Hoofdmenu openen

Skeleton op de Olympische Winterspelen 2010

sportevenement op de Olympische Spelen

Skeleton is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 2010 in Vancouver. Skeleton stond voor de vijfde keer op het olympische programma, na de edities van 1924, 1948, 2002 en 2006. De wedstrijden vonden plaats op de bobslee-, rodel- en skeletonbaan van het Whistler Sliding Centre.

Podium van de mannen.
Podium van de mannen.
Gehouden in Vancouver
Jaar 2010
Data 18 & 19 februari
Sport Skeleton
Accommodatie(s) Whistler Sliding Centre
Deelnemers 48 atleten uit 19 landen
Evenementen 2
Vorige: 2006     Volgende: 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Het IOC had het maximale aantal deelnemers bij het skeleton vastgesteld op 30 bij de mannen en 20 bij de vrouwen.

Inhoud

ProgrammaBewerken

18 februari (16.30) 19 februari (15.45)
Mannen run1 en 2 run 3 en 4
Vrouwen run1 en 2 run 3 en 4

MedaillesBewerken

In het skeleton veroverden alle zes de medaillewinnaars hun eerste olympisch eremetaal. Twee van hen stonden op het eindpodium van de Wereldbeker skeleton 2009/2010. De winnaar van dit klassement bij de mannen, de Let Martins Dukurs, behaalde de zilveren medaille. De Duitse Kerstin Szymkowiak werd derde in het WB-klassement, hier behaalde ze de zilveren medaille.

Onderdeel      
Mannen   CAN Jon Montgomery   LAT Martins Dukurs   RUS Aleksandr Tretjakov
Vrouwen   GBR Amy Williams   GER Kerstin Szymkowiak   GER Anja Huber

UitslagenBewerken

MannenBewerken

# Olympiër Land Totaal Run 1 Run 2 Run 3 Run 4
  Jon Montgomery   CAN 3.29,73 52,60 52,57 52,20 BR 52,36
  Martins Dukurs   LAT 3.29,80 52,32 BR 52,59 52,28 52,61
  Aleksandr Tretjakov   RUS 3.30,75 52,70 53,05 52,30 52,70
4 Tomass Dukurs   LAT 3.31,13 52,94 52,88 52,62 52,69
5 Zach Lund   USA 3.31,27 53,04 52,85 52,57 52,81
6 Kristan Bromley   GBR 3.31,30 52,91 52,89 52,70 52,80
7 Frank Rommel   GER 3.31,40 52,90 53,25 52,55 52,70
8 Matthias Guggenberger   AUT 3.31,81 52,75 53,02 53,03 53,01
9 Jeff Pain   CAN 3.31,86 53,03 53,18 53,00 52,65
10 Sandro Stielicke   GER 3.32,08 53,18 53,24 52,64 53,02
11 Ben Sandford   NZL 3.32,59 53,11 53,32 52,90 53,26
12 Sergej Tsjoedinov   RUS 3.32,95 53,64 53,26 53,13 52,92
13 Michi Halilovic   GER 3.33,12 53,09 53,87 52,92 53,24
14 Eric Bernotas   USA 3.33,27 53,23 53,55 53,33 53,16
15 Gregory Saint-Genies   FRA 3.33,31 53,40 53,16 53,32 53,43
16 Pascal Oswald   SUI 3.33,75 53,77 53,68 53,00 53,30
17 John Daly   USA 3.34,01 54,08 53,65 53,23 53,05
18 Adam Pengilly   GBR 3.34,51 53,75 54,17 53,36 53,23
19 Shinsuke Tayama   JPN 3.35,17 53,94 53,84 54,03 53,36
20 Kazuhiro Koshi   JPN 3.35,28 54,02 54,10 53,74 53,42
niet gekwalificeerd voor de 4e run
21 Anze Setina   SLO 2.42,60 54,50 54,35 53,75  
22 Cho In-ho   KOR 2.43,16 54,46 54,42 54,28  
23 Anthony Deane   AUS 2.43,35 54,55 54,12 54,68  
24 Ander Mirambell   ESP 2.43,62 54,77 54,59 54,26  
25 Patrick Shannon   IRL 2.44,98 55,18 55,20 54,60  
26 Nicola Drocco   ITA 2.45,34 55,77 54,60 54,97  
- Iain Roberts   NZL   55,21 57,58 DNS  
- Michael Douglas   CAN   52,83 53,04 DSQ  
DNS = niet gestart, DSQ = gediskwalificeerd.
De Australiër John Farrow en Patrick Singleton uit Bermuda trokken zich voor aanvang van de wedstrijd terug.

VrouwenBewerken

# Olympiër Land Totaal Run 1 Run 2 Run 3 Run 4
  Amy Williams   GBR 3.35,64 53,83 BR 54,13 53,68 BR 54,00
  Kerstin Szymkowiak   GER 3.36,20 54,15 54,11 53,91 54,03
  Anja Huber   GER 3.36,36 54,17 54,21 54,10 53,88
4 Noelle Pikus-Pace   USA 3.36,46 54,30 54,21 53,88 54,07
5 Mellisa Hollingsworth   CAN 3.36,60 54,18 54,17 53,81 54,44
6 Shelley Rudman   GBR 3.36,69 54,66 54,26 53,95 53,82
7 Amy Gough   CAN 3.37,01 54,14 54,78 53,92 54,17
8 Marion Trott   GER 3.37,11 54,53 54,53 53,88 54,17
9 Maya Pedersen-Bieri   SUI 3.37,51 54,53 54,83 54,24 53,91
10 Emma Lincoln-Smith   AUS 3.37,63 54,28 54,41 54,54 54,40
11 Katie Uhlaender   USA 3.37,93 54,51 54,53 54,54 54,35
12 Melissa Hoar   AUS 3.38,22 54,73 54,48 54,48 54,53
13 Michelle Kelly   CAN 3.40,79 54,73 55,49 55,56 55,01
14 Tionette Stoddard   NZL 3.41,69 55,85 55,93 55,02 54,89
15 Costanza Zanoletti   ITA 3.41,80 55,48 55,63 55,38 55,31
16 Svetlana Troenova   RUS 3.42,19 56,47 55,32 55,23 55,17
17 Desirée Bjerke   NOR 3.42,36 56,48 55,28 55,34 55,26
18 Jelena Joedina   RUS 3.42,79 55,42 56,06 55,54 55,77
19 Maria Marinela Mazilu   ROU 3.42,92 57,10 57,03 58,14 55,65
- Nozomi Komuro   JPN   DSQ      
DSQ = gediskwalificeerd.

MedailleklassementBewerken

 Plaats  Land NOC   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Canada CAN 1 0 0 1
1   Groot-Brittannië GBR 1 0 0 1
3   Duitsland GER 0 1 1 2
4   Letland LAT 0 1 0 1
5   Rusland RUS 0 0 1 1
Totaal 2 2 2 6