Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschappen schaatsen junioren 1987

Het wereldkampioenschap schaatsen junioren 1987 werden op 28 februari en 1 maart 1987 gereden op de ijsbaan Strömsvallen te Strömsund (Zweden).

De Oost-Duitse Monique Garbrecht en de Japanner Masahiko Omura werden juniorenwereldkampioen.

Datum Onderdeel
zaterdag 28 februari 1987 500 meter meisjes
500 meter jongens
1500 meter meisjes
3000 meter jongens
zondag 1 maart 1987 1000 meter meisjes
1500 meter jongens
3000 meter meisjes
5000 meter jongens

Inhoud

Dag 1Bewerken

500 meter meisjesBewerken

Rang Schaatser Land Tijd
1 Sylke Luding   DDR 41,75
2 Monique Garbrecht   DDR 42,38
3 Chihaya Tanaka   Japan 42,69
4 Herma Meijer   Nederland 43,12
5 Anja Ulbricht   DDR 43,17
6 Mihaela Dascalu   Roemenië 43,37
7 Else Ragni Yttredal   Noorwegen 43,49
8 Hege Langli   Noorwegen 43,59
9 Marie-Pierre Lamarche   Canada 43,78
10 Michelle Kline   Verenigde Staten 43,79

500 meter jongensBewerken

Rang Schaatser Land Tijd
1 Dave Cruikshank   Verenigde Staten 39,04
2 Viktor Tsjoepira   Sovjet-Unie 39,31
3 Nikolaj Radtsjenko   Sovjet-Unie 39,71
4 Naoki Kotake   Japan 39,81
5 Yoshiyuki Shimizu   Japan 40,05
6 Masahiko Omura   Japan 40,07
7 Lee In-Hun   Zuid-Korea 40,33
8 Gregor Jelonek   Canada 40,36
9 Thomas Bos   Nederland 40,42
10 Hermann Fuchs   Oostenrijk 40,51

1500 meter meisjesBewerken

Rang Schaatser Land Tijd
1 Monique Garbrecht   DDR 2.13,33
2 Yumiko Murakami   Japan 2.15,23
3 Anja Ulbricht   DDR 2.16,53
4 Sylke Luding   DDR 2.16,83
5 Chihaya Tanaka   Japan 2.17,32
6 Herma Meijer   Nederland 2.17,53
7 Mihaela Dascalu   Roemenië 2.18,07
8 Babs Bijlsma   Nederland 2.18,71
9 Lee Yong-Ae   Noord-Korea 2.18,79
10 Janet Udema   Nederland 2.19,13

3000 meter jongensBewerken

Rang Schaatser Land Tijd
1 Masahiko Omura   Japan 4.10,89
2 Michael Spielmann   DDR 4.12,92
3 Naoki Kotake   Japan 4.15,50
4 Jaromir Radke   Polen 4.16,77
5 Mark Greenwald   Verenigde Staten 4.17,55
6 Thomas Bos   Nederland 4.18,93
7 Johann Olav Koss   Noorwegen 4.20,40
8 Jörg Wetzel   DDR 4.21,23
9 Oh Yeong-Seok   Zuid-Korea 4.22,35
10 Nikolaj Radtsjenko   Sovjet-Unie 4.22,47
10 Kai Stensli   Noorwegen 4.22,47

Dag 2Bewerken

1000 meter meisjesBewerken

Rang Schaatser Land Tijd
1 Monique Garbrecht   DDR 1.26,77
2 Anja Ulbricht   DDR 1.27,85
3 Chihaya Tanaka   Japan 1.28,83
4 Sylke Luding   DDR 1.29,07
5 Yumiko Murakami   Japan 1.29,51
6 Else Ragni Yttredal   Noorwegen 1.29,79
7 Choi Hye-Sook   Zuid-Korea 1.30,20
8 Herma Meijer   Nederland 1.30,37
9 Lee Gang-Ok   Noord-Korea 1.30,55
10 Teri Fleitz   Verenigde Staten 1.30,62

1500 meter jongensBewerken

Rang Schaatser Land Tijd
1 Masahiko Omura   Japan 2.02,47
2 Yoshiyuki Shimizu   Japan 2.03,01
3 Nikolaj Radtsjenko   Sovjet-Unie 2.03,89
4 Naoki Kotake   Japan 2.03,90
5 Oh Yeong-Seok   Zuid-Korea 2.04,38
6 Michael Spielmann   DDR 2.04,41
7 Dave Cruikshank   Verenigde Staten 2.04,49
8 Johann Olav Koss   Noorwegen 2.04,60
9 Thomas Bos   Nederland 2.05,10
10 Lee In-Hun   Zuid-Korea 2.05,87

3000 meter meisjesBewerken

Rang Schaatser Land Tijd
1 Monique Garbrecht   DDR 4.38,70
2 Chihaya Tanaka   Japan 4.47,27
3 Anja Ulbricht   DDR 4.47,35
4 Herma Meijer   Nederland 4.48,62
5 Lee Gang-Ok   Noord-Korea 4.48,63
6 Yumiko Murakami   Japan 4.49,83
7 Sylke Luding   DDR 4.52,24
8 Janet Udema   Nederland 4.52,28
9 Mihaela Dascalu   Roemenië 4.53,65
10 Lee Yong-Ae   Noord-Korea 4.53,95

5000 meter jongensBewerken

Rang Schaatser Land Tijd
1 Masahiko Omura   Japan 7.20,43
2 Michael Spielmann   DDR 7.25,73
3 Jaromir Radke   Polen 7.27,24
4 Naoki Kotake   Japan 7.28,29
5 Thomas Bos   Nederland 7.28,81
6 Jörg Wetzel   DDR 7.36,08
7 Oh Yeong-Seok   Zuid-Korea 7.36,69
8 Mark Greenwald   Verenigde Staten 7.37,05
9 Thomas Kumm   DDR 7.38,24
10 Johann Olav Koss   Noorwegen 7.40,68

EindklassementBewerken

MeisjesBewerken

Rang Schaatsster Land 500m 1000m 1500m 3000m punten
  Monique Garbrecht   DDR 2 1 1 1 176,658
  Anja Ulbricht   DDR 5 3 2 3 180,496
  Sylke Luding   DDR 1 4 4 7 180,601
4 Chihaya Tanaka   Japan 3 5 3 2 180,756
5 Yumiko Murakami   Japan 15 2 5 6 182,216
6 Herma Meijer   Nederland 4 6 8 4 182,251
7 Mihaela Dascalu   Roemenië 6 7 17 9 184,274
8 Else Ragni Yttredal   Noorwegen 7 15 6 11 184,538
9 Lee Yong-Ae   Noord-Korea 21 9 12 10 185,384
10 Lee Gang-Ok   Noord-Korea 24 13 9 5 185,386
11 Babs Bijlsma   Nederland 16 8 11 12 185,641
12 Hege Langli   Noorwegen 8 11 16 13 185,978
13 Choi Hye-Sook   Zuid-Korea 13 16 7 14 186,507
14 Janet Udema   Nederland 25 10 21 8 186,634
15 Heidi Skjeggestad   Noorwegen 17 12 14 16 187,251
16 Svetlana Jevlikova   Sovjet-Unie 28 14 28 15 190,532
NC17 Cerasela Hordobetiu   Roemenië 14 19 13 136,768
NC18 Teri Fleitz   Verenigde Staten 20 17 10 136,976
NC19 Michelle Kline   Verenigde Staten 10 22 18 137,228
NC20 Aneta Rekas   Polen 12 21 20 137,298
NC21 Caroline Maheux   Canada 11 23 23 137,806
NC22 Marie-Pierre Lamarche   Canada 9 18 27 138,236
NC23 Jelena Filippova   Sovjet-Unie 19 26 19 138,410
NC24 Monika Fries   West-Duitsland 26 20 15 138,593
NC25 Sylvie Cantin   Canada 18 29 22 139,168
NC26 Tatjana Sjmotkina   Sovjet-Unie 23 24 25 139,335
NC27 Stefanie Teeuwen   West-Duitsland 22 28 24 139,730
NC28 Jenny Kenny   Verenigde Staten 27 25 26 140,656
NC29 Marion Stahl   West-Duitsland 29 30 31 142,341
NC30 Elke Felicetti   Italië 31 27 32 142,701
NC31 Kim Han-Hyi   Zuid-Korea 32 31 30 142,888
NC32 Laure Drouet   Frankrijk 30 35 33 144,503
NC33 Karin Olofsson   Zweden 33 33 34 144,548
NC34 Wally Unterberger   Italië 34 32 35 146,051
NC35 Camilla Andersson   Zweden 35 38 37 149,233
NC36 Angela Hansson   Zweden 36 36 36 149,373
NC37 Monika Freunthaler   Oostenrijk 37 37 38 153,333
NC38 Chong Chang-Suk   Noord-Korea 38f 39f 29 153,475
NS3 Jaana Kivipelto   Finland 39f 34f NS 139,740

JongensBewerken

Rang Schaatser Land 500m 3000m 1500m 5000m Punten
  Masahiko Omura   Japan 6 1 1 1 166,751
  Naoki Kotake   Japan 4 3 4 4 168,522
  Michael Spielmann   DDR 15 2 6 2 169,026
4 Thomas Bos   Nederland 9 6 9 5 170,156
5 Nikolaj Radtsjenko   Sovjet-Unie 3 10 3 12 171,002
6 Dave Cruikshank   Verenigde Staten 1 13 7 14 171,445
7 Oh Yeong-Seok   Zuid-Korea 16 9 5 7 171,714
8 Mark Greenwald   Verenigde Staten 25 5 17 8 172,846
9 Lee In-Hun   Zuid-Korea 7 12 10 13 172,979
10 Thomas Kumm   DDR 19 15 14 9 173,583
11 Jonas Schön   Zweden 30 14 25 11 175,411
12 Kai Stensli   Noorwegen 20 10 18 16f 176,078
13 Kees Frankruyter   Nederland 33 16 19 15f 176,339
14 Johann Olav Koss   Noorwegen 40f 7 8 10 189,961
15 Jörg Wetzel   DDR 41f 8 12 6 192,869
16 Jaromir Radke   Polen 42f 4 16 3 193,195
NC17 Yoshiyuki Shimizu   Japan 5 28f 2 126,643
NC18 Viktor Tsjoepira   Sovjet-Unie 2 27 13 127,263
NC19 Oleg Bilinkin   Sovjet-Unie 14 22 11 127,638
NC20 Gregor Jelonek   Canada 8 21 24 128,051
NC21 Cor-Jan Smulders   Nederland 21 19 15 128,165
NC22 Rickard Garbell   Zweden 28 17 22 128,842
NC23 Robert Lundin   Zweden 23 18 26 128,939
NC24 Kevin Scott   Canada 18 23 21 129,156
NC25 Rune Karlsen   Noorwegen 27 24 20 129,849
NC26 Neil Sullivan   Canada 11 29 28 129,984
NC27 Nate Mills   Verenigde Staten 12 31 29 130,233
NC28 Robert Rusiak   Polen 13 37 23 130,410
NC29 Artur Drwiega   Polen 39 20 32 131,801
NC30 Christian Schwaiger   West-Duitsland 32 36 27 131,811
NC31 Ari Myllyharju   Finland 17 41 30 131,861
NC32 Lee Sun-Chol   Noord-Korea 26 35 35 131,963
NC33 Kim Won-Joon   Zuid-Korea 35 34 31 132,501
NC34 Song Yong-Hun   Noord-Korea 37 25 36 132,547
NC35 Craig McNicoll   Verenigd Koninkrijk 34 30 39 132,924
NC36 Jean-Louis Parayre   Frankrijk 23 38 38 132,941
NC37 Franco Giovannini   Italië 31 39 33 132,963
NC38 Marco Goldwurm   Italië 38 32 34 133,048
NC39 Thomas Meixner   Oostenrijk 22 42 37 133,825
NC40 Hermann Fuchs   Oostenrijk 10 43 40 134,394
NC41 Herbert Haan   Oostenrijk 36 40 41 135,564
NC42 Andreas Beck   West-Duitsland 29 33 42f 138,341
NC43 Sami Aarnio   Finland 43f 26 43f 169,314
Wereldkampioenschap langebaanschaatsen: Afstanden m / v · Allround m / v · Sprint m / v · Junioren m / v
Mannen alround:1889 · 1890 · 1891 · 1893 · 1894 · 1895 · 1896 · 1897 · 1898 · 1899 · 1900 · 1901 · 1902 · 1903 · 1904 · 1905 · 1906 · 1907 · 1908 · 1909 · 1910 · 1911 · 1912 · 1913 · 1914 · 1922 · 1923 · 1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995

Vrouwen allround:1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995

Allround m/v:1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019

Sprint m/v:1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019

Afstanden m/v:1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2003 · 2004 · 2005 · 2007 · 2008 · 2009 · 2011 · 2012 · 2013 · 2015 · 2016 · 2017 · 2019

Junioren m/v:1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019