Opper-Silezisch voetbalkampioenschap 1926/27

sportseizoen van een voetbalcompetitie

In 1926/27 werd het zestiende Opper-Silezisch voetbalkampioenschap gespeeld, dat georganiseerd werd door de Zuidoost-Duitse voetbalbond.

Vorwärts-RaSpo Gleiwitz werd kampioen en plaatste zich voor de Zuidoost-Duitse eindronde, waar de club vijfde werd op acht clubs.

SC Vorwärts 1917 Gleiwitz fuseerde met RV 09 Gleiwitz tot SVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz.

BezirksligaBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SVgg Vorwärts-RaSpo Gleiwitz 14 9 5 0 45:18 23:5
2. Beuthener SuSV 09 14 8 3 3 40:23 19:9
3. VfB 1910 Gleiwitz 14 8 2 4 51:37 18:10
4. SC Preußen 1910 Zaborze 14 8 0 6 43:25 16:12
5. SpVgg Deichsel 1919 Hindenburg 14 5 3 6 42:46 13:15
6. Verein Oppelner Sportfreunde 1919 14 3 4 7 32:42 10:18
7. SV Preußen 06 Ratibor 14 3 1 10 17:48 7:21
8. SV 1919 Ostrog 14 2 2 10 17:48 6:22
Kampioen, geplaatst voor Zuidoost-Duitse eindronde
Deelname promotie/degradatie play-off

1. KlasseBewerken

Gau BeuthenBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. VfB 1918 Beuthen 14 9 4 1 46:19 22:06
2. BSC Wacker Beuthen 12 8 3 1 48:19 19:05
3. SV Borsigwerk 13 8 3 2 53:33 19:07
4. Sportfreunde 1920 Mikultschütz 12 6 1 5 48:27 13:11
5. Beuthener SuSV 09 II 14 6 0 8 34:28 12:16
6. VfR 1920 Beuthen 14 5 2 7 27:46 12:16
7. Sportfreunde Roßberg 12 3 2 7 25:28 08:16
8. SuSV 1912 Miechowitz 13 3 1 9 31:67 07:19
9. SuSV 1922 Karf 8 0 0 8 04:49 00:16
Geplaatst voor eindronde

Gau GleiwitzBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SV Delbrückschächte Hindenburg 16 12 1 3 62:21 25:07
2. 1. FC Hindenburg 16 11 2 3 38:21 24:08
3. SpVgg 1921 Gleiwitz-Nord 15 9 2 4 51:28 20:10
4. VfR 1919 Gleiwitz 15 7 2 6 36:29 16:14
5. Vereinigte Gleiwitzer Sportfreunde 13 6 3 4 31:21 15:11
6. SC Frisch Frei 1925 Hindenburg 13 6 1 6 19:31 13:13
7. SuSV Gleiwitz-Nord 16 4 1 11 28:27 09:23
8. BV Laband 13 2 0 11 12:54 04:22
9. BSC Hertha 1926 Hindenburg 13 2 0 11 09:54 04:22
Geplaatst voor eindronde
Deelname promotie/degradatie play-off

Promotie/degradatie play-off

Heen


BSC Hertha 1926 Hindenburg 2 – 5 VfB 1910 Gleiwitz II Hindenburg
Terug


VfB 1910 Gleiwitz II 4 – 2 BSC Hertha 1926 Hindenburg Gleiwitz

Gau RatiborBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SVgg 1903 Ratibor 6 5 1 0 30:05 11:01
2. Sportfreunde 1921 Ratibor 4 1 1 2 04:22 03:05
3. SV Eintracht Kandrzin 2 0 1 1 02:03 01:03
4. FC Vorwärts Kandrzin 3 0 1 2 07:15 01:05
5. PSV Ratibor 0 0 0 0 00 00:00
6. Vereinigte Coseler Sportfreunde 1 0 0 1 02 00:02
Geplaatst voor eindronde
Terugtrekking

Gau OppelnBewerken

Kreis 1Bewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SV Diana Oppeln 4 3 0 1 08:06 06:02
2. VfR Oppeln 4 3 0 1 05:04 06:02
3. SV 1912 Königlich Neudorf 4 0 0 4 01:04 00:08
Play-off voor eindronde
Play-off


SV Diana Oppeln 0 – 2 VfR Oppeln Oppeln

Kreis 2Bewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. Verein Oppelner Sportfreunde II 1 1 0 0 00 02:00
2. SC 1924 Tillowitz 1 0 0 1 00 00:02
Geplaatst voor eindronde

Kreis 3Bewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. VfB 1919 Groß Strehlitz 2 2 0 0 04:02 04:00
2. VfB Zawadzki 2 0 0 2 02:04 00:04
Geplaatst voor eindronde
Terugtrekking

Kreis 4Bewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SVgg 1911 Kreuzburg 4 3 0 1 16:03 06:02
2. SVgg Rosenberg 2 1 0 1 00:07 02:02
3. Sportfreunde Preußen Konstadt 2 0 0 2 03:09 00:04
Geplaatst voor eindronde
Wisselde volgende seizoen naar de Midden-Silezische competitie

Eindronde OppelnBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SVgg 1911 Kreuzburg 6 6 0 0 26:05 12:00
2. VfR Oppeln 5 2 1 2 11:20 05:05
3. Verein Oppelner Sportfreunde II 5 2 1 2 07:13 05:05
4. VfB 1919 Groß Strehlitz 6 0 0 6 05:11 00:12
Geplaatst voor eindronde

Gau NeustadtBewerken

Het is niet bekend of er een wedstrijd tussen beide groepen gespeeld werd om de deelnemer aan de eindronde te bepalen.

Groep ABewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SVgg Schlesien Neisse-Neuland 5 3 0 2 00:07 06:04
2. SV Guts Muths Neustadt 3 2 1 0 04 05:01
3. VfR Neustadt 4 1 1 1 07:01 03:05
4. Vgt. Sportfreunde Preußen Neisse 4 1 1 2 01:01 03:05
5. SVgg Zülz 3 0 1 1 00:03 01:05
6. SV Ziegenhals 1 0 0 1 00 00:02
Geplaatst voor eindronde
Degradatie

Groep BBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SV 1925 Neisse 9 8 0 1 31:05 16:02
2. SC Preußen Neustadt 6 4 0 2 04:12 08:04
3. SV Preußen 1920 Leobschütz 5 3 0 2 00 06:04
4. SV Oberglogau 7 3 0 4 03:20 06:08
5. Sportfreunde Deutsch-Rasselwitz 7 2 0 5 01:02 04:10
6. SC Preußen 1922 Neisse 10 2 0 8 00 04:16
Degradatie

EindrondeBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SV Delbrückschächte Hindenburg 4 3 1 0 07:01 07:01
2. SV Guts Muths Neustadt 3 1 2 0 09:05 04:02
3. BSC Wacker Beuthen 4 1 2 1 09:08 04:04
4. SVgg 1903 Ratibor 4 1 1 2 07:11 03:05
5. SVgg 1911 Kreuzburg 3 0 0 3 03:10 00:06
Deelname promotie/degradatie play-off

Promotie/Degradatie play-offBewerken

Heen

1 mei 1927
SV 1919 Ostrog 1 – 4 SV Delbrückschächte Hindenburg Ostrog
Terug

8 mei 1927
SV Delbrückschächte Hindenburg 0 – 0 SV 1919 Ostrog Hindenburg

Externe linksBewerken