Hoofdmenu openen

Wereldbeker langlaufen 2016/2017

sportseizoen van een langlaufencompetitie
Cross country skiing pictogram.svg Wereldbeker 2016/2017
Onderdeel Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen Vlag van Noorwegen Martin Johnsrud Sundby Vlag van Noorwegen Heidi Weng
Afstand Vlag van Noorwegen Martin Johnsrud Sundby Vlag van Noorwegen Heidi Weng
Sprint Vlag van Noorwegen Johannes Høsflot Klæbo Vlag van Noorwegen Maiken Caspersen Falla
U23 Vlag van Noorwegen Johannes Høsflot Klæbo Vlag van Slovenië Anamarija Lampič
Landenklass. Vlag van Noorwegen Noorwegen Vlag van Noorwegen Noorwegen
Tour de Ski Vlag van Rusland Sergey Ustiugov Vlag van Noorwegen Heidi Weng
Wedstrijden
Locaties 16 16
Wedstrijden 28 28
Estafettes 4 4
<<< 2015/2016 2017/2018 >>>

De wereldbeker langlaufen 2016/2017 ging van start op 26 november 2016 in het Finse Kuusamo en eindigde op 19 maart 2017 in de Canadese hoofdstad Quebec. De hoogtepunten van het seizoen waren de Tour de Ski en de wereldkampioenschappen langlaufen 2017, de resultaten van dit laatste evenement telden echter niet mee voor de wereldbeker.

De langlaufer die aan het einde van het seizoen de meeste punten heeft verzameld, wint de algemene wereldbeker. Martin Johnsrud Sundby en Heidi Weng beiden uit Noorwegen wonnen die algemene wereldbeker.

MannenBewerken

KalenderBewerken

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
26/11/2016   Kuusamo Sprint (klassieke stijl)   Pål Golberg   Calle Halfvarsson   Johannes Høsflot Klæbo
27/11/2016 15 km klassieke stijl   Iivo Niskanen   Emil Iversen   Martin Johnsrud Sundby
Nordic Opening
02/12/2016   Lillehammer Sprint (klassieke stijl)   Calle Halfvarsson   Emil Iversen   Teodor Peterson
03/12/2016 10 km vrije stijl   Calle Halfvarsson   Marcus Hellner   Sergej Oestjoegov
04/12/2016 15 km klassieke stijl (handicapstart)   Matti Heikkinen   Martin Johnsrud Sundby   Pål Golberg
Eindklassement Nordic Opening:   Martin Johnsrud Sundby   Johannes Høsflot Klæbo   Matti Heikkinen
10/12/2016   Davos 30 km vrije stijl (intervalstart)   Martin Johnsrud Sundby   Anders Gløersen   Matti Heikkinen
11/12/2016 Sprint (vrije stijl)   Sergej Oestjoegov   Finn Hågen Krogh   Sindre Bjørnestad Skar
17/12/2016   La Clusaz 15 km vrije stijl (massastart)   Finn Hågen Krogh   Martin Johnsrud Sundby   Aleksandr Legkov
18/12/2016 4 × 7,5 km estafette   Noorwegen I
Didrik Tønseth
Martin Johnsrud Sundby
Anders Gløersen
Finn Hågen Krogh
  Rusland I
Jevgeni Belov
Aleksandr Legkov
Aleksej Tsjervotkin
Sergej Oestjoegov
  Frankrijk I
Jean-Marc Gaillard
Alexis Jeannerod
Clément Parisse
Maurice Manificat
Tour de Ski 2016/2017
31/12/2016   Val Müstair Sprint (vrije stijl)   Sergej Oestjoegov   Federico Pellegrino   Finn Hågen Krogh
01/01/2017 10 km klassieke stijl (massastart)   Sergej Oestjoegov   Martin Johnsrud Sundby   Didrik Tønseth
03/01/2017   Oberstdorf 20 km skiatlon   Sergej Oestjoegov   Martin Johnsrud Sundby   Dario Cologna
04/01/2017 15 km vrije stijl (handicapstart)   Sergej Oestjoegov   Martin Johnsrud Sundby   Alex Harvey
06/01/2017   Toblach 10 km vrije stijl   Sergej Oestjoegov   Maurice Manificat   Simen Hegstad Krüger
07/01/2017   Val di Fiemme 15 km klassieke stijl (massastart)   Martin Johnsrud Sundby   Sergej Oestjoegov   Matti Heikkinen
08/01/2017 9 km achtervolging (vrije stijl)   Maurice Manificat   Matti Heikkinen   Hans Christer Holund
Eindklassement Tour de Ski:   Sergej Oestjoegov   Martin Johnsrud Sundby   Dario Cologna
14/01/2017   Toblach Sprint (klassieke stijl)   Sindre Bjørnestad Skar   Simeon Hamilton   Johannes Høsflot Klæbo
15/01/2017 Teamsprint (vrije stijl)   Canada
Len Valjas
Alex Harvey
  Zweden I
Karl-Johan Westberg
Oskar Svensson
  Italië
Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
21/01/2017   Ulricehamn 15 km vrije stijl   Alex Harvey   Martin Johnsrud Sundby   Marcus Hellner
22/01/2017 4 × 7,5 km estafette   Noorwegen I
Simen Hegstad Krüger
Martin Johnsrud Sundby
Anders Gløersen
Finn Hågen Krogh
  Zweden I
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
  Canada
Devon Kershaw
Alex Harvey
Knute Johnsgaard
Len Valjas
28/01/2017   Falun Sprint (vrije stijl)   Federico Pellegrino   Emil Iversen   Sindre Bjørnestad Skar
29/01/2017 30 km klassieke stijl (massastart)   Emil Iversen   Martin Johnsrud Sundby   Calle Halfvarsson
03/02/2017   Pyeongchang Sprint (klassieke stijl)   Gleb Retivych   Sondre Turvoll Fossli   Andrej Parfenov
04/02/2017 30 km skiatlon   Petr Sedov   Daniel Stock   Matthias Rundgreen
05/02/2017 Teamsprint (vrije stijl)   Rusland I
Andrej Parfenov
Gleb Retivych
  Frankrijk
Baptiste Gros
Lucas Chanavat
  Rusland II
Artem Maltsev
Nikita Krjoekov
18/02/2017   Otepää Sprint (vrije stijl)   Johannes Høsflot Klæbo   Finn Hågen Krogh   Sergej Oestjoegov
19/02/2017 15 kilometer klassieke stijl   Martin Johnsrud Sundby   Iivo Niskanen   Hans Christer Holund
21 februari tot en met 5 maart 2017: wereldkampioenschappen langlaufen 2017 in   Lahti (telt niet mee voor wereldbeker)
08/03/2017   Drammen Sprint (klassieke stijl)   Eirik Brandsdal   Johannes Høsflot Klæbo   Sergej Oestjoegov
11/03/2017   Oslo 50 km klassieke stijl (massastart)   Martin Johnsrud Sundby   Iivo Niskanen   Aleksandr Bessmertnych
Wereldbekerfinale
17/03/2017   Quebec Sprint (vrije stijl)   Alex Harvey   Finn Hågen Krogh   Richard Jouve
18/03/2017 15 km klassieke stijl (massastart)   Johannes Høsflot Klæbo   Niklas Dyrhaug   Aleksandr Bessmertnych
19/03/2017 15 km vrije stijl (handicapstart)   Marcus Hellner   Andrew Musgrave   Sjur Røthe
Eindklassement wereldbekerfinale:   Johannes Høsflot Klæbo   Alex Harvey   Niklas Dyrhaug

EindstandenBewerken

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Martin Johnsrud Sundby   NOR 1626
2 Sergej Oestjoegov   RUS 1176
3 Alex Harvey   CAN 1128
4 Johannes Høsflot Klæbo   NOR 884
5 Matti Heikkinen   FIN 869
6 Marcus Hellner   SWE 815
7 Dario Cologna   SUI 788
8 Niklas Dyrhaug   NOR 758
9 Sjur Røthe   NOR 673
10 Finn Hågen Krogh   NOR 660
Afstandswereldbeker
# Naam Land Punten
1 Martin Johnsrud Sundby   NOR 1056
2 Alex Harvey   CAN 558
3 Matti Heikkinen   FIN 555
4 Iivo Niskanen   FIN 475
5 Niklas Dyrhaug   NOR 468
6 Sjur Røthe   NOR 465
7 Sergej Oestjoegov   RUS 454
8 Marcus Hellner   SWE 453
9 Dario Cologna   SUI 424
10 Hans Christer Holund   SWE 409
Sprintwereldbeker
# Naam Land Punten
1 Johannes Høsflot Klæbo   NOR 399
2 Federico Pellegrino   ITA 363
3 Sindre Bjørnestad Skar   NOR 338
4 Finn Hågen Krogh   NOR 323
5 Sergej Oestjoegov   RUS 322
6 Pål Golberg   NOR 238
7 Emil Iversen   NOR 237
8 Lucas Chanavat   FRA 216
9 Simeon Hamilton   USA 200
10 Eirik Brandsdal   NOR 199

VrouwenBewerken

KalenderBewerken

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
26/11/2016   Kuusamo Sprint (klassieke stijl)   Stina Nilsson   Maiken Caspersen Falla   Heidi Weng
27/11/2016 10 km klassieke stijl   Marit Bjørgen   Krista Pärmäkoski   Heidi Weng
Nordic Opening
02/12/2016   Lillehammer Sprint (klassieke stijl)   Heidi Weng   Maiken Caspersen Falla   Hanna Falk
03/12/2016 5 km vrije stijl   Jessica Diggins   Heidi Weng   Marit Bjørgen
04/12/2016 10 km klassieke stijl (handicapstart)   Krista Pärmäkoski   Ingvild Flugstad Østberg   Heidi Weng
Eindklassement Nordic Opening:   Heidi Weng   Krista Pärmäkoski   Ingvild Flugstad Østberg
10/12/2016   Davos 15 km (klassieke stijl)   Ingvild Flugstad Østberg   Heidi Weng   Krista Pärmäkoski
11/12/2016 Sprint (vrije stijl)   Maiken Caspersen Falla   Ingvild Flugstad Østberg   Hanna Falk
17/12/2016   La Clusaz 10 km vrije stijl (massastart)   Heidi Weng   Marit Bjørgen   Ingvild Flugstad Østberg
18/12/2016 4 × 5 km estafette   Noorwegen I
Ingvild Flugstad Østberg
Marit Bjørgen
Ragnhild Haga
Heidi Weng
  Finland I
Aino-Kaisa Saarinen
Anne Kyllönen
Riitta-Liisa Roponen
Laura Mononen
  Zweden I
Emma Wikén
Stina Nilsson
Maria Rydqvist
Anna Dyvik
Tour de Ski 2016/2017
31/12/2016   Val Müstair Sprint (vrije stijl)   Stina Nilsson   Maiken Caspersen Falla   Heidi Weng
01/01/2017 5 km klassieke stijl (massastart)   Ingvild Flugstad Østberg   Heidi Weng   Krista Pärmäkoski
03/01/2017   Oberstdorf 10 km skiatlon   Stina Nilsson   Jessica Diggins   Heidi Weng
04/01/2017 10 km vrije stijl (handicapstart)   Stina Nilsson   Heidi Weng   Ingvild Flugstad Østberg
06/01/2017   Toblach 5 km vrije stijl   Jessica Diggins   Krista Pärmäkoski   Sadie Bjornsen
07/01/2017   Val di Fiemme 10 km klassieke stijl (massastart)   Stina Nilsson   Anne Kyllönen   Charlotte Kalla
08/01/2017 9 km achtervolging (vrije stijl)   Heidi Weng   Elizabeth Stephen   Kerttu Niskanen
Eindklassement Tour de Ski:   Heidi Weng   Krista Pärmäkoski   Stina Nilsson
14/01/2017   Toblach Sprint (klassieke stijl)   Natalja Matvejeva   Maiken Caspersen Falla   Hanna Falk
15/01/2017 Teamsprint (vrije stijl)   Rusland
Joelia Beloroekova
Natalja Matvejeva
  Zweden I
Ida Ingemarsdotter
Hanna Falk
  Noorwegen I
Astrid Jacobsen
Maiken Caspersen Falla
21/01/2017   Ulricehamn 10 km vrije stijl   Marit Bjørgen   Krista Pärmäkoski   Charlotte Kalla
22/01/2017 4 × 5 km estafette   Noorwegen I
Ingvild Flugstad Østberg
Heidi Weng
Astrid Jacobsen
Marit Bjørgen
  Duitsland
Katharina Hennig
Stefanie Böhler
Victoria Carl
Sandra Ringwald
  Zweden I
Ida Ingemarsdotter
Sofia Henriksson
Charlotte Kalla
Hanna Falk
28/01/2017   Falun Sprint (vrije stijl)   Stina Nilsson   Maiken Caspersen Falla   Heidi Weng
29/01/2017 15 km klassieke stijl (massastart)   Marit Bjørgen   Ingvild Flugstad Østberg   Heidi Weng
03/02/2017   Pyeongchang Sprint (klassieke stijl)   Anamarija Lampič   Silje Øyre Slind   Ida Sargent
04/02/2017 15 km skiatlon   Justyna Kowalczyk   Elizabeth Stephen   Masako Ishida
05/02/2017 Teamsprint (vrije stijl)   Zweden I
Elin Mohlin
Maria Nordström
  Noorwegen I
Anna Svendsen
Silje Øyre Slind
  Verenigde Staten I
Sophie Caldwell
Ida Sargent
18/02/2017   Otepää Sprint (vrije stijl)   Stina Nilsson   Maiken Caspersen Falla   Heidi Weng
19/02/2017 10 kilometer klassieke stijl   Marit Bjørgen   Charlotte Kalla   Heidi Weng
21 februari tot en met 5 maart 2017: wereldkampioenschappen langlaufen 2017 in   Lahti (telt niet mee voor wereldbeker)
08/03/2017   Drammen Sprint (klassieke stijl)   Stina Nilsson   Krista Pärmäkoski   Hanna Falk
11/03/2017   Oslo 30 km klassieke stijl (massastart)   Marit Bjørgen   Krista Pärmäkoski   Kerttu Niskanen
Wereldbekerfinale
17/03/2017   Quebec Sprint (vrije stijl)   Stina Nilsson   Maiken Caspersen Falla   Hanna Falk
18/03/2017 10 km klassieke stijl (massastart)   Marit Bjørgen   Heidi Weng   Krista Pärmäkoski
19/03/2017 10 km vrije stijl (handicapstart)   Marit Bjørgen   Heidi Weng   Stina Nilsson
Eindklassement wereldbekerfinale:   Marit Bjørgen   Heidi Weng   Stina Nilsson

EindstandenBewerken

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Heidi Weng   NOR 2032
2 Krista Pärmäkoski   FIN 1618
3 Ingvild Flugstad Østberg   NOR 1517
4 Stina Nilsson   SWE 1437
5 Marit Bjørgen   NOR 1307
6 Jessica Diggins   USA 912
7 Maiken Caspersen Falla   NOR 866
8 Kerttu Niskanen   FIN 704
9 Charlotte Kalla   SWE 660
10 Laura Mononen   FIN 605
Afstandswereldbeker
# Naam Land Punten
1 Heidi Weng   NOR 951
2 Marit Bjørgen   NOR 854
3 Krista Pärmäkoski   FIN 807
4 Ingvild Flugstad Østberg   NOR 771
5 Charlotte Kalla   SWE 491
6 Stina Nilsson   SWE 467
7 Jessica Diggins   USA 432
8 Kerttu Niskanen   FIN 417
9 Laura Mononen   FIN 383
10 Joelia Tsjekaleva   RUS 367
Sprintwereldbeker
# Naam Land Punten
1 Maiken Caspersen Falla   NOR 558
2 Stina Nilsson   SWE 520
3 Hanna Falk   SWE 359
4 Heidi Weng   NOR 321
5 Ingvild Flugstad Østberg   NOR 306
6 Krista Pärmäkoski   FIN 281
7 Natalja Matvejeva   RUS 242
8 Ida Ingemarsdotter   SWE 232
9 Anamarija Lampič   SLO 214
10 Jessica Diggins   USA 206

Externe linksBewerken