Opper-Silezisch voetbalkampioenschap 1921/22

sportseizoen van een voetbalcompetitie

In 1921/22 werd het elfde Opper-Silezisch voetbalkampioenschap gespeeld, dat georganiseerd werd door de Zuidoost-Duitse voetbalbond.

FC Preußen Kattowitz werd kampioen en plaatste zich voor de Zuidoost-Duitse eindronde. In de groepsfase eindigde de club eerste met Vereinigte Breslauer Sportfreunde en FC Viktoria 01 Forst. De drie clubs speelden nog een barrage die Kattowitz met 5:1 verloor van Breslau.

Na dit seizoen werd een deel van Oost-Opper-Silezië aan Polen afgestaan na een referendum. De clubs gingen nu in de Poolse competitie spelen of werden ontbonden.

A-KlasseBewerken

BeuthenBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. VfR Königshütte 9 7 1 1 33:12 15:3
2. Beuthener SuSV 09 8 5 1 2 18:9 11:5
3. FC Silesia Lipine 9 4 2 3 19:19 10:8
4. SpVgg 01 Königshütte 9 4 1 4 18:20 9:9
5. VfR Tarnowitz 6 2 0 4 11:17 4:8
6. SV 1913 Schwientochlowitz 7 0 3 4 9:20 3:11
7. Bismarckhütter BC 6 1 0 5 12:23 2:10
Geplaatst voor eindronde, na dit seizoen ging de club naar de Poolse competitie
Clubs werden overgeheveld naar Polen

GleiwitzBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. TV Vorwärts Gleiwitz 6 5 1 0 21:3 11:1
2. SC Preußen 1910 Zaborze 6 5 1 0 24:8 11:1
3. VfB 1910 Gleiwitz 2 2 0 0 6:2 4:0
4. MTV 1878 Gleiwitz 5 1 2 2 4:7 4:6
5. VfR 1919 Gleiwitz 4 1 1 2 6:14 3:5
6. Gleiwitzer Sportfreunde 2 0 1 1 1:1 1:3
7. SV Ruda 1910 4 0 0 4 3:14 0:8
8. RV 09 Gleiwitz 5 0 0 5 4:20 0:10
Play-off eerste plaats
Club werden overgeheveld naar Polen

Play-off


7 mei 1922
TV Vorwärts Gleiwitz 6 – 1 SC Preußen 1910 Zaborze Hindenburg

RatiborBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. SVgg 03 Ratibor 4 3 1 0 11:3 7:1
2. SV Preußen 06 Ratibor 4 3 0 1 11:3 6:2
3. Coseler Sportfreunde 3 0 2 1 1:2 2:4
4. SV 1919 Ostrog 4 0 2 2 4:14 2:6
5. SSuTV Tworkau 3 0 1 2 2:7 1:5
Geplaatst voor eindronde
Club werden overgeheveld naar Polen

FC Preußen 06 veranderd de naam in SV Preußen 06

OppelnBewerken

Enkel kampioen Oppelner Sportfreunde 1919 is hier bekend.

KattowitzBewerken

NordkreisBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. VfR Myslowitz 3 2 1 0 6:4 5:1
2. FC 07 Laurahütte 3 1 1 1 6:6 3:3
3. MTV Zalenze 1 0 0 1 2:3 0:2
4. SuSV Laurahütte 1 0 0 1 1:2 0:2
5. Viktoria Laurahütte 0 0 0 0 0:0 0:0
6. TV Hohenlohehütte 0 0 0 0 0:0 0:0
Play-off voor finale Kattowitz, clubs gaan hierna naar Polen
Clubs werden overgeheveld naar Polen
Play-off eerste plaats

15 januari 1922
VfR Myslowitz 3 – 2 FC 07 Laurahütte Kattowitz

SüdkreisBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. FC Preußen 05 Kattowitz 6 5 1 0 16:3 10:2
2. SC Zalenze 06 5 3 1 1 14:10 7:3
3. SC Germania Kattowitz 5 2 1 2 8:7 5:5
4. SC Diana Kattowitz 5 2 1 2 13:14 5:5
5. TG Kattowitz 5 1 1 25 6:7 3:7
6. Viktoria Kattowitz 6 0 1 5 9:24 1:11
7. Sportfreunde 06 Zalenze 1 0 0 1 0:1 0:2
Finale Kattowitz, hierna naar Polen
Clubs werden overgeheveld naar Polen

Finale KattowitzBewerken


29 januari 1922
FC Preußen 05 Kattowitz 4 – 0 VfR Myslowitz Kattowitz

EindrondeBewerken

Plaats Club Wed. W G V Saldo Ptn
1. FC Preußen 05 Kattowitz 4 3 1 0 21:8 7:1
2. TV Vorwärts Gleiwitz 4 3 0 1 14:6 6:2
3. VfR Königshütte 4 2 1 1 16:9 5:3
4. SVgg Ratibor 03 4 1 0 3 10:19 2:6
5. Verein Oppelner Sportfreunde 1919 4 0 0 4 4:23 0:8
Kampioen, geplaatst voor Zuidoost-Duitse eindronde

Externe linksBewerken