Wereldkampioenschappen schermen 2009

sportseizoen van een schermencompetitie

De 57ste wereldkampioenschappen schermen werden gehouden in Antalya, Turkije in 2009. De organisatie lag in de handen van de FIE. Er deden 699 schermers uit 82 verschillende landen mee.

Wereldkampioenschappen schermen 2009
Editie 57
Jaar 2009
Plaats Vlag van Turkije Antalya
Begin 30 september
Einde 8 oktober
Evenementen 12, 6 voor mannen, 6 voor vrouwen
Vorige 2008 Peking
Volgende 2010 Parijs

Planning

bewerken
Sept/Okt 30 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
Ceremonie
Degen individueel Uitsch. Mannen Uitsch. Vrouwen Mannen Vrouwen 2
Degen in ploegen Mannen Vrouwen 2
Floret individueel Uitsch. Mannen Uitsch. Vrouwen Mannen Vrouwen 2
Floret in ploegen Mannen Vrouwen 2
Sabel individueel Uitsch. Vrouwen Uitsch. Mannen Vrouwen Mannen 2
Sabel in ploegen Vrouwen Mannen 2
Totaal aantal titels 2 2 2 2 2 2 12
Legende
Openingsceremonie
Sluitingsceremonie
Uitschakelingsronden
Finales

Overzicht van de resultaten

bewerken
Discipline      
Floret individueel Andrea Baldini   ITA Zhu Jun   CHN Peter Joppich
Artjom Sedov
  GER
  RUS
Degen individueel Anton Avdejev   RUS Matteo Tagliariol   ITA José Luis Abajo
Jérôme Jeannet
  ESP
  FRA
Sabel individueel Nicolas Limbach   GER Rareș Dumitrescu   ROU Tamás Decsi
Luigi Tarantino
  HUN
  ITA
Floret ploegen Andrea Baldini
Andrea Cassarà
Stefano Barrera
Simone Vanni
  ITA Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
André Weßels
Sebastian Bachmann
  GER Aleksandr Stoekalin
Artjom Sedov
Renal Ganejev
Aleksej Chovanski
  RUS
Degen ploegen Jérôme Jeannet
Ulrich Robeiri
Jean-Michel Lucenay
Gauthier Grumier
  FRA Péter Somfai
András Rédli
Géza Imre
Gábor Boczkó
  HUN Krzysztof Mikolajczak
Tomasz Motyka
Radosław Zawrotniak
Adam Wiercioch
  POL
Sabel ploegen Rareș Dumitrescu
Gelu Florin Zalomir
Tiberiu Dolniceanu
Cosmin Hanceanu
  ROU Aldo Montano
Luigi Tarantino
Diego Occhiuzzi
Giampiero Pastore
  ITA Tamás Decsi
Nikolasz Iliasz
Balázs Lontay
Áron Szilágyi
  HUN

Vrouwen

bewerken
Discipline      
Floret individueel Aida Sjanajeva   RUS Jeon Hee-sook   KOR Arianna Errigo
Elisa Di Francisca
  ITA
  ITA
Degen individueel Ljoebov Sjoetova   RUS Sherraine Schalm   CAN Sonja Tol
Anfisa Potsjkalova
  NED
  UKR
Sabel individueel Mariel Zagunis   USA Olga Charlan   UKR Carole Vergne
Orsolya Nagy
  FRA
  HUN
Floret ploegen Valentina Vezzali
Margherita Granbassi
Arianna Errigo
Elisa Di Francisca
  ITA Aida Sjanajeva
Larisa Korobejnikova
Joelia Birjoekova
Kamilla Gafoerzjanova
  RUS Maria Bartkowski
Katja Wächter
Anja Schache
Carolin Golubystskyi
  GER
Degen ploegen Francesca Quondamcarlo
Cristiana Cascioli
Bianca Del Carretto
Nathalie Moellhausen
  ITA Danuta Dmowska-Andrzejuk
Malgorzata Bereza
Magdalena Piekarska
Ewa Nelip
  POL Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Marijana Markovic
Monika Sozanska
  GER
Sabel ploegen Olga Charlan
Olena Chomrova
Olga Zjovnir
Halvna Poendyk
  UKR Cécilia Berder
Léonore Perrus
Carole Vergne
Mary Solenne
  FRA Bao Yingying
Li Fei
Ni Hong
Chen Xiaodong
  CHN

Medaillespiegel

bewerken
 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Italië 4 2 3 9
2   Rusland 3 1 2 6
3   Duitsland 1 1 3 5
3   Frankrijk 1 1 2 4
5   Oekraïne 1 1 1 3
6   Roemenië 1 1 0 2
7   Verenigde Staten 1 0 0 1
8   Hongarije 0 1 3 4
9   China 0 1 1 2
  Polen 0 1 1 2
11   Canada 0 1 0 1
  Zuid-Korea 0 1 0 1
13   Nederland 0 0 1 1
  Spanje 0 0 1 1
Totaal 12 12 18 42

Details

bewerken

Floret individueel

bewerken
Plaats Naam Land
1. Andrea Baldini   ITA
2. Zhu Jun   CHN
3. Peter Joppich   GER
3. Artjom Sedov   RUS
5. Andrea Cassarà   ITA
6. Radoslaw Glonek   POL
7. Kurt Getz   USA
8. Shi Jialuo   CHN
Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Peter Joppich  15
   Radoslaw Glonek  14  
   Peter Joppich  11
     Zhu Jun  15  
   Zhu Jun  15
   Kurt Getz  5  
   Zhu Jun  11
     Andrea Baldini  15
   Andrea Cassarà  14
   Andrea Baldini  15  
   Andrea Baldini  15
     Artjom Sedov  6  
   Shi Jialuo  7
   Artjom Sedov  15  

Degen individueel

bewerken
Plaats Naam Land
1. Anton Avdejev   RUS
2. Matteo Tagliariol   ITA
3. José Luis Abajo   ESP
3. Jérôme Jeannet   FRA
5. Joaquim Videira   POR
6. Guillermo Madrigal Sardinas   CUB
7. Krzysztof Mikolajczak   POL
8. Seung Hwa Jung   KOR
Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Guillermo Madrigal Sardinas  14
   José Luis Abajo  15  
   José Luis Abajo  6
     Anton Avdejev  15  
   Seung Hwa Jung  10
   Anton Avdejev  15  
   Anton Avdejev  15
     Matteo Tagliariol  14
   Joaquim Videira  13
   Matteo Tagliariol  15  
   Matteo Tagliariol  15
     Jérôme Jeannet  11  
   Krzysztof Mikolajczak  10
   Jérôme Jeannet  15  

Sabel individueel

bewerken
Plaats Naam Land
1. Nicolas Limbach   GER
2. Rareș Dumitrescu   ROU
3. Luigi Tarantino   ITA
3. Tamás Decsi   HUN
5. Aldo Montano   ITA
6. Gelu Florin Zalomir   ROU
7. Oh Eun-Seok   KOR
8. Volodymyr Loekasjenko   UKR
Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Nicolas Limbach  15
   Oh Eun-Seok  10  
   Nicolas Limbach  15
     Luigi Tarantino  9  
   Luigi Tarantino  15
   Volodymyr Loekasjenko  12  
   Nicolas Limbach  15
     Rareș Dumitrescu  11
   Aldo Montano  14
   Rareș Dumitrescu  15  
   Rareș Dumitrescu  15
     Tamás Decsi  10  
   Tamás Decsi  15
   Gelu Florin Zalomir  13  

Floret ploegen

bewerken
Plaats Land Namen
1.   Italië Andrea Baldini
Andrea Cassarà
Stefano Barrera
Simone Vanni
2.   Duitsland Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
André Weßels
Sebastian Bachmann
3.   Rusland Alexandre Stoukaline
Artjom Sedov
Renal Ganeev
Alexey Khovansky
4.   China Zhu Jun
Jialuo Shi
Liangcai Huang
Lei Sheng
5.   Japan Yuki Ota
Yusuke Fukuda
Kyoya Ichikawa
Kenta Chiwa
6.   Verenigd Koninkrijk Richard Kruse
Jamie Kenber
Laurence Halsted
Edward Jefferies
7.   Frankrijk Gregory Koenig
Brice Guyart
Erwan le Pechoux
Terrence Joubert
8.   Polen Radoslaw Glonek
Slawomir Mocek
Tomasz Cieply
Marcin Zawada
Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Italië  45
   Japan  35  
   Italië  35
     China  34  
   Frankrijk  33
   China  34  
   Italië  45
     Duitsland  41
   Duitsland  45
   Polen  37  
   Duitsland  42 Derde plaats
     Rusland  40  
   Verenigd Koninkrijk  33
     China  31
   Rusland  34  
   Rusland  40

Degen ploegen

bewerken
Plaats Land Namen
1.   Frankrijk Jérôme Jeannet
Ulrich Robeiri
Jean-Michel Lucenay
Gauthier Grumier
2.   Hongarije Péter Somfai
András Rédli
Géza Imre
Gábor Boczkó
3.   Polen Krzysztof Mikolajczak
Tomasz Motyka
Radosław Zawrotniak
Adam Wiercioch
4.   Duitsland Jeorg Fiedler
Christoph Kneip
Martin Schmitt
Sven Schmid
5.   Zwitserland Max Heinzer
Fabian Kauter
Michael Kauter
Benjamin Steffen
6.   Zuid-Korea Jin Sun Jung
Seung Hwa Jung
Kim Won-Jin
Kyoung Dong Park
7.   Italië Diego Confalonieri
Francesco Martinelli
Alfredo Rota
Matteo Tagliariol
8.   Oekraïne Ihor Rejzlin
Bohdan Nikisjyn
Vitali Medvedjev
Maksym Chvorost


Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Frankrijk  45
   Zwitserland  41  
   Frankrijk  45
     Polen  30  
   Oekraïne  21
   Polen  22  
   Frankrijk  45
     Hongarije  41
   Hongarije  45
   Zuid-Korea  33  
   Hongarije  45 Derde plaats
     Duitsland  38  
   Duitsland  45
     Polen  23
   Italië  39  
   Duitsland  22

Sabel ploegen

bewerken
Plaats Land Namen
1.   Roemenië Rareș Dumitrescu
Gelu Florin Zalomir
Tiberiu Dolniceanu
Cosmin Hanceanu
2.   Italië Aldo Montano
Luigi Tarantino
Diego Occhiuzzi
Giampiero Pastore
3.   Hongarije Tamás Decsi
Nikolasz Iliasz
Balázs Lontay
Áron Szilágyi
4.   Rusland Vardan Kosikov
Nikolaj Kovaljov
Ilia Mokretsov
Veniamin Resjetnikov
5.   China He Wei
Ke Lu Jiang
Liu Xiao
Zhong Man
6.   Wit-Rusland Dmitri Lapkes
Aliaksei Likhacheuski
Aliaksandr Buikevich
Valery Pryiemka
7.   Verenigde Staten Daryl Homer
Benjamin Igoe
Timothy Morehouse
James Williams
8.   Frankrijk Boris Sanson
Julien Pillet
Nicolas Lopez
Vincent Anstett
Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Frankrijk  41
   Roemenië  45  
   Roemenië  45
     Hongarije  29  
   Wit-Rusland  44
   Hongarije  45  
   Roemenië  45
     Italië  44
   Verenigde Staten  32
   Rusland  45  
   Rusland  43 Derde plaats
     Italië  45  
   China  44
     Hongarije  45
   Italië  45  
   Rusland  44

Vrouwen

bewerken

Floret individueel

bewerken
Plaats Naam Land
1. Aida Sjanajeva   RUS
2. Jeon Hee-sook   KOR
3. Arianna Errigo   ITA
3. Elisa Di Francisca   ITA
5. Valentina Vezzali   ITA
6. Joelia Birjoekova   RUS
7. Larisa Korobejnikova   RUS
8. Astrid Guyart   FRA
Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Larisa Korobejnikova  4
   Jeon Hee-sook  15  
   Jeon Hee-sook  15
     Arianna Errigo  11  
   Astrid Guyart  10
   Arianna Errigo  15  
   Jeon Hee-sook  11
     Aida Sjanajeva  15
   Aida Sjanajeva  15
   Joelia Birjoekova  4  
   Aida Sjanajeva  15
     Elisa Di Francisca  6  
   Elisa Di Francisca  15
   Valentina Vezzali  10  

Degen individueel

bewerken
Plaats Naam Land
1. Ljoebov Sjoetova   RUS
2. Sherraine Schalm   CAN
3. Anfisa Potsjkalova   UKR
3. Sonja Tol   NED
5. Britta Heidemann   GER
6. Laura Flessel-Colovic   FRA
7. Anqi Xu   CHN
8. Danuta Dmowska   POL
Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Britta Heidemann  12
   Anfisa Potsjkalova  15  
   Anfisa Potsjkalova  3
     Ljoebov Sjoetova  15  
   Ljoebov Sjoetova  8
   Laura Flessel-Colovic  7  
   Ljoebov Sjoetova  9
     Sherraine Schalm  8
   Anqi Xu  12
   Sonja Tol  15  
   Sonja Tol  11
     Sherraine Schalm  15  
   Danuta Dmowska  10
   Sherraine Schalm  11  

Sabel individueel

bewerken
Plaats Naam Land
1. Mariel Zagunis   USA
2. Olga Charlan   UKR
3. Carole Vergne   FRA
3. Orsolya Nagy   HUN
5. Sofja Velikaja   RUS
6. Jekaterina Djatsjenko   RUS
7. Olena Chomrova   UKR
8. Bogna Jozwiak   POL
Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Mariel Zagunis  15
   Olena Chomrova  8  
   Mariel Zagunis  15
     Carole Vergne  12  
   Carole Vergne  15
   Jekaterina Djatsjenko  6  
   Mariel Zagunis  15
     Olga Charlan  6
   Sofja Velikaia  9
   Orsolya Nagy  15  
   Orsolya Nagy  7
     Olga Charlan  15  
   Bogna Jozwiak  7
   Olga Charlan  15  

Floret ploegen

bewerken
Plaats Land Namen
1.   Italië Valentina Vezzali
Margherita Granbassi
Arianna Errigo
Elisa Di Francisca
2.   Rusland Aida Sjanajeva
Larisa Korobejnikova
Joelia Birjoekova
Kamilla Gafoerzjanova
3.   Duitsland Maria Bartkowski
Katja Wächter
Anja Schache
Carolin Golubystskyi
4.   Roemenië Andreea Andrei
Cristina Stahl
Cristina Ghita
Maria Udrea
5.   China Chen Jinyan
Huili Dai
Yun Shi
Wan Wen Su
6.   Zuid-Korea Jeon Hee-sook
Jung Gil-ok
Nam Hyun-hee
Mi Jung Seo
7.   Verenigde Staten Ambika Singh
Doris Willette
Lee Kiefer
Nzingha Prescod
8.   Oekraïne Kateryna Tsjentsova
Olena Chismatoelina
Olha Lelejko
Anastasia Moskovska
Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Italië  45
   Zuid-Korea  35  
   Italië  35
     Roemenië  37  
   Roemenië  35
   Verenigde Staten  23  
   Italië  45
     Rusland  33
   Duitsland  35
   Oekraïne  23  
   Duitsland  35 Derde plaats
     Rusland  36  
   China  39
     Roemenië  30
   Rusland  45  
   Duitsland  42

Degen ploegen

bewerken
Plaats Land Namen
1.   Italië Francesca Quondamcarlo
Cristiana Cascioli
Bianca Del Carretto
Nathalie Moellhausen
2.   Polen Danuta Dmowska-Andrzejuk
Malgorzata Bereza
Magdalena Piekarska
Ewa Nelip
3.   Duitsland Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Marijana Markovic
Monika Sozanska
4.   Frankrijk Laura Flessel-Colovic
Maureen Nisima
Hajnalka Kiraly-Picot
Vanessa Galantine
5.   Rusland Ljoebov Sjoetova
Tatiana Logounova
Jana Zvereva
Olga Kotsjneva
6.   Roemenië Simona Alexandru
Ana Branza
Anca Maroiu
Iuliana Maceseanu
7.   Hongarije Emese Szász
Emese Takács
Hajnalka Tóth
Katalin Izsó
8.   China Yulian Cao
Luo Xiaojuan
Yujie Sun
Anqi Xu


Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Frankrijk  38
   Hongarije  33  
   Frankrijk  28
     Italië  29  
   Italië  32
   Roemenië  31  
   Italië  45
     Polen  31
   Polen  18
   China  17  
   Polen  29 Derde plaats
     Duitsland  28  
   Rusland  21
     Duitsland  45
   Duitsland  22  
   Frankrijk  35

Sabel ploegen

bewerken
Plaats Land Namen
1.   Oekraïne Olga Charlan
Olena Chomrova
Olga Zjovnir
Halvna Poendyk
2.   Frankrijk Cécilia Berder
Léonore Perrus
Carole Vergne
Mary Solenne
3.   China Bao Yingying
Li Fei
Ni Hong
Chen Xiaodong
4.   Rusland Svetlana Kormilitsyna
Sofja Velikaja
Jekaterina Djatsjenko
Joelia Gavrilova
5.   Italië Ilaria Bianco
Livia Stagni
Gioia Marzocca
Irene Vecchi
6.   Verenigde Staten Daria Schneider
Monica Aksamit
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
7.   Polen Bogna Jozwiak
Katarzyna Kedziora
Aleksandra Socha
Irena Wieckowska
8.   Duitsland Anna Limbach
Stepahnie Kubissa
Alexandra Bujdoso
Sibylle Klemm
Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Oekraïne  45
   Italië  39  
   Oekraïne  45
     China  34  
   Polen  30
   China  45  
   Oekraïne  45
     Frankrijk  38
   Verenigde Staten  34
   Frankrijk  45  
   Frankrijk  45 Derde plaats
     Rusland  43  
   Duitsland  36
     China  45
   Rusland  45  
   Rusland  41