Wereldbeker rodelen 2016/2017

sportseizoen van een rodelencompetitie
Luge pictogram.svg Wereldbeker 2016/2017
Onderdeel Mannen Vrouwen
Winnaars
Individueel Vlag van Rusland Roman Repilov Vlag van Duitsland Natalie Geisenberger
Dubbel Vlag van Duitsland Toni Eggert
Vlag van Duitsland Sascha Benecken
Landenwedstrijd Vlag van Duitsland Duitsland
Wedstrijden
Locaties 9 9
<<< 2015/16 2017/18 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wintersport

De wereldbeker rodelen (op kunstijsbanen) in het seizoen 2016/2017 begon op 26 november 2016 en eindigde op 26 februari 2017. De competitie werd georganiseerd door de FIL.

De competitie omvat dit seizoen negen wedstrijden met de drie traditionele onderdelen bij het rodelen. Bij de mannen individueel en dubbel en bij de vrouwen individueel. Bij zes wedstrijden wordt er een landenwedstrijd georganiseerd waarover eveneens een wereldbekerklassement wordt opgemaakt.

De titels gingen dit seizoen naar de Rus Roman Repilov (individueel), het Duitse duo Toni Eggert en Sascha Benecken (dubbel) bij de mannen, de Duitse Natalie Geisenberger (individueel) bij de vrouwen en Duitsland in het landenklassement.

WereldbekerpuntenBewerken

In elke wereldbekerwedstrijd zijn afhankelijk van de behaalde plaats een vast aantal punten te verdienen. De rodelaar met de meeste punten aan het eind van het seizoen wint de wereldbeker. De top 24 bij de solisten en de top 20 bij de dubbel na de eerste run gaan verder naar de tweede run, de overige deelnemers krijgen hun punten toegekend op basis van hun klassering na de eerste run. De onderstaande tabel geeft de punten per plaats weer.

Plaats 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40+
Punten 100 85 70 60 55 50 46 42 39 36 34 32 30 28 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Mannen individueelBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Opmerking Eerste Tweede Derde
27/11/2016   Winterberg   Johannes Ludwig   Roman Repilov   Andi Langenhan
Sprint   Felix Loch   Stepan Fedorov   Johannes Ludwig
02/12/2016   Lake Placid   Tucker West   Semen Pavlitsjenko   Wolfgang Kindl
10/12/2016   Whistler   Tucker West   Wolfgang Kindl   Andi Langenhan
16/12/2016   Park City   Roman Repilov   Wolfgang Kindl   Dominik Fischnaller
Sprint   Dominik Fischnaller   Roman Repilov   Andi Langenhan
07/01/2017   Königssee   Semen Pavlitsjenko   Ralf Palik   Wolfgang Kindl
14/01/2017   Sigulda   Semen Pavlitsjenko   Roman Repilov   Wolfgang Kindl
Sprint   Roman Repilov   Semen Pavlitsjenko   Wolfgang Kindl
27 t/m 29 januari 2017: Wereldkampioenschappen rodelen 2017 in   Igls (telt niet mee voor wereldbeker)
04/02/2017   Oberhof   Felix Loch   Roman Repilov   Andi Langenhan
18/02/2017   Pyeongchang   Dominik Fischnaller   Andi Langenhan   Samuel Edney
25/02/2017   Altenberg   Roman Repilov   Felix Loch   Johannes Ludwig

EindstandenBewerken

Wereldbeker algemeen
# Naam Land WIN WIN-Sp LAP WHI PAR PAR-Sp KOE SIG SIG-Sp OBE PYC ALT Punten
1 Roman Repilov   RUS 02 07 05 10 01 02 05 02 01 02 28 01 845
2 Felix Loch   GER 04 01 06 06 05 04 04 04 04 01 - 02 748
3 Wolfgang Kindl   AUT 07 06 03 02 02 13 03 03 03 08 10 07 700
4 Semen Pavlitsjenko   RUS 05 09 02 04 08 11 01 01 02 07 14 29 686
5 Johannes Ludwig   GER 01 03 09 07 10 DSQ 19 11 13 04 06 03 557
6 Dominik Fischnaller   ITA 15 13 11 05 03 01 06 31 - 15 01 05 556
7 Tucker West   USA DSQ - 01 01 04 06 09 09 10 12 22 04 535
8 Stepan Fedorov   RUS 06 02 10 09 06 - 07 05 06 21 17 10 491
9 Andi Langenhan   GER 03 08 20 03 12 03 - - - 03 02 - 460
10 Ralf Palik   GER 10 04 7 14 09 05 02 24 - 05 - - 421
Legenda
1 2 3 Podium klasseringen
4-10 Overige top-10 klasseringen
11-40 Binnen de wereldbekerpunten geëindigd
> 41 Buiten de wereldbekerpunten geëindigd
DSQ Disqualified / Gediskwalificeerd
DNF Did not finish / Niet gefinished
DNS Did not start / Niet gestart
Wereldbeker sprint
# Naam Land Tijd
1 Roman Repilov   RUS 1.32,576
2 Felix Loch   GER 1.32,595
3 Chris Mazdzer   USA 1.33,083
4 Semen Pavlitsjenko   RUS 1.33,113
5 Julian von Schleinitz   GER 1.33,434
6 Wolfgang Kindl   AUT 1.34,164

Mannen dubbelBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Opmerking Eerste Tweede Derde
26/11/2016   Winterberg   Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Robin Johannes Geueke
David Gamm
  Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
27/11/2016 Sprint   Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Robin Johannes Geueke
David Gamm
02/12/2016   Lake Placid   Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Verenigde Staten
Matt Mortensen
Jayson Terdiman
  Duitsland
Robin Johannes Geueke
David Gamm
10/12/2016   Whistler   Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Oostenrijk
Peter Penz
Georg Fischler
16/12/2016   Park City   Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Letland
Andris Šics
Juris Šics
  Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
Sprint   Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Verenigde Staten
Matt Mortensen
Jayson Terdiman
07/01/2017   Königssee   Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Robin Johannes Geueke
David Gamm
14/01/2017   Sigulda   Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Letland
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
  Italië
Ludwig Rieder
Patrick Rastner
Sprint   Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Letland
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
  Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
27 t/m 29 januari 2017: Wereldkampioenschappen rodelen 2017 in   Igls (telt niet mee voor wereldbeker)
04/02/2017   Oberhof   Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Robin Johannes Geueke
David Gamm
18/02/2017   Pyeongchang   Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Duitsland
Robin Johannes Geueke
David Gamm
25/02/2017   Altenberg   Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Verenigde Staten
Matt Mortensen
Jayson Terdiman
  Duitsland
Robin Johannes Geueke
David Gamm

EindstandenBewerken

Wereldbeker algemeen
# Naam Land WIN WIN-Sp LAP WHI PAR PAR-Sp KOE SIG SIG-Sp OBE PYC ALT Punten
1 Toni Eggert
Sascha Benecken
  GER 01 01 01 01 03 01 02 01 01 02 01 01 1140
2 Tobias Wendl
Tobias Arlt
  GER 03 02 08 02 01 02 01 10 03 01 02 13 888
3 Matt Mortensen
Jayson Terdiman
  USA 06 04 02 08 05 03 09 06 06 08 07 02 674
4 Robin Johannes Geueke
David Gamm
  GER 02 03 03 06 06 06 03 DNF - 03 03 03 671
5 Andris Šics
Juris Šics
  LAT 04 05 05 10 02 07 06 20 - 11 13 04 532
6 Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  ITA 08 15 04 09 09 04 10 05 09 09 08 10 513
7 Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
  LAT 11 07 22 04 07 09 DNF 02 02 23 25 22 483
8 Thomas Steu
Lorenz Koller
  AUT 14 14 14 21 14 08 04 11 05 07 05 05 479
9 Andrej Bogdanov
Andrej Medvedev
  RUS 12 12 06 15 04 05 07 07 08 14 15 15 469
10 Ludwig Rieder
Patrick Rastner
  ITA 05 08 15 07 23 - 08 03 07 15 17 07 441
Legenda
1 2 3 Podium klasseringen
4-10 Overige top-10 klasseringen
11-40 Binnen de wereldbekerpunten geëindigd
> 41 Buiten de wereldbekerpunten geëindigd
DSQ Disqualified / Gediskwalificeerd
DNF Did not finish / Niet gefinished
DNS Did not start / Niet gestart
Wereldbeker sprint
# Naam Land Tijd
1 Toni Eggert
Sascha Benecken
  GER 1.35,075
2 Tobias Wendl
Tobias Arlt
  GER 1.35,251
3 Matt Mortensen
Jayson Terdiman
  USA 1.35,690
4 Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
  LAT 1.35,781
5 Andrej Bogdanov
Andrej Medvedev
  RUS 1.36,133
6 Thomas Steu
Lorenz Koller
  AUT 1.36,307
7 Christian Oberstolz
Patrick Gruber
  ITA 1.36,378
8 Lukáš Brož
Antonín Brož
  CZE 1.36,753
9 Wojciech Jerzy Chmielewski
Jakub Kowalewski
  POL 1.37,709

Vrouwen individueelBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Opmerking Eerste Tweede Derde
26/11/2016   Winterberg   Natalie Geisenberger   Tatjana Hüfner   Dajana Eitberger
27/11/2016 Sprint   Dajana Eitberger   Birgit Platzer   Natalie Geisenberger
03/12/2016   Lake Placid   Tatjana Hüfner   Kimberley McRae   Alex Gough
10/12/2016   Whistler   Alex Gough   Natalie Geisenberger   Tatjana Hüfner
16/12/2016   Park City   Erin Hamlin   Emily Sweeney   Alex Gough
Sprint   Erin Hamlin   Emily Sweeney   Tatjana Hüfner
07/01/2017   Königssee   Natalie Geisenberger   Tatjana Ivanova   Tatjana Hüfner
14/01/2017   Sigulda   Natalie Geisenberger   Tatjana Hüfner   Tatjana Ivanova
Sprint   Tatjana Ivanova   Natalie Geisenberger   Viktoria Demtsjenko
27 t/m 29 januari 2017: Wereldkampioenschappen rodelen 2017 in   Igls (telt niet mee voor wereldbeker)
04/02/2017   Oberhof   Natalie Geisenberger   Tatjana Hüfner   Tatjana Ivanova
18/02/2017   Pyeongchang   Tatjana Ivanova   Natalie Geisenberger   Julia Taubitz
25/02/2017   Altenberg   Natalie Geisenberger   Tatjana Hüfner   Dajana Eitberger

EindstandenBewerken

Wereldbeker algemeen
# Naam Land WIN WIN-Sp LAP WHI PAR PAR-Sp KOE SIG SIG-Sp OBE PYC ALT Punten
1 Natalie Geisenberger   GER 01 03 05 02 04 08 01 01 02 01 02 01 982
2 Tatjana Hüfner   GER 02 05 01 03 06 03 03 02 06 02 04 02 865
3 Tatjana Ivanova   RUS 05 04 14 09 - - 02 03 01 03 01 04 683
4 Erin Hamlin   USA 14 06 07 06 01 01 10 08 08 08 10 08 614
5 Alex Gough   CAN 10 13 03 01 03 05 06 13 13 10 14 06 585
6 Emily Sweeney   USA 09 14 06 04 02 02 08 09 04 12 21 17 564
7 Dajana Eitberger   GER 03 01 09 05 08 06 16 - - 04 08 03 553
8 Kimberley McRae   CAN 06 10 02 19 07 07 11 05 11 05 06 11 547
9 Birgit Platzer   AUT 04 02 12 12 10 11 09 06 05 15 05 14 532
10 Summer Britcher   USA 11 11 04 07 05 04 18 07 07 07 13 - 480
Legenda
1 2 3 Podium klasseringen
4-10 Overige top-10 klasseringen
11-40 Binnen de wereldbekerpunten geëindigd
> 41 Buiten de wereldbekerpunten geëindigd
DSQ Disqualified / Gediskwalificeerd
DNF Did not finish / Niet gefinished
DNS Did not start / Niet gestart
Wereldbeker sprint
# Naam Land Tijd
1 Natalie Geisenberger   GER 1.43,256
2 Erin Hamlin   USA 1.43,272
3 Tatjana Hüfner   GER 1.43,284
4 Birgit Platzer   AUT 1.43,388
5 Emily Sweeney   USA 1.43,436
6 Summer Britcher   USA 1.43,486
7 Kimberley McRae   CAN 1.43,776
8 Alex Gough   CAN 1.43,851

LandenwedstrijdBewerken

De landenwedstrijden vinden plaats in de vorm van een soort estafette, waarbij de volgende rodelslee van het team pas van start mag gaan als de voorgaande rodelslee is gefinisht, de startvolgorde kan per wedstrijd verschillen.

UitslagenBewerken

Datum Plaats Opmerking Eerste Tweede Derde
03/12/2016   Lake Placid   Canada
Kimberley McRae
Samuel Edney
Tristan Walker
Justin Snith
  Rusland
Jekaterina Batoerina
Semen Pavlitsjenko
Andrej Bogdanov
Andrej Medvedev
  Verenigde Staten
Summer Britcher
Tucker West
Matt Mortensen
Jayson Terdiman
09/12/2016   Whistler Afgelast[1]
07/01/2017   Königssee   Duitsland
Natalie Geisenberger
Ralf Palik
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Verenigde Staten
Erin Hamlin
Tucker West
Matt Mortensen
Jayson Terdiman
  Oostenrijk
Miriam Kastlunger
Wolfgang Kindl
Thomas Steu
Lorenz Koller
27 t/m 29 januari 2017: Wereldkampioenschappen rodelen 2017 in   Igls (telt niet mee voor wereldbeker)
15/01/2017   Sigulda   Rusland
Tatjana Ivanova
Semen Pavlitsjenko
Vladislav Joezjakov
Joeri Prochorov
  Duitsland
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Letland
Elīza Cauce
Inārs Kivlenieks
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
04/02/2017   Oberhof   Duitsland
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Tobias Wendl
Tobias Arlt
  Rusland
Tatjana Ivanova
Roman Repilov
Aleksandr Denisjev
Vladislav Antonov
  Letland
Elīza Cauce
Inārs Kivlenieks
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
18/02/2017   Pyeongchang   Duitsland
Natalie Geisenberger
Andi Langenhan
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Oostenrijk
Birgit Platzer
Wolfgang Kindl
Peter Penz
Georg Fischler
  Letland
Ulla Zirne
Kristers Aparjods
Andris Šics
Juris Šics
25/02/2017   Altenberg   Duitsland
Natalie Geisenberger
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken
  Letland
Elīza Cauce
Kristers Aparjods
Andris Šics
Juris Šics
  Rusland
Tatjana Ivanova
Roman Repilov
Vladislav Joezjakov
Joeri Prochorov

EindstandBewerken

# Land LAP KOE SIG OBE PYC ALT Punten
1   Duitsland 07 01 02 01 01 01 531
2   Letland 05 05 03 03 03 02 405
3   Rusland 02 DNF 01 02 05 03 395
4   Oostenrijk 04 03 05 05 02 04 385
5   Canada 01 04 06 04 06 05 375
6   Verenigde Staten 03 02 04 07 04 06 371
7   Italië 06 06 07 06 07 07 288
8   Polen 08 07 DSQ 08 08 08 214
9   Oekraïne 11 10 10 12 13 12 200
10   Tsjechië 10 08 DSQ 10 09 10 189
Legenda
1 2 3 Podium klasseringen
4-10 Overige top-10 klasseringen
11-40 Binnen de wereldbekerpunten geëindigd
> 41 Buiten de wereldbekerpunten geëindigd
DSQ Disqualified / Gediskwalificeerd
DNF Did not finish / Niet gefinished
DNS Did not start / Niet gestart

Externe linkBewerken