Wereldkampioenschappen schermen 2010

sportseizoen van een schermencompetitie

De 58ste wereldkampioenschappen schermen werden gehouden in Parijs, Frankrijk in 2010. De organisatie lag in de handen van de FIE.

Wereldkampioenschappen schermen 2010
Editie 58
Jaar 2010
Plaats Parijs
Begin 4 november
Einde 13 november
Evenementen 12, 6 voor mannen, 6 voor vrouwen
Vorige 2009 Antalya
Volgende 2011 Catania
Het Grand Palais, waar de competities doorgingen

PlanningBewerken

november 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Totaal
Ceremonies
Degen individueel Uitsch. Uitsch. Vrouwen/
Mannen
2
Degen in ploegen Vrouwen Mannen 2
Floret individueel Uitsch. Uitsch. Vrouwen/
Mannen
2
Floret in ploegen Vrouwen Mannen 2
Sabel individueel Uitsch. Uitsch. Vrouwen/
Mannen
2
Sabel in ploegen Vrouwen/
Mannen
2
Totaal aantal uitgereikte titels 2 2 2 2 1 1 1 1 12
Legende
Openingsceremonie
Sluitingsceremonie
Uitschakelingsronde
Finale

Deelnemende landenBewerken

De 110 vertegenwoordigde landen

Overzicht van de resultatenBewerken

MannenBewerken

Discipline      
Floret individueel Peter Joppich   GER Lei Sheng   CHN Gerek Meinhardt
Yuki Ota
  USA
  JPN
Degen individueel Nikolai Novosjolov   EST Gauthier Grumier   FRA Gábor Boczkó
Jean-Michel Lucenay
  HUN
  FRA
Sabel individueel Won Woo-young   KOR Nicolas Limbach   GER Cosmin Hanceanu
Veniamin Resjetnikov
  ROU
  RUS
Floret ploegen Zhu Jun
Huang Liangcai
Zhang Liangliang
Lei Sheng
  CHN Andrea Baldini
Stefano Barrera
Andrea Cassarà
Valerio Aspromonte
  ITA Yuki Ota
Kenta Chida
Suguru Awagi
Ryo Miyake
  JPN
Degen ploegen Gauthier Grumier
Ulrich Robeiri
Jean-Michel Lucenay
Jérôme Jeannet
  FRA Benjamin Ungar
Benjamin Bratton
Cody Mattern
Weston Kelsey
  USA András Rédli
Géza Imre
Péter Somfai
Gábor Boczkó
  HUN
Sabel ploegen Aleksej Jakimenko
Nikolaj Kovaljov
Artem Zanin
Veniamin Resjetnikov
  RUS Luigi Samele
Diego Occhiuzzi
Luigi Tarantino
Aldo Montano
  ITA Tiberiu Dolniceanu
Rares Dumitrescu
Cosmin Hanceanu
Gelu Florin Zalomir
  ROU

VrouwenBewerken

Discipline      
Floret individueel Elisa Di Francisca   ITA Arianna Errigo   ITA Nam Hyun-hee
Valentina Vezzali
  KOR
  ITA
Degen individueel Maureen Nisima   FRA Emese Szász   HUN Tatjana Logoenova
Nathalie Moellhausen
  RUS
  ITA
Sabel individueel Mariel Zagunis   USA Olga Charlan   UKR Olena Chomrova
Sofja Velikaja
  UKR
  RUS
Floret ploegen Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
Ilaria Salvatori
  ITA Katarzyna Kryczało
Karolina Chlewińska
Anna Rybicka
Sylwia Gruchała
  POL Maria Bartkowski
Oh Ha-na
Jeon Hee-sook
Seo Mi-jung
Nam Hyun-hee
  KOR
Degen ploegen Loredana Iordachioiu
Anca Maroiu
Simona Alexandru
Ana Branza
  ROU Ricarda Multerer
Britta Heidemann
Monika Sozanska
Imke Duplitzer
  GER Imke Duplitzer
Park Se-ra
Shin A-lam
Jung Hyo-jung
Oh Yun-hee
  KOR
Sabel ploegen Svetlana Kormilitsyna
Dina Galiakbarova
Sofja Velikaja
Joelia Gavrilova
  RUS Olga Zjovnir
Halvna Poendyk
Olena Chomrova
Olga Charlan
  UKR Cécilia Berder
Léonore Perrus
Solenne Mary
Carole Vergne
  FRA

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Italië 2 3 2 7
2   Frankrijk 2 1 2 5
3   Rusland 2 0 3 5
4   Duitsland 1 2 0 3
5   Verenigde Staten 1 1 1 3
6   China 1 1 0 2
7   Zuid-Korea 1 0 3 4
8   Roemenië 1 0 2 3
9   Estland 1 0 0 1
10   Oekraïne 0 2 1 3
11   Hongarije 0 1 2 3
12   Polen 0 1 0 1
13   Japan 0 0 2 2
Totaal 12 12 18 42

DetailsBewerken

MannenBewerken

Floret individueelBewerken

Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Lei Sheng  15
   Miles Chamley-Watson  10  
   Lei Sheng  15
     Yuki Ota  14  
   Yuki Ota  15
   Rostislav Hertsyk  5  
   Lei Sheng  11
     Peter Joppich  15
   Gerek Meinhardt  15
   Maor Hatoel  10  
   Gerek Meinhardt  12
     Peter Joppich  15  
   Peter Joppich  15
   Victor Sintès  4  

Degen individueelBewerken

Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Nikolai Novosjolov  15
   Enrico Garozzo  14  
   Nikolai Novosjolov  15
     Gábor Boczkó  11  
   Gábor Boczkó  15
   Pavel Soechov  10  
   Nikolai Novosjolov  15
     Gauthier Grumier  8
   Weston Kelsey  9
   Gauthier Grumier  15  
   Gauthier Grumier  15
     Jean-Michel Lucenay  12  
   Jean-Michel Lucenay  15
   Martin Schmitt  14  

Sabel individueelBewerken

Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Aleksej Jakimenko  13
   Cosmin Hanceanu  15  
   Cosmin Hanceanu  10
     Won Woo-young  15  
   Luigi Tarantino  13
   Won Woo-young  15  
   Won Woo-young  15
     Nicolas Limbach  9
   Veniamin Resjetnikov  15
   Jaime Martí  7  
   Veniamin Resjetnikov  10
     Nicolas Limbach  15  
   Aron Szilagyi  7
   Nicolas Limbach  15  

Floret ploegenBewerken

Plaats Land Namen
1.   China Zhu Jun
Huang Liangcai
Zhang Liangliang
Lei Sheng
2.   Italië Andrea Baldini
Stefano Barrera
Andrea Cassarà
Valerio Aspromonte
3.   Japan Yuki Ota
Kenta Chida
Suguru Awagi
Ryo Miyake
4.   Rusland Alexandre Stoukaline
Artem Sedov
Renal Ganeev
Alexey Khovansky
5.   Zuid-Korea Jun Heo
Byung Chui-chui
Kwon Young-ho
Ha Tae-kuy
6.   Duitsland Peter Joppich
Benjamin Kleibrink
Andre Wessels
Sebastian Bachmann
7.   Frankrijk Marcel Marcilloux
Erwan Le Péchoux
Victor Sintès
Jérémy Cadot
8.   Verenigd Koninkrijk Laurence Halsted
Edward Jefferies
Jamie Kenber
Marcus Mepstead
Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Italië  45
   Zuid-Korea  40  
   Italië  45
     Japan  30  
   Duitsland  38
   Japan  45  
   Italië  43
     China  45
   Rusland  45
   Frankrijk  30  
   Rusland  38 Derde plaats
     China  45  
   Verenigd Koninkrijk  29
     Japan  45
   China  45  
   Rusland  42

Degen ploegenBewerken

Plaats Land Namen
1.   Frankrijk Jérôme Jeannet
Ulrich Robeiri
Jean-Michel Lucenay
Gauthier Grumier
2.   Verenigde Staten Benjamin Ungar
Benjamin Bratton
Cody Mattern
Weston Kelsey
3.   Hongarije Peter Somfai
Andres Redli
Géza Imre
Gábor Boczkó
4.   Rusland Sergeï Khodos
Alekseï Tikhomirov
Anton Avdejev
Pavel Soechov
5.   Polen Krzysztof Mikolajczak
Tomasz Motyka
Radosław Zawrotniak
Adam Wiercioch
6.   Oekraïne Igor Reyzlin
Bogdan Nikishin
Dmitryi Karuchenko
Maksym Chvorost
7.   Duitsland Jeorg Fiedler
Christoph Kneip
Martin Schmitt
Sven Schmid
8.   Zuid-Korea Jin Sun Jung
Seung Hwa Jung
Kim Won-Jin
Kyoung Dong Park
Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Hongarije  45
   Duitsland  37  
   Hongarije  38
     Verenigde Staten  45  
   Verenigde Staten  39
   Zuid-Korea  35  
   Verenigde Staten  36
     Frankrijk  45
   Polen  43
   Rusland  45  
   Rusland  38 Derde plaats
     Frankrijk  45  
   Oekraïne  38
     Hongarije  36
   Frankrijk  45  
   Rusland  34

Sabel ploegenBewerken

Plaats Land Namen
1.   Italië Aldo Montano
Luigi Tarantino
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
2.   Rusland Aleksej Jakimenko
Nikolaj Kovaljov
Artem Zanin
Veniamin Resjetnikov
3.   Roemenië Rares Dumitrescu
Gelu Florin Zalomir
Tiberiu Dolniceanu
Cosmin Hanceanu
4.   Wit-Rusland Dmitri Lapkes
Aliaksei Likhacheuski
Aliaksandr Buikevich
Valery Pryiemka
5.   Duitsland Benedikt Beisheim
Nicolas Limbach
Max Hartung
Johannes Klebes
6.   China Wang Jingzhi
Ke Lu Jiang
Liu Xiao
Zhong Man
7.   Zuid-Korea Gu Bon-gil
Oh Eun-seok
Won Woo-young
Kim Jung-hwan
8.   Oekraïne Andriy Yagodka
Dmytro Boyko
Oleg Shturbabin
Dmytro Pundyk
Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Italië  45
   Oekraïne  29  
   Italië  45
     Wit-Rusland  25  
   Wit-Rusland  45
   China  37  
   Italië  41
     Rusland  45
   Zuid-Korea  32
   Rusland  45  
   Rusland  45 Derde plaats
     Roemenië  32  
   Duitsland  42
     Wit-Rusland  41
   Roemenië  45  
   Roemenië  45

VrouwenBewerken

Floret individueelBewerken

Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Nam Hyun-hee  15
   Corinne Maîtrejean  5  
   Nam Hyun-hee  12
     Elisa Di Francisca  15  
   Jeon Hee-sook  10
   Elisa Di Francisca  15  
   Elisa Di Francisca  15
     Arianna Errigo  11
   Arianna Errigo  15
   Aida Shanaeva  10  
   Arianna Errigo  15
     Valentina Vezzali  10  
   Sylwia Gruchała  7
   Valentina Vezzali  8  

Degen individueelBewerken

Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Emese Szász  15
   Laura Flessel  14  
   Emese Szász  15
     Nathalie Moellhausen  8  
   Magdalena Piekarska  12
   Nathalie Moellhausen  15  
   Emese Szász  10
     Maureen Nisima  15
   Tatiana Logounova  12
   Yun Hee-ho  6  
   Tatiana Logounova  14
     Maureen Nisima  15  
   Edina Antal  10
   Maureen Nisima  15  

Sabel individueelBewerken

Kwartfinale Halve finale Finale
                     
                   
       
   Mariel Zagunis  15
   Carole Vergne  8  
   Mariel Zagunis  15
     Olena Khomrova  6  
   Azza Besbes  14
   Olena Khomrova  15  
   Mariel Zagunis  15
     Olga Charlan  11
   Sofja Velikaja  15
   Stefanie Kubissa  9  
   Sofja Velikaja  9
     Olga Charlan  15  
   Irene Vecchi  6
   Olga Charlan  15  

Floret ploegenBewerken

Plaats Land Namen
1.   Italië Valentina Vezzali
Ilaria Salvatori
Arianna Errigo
Elisa Di Francisca
2.   Frankrijk Gaëlle Gebet
Virginie Ujlaki
Corinne Maîtrejean
Astrid Guyart
3.   Zuid-Korea Jeon Hee-sook
Oh Ha-na
Nam Hyun-hee
Mi Jung Seo
4.   Duitsland Martina Zacke
Carolin Golubitskyi
Sandra Bingenheimer
Katja Wächter
5.   Oekraïne Kateryna Chentsova
Olena Khismatulina
Olga Leleyko
Anastasiya Moskovska
6.   Rusland Aida Sjanajeva
Jevgenia Lamonova
Julia Birioukova
Inna Deriglazova
7.   Polen Katarzyna Kryczało
Karolina Chlewińska
Anna Rybicka
Sylwia Gruchała
8.   Verenigde Staten Nicole Ross
Lee Kiefer
Nzingha Prescod
Doris Willette
Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Italië  45
   Frankrijk  24  
   Italië  45
     Duitsland  30  
   Oekraïne  31
   Duitsland  39  
   Italië  45
     Polen  37
   Zuid-Korea  41
   Verenigde Staten  23  
   Zuid-Korea  37 Derde plaats
     Polen  41  
   Polen  45
     Duitsland  41
   Rusland  29  
   Zuid-Korea  45

Degen ploegenBewerken

Plaats Land Namen
1.   Roemenië Simona Alexandru
Ana Branza
Anca Maroiu
Loredana Iordachioiu
2.   Duitsland Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Ricarda Multerer
Monika Sozanska
3.   Zuid-Korea Park Se-ra
Shin A-lam
Jung Hyo-jung
Oh Yun-hee
4.   China Yin Mingfang
Sun Yujie
Luo Xiaojuan
Anqi Xu
5.   Frankrijk Laura Flessel-Colovic
Maureen Nisima
Hajnalka Kiraly Picot
Nathalie Alibert
6.   Estland Kristina Kuusk
Julia Zuikova
Julia Beljajeva
Irina Embrich
7.   Polen Danuta Dmowska-Andrzejuk
Malgorzata Bereza
Magdalena Piekarska
Ewa Nelip
8.   Rusland Tatiana Andrushina
Tatiana Logounova
Violetta Kolobova
Olga Kochneva
Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Polen  28
   Zuid-Korea  45  
   Zuid-Korea  31
     Roemenië  35  
   Frankrijk  40
   Roemenië  45  
   Roemenië  35
     Duitsland  26
   Duitsland  28
   Rusland  27  
   Duitsland  34 Derde plaats
     China  28  
   China  45
     Zuid-Korea  45
   Estland  32  
   China  37

Sabel ploegenBewerken

Plaats Land Namen
1.   Rusland Svetlana Kormilitsyna
Sofja Velikaja
Dina Galiakbarova
Joelia Gavrilova
2.   Oekraïne Olga Charlan
Olena Chomrova
Olga Zjovnir
Halvna Poendyk
3.   Frankrijk Cécilia Berder
Léonore Perrus
Carole Vergne
Mary Solenne
4.   Verenigde Staten Daria Schneider
Ibtihaj Muhammad
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
5.   China Bao Yingying
Xue Tan
Min Zhu
Ni Hong
6.   Italië Ilaria Bianco
Alessandra Lucchino
Gioia Marzocca
Irene Vecchi
7.   Hongarije Anna Várhelyi
Orsolya Nagy
Réka Benkó
Réka Pető
8.   Polen Bogna Jozwiak
Małgorzata Kozaczuk
Aleksandra Socha
Irena Wieckowska
Kwartfinale Halve finale Finale
                   
       
   Rusland  45
   Hongarije  37  
   Rusland  45
     Verenigde Staten  32  
   China  42
   Verenigde Staten  45  
   Rusland  45
     Oekraïne  33
   Frankrijk  45
   Polen  36  
   Frankrijk  34 Derde plaats
     Oekraïne  45  
   Italië  38
     Verenigde Staten  35
   Oekraïne  45  
   Frankrijk  45