Hoofdmenu openen

Lijst van voetbalinterlands Moldavië - Nederland

Wikimedia-lijst

Deze lijst van voetbalinterlands is een overzicht van alle officiële voetbalwedstrijden tussen de nationale teams van Moldavië en Nederland. De landen hebben tot op heden[1] vier keer tegen elkaar gespeeld. De eerste wedstrijd, een kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap voetbal 2004, vond plaats op 2 april 2003 in Tiraspol. De laatste ontmoeting, een kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap voetbal 2012, was op 7 oktober 2011 in Rotterdam.

WedstrijdenBewerken

№ Int NED Plaats Datum Competitie Wedstrijd Uitslag
1 599 Tiraspol 2 april 2003 EK 2004 kwalificatie   MoldaviëNederland   1 − 2
2 605 Eindhoven 11 oktober 2003 EK 2004 kwalificatie   NederlandMoldavië   5 − 0
3 702 Chisinau 8 oktober 2010 EK 2012 kwalificatie   MoldaviëNederland   0 − 1
4 712 Rotterdam 7 oktober 2011 EK 2012 kwalificatie   NederlandMoldavië   1 − 0

SamenvattingBewerken

Competitie Totaal
gespeeld
Winst
  Moldavië
Gelijk Winst
  Nederland
Doelsaldo
  MoldaviëNederland  
EK-kwalificatie 4 0 0 4 1 − 9
Totaal 4 0 0 4 1 − 9

Wedstrijden bepaald door strafschoppen worden, in lijn met de FIFA, als een gelijkspel gerekend.

DetailsBewerken

Eerste ontmoetingBewerken

EK 2004 kwalificatie (Tiraspol, Moldavië, 2 april 2003):
Moldavië   1 – 2   Nederland
Vadim Boret   16' goals   37' Ruud van Nistelrooij
  84' Mark van Bommel
Viktor Pasulko   bondscoach   Dick Advocaat
Eugen Hmaruc
Alexandru Covalenco
Ghenadie Olexici
Ion Testemiţanu
Valeriu Catînsus
Iurie Priganiuc
Serghei Covalciuc   81'
Stanislav Ivanov
Vadim Boreţ
Boris Cebotari   87'
Serghei Cleşcenco     63'
opstellingen Ronald Waterreus
Michael Reiziger
  64' Jaap Stam
  Frank de Boer
Boudewijn Zenden
  66' Clarence Seedorf
Mark van Bommel
Edgar Davids
  75' Rafael van der Vaart
Patrick Kluivert
Ruud van Nistelrooy
Alexandru Golban   63'
Victor Berco   81'
Serghei Pogreban   87'
wissels   64' Fernando Ricksen
  66' Ronald de Boer
  75' Pierre van Hooijdonk
Alexandru Covalenco   42' gele kaarten   45+1' Frank de Boer


Tweede ontmoetingBewerken

EK 2004 kwalificatie (Eindhoven, Nederland, 11 oktober 2003):
Nederland   5 – 0   Moldavië
Patrick Kluivert   44'
Wesley Sneijder   51'
Pierre van Hooijdonk   74' (pen.)
Rafael van der Vaart   80'
Arjen Robben   89'
goals
Dick Advocaat   bondscoach   Viktor Pasulko
Edwin van der Sar
Michael Reiziger   32'
Jaap Stam
André Ooijer
Giovanni van Bronckhorst
Phillip Cocu  
Wesley Sneijder
Rafael van der Vaart
Andy van der Meijde
Patrick Kluivert   70'
Marc Overmars   64'
opstellingen Eugen Hmaruc
  62' Alexandru Covalenco
Alexei Savinov
Eduard Văluţă
  Valeriu Catînsus
Iurie Priganiuc
Serghei Covalciuc
  81' Stanislav Ivanov
Victor Barîşev
Boris Cebotari
  74' Sergiu Dadu
Roy Makaay   32'
Arjen Robben   64'
Pierre van Hooijdonk   70'
wissels   62' Ion Testemiţanu
  74' Alexandru Golban
  81' Iurie Miterev
Jaap Stam   24' gele kaarten   73' Iurie Priganiuc
  78' Alexei Savinov


Derde ontmoetingBewerken

EK 2012 kwalificatie (Chisinau, Moldavië, 8 oktober 2010):
Moldavië   0 – 1   Nederland
goals   37' Klaas-Jan Huntelaar
Gavril Balint   bondscoach   Bert van Marwijk
Stanislav Namaşco
Alexandru Epureanu  
Simeon Bulgaru
Vitalie Bordian
Vadim Bolohan
Victor Golovatenco
Petru Racu
Eugeniu Cebotaru   69'
Alexandru Suvorov
Viorel Frunză   46'
Anatolie Doroş   78'
opstellingen Maarten Stekelenburg
Gregory van der Wiel
John Heitinga
Joris Mathijsen
Erik Pieters
Dirk Kuijt
  Mark van Bommel
Wesley Sneijder
Rafael van der Vaart
  90' Ibrahim Afellay
Klaas-Jan Huntelaar
Igor Bugaiov   46'
Valeriu Andronic   69'
Nicolae Josan   78'
wissels   90' Urby Emanuelson
gele kaarten


Vierde ontmoetingBewerken

EK 2012 kwalificatie (Rotterdam, Nederland, 7 oktober 2011):
Nederland   1 – 0   Moldavië
Klaas-Jan Huntelaar   40' goals
Bert van Marwijk   bondscoach   Gavril Balint
Michel Vorm
Gregory van der Wiel
Jeffrey Bruma
Joris Mathijsen
Erik Pieters
Mark van Bommel  
Kevin Strootman
Rafael van der Vaart   78'
Robin van Persie
Klaas-Jan Huntelaar
Dirk Kuijt
opstellingen Stanislav Namaşco
Igor Armaş
Victor Golovatenco
  Alexandru Epureanu
Petru Racu
Stanislav Ivanov
Eugeniu Cebotaru
  84' Anatolii Cheptine
  69' Serghei Alexeev
Simeon Bulgaru
  58' Alexandru Suvorov
Eljero Elia   78' wissels   58' Denis Zmeu
  69' Igor Bugaiov
  84' Gheorghe Ovseannicov
Kevin Strootman   90+2' gele kaarten


KNVB · A-internationals · Bondscoaches · Topscorers · Nederlands vrouwenelftal · Nederland B · Olympisch elftal · Jong Oranje · Nederland –20 · Nederland –19 · Nederland –18 · Nederland –17 · Nederland –16 · Nederland –15 · Amateurelftal · Vrouwen –19 · Vrouwen –17 · Vrouwen –16 · Vrouwen –15 · Strandteam · Futsalteam
EK-wedstrijden · WK-wedstrijden · Resultaten kwalificaties en eindronden · Nederland B-wedstrijden · Officieuze wedstrijden · EK-wedstrijden vrouwen · Resultaten vrouwen kwalificaties en eindronden

1905 – 1919 · 1920 – 1929 · 1930 – 1939 · 1940 – 1949 · 1950 – 1959 · 1960 – 1969 · 1970 – 1979 · 1980 – 1989 · 1990 – 1999 · 2000 – 2009 · 2010 – 2019

2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019

OS 1908 · OS 1912 · OS 1920 · OS 1924 · OS 1928 · WK 1934 · WK 1938 · OS 1948 · OS 1952 · WK 1974 · EK 1976 · WK 1978 · EK 1980 · EK 1988 · WK 1990 · EK 1992 · WK 1994 · EK 1996 · WK 1998 · EK 2000 · EK 2004 · WK 2006 · EK 2008 · OS 2008 · WK 2010 · EK 2012 · WK 2014

Albanië · Andorra · Argentinië · Armenië · Australië · België · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · China · Colombia · Costa Rica · Curaçao · Cyprus · DDR · Denemarken · Duitsland · Ecuador · Egypte · Engeland · Estland · Faeröer · Finland · Frankrijk · GOS · Ghana · Griekenland · Hongarije · Ierland · IJsland · Indonesië · Iran · Israël · Italië · Ivoorkust · Japan · Joegoslavië · Kameroen · Kazachstan · Kroatië · Letland · Liechtenstein · Luxemburg · Malta · Marokko · Mexico · Moldavië · Nederlandse Antillen · Nigeria · Noord-Ierland · Noord-Macedonië · Noorwegen · Oekraïne · Oostenrijk · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Roemenië · Rusland · Saarland · San Marino · Saoedi-Arabië · Schotland · Servië en Montenegro · Slovenië · Slowakije · Sovjet-Unie · Spanje · Suriname · Thailand · Tsjechië · Tsjecho-Slowakije · Tunesië · Turkije · Uruguay · Verenigde Staten · Verenigd Koninkrijk · Wales · Wit-Rusland · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland

Wedstrijden in detail

Argentinië (1978) · Argentinië (2006) · Argentinië (2014) · Australië (2014) · Brazilië (2014) · Chili (2014) · Costa Rica (2014) · Denemarken (2010) · Denemarken (2012) · Duitsland (2012) · Frankrijk (2008) · Italië (2008) · Ivoorkust (2006) · Japan (2010) · Kameroen (2010) · Mexico (2014) · Portugal (2006) · Portugal (2012) · Roemenië (2008) · Rusland (2008) · San Marino (2011) · Servië en Montenegro (2006) · Sovjet-Unie (1988) · Spanje (2010) · Spanje (2014) · Uruguay (2010) · West-Duitsland (1974)