Berglands voetbalkampioenschap 1926/27

sportseizoen van een voetbalcompetitie

In 1926/27 werd het tweede Berglands voetbalkampioenschap gespeeld, dat georganiseerd werd door de Zuidoost-Duitse voetbalbond. De competitie was in twee groepen verdeeld en beide winnaars bekampten elkaar voor de titel.

SV Preußen Glatz werd kampioen en plaatste zich voor de Zuidoost-Duitse eindronde, waar de club laatste werd op acht clubs.

Bezirksliga BerglandBewerken

OstkreisBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SV Preußen 1923 Glatz 10 6 1 3 19:13 13:7
2. SpVgg 1908 Reichenbach 10 6 1 3 30:22 13:7
3. VfR 1915 Schweidnitz 10 6 1 3 27:22 13:7
4. RSV Hertha 1911 Münsterberg 10 5 0 5 25:19 10:10
5. Verein Strehlener Sportfreunde 10 3 4 3 16:16 10:10
6. Schweidnitzer FV 1911 10 0 1 9 4:29 1:19
Play-off finale
Deelname degradatie/promotie-eindronde

Play-off

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SV Preußen 1923 Glatz 2 2 0 0 11:1 4:0
2. VfR 1915 Schweidnitz 2 1 0 1 1:5 2:2
3. SpVgg 1908 Reichenbach 2 0 0 2 0:6 0:4
Geplaatst voor finale

WestkreisBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SV Silesia Freiburg 12 11 0 1 32:10 22:2
2. SV Hirschberg 1919 12 11 0 1 47:16 22:2
3. Waldenburger SV 09 12 7 1 4 29:19 15:9
4. SV Preußen Waldenburg-Altwasser 12 5 2 5 14:17 12:12
5. Verein Striegauer Sportfreunde 12 3 2 7 15:34 8:16
6. SC Sportfreunde Liebau 12 2 1 9 3:44 5:19
7. SV Preußen 1912 Bad Warmbrunn 6 0 0 12 0:0 0:12
Play-off finale
Deelname degradatie/promotie-eindronde
Terugtrekking na de heenronde

Play-off


6 februari 1927
SV Hirschberg 5 - 0 SV Silesia Freiburg Waldenburg

FinaleBewerken

Heen

13 februari 1927
SV Preußen 1923 Glatz 2 - 2 SV Hirschberg Glatz
Terug

20 februari 1927
SV Hirschberg 1 - 4 SV Preußen 1923 Glatz Hirschberg

Promotie/Degradatie play-offBewerken

Behoud


15 mei 1927
Schweidnitzer FV 1911 ? SC Sportfreunde Liebau Waldenburg

De uitslag is niet meer bekend, enkel dat Schweidnitzer won.

Degradatie play-off heen

29 mei 1927
SC Sportfreunde Liebau 1 -5 VfB Langenbielau Liebau
Terug

12 juni 1927
VfB Langenbielau ? SC Sportfreunde Liebau Langenbielau

De uitslag is niet meer bekend.

1. KlasseBewerken

De 1. Klasse was in vier geografische reeksen verdeeld, hieronder is de eindronde van de groepswinnaars.

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. VfB Langenbielau 3 2 1 0 09:02 05:01
2. Waldenburger SV 09 II 3 1 1 1 07:06 03:03
3. VfB 1920 Glatz 3 1 0 2 06:07 02:04
4. Sportabteilung MTV Landeshut 3 1 0 2 03:10 02:04
Geplaatst voor promotie/degradatie play-off

Externe linksBewerken