Hoofdmenu openen

Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team/2011

(Doorverwezen vanaf Vacansoleil-DCM/2011)

Deze pagina geeft een overzicht van de Vacansoleil-DCM wielerploeg in 2011. Het team was dit seizoen een van de UCI World Tour teams.

AlgemeenBewerken

Sponsor: Vacansoleil
Manager: Daan Luijkx
Ploegleiders: Michel Cornelisse, Hilaire Van der Schueren
Fietsen: Ridley

RennersBewerken

Naam Geboortedatum Nationaliteit Ploeg in 2010 (nieuwe renners)
Santo Anzà 17-11-1980   Italië Ceramica Flaminia
Maksim Belkov 09-01-1985   Rusland ISD-Neri
Borut Božič 08-08-1980   Slovenië
Matteo Carrara 25-03-1979   Italië
Thomas De Gendt 06-11-1986   België Topsport Vlaanderen
Stijn Devolder 29-08-1979   België Quick · Step
Romain Feillu 16-04-1984   Frankrijk
Gorik Gardeyn 01-07-1977   België
Michał Gołaś 29-04-1984   Polen
Johnny Hoogerland 13-05-1983   Nederland
Martijn Keizer 25-03-1988   Nederland Rabobank Continental Team
Sergej Lagoetin 14-01-1981   Oezbekistan
Joost van Leijen 20-07-1984   Nederland
Björn Leukemans 01-07-1977   België
Pim Ligthart 16-06-1988   Nederland KrolStonE Continental Team
Vanaf 01/08 stagiair bij Vacansoleil
Marco Marcato 11-02-1984   Italië
Wouter Mol 17-04-1982   Nederland
Ezequiel Mosquera 19-11-1975   Spanje Xacobeo Galicia
Jens Mouris 12-03-1980   Nederland
Alberto Ongarato 24-07-1975   Italië
Marcello Pavarin 22-10-1986   Italië Colnago-CSF Inox
Roeslan Pidhorny 25-07-1977   Oekraïne ISD-Neri
Wout Poels 01-10-1987   Nederland
Riccardo Riccò 01-09-1983   Italië Ceramica Flaminia (t/m 31/08)
Vanaf 01/09 bij Vancansoleil, t/m 19/02/2011: ontslagen[1]
Rob Ruijgh 12-11-1986   Nederland
Mirko Selvaggi 11-02-1985   Italië Team Astana
Frederik Veuchelen 04-09-1978   België
Lieuwe Westra 11-09-1982   Nederland

OverwinningenBewerken

Ronde van de Middellandse Zee
2e etappe: Romain Feillu
3e etappe: Romain Feillu
4e etappe: Romain Feillu
Parijs-Nice
1e etappe: Thomas De Gendt
Classic Loire-Atlantique
Winnaar: Lieuwe Westra
Hel van het Mergelland
Winnaar: Pim Ligthart
Ronde van de Finistère
Winnaar: Romain Feillu
Ronde van Picardië
2e etappe: Romain Feillu
Eindklassement: Romain Feillu
Omloop van Lotharingen
3e etappe: Thomas De Gendt
5e etappe: Romain Feillu
Ronde van België
Proloog (IT) : Lieuwe Westra
Boucles de l'Aulne
Winnaar: Martijn Keizer
Ronde van Luxemburg
4e etappe: Romain Feillu
Ronde van Zwitserland
5e etappe: Borut Božič
7e etappe: Thomas De Gendt
Nationale kampioenschappen
Nederland - wegwedstrijd: Pim Ligthart
Oezbekistan - wegwedstrijd: Sergej Lagoetin
Ronde van Wallonië
2e etappe: Joost van Leijen
Ronde van de Ain
3e etappe: Wout Poels
Ronde van de Limousin
1e etappe: Björn Leukemans
Eindklassement: Björn Leukemans
Druivenkoers Overijse
Winnaar: Björn Leukemans
Ronde van de Vendée
Winnaar: Marco Marcato