Hoofdmenu openen

De Ronde van Polen 2001 (Pools: Wyścig Dookoła Polski 2001) werd verreden van maandag 3 september tot en met zondag 9 september in Polen. Het was de 58ste editie van de rittenkoers, die in 2005 deel ging uitmaken van de UCI Europe Tour (categorie 2.1). De ronde telde acht etappes, en werd afgesloten met een individuele tijdrit over 19 kilometer. Titelverdediger was de Pool Piotr Przydział, die ditmaal eindigde als derde in het algemeen eindklassement. Van de 159 gestarte renners kwamen in totaal 65 renners over de eindstreep in Karpacz.

Flag of Poland (bordered).svg Ronde van Polen 2001
58e editie
Periode 39 september
Startplaats Gdańsk
Finishplaats Karpacz
Totale afstand 1249
Gem. snelheid 41,7036 km/h
Deelnemers 159
Eindklassementen
Jersey yellow.svg Algemeen Vlag van Tsjechië Ondřej Sosenka
Jersey green.svg Punten Vlag van Duitsland Jens Voigt
Jersey violet.svg Berg Vlag van Italië Ruggero Marzoli
Jersey red.svg Tussensprint Vlag van Polen Kazimierz Stafiej
Jersey orange.svg Combinatie Vlag van Polen Marcin Gębka
Jersey yellow number.svg Ploegen Vlag van Polen CCC-Mat
Andere jaren
Vorige editie Ronde van Polen 2000
Volgende editie Ronde van Polen 2002
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Inhoud

StartlijstBewerken








Etappe-uitslagenBewerken

1e etappeBewerken

GdańskSopot (178 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Jaan Kirsipuu Ag2r Prévoyance 3u58'30"
2   Dario Andriotto Alexia Aluminio z.t.
3   Raimondas Vilcynskas Mróz Supradyn Witaminy z.t.

2e etappeBewerken

GdyniaKoszalin (246.5 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Angelo Furlan Alessio 6u01'07"
2   Jaan Kirsipuu Ag2r Prévoyance z.t.
3   Alessandro Petacchi Fassa Bortolo z.t.

3e etappeBewerken

KołobrzegSzczecin (178 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Bohdan Bondarjev Mróz Supradyn Witaminy 3u53'27"
2   Grzegorz Gronkiewicz Mikomax Browar Staropolski z.t.
3   Nicola Minali Tacconi Sport z.t.

4e etappeBewerken

Stargard SzczecińskiZielona Góra (256 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alessandro Petacchi Fassa Bortolo 6u12'47"
2   Aleksej Markov Itera +00' 15"
3   Jaan Kirsipuu Ag2r Prévoyance z.t.

5e etappeBewerken

KożuchówSzklarska Poręba (160.5 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Piotr Chmielewski Mróz Supradyn Witaminy 4u01'41"
2   Jens Voigt Crédit Agricole +00' 03"
3   Serge Baguet Lotto-Adecco z.t.

6e etappeBewerken

PiechowiceKarpacz (150 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Jens Voigt Crédit Agricole 3u31'48"
2   Ondřej Sosenka CCC-Mat +00' 04"
3   Piotr Przydział CCC-Mat +00' 19"

7e etappeBewerken

Jelenia GóraKarpacz (61 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Vladislav Borisov Itera 1u44'12"
2   Serge Baguet Lotto-Adecco +00' 18"
3   Kim Kirchen Fassa Bortolo +00' 20"

8e etappeBewerken

Jelenia GóraKarpacz (individuele tijdrit over 19 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Ondřej Sosenka CCC-Mat 0h31'32"
2   Jens Voigt Crédit Agricole +00' 46"
3   Krzysztof Ciesielski Servisco +01' 35"

EindklassementenBewerken

Algemeen klassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Tijd
    Ondřej Sosenka CCC-Mat 29u56'58"
2   Jens Voigt Crédit Agricole +00' 28"
3   Piotr Przydział CCC-Mat +01' 59"
4   Kim Kirchen Fassa Bortolo +04' 34"
5   Romāns Vainšteins Domo-Farm Frites +05' 27"
6   Sylwester Szmyd Tacconi Sport +06' 03"
7   Zbigniew Piątek Mróz Supradyn Witaminy +06' 38"
8   Vladimir Karpets Itera +06' 58"
9   Serge Baguet Lotto-Adecco +09' 19"
10   Volodymyr Hoestov Fassa Bortolo +10' 06"
32   Bram Tankink Domo-Farm Frites +34' 01"

PuntenklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Jens Voigt Crédit Agricole 73
2   Ondřej Sosenka CCC-Mat 64
3   Kim Kirchen Fassa Bortolo 62

BergklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Ruggero Marzoli Cantina Tollo 33
2   Kazimierz Stafiej Mróz Supradyn Witaminy 28
3   Piotr Przydział CCC-Mat 26

TussensprintklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Kazimierz Stafiej Mróz Supradyn Witaminy 37
2   Ruggero Marzoli Cantina Tollo 35
3   Piotr Przydział CCC-Mat 33

CombinatieklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Marcin Gębka CCC-Mat 21
2   Kazimierz Stafiej Mróz Supradyn Witaminy 9
3   Jens Voigt Crédit Agricole 7