Hoofdmenu openen

Beachvolleybal op de Olympische Zomerspelen 2008 (Vrouwen)

sportevenement op de Olympische Spelen

Het beachvolleybaltoernooi voor vrouwen tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking vond plaats van 9 tot en met 21 augustus. De wedstrijden werden gespeeld in het Chaoyangpark waar een tijdelijk stadion stond. De 24 deelnemende teams waren verdeeld over zes groepen van vier, waarin een halve competitie werd gespeeld. De nummers één en twee van elke groep evenals de twee beste nummers drie gingen door naar de achtste finales. De vier overige nummers drie speelden twee play-offs voor een plaats in de achtste finale. Vanaf de achtste finales werd er gespeeld via het knockoutsysteem.

Vrouwen (beach)
de kwartfinale tussen het Amerikaanse duo Kerri Walsh (voor het net) en Misty May-Treanor en het Braziliaanse duo Ana Paula Connelly en Larissa França (achter het net)
de kwartfinale tussen het Amerikaanse duo Kerri Walsh (voor het net) en Misty May-Treanor en het Braziliaanse duo Ana Paula Connelly en Larissa França (achter het net)
Gehouden in Vlag van China Peking
Jaar 2008
Data 9 t/m 21 augustus
Sport Volleybal
Accommodatie(s) Chaoyangpark
Deelnemers 48 atleten uit 17 landen
Medailles
Goud  Kerri Walsh
 Misty May-Treanor
 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Zilver  Tian Jia
 Wang Jie
 Vlag van China China
Brons  Xue Chen
 Zhang Xi
 Vlag van China China
Vorige: 2004     Volgende: 2012
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Volleybal op de
Olympische Zomerspelen 2008
Pictogram volleybal
Beach mannen vrouwen
Zaal mannen vrouwen

Kerri Walsh en Misty May-Treanor prolongeerden hun olympische titel van 2004 tegen het Chinese duo Tian Jia en Wang Jie. Het brons ging naar het Chinese tweetal Xue Chen en Zhang Xi die in de wedstrijd om de derde plaats te sterk waren voor het Braziliaanse duo Talita Antunes da Rocha en Renata Ribeiro.

GroepsfaseBewerken

     Direct naar de laatste zestien
     Naar de play-offs

Groep ABewerken

# NOC Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
W V W V Ratio W V Ratio
1   CHN Tian Jia / Wang Jie 6 3 0 149 126 1,183 6 2 3,000
2   NOR Maaseide / Glesnes 5 2 1 130 121 1,074 5 2 2,500
3   BEL Van Breedam / Mouha 4 1 2 135 134 1,007 3 4 0,750
4   SUI Kuhn / Schwer 3 0 3 93 126 0,738 0 6 0,000
Datum Score Set 1 Set 2 Set 3
9 augustus Tian Jia / Wang Jie 2 – 0 Kuhn / Schwer 21 – 12 21 – 18
Maaseide / Glesnes 2 – 0 Van Breedam / Mouha 24 – 22 21 – 18
11 augustus Tian Jia / Wang Jie 2 – 1 Van Breedam / Mouha 18 – 21 21 – 19 15 – 13
Maaseide / Glesnes 2 – 0 Kuhn / Schwer 21 – 11 21 – 17
13 augustus Van Breedam / Mouha 2 – 0 Kuhn / Schwer 21 – 18 21 – 17
Tian Jia / Wang Jie 2 – 1 Maaseide / Glesnes 17 – 21 21 – 14 15 – 8

Groep BBewerken

# NOC Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
W V W V Ratio W V Ratio
1   USA Walsh / May-Treanor 6 3 0 126 85 1,482 6 0 MAX
2   CUB Fernández / Larrea 5 2 1 116 116 1,000 4 2 2,000
3   NOR Håkedal / Tørlen 4 1 2 108 111 0,973 2 4 0,500
4   JPN Saiki / Kusuhara 3 0 3 88 126 0,698 0 6 0,000
Datum Score Set 1 Set 2 Set 3
10 augustus Walsh / May-Treanor 2 – 0 Saiki / Kusuhara 21 – 12 21 – 15
Håkedal / Tørlen 0 – 2 Fernández / Larrea 20 – 22 19 – 21
12 augustus Walsh / May-Treanor 2 – 0 Fernández / Larrea 21 – 15 21 – 16
Håkedal / Tørlen 2 – 0 Saiki / Kusuhara 21 – 8 21 – 18
14 augustus Fernández / Larrea 2 – 0 Saiki / Kusuhara 21 – 18 21 – 17
Walsh / May-Treanor 2 – 0 Håkedal / Tørlen 21 – 12 21 – 15

Groep CBewerken

# NOC Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
W V W V Ratio W V Ratio
1   AUS Barnett / Cook 6 3 0 143 113 1,265 6 1 6,000
2   BRA Ana Paula / Larissa 5 2 1 156 139 1,122 4 4 1,000
3   GEO Saka / Rtvelo 4 1 2 124 154 0,805 3 5 0,600
4   RUS Oerjadova / Sjirjajeva 3 0 3 140 157 0,892 3 6 0,500
Datum Score Set 1 Set 2 Set 3
9 augustus Ana Paula / Larissa 2 – 1 Saka / Rtvelo 23 – 25 21 – 17 15 – 5
Barnett / Cook 2 – 1 Oerjadova / Sjirjajeva 21 – 8 19 – 21 15 – 12
11 augustus Ana Paula / Larissa 2 – 1 Oerjadova / Sjirjajeva 19 – 21 21 – 12 15 – 13
Barnett / Cook 2 – 0 Saka / Rtvelo 21 – 18 21 – 12
13 augustus Oerjadova / Sjirjajeva 1 – 2 Saka / Rtvelo 21 – 10 20 – 22 12 – 15
Ana Paula / Larissa 0 – 2 Barnett / Cook 21 – 23 21 – 23

Groep DBewerken

# NOC Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
W V W V Ratio W V Ratio
1   CHN Xue Chen / Zhang Xi 6 3 0 139 105 1,324 6 1 6,000
2   GER Goller / Ludwig 5 2 1 119 102 1,167 4 2 2,000
3   GRE Koutroumanidou / Tsiartsiani 4 1 2 127 120 1,058 3 4 0,750
4   RSA Augoustides / Nel 3 0 3 68 126 0,540 0 6 0,000
Datum Score Set 1 Set 2 Set 3
10 augustus Xue Chen / Zhang Xi 2 – 0 Augoustides / Nel 21 – 13 21 – 9
Goller / Ludwig 2 – 0 Koutroumanidou / Tsiartsiani 24 – 22 21 – 12
12 augustus Xue Chen / Zhang Xi 2 – 1 Koutroumanidou / Tsiartsiani 21 – 18 19 – 21 15 – 12
Goller / Ludwig 2 – 0 Augoustides / Nel 21 – 12 21 – 14
14 augustus Koutroumanidou / Tsiartsiani 2 – 0 Augoustides / Nel 21 – 12 21 – 8
Xue Chen / Zhang Xi 2 – 0 Goller / Ludwig 21 – 14 21 – 18

Groep EBewerken

# NOC Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
W V W V Ratio W V Ratio
1   USA Branagh / Youngs 6 3 0 139 129 1,078 6 1 6,000
2   GER Pohl / Rau 5 2 1 117 115 1,017 4 2 2,000
3   CUB Ribalta / Crespo 4 1 2 130 117 1,111 3 4 0,750
4   NED Kadijk / Mooren 3 0 3 107 132 0,811 0 6 0,000
Datum Score Set 1 Set 2 Set 3
9 augustus Branagh / Youngs 2 – 0 Kadijk / Mooren 21 – 19 27 – 25
Pohl / Rau 2 – 0 Ribalta / Crespo 21 – 17 21 – 19
11 augustus Branagh / Youngs 2 – 1 Ribalta / Crespo 21 – 19 13 – 21 15 – 12
Pohl / Rau 2 – 0 Kadijk / Mooren 21 – 19 21 – 18
13 augustus Ribalta / Crespo 2 – 0 Kadijk / Mooren 21 – 11 21 – 15
Branagh / Youngs 2 – 0 Pohl / Rau 21 – 17 21 – 16

Groep FBewerken

# NOC Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
W V W V Ratio W V Ratio
1   BRA Talita / Renata 6 3 0 139 121 1,149 6 1 6,000
2   AUT Schwaiger / Schwaiger 5 2 1 121 105 1,152 4 2 2,000
3   MEX Candelas / García 4 1 2 124 146 0,849 3 5 0,600
4   GRE Karadassiou / Arvaniti 3 0 3 125 137 0,912 1 6 0,167
Datum Score Set 1 Set 2 Set 3
10 augustus Talita / Renata 2 – 1 Candelas / García 18 – 21 21 – 16 15 – 8
Karadassiou / Arvaniti 0 – 2 Schwaiger / Schwaiger 18 – 21 18 – 21
12 augustus Talita / Renata 2 – 0 Schwaiger / Schwaiger 21 – 18 21 – 19
Karadassiou / Arvaniti 1 – 2 Candelas / García 17 – 21 21 – 16 12 – 15
14 augustus Schwaiger / Schwaiger 2 – 0 Candelas / García 21 – 17 21 – 10
Talita / Renata 2 – 0 Karadassiou / Arvaniti 22 – 20 21 – 19

Play-offsBewerken

Datum Score Set 1 Set 2 Set 3
14 augustus   Van Breedam / Mouha 2 – 0   Saka / Rtvelo 21 – 13 21 – 19
  Håkedal / Tørlen 2 – 1   Candelas / García 20 – 22 21 – 12 15 – 11

KnockoutfaseBewerken

Achtste finale   Kwartfinale   Halve finale   Finale
1    Tian Jia / Wang Jie 21 21  
11    Håkedal / Tørlen 13 15     1    Tian Jia / Wang Jie 21 21  
9    Goller / Ludwig 21 21 16   18    Schwaiger / Schwaiger 12 12  
18    Schwaiger / Schwaiger 23 11 18       1    Tian Jia / Wang Jie 22 29 15  
5    Branagh / Youngs 21 21       4    Xue Chen / Zhang Xi 24 27 8  
14    Fernández / Larrea 15 13     5    Branagh / Youngs 17 13
17    Ribalta / Crespo 19 13   4    Xue Chen / Zhang Xi 21 21  
4    Xue Chen / Zhang Xi 21 21       1    Tian Jia / Wang Jie 18 18
10    Barnett / Cook 22 19 15       2    Walsh / May-Treanor 21 21
16    Koutroumanidou / Tsiartsiani 20 21 12     10    Barnett / Cook 22 14  
12    Maaseide / Glesnes 21 19 13   6    Talita / Renata 24 21  
6    Talita / Renata 12 21 15       6    Talita / Renata 12 14
3    Ana Paula / Larissa 21 21       2    Walsh / May-Treanor 21 21  
8    Pohl / Rau 18 14     3    Ana Paula / Larissa 18 15 Derde plaats
13    Van Breedam / Mouha 22 10   2    Walsh / May-Treanor 21 21   4    Xue Chen / Zhang Xi 21 21
2    Walsh / May-Treanor 24 21   6    Talita / Renata 19 17