1982: Murjani WTA Championships
  • 1983: Lipton/WTA Championships
  • 1984: WTA Championships
  • 1985-1986: Sunkist/WTA Championships
  • 1987: Bausch & Lomb/WTA Championships
  • 1988-2008: Bausch & Lomb Championships

Meervoudig winnaressen enkelspelBewerken

speelster aantal
titels
in de jaren
  Gabriela Sabatini* 3 1989, 1991, 1992
 /  Martina Navrátilová 3 1980, 1984, 1988
  Chris Evert 3 1981–1983
  Steffi Graf 3 1986, 1987, 1990
  Lindsay Davenport 3 1997, 2004, 2005
  Arantxa Sánchez Vicario 2 1993, 1994
  Monica Seles 2 1999, 2000
* Sabatini stond het vaakst in de finale (zeven keer).

Enkel- en dubbelspeltitel in één jaarBewerken

speelster in het jaar
  Steffi Graf 1987
  Arantxa Sánchez Vicario 1994
  Lindsay Davenport 1997
  Mary Pierce 1998

FinalesBewerken

EnkelspelBewerken

Datum[1] Naam Cat. ($) Ondergrond Winnares Verliezend finaliste Uitslag
1980-04-14 Murjani WTA Champ's 100.000 gravel, buiten   Martina Navrátilová   Hana Mandlíková 5-7, 6-3, 6-2 details
1981-04-20 Murjani WTA Champ's 250.000 gravel, buiten   Chris Evert   Martina Navrátilová 6-0, 6-0 details
1982-04-19 Murjani WTA Champ's 250.000 gravel, buiten   Chris Evert   Andrea Jaeger 6-3, 6-1 details
1983-04-11 Lipton/WTA Champ's 250.000 gravel, buiten   Chris Evert   C Bassett-Seguso 6-3, 2-6, 7-5 details
1984-04-16 WTA Championships 250.000 gravel, buiten   Martina Navrátilová   Chris Evert 6-2, 6-0 details
1985-04-15 Sunkist/WTA Champ's 250.000 gravel, buiten   Zina Garrison   Chris Evert 6-4, 6-3 details
1986-04-14 Sunkist/WTA Champ's 275.000 gravel, buiten   Steffi Graf   Claudia Kohde-Kilsch 6-4, 5-7, 7-6 details
1987-04-13 Bausch & Lomb/WTA Champ's 300.000 gravel, buiten   Steffi Graf   Hana Mandlíková 6-3, 6-4 details
1988-04-11 Bausch & Lomb Champ's Tier II 300.000 gravel, buiten   Martina Navrátilová   Gabriela Sabatini 6-0, 6-2 details
1989-04-10 Bausch & Lomb Champ's Tier II 300.000 gravel, buiten   Gabriela Sabatini   Steffi Graf 3-6, 6-3, 7-5 details
1990-04-09 Bausch & Lomb Champ's Tier II 350.000 gravel, buiten   Steffi Graf   Arantxa Sánchez 6-1, 6-0 details
1991-04-08 Bausch & Lomb Champ's Tier II 350.000 gravel, buiten   Gabriela Sabatini   Steffi Graf 7-5, 7-6 details
1992-04-06 Bausch & Lomb Champ's Tier II 350.000 gravel, buiten   Gabriela Sabatini   Steffi Graf 6-2, 1-6, 6-3 details
1993-04-05 Bausch & Lomb Champ's Tier II 375.000 gravel, buiten   Arantxa Sánchez   Gabriela Sabatini 6-2, 5-7, 6-2 details
1994-04-04 Bausch & Lomb Champ's Tier II 400.000 gravel, buiten   Arantxa Sánchez   Gabriela Sabatini 6-1, 6-4 details
1995-04-03 Bausch & Lomb Champ's Tier II 430.000 gravel, buiten   Conchita Martínez   Gabriela Sabatini 6-1, 6-4 details
1996-04-08 Bausch & Lomb Champ's Tier II 450.000 gravel, buiten   Irina Spîrlea   Mary Pierce 6-7, 6-4, 6-3 details
1997-04-07 Bausch & Lomb Champ's Tier II 450.000 gravel, buiten   Lindsay Davenport   Mary Pierce 6-2, 6-3 details
1998-04-06 Bausch & Lomb Champ's Tier II 450.000 gravel, buiten   Mary Pierce   Conchita Martínez 6-7, 6-0, 6-2 details
1999-04-05 Bausch & Lomb Champ's Tier II 520.000 gravel, buiten   Monica Seles   Ruxandra Dragomir 6-2, 6-3 details
2000-04-10 Bausch & Lomb Champ's Tier II 535.000 gravel, buiten   Monica Seles   Conchita Martínez 6-3, 6-2 details
2001-04-09 Bausch & Lomb Champ's Tier II 565.000 gravel, buiten   Amélie Mauresmo   Amanda Coetzer 6-4, 7-5 details
2002-04-08 Bausch & Lomb Champ's Tier II 585.000 gravel, buiten   Venus Williams   Justine Henin 2-6, 7-5, 7-6 details
2003-04-14 Bausch & Lomb Champ's Tier II 585.000 gravel, buiten   Jelena Dementjeva   Lindsay Davenport 4-6, 7-5, 6-3 details
2004-04-05 Bausch & Lomb Champ's Tier II 585.000 gravel, buiten   Lindsay Davenport   Amélie Mauresmo 6-4, 6-4 details
2005-04-04 Bausch & Lomb Champ's Tier II 585.000 gravel, buiten   Lindsay Davenport   Silvia Farina-Elia 7-5, 7-5 details
2006-04-03 Bausch & Lomb Champ's Tier II 600.000 gravel, buiten   Nadja Petrova   Francesca Schiavone 6-4, 6-4 details
2007-04-02 Bausch & Lomb Champ's Tier II 600.000 gravel, buiten   Tatiana Golovin   Nadja Petrova 6-2, 6-1 details
2008-04-07 Bausch & Lomb Champ's Tier II 600.000 gravel, buiten   Maria Sjarapova   Dominika Cibulková 7-6, 6-3 details

DubbelspelBewerken

Datum[1] Naam Cat. ($) Ondergrond Winnaressen Verliezend finalistes Uitslag
1980-04-14 Murjani WTA Champ's 100.000 gravel, buiten   Rosie Casals
  Ilana Kloss
  Kathy Jordan
  Pam Shriver
7-6, 7-6 details
1981-04-20 Murjani WTA Champ's 250.000 gravel, buiten   Kathy Jordan
  Paula Smith
  JoAnne Russell
  Virginia Ruzici
6-3, 5-7, 7-6 details
1982-04-19 Murjani WTA Champ's 250.000 gravel, buiten   Leslie Allen
  Mima Jaušovec
  Barbara Potter
  Sharon Walsh
6-1, 7-5 details
1983-04-11 Lipton/WTA Champ's 250.000 gravel, buiten   Rosalyn Fairbank
  Candy Reynolds
  Hana Mandlíková
  Virginia Ruzici
6-4, 6-2 details
1984-04-16 WTA Championships 250.000 gravel, buiten   Kathy Jordan
  Anne Smith
  Anne Hobbs
  Mima Jaušovec
6-4, 3-6, 6-4 details
1985-04-15 Sunkist/WTA Champ's 250.000 gravel, buiten   Rosalyn Fairbank
  Hana Mandlíková
  C Bassett-Seguso
  Chris Evert
6-1, 2-6, 6-2 details
1986-04-14 Sunkist/WTA Champ's 275.000 gravel, buiten   Claudia Kohde-Kilsch
  Helena Suková
  Gabriela Sabatini
  Catherine Tanvier
6-2, 5-7, 7-6 details
1987-04-13 Bausch & Lomb/WTA Champ's 300.000 gravel, buiten   Steffi Graf
  Gabriela Sabatini
  Hana Mandlíková
  Wendy Turnbull
3-6, 6-3, 7-5 details
1988-04-11 Bausch & Lomb Champ's Tier II 300.000 gravel, buiten   Zina Garrison
  Eva Pfaff
  Katrina Adams
  Penny Barg
4-6, 6-2, 7-6 details
1989-04-10 Bausch & Lomb Champ's Tier II 300.000 gravel, buiten   Larisa Neiland
  Natallja Zverava
  Martina Navrátilová
  Pam Shriver
7-6, 2-6, 6-1 details
1990-04-09 Bausch & Lomb Champ's Tier II 350.000 gravel, buiten   Mercedes Paz
  Arantxa Sánchez
  Regina Rajchrtová
  Andrea Temesvári
7-6, 6-4 details
1991-04-08 Bausch & Lomb Champ's Tier II 350.000 gravel, buiten   Arantxa Sánchez
  Helena Suková
  Mercedes Paz
  Natallja Zverava
4-6, 6-2, 6-2 details
1992-04-06 Bausch & Lomb Champ's Tier II 350.000 gravel, buiten   Arantxa Sánchez
  Natallja Zverava
  Zina Garrison
  Jana Novotná
6-1, 6-0 details
1993-04-05 Bausch & Lomb Champ's Tier II 375.000 gravel, buiten   Manuela Maleeva
  Leila Meschi
  Amanda Coetzer
  Inés Gorrochategui
3-6, 6-3, 6-4 details
1994-04-04 Bausch & Lomb Champ's Tier II 400.000 gravel, buiten   Larisa Neiland
  Arantxa Sánchez
  Amanda Coetzer
  Inés Gorrochategui
6-2, 6-7, 6-4 details
1995-04-03 Bausch & Lomb Champ's Tier II 430.000 gravel, buiten   Amanda Coetzer
  Inés Gorrochategui
  Nicole Arendt
  Manon Bollegraf
6-2, 3-6, 6-2 details
1996-04-08 Bausch & Lomb Champ's Tier II 450.000 gravel, buiten   Chanda Rubin
  Arantxa Sánchez
  Meredith McGrath
  Larisa Neiland
6-1, 6-1 details
1997-04-07 Bausch & Lomb Champ's Tier II 450.000 gravel, buiten   Lindsay Davenport
  Jana Novotná
  Nicole Arendt
  Manon Bollegraf
6-3, 6-0 details
1998-04-06 Bausch & Lomb Champ's Tier II 450.000 gravel, buiten   Sandra Cacic
  Mary Pierce
  Barbara Schett
  Patty Schnyder
7-6, 4-6, 7-6 details
1999-04-05 Bausch & Lomb Champ's Tier II 520.000 gravel, buiten   Conchita Martínez
  Patricia Tarabini
  Lisa Raymond
  Rennae Stubbs
7-5, 0-6, 6-4 details
2000-04-10 Bausch & Lomb Champ's Tier II 535.000 gravel, buiten wegens externe omstandigheden werd het toernooi na de kwartfinale afgelast details
2001-04-09 Bausch & Lomb Champ's Tier II 565.000 gravel, buiten   Conchita Martínez
  Patricia Tarabini
  Martina Navrátilová
  Arantxa Sánchez
6-4, 6-2 details
2002-04-08 Bausch & Lomb Champ's Tier II 585.000 gravel, buiten   Daniela Hantuchová
  Arantxa Sánchez
  María Emilia Salerni
  Åsa Svensson
6-4, 6-2 details
2003-04-14 Bausch & Lomb Champ's Tier II 585.000 gravel, buiten   Lindsay Davenport
  Lisa Raymond
  Virginia Ruano
  Paola Suárez
7-5, 6-2 details
2004-04-05 Bausch & Lomb Champ's Tier II 585.000 gravel, buiten   Nadja Petrova
  Meg Shaughnessy
  Myriam Casanova
  Alicia Molik
3-6, 6-2, 7-5 details
2005-04-04 Bausch & Lomb Champ's Tier II 585.000 gravel, buiten   Bryanne Stewart
  Samantha Stosur
  Květa Peschke
  Patty Schnyder
6-4, 6-2 details
2006-04-03 Bausch & Lomb Champ's Tier II 600.000 gravel, buiten   Shinobu Asagoe
  Katarina Srebotnik
  Liezel Huber
  Sania Mirza
6-2, 6-4 details
2007-04-02 Bausch & Lomb Champ's Tier II 600.000 gravel, buiten   Mara Santangelo
  Katarina Srebotnik
  Anabel Medina
  Virginia Ruano
6-3, 7-6 details
2008-04-07 Bausch & Lomb Champ's Tier II 600.000 gravel, buiten   Bethanie Mattek
  Vladimíra Uhlířová
  Viktoryja Azarenka
  Jelena Vesnina
6-3, 6-1 details
Tennistoernooien

Toernooien van de ITF
Grand slam: Australian Open · Roland Garros · Wimbledon · US Open
Landenteams: Davis Cup · Fed Cup · Hopman Cup


MannenATP-seizoen 2019

Officieus WK:ATP Finals
International finale:Next Generation ATP Finals
ATP 1000:Indian Wells · Miami · Monte Carlo · Madrid · Rome · Montreal · Cincinnati · Shanghai · Parijs
ATP 500:Rotterdam · Rio de Janeiro · Acapulco · Dubai · Barcelona · Halle · Londen · Hamburg · Washington · Peking · Tokio · Wenen · Bazel
ATP 250:Brisbane · Doha · Madras · Auckland · Sydney · Montpellier · Córdoba · Sofia · Uniondale · Buenos Aires · Delray Beach · Marseille · São Paulo · Marrakesh · Houston · Boedapest · München · Estoril · Nice · Genève · Rosmalen · Stuttgart · Eastbourne · Antalya · Newport · Båstad · Umag · Gstaad · Kitzbühel · Atlanta · Cabo San Lucas · Winston-Salem · Metz · Sint-Petersburg · Zhuhai · Chengdu · Stockholm · Moskou · Antwerpen

Voormalige toernooien

ATP:Amersfoort · Amsterdam · Ancona · Athene · Bangkok · Belgrado · Berlijn · Bermuda · Birmingham Indoor · Boekarest · Bogota · Bologna · Bolzano · Bombay · Boston · Bordeaux · Bournemouth · Brasilia · Brighton · Brisbane Indoor · Brussel Indoor · Brussel Outdoor · Búzios · Chicago · Dallas · Düsseldorf · Florence · Guarujá · Hilversum · Ho Chi Minhstad · Hongkong · Istanboel · Itaparica · Jakarta · Johannesburg · Keulen · Kopenhagen · Kuala Lumpur Indoor · Kuala Lumpur · Las Vegas · Linz · Londen Indoor · Long Island · Los Angeles · Maceió · Madrid (voormalig) · Manchester · Memphis · Meran · Metz · Milaan · Montevideo · New Haven · Nottingham · Oahu · Osaka · Ostrava · Palermo · Philadelphia · Pinehurst · Porto · Pörtschach · Praag · Quito · San José · San Marino · Schenectady · Scottsdale · Seoel · Shenzhen · Singapore · Sopot · Stuttgart Indoor · Sydney Indoor · Taipei · Tasjkent · Tampa · Tampa Outdoor · Tel Aviv · Tokio Indoor · Toronto Indoor · Toulouse · Valencia · Viña del Mar · Warschau · Wellington · Zagreb · Zaragoza
Landenteams: World Team Cup

VrouwenWTA-seizoen 2019

Officieus WK:WTA Finals
B-kampioenschap:WTA Elite Trophy
Premier Mandatory:Indian Wells · Miami · Madrid · Peking
Premier Five:Dubai ·Rome · Montreal/Toronto · Cincinnati · Wuhan
Premier:Brisbane · Sydney · Sint-Petersburg · Doha · Charleston · Stuttgart · Birmingham · Eastbourne · San Jose · New Haven · Zhengzhou · Tokio (Pan Pacific) · Moskou
International:Shenzhen · Auckland · Hobart · Hua Hin · Boedapest · Acapulco · Monterrey · Bogota · Istanboel · Praag · Marrakesh · Neurenberg · Straatsburg · Nottingham · Rosmalen · Majorca · Lausanne · Jūrmala · Palermo · Washington · Japan Open · Quebec · Nanchang · Guangzhou · Seoel · Tasjkent · Tianjin · Hongkong · Linz · Luxemburg

Voormalige toernooien

WTA:Adelaide · Aix-en-Provence · Albuquerque · Amelia Island · Anning · Antwerpen · Arcachon · Athene · Bad Gastein · Bahia · Bakoe · Bali · Bangalore · Bangkok · Barcelona · Båstad · Bayonne · Bazel · Berlijn · Biel/Bienne · Boekarest · Bol · Bombay · Boston · Bournemouth · Bratislava · Brighton · Brussel · Buenos Aires · Caïro · Calcutta · Cali · Californië · Canberra · Cardiff · Carlsbad · Casablanca · Cesena · Chicago · Chichester · Dalian · Dallas · Denver · dubbelspel · Essen · Estoril · Fez · Florianópolis · Florida · Forest Hills · Genève · Gold Coast · Gstaad · Haiderabad · Hamburg · Hannover · Hasselt · Hawaï · Houston · Indianapolis (US clay courts) · Indianapolis (Virginia Slims) · Jakarta · Kansas · Katowice · Kitzbühel · Knokke-Heist · Kopenhagen · Kuala Lumpur · Leipzig · Limoges · Lissabon · Little Rock · Los Angeles · Luik · Luzern · Mahwah · Makarska · Marco Island · Marbella · Melbourne · Memphis · Milaan · Modena · Montpellier · Nagoya · Nanjing · Nashville · New Jersey · New Orleans · New York · Newport (VK) · Newport (VS) · Newport Beach · Nice · Nichirei · Ningbo · Oeiras · Osaka (indoor) · Oslo · Palm Springs · Parijs · Parijs Clarins · Pattaya · Pennsylvania · Philadelphia · Phoenix · Ponte Vedra Beach · Poona · Porto · Portorož · Rabat · Rio de Janeiro · Salt Lake City · San Antonio · San Diego · San Juan · San Marino · São Paulo · Sapporo · Sarasota · Schenectady · Scottsdale · Singapore · Sofia · Sopot · South Carolina · South Orange · Stockholm · Surabaya · Suzhou · Taipei · Taiwan · Tampa · Tarente · Tokio (Borden Classic) · Tokio (Gunze Classic) · Tokio (Lion's Cup) · Tournament of Champions · Toyota · Tulsa · US Hardcourt · US Indoor · Vancouver · Viña del Mar · Waregem · Warschau · Wellington · Worcester · Zürich