Japan op de Olympische Zomerspelen 1936

Japan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1936 in Berlijn, Duitsland. Er werden evenveel medailles gewonnen als vier jaar eerder in Los Angeles.

Japan op de Olympische Zomerspelen 1936
Land Japan
IOC-landcode JPN
NOC Japans Olympisch Comité
(ja) externe link
Olympische Zomerspelen 1936 in Berlijn
Medailles
Rang: 8
goud
6
zilver
4
brons
8
totaal
18
Japan op de Zomerspelen
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Japan op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
De Koreaan Sohn Kee-chung, die gedwongen werd om voor Japan uit te komen, finisht op de olympische marathon als eerste

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Sohn Kee-chung marathon (m)
 
Naoto Tajima hink-stap-springen (m)
Zwemmen Noboru Terada 1500m vrije slag (m)
Tetsuo Hamuro 200m schoolslag (m)
Shigeo Arai
Shigeo Sugiura
Masaharu Taguchi
Masanori Yusa
4x200m vrije slag (m)
Hideko Maehata 200m schoolslag (v)
Atletiek Masao Harada hink-stap-springen (m)
 
Shuhei Nishida polsstokhoogspringen (m)
Zwemmen Masanori Yusa 100m vrije slag (m)
Shumpei Uto 400m vrije slag (m)
Atletiek Nam Sung-yong marathon (m)
 
Naoto Tajima verspringen (m)
Sueo Oe polsstokhoogspringen (m)
Zwemmen Shigeo Arai 100m vrije slag (m)
Shozo Makino 400m vrije slag (m)
Shumpei Uto 1500m vrije slag (m)
Masaji Kiyokawa 100m rugslag (v)
Reizo Koike 200m schoolslag (v)

Deelnemers en resultatenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kichizo Sasaki 100m (m)
kwartfinale
serie 12: 2de in 11,0
kwartfinale 3: 6de
Monta Suzuki
kwartfinale
serie 4: 2de in 10,7
kwartfinale 4: 4de in 10,8
Takayoshi Yoshioka
kwartfinale
serie 1: 2de in 10,8
kwartfinale 2: 4de in 10,8
Mutsuo Taniguchi 200m (m)
kwartfinale
serie 1: 3de in 22,2
kwartfinale 2: 5de
Masao Yazawa
series
serie 2: 4de in 22,4
Toyoyi Aihara 400m (m)
31e
serie 7: 4de in 50,2
Keiji Imai
39e
serie 5: 5de in 51,0
Hiroyoshi Kubota
37e
serie 4: 6de in 50,8
Kumao Aochi 800m (m)
27e
serie 6: 6de in 1.56,8
Toshinao Tomie
34e
serie 3: 6de in 1.59,9
Kumao Aochi 1500m (m)
DNS
serie 1: niet gestart
Toshinao Tomie
series
serie 2: 6de in 4.04,8
Kohei Murakoso 5000m (m)
4e
serie 3: 2de in 14.56,6
finale: 4de in 14.30,0
Hideo Tanaka
series
serie 2: 11de
Kohei Murakoso 10000m (m)
4e
30.25,0
Fusashige Suzuki
onbekend
Yasuharu Furuta 110m horden (m)
series
serie 1: 6de
Tadashi Murakami
8e
serie 3: 2de in 15,3
halve finale 1: 5de in 15,1
Hiroyoshi Kubota
series
serie 5: 5de
Tokio Fukuda 400m horden (m)
28e
serie 1: 4de in 56,8
Masao Ichihara
16e
serie 3: 4de in 54,7
Tetsuo Imai 3000m steeplechase (m)
series
serie 2: 9de
Hideo Tanaka
series
serie 3: 6de in 10.00,4
Takayoshi Yoshioka
Monta Suzuki
Mutsuo Taniguchi
Masao Yazawa
4x100m (m)
DSQ
serie 1: gediskwalificeerd
Toyoyi Aihara
Masao Ichihara
Seiken Cho
Hiroyoshi Kubota
4x400m (m)
11e
serie 1: 4de in 3.18,4
Shōryū Nan marathon (m)
 
2:31.42
Tamao Shiwaku
DNF
niet gefinisht
Kitei Son
 
2:29.19,2
Ryoji Naraoka 50km snelwandelen (m)
19e
5:07.15
Masao Harada verspringen (m)
kwalificatie
Naoto Tajima
 
7,74m
Kenshi Togami
16e
6,18m
Masao Harada hink-stap-springen (m)
 
15,66m
Kenkichi Oshima
6e
15,07m
Naoto Tajima
 
16,00m (WR)
Yoshiro Asakuma hoogspringen (m)
6e
1,94m
Hiroshi Tanaka
6e
1,94m
Kimio Yada
5e
1,97m
Kiyoshi Adachi polsstokhoogspringen (m)
6e
4,00m
Shuhei Nishida
 
4,25m
Sueo Ōe
 
4,25m
Shizuo Takada kogelstoten (m)
15-22e
Noboru Ueno speerwerpen (m)
20e
kwalificatie: 20ste met 55,0m
Isao Abe kogelslingeren (m)
13e
49,01m
Eiichiro Matsuno
18-27e
Etsuko Komiya 100m (v)
series
serie 2: 4de in 13,1
Miyoko Mitsui 80m horden (v)
series
serie 2: 4de
Junko Nishida hoogspringen (v)
14e
1,40m
Fumi Kojima discuswerpen (v)
15e
33,66m
Hide Mineshima
5e
37,35m
Ko Nakamura
4e
38,24m
Sadako Yamamoto speerwerpen (v)
5e
41,45m

  BasketbalBewerken

  Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kenshichi Yokoyama
Masayasu Maeda
Chang Ri-Jin
Satoshi Matsui
Seikyu Ri
Takao Nakae
Takehiko Kanagoki
Uichi Munakata
mannen
9e
1ste ronde: W van   China: 35-19
2de ronde: W van   Polen: 43-31
3de ronde: V van   Mexico: 22-28

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Chiyoto Nakano -50,8kg (m)
9e
1ste ronde: W van   FIN Savolainen: punten
2de ronde: V van   ARG Carlomagno: punten
Shunpei Hashioka -53,5kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   SUI Kummer: punten
kwartfinale: V van   SWE Cederberg: punten
Sajiro Miyama -57,2kg (m)
17e
1ste ronde: V van   URU Arrieta: punten
Hidekichi Nagamatsu -61,2kg (m)
9e
1ste ronde: W van   TCH Chytrý: gediskwalificeerd
2de ronde: V van   EST Stepulov: punten
Keikan Ri -66,7kg (m)
17e
1ste ronde: V van   FIN Suvio: punten

  HockeyBewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Noboru Tanaka
Osamu Takechi
Sadao Wakizaka
Shunkichi Hamada
Takehiko Yanagi
Toshio Ohtsu
Yoshio Sakai
Michihiro Ito
Daiji Kurauchi
Takeo Ito
Makoto Kikuchi
mannen
7e
groep A: 2de
W van   Verenigde Staten: 5-1
W van   Hongarije: 3-1
V van   Brits-Indië: 0-9
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Brits-Indië 3 3 0 0 20 0 +20 6
2   Japan 3 2 0 1 8 11 -3 4
3   Hongarije 3 1 0 2 4 8 -4 2
4   Verenigde Staten 3 0 0 3 2 15 -13 0
Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
Berlijn   Japan 5-1   Verenigde Staten
Berlijn   Japan 3-1   Hongarije
Berlijn   Brits-Indië 9-0   Japan


  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Eventing
Manabu Iwahashi individueel
DNF
niet gefinisht
Asanosuke Matsui
DNF
niet gefinisht
Takeichi Nishi
12e
177 strafpunten
Manabu Iwahashi
Asanosuke Matsui
Takeichi Nishi
team
DNF
niet gefinisht
Springconcours
Hirotsugu Inanami individueel
35e
39 strafpunten
Manabu Iwahashi
14e
15,25 strafpunten
Takeichi Nishi
20e
20,75 strafpunten
Hirotsugu Inanami
Manabu Iwahashi
Takeichi Nishi
team
DNF
niet gefinisht

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tsutomu Mitsudome
Osamu Abe
Taro Teshima
twee-met (m)
9e
serie 2: 5de in 7.53,4
herkansingen:' 4de in 9.06,3
Chikara Shirasaka
Taichi Yamada
Takashi Hatakeyama
Yoichi Endo
Taro Teshima
vier-met (m)
10e
serie 1: 3de in 7.03,2
herkansingen:' 2de in 8.14,4
Tadashi Negishi
Masaru Kashiwahara
Shusui Sekigawa
Isamu Mita
Osamu Kitamura
Haruyoshi Nakagawa
Takeo Hori
Yoshiteru Suzuki
Tadashi Shimijima
acht (m)
9e
serie 1: 4de in 6.12,3
herkansingen:' 2de in 6.42,3

  SchoonspringenBewerken

  Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tomio Koyanagi 3m plank (m)
8e
133,07 punten
Tsuneo Shibahara
4e
144,92 punten
Tomio Koyanagi 10m toren (m)
8e
94,54 punten
Tsuneo Shibahara
6e
107,40 punten
Fusako Kono 3m plank (v)
8e
70,27 punten
Masayo Osawa
6e
73,94 punten
Fusako Kono 10m toren (v)
6e
30,24 punten
Masayo Osawa
14e
28,10 punten
Reiko Osawa
4e
32,53 punten

  TurnenBewerken

  Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hikoroku Arimoto individuele meerkamp (m)
54e
96,432 punten
Fujio Kakuta
76e
91,299 punten
Hiroshi Matsunobu
79e
90,067 punten
Yoshio Miyake
60e
95,133 punten
Hiroshi Nosaka
68e
93,798 punten
Dokan Sone
73e
92,299 punten
Yoshitaka Takeda
43e
100,466 punten
Kiichiro Toyama
72e
92,699 punten
Hikoroku Arimoto
Fujio Kakuta
Hiroshi Matsunobu
Yoshio Miyake
Hiroshi Nosaka
Dokan Sone
Yoshitaka Takeda
Kiichiro Toyama
meerkamp team (m)
9e
378,529 punten

  VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Akira Matsunaga
Koichi Oita
Motoo Tatsuhara
Rihei Sano
Shogo Kamo
Tadao Horie
Taizo Kawamoto
Takeshi Kamo
Teizo Takeuchi
Tokutaro Ukon
Yasuo Suzuki
Kim Yong-sik
mannen
5e
1ste ronde: W van   Zweden: 3-2
kwartfinale: V van   Italië: 0-8

  WaterpoloBewerken

  Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jihei Furusho
Kosei Tano
Shigetaka Katsuhisa
Takimi Wakayama
Yasutaro Sakagami
Torajiro Kataoka
Zenjiro Takahashi
Koichi Wada
mannen
13e
groep 3: 4de
V van   Duitsland: 1-13
V van   Tsjecho-Slowakije: 3-4
V van   Frankrijk: 0-8
Groep 3
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Duitsland 3 3 0 0 27 3 +24 6
2   Frankrijk 3 2 0 1 12 10 +2 4
3   Tsjecho-Slowakije 3 1 0 2 7 12 -5 2
4   Japan 3 0 0 3 4 25 -21 0
Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
Berlijn   Japan 1-13   Duitsland
Berlijn   Japan 3-4   Tsjecho-Slowakije
Berlijn   Japan 0-8   Japan

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Kojiro Tamba -56kg (m)
11e
1ste ronde: V van   GBR Cazaux: 0-3
2de ronde: V van   TUR Çakiryildiz: 1-2
Mitsuo Mizutani -61kg (m)
6e
1ste ronde: W van   SUI Spycher: 3-0
2de ronde: vrij
3de ronde: V van   CAN Pettigrew
4de ronde: V van   SWE Frändfors: 0-3
Eiichi Kazama -66kg (m)
5e
1ste ronde: W van   TCH Brdek
2de ronde: W van   EST Toots: 3-0
3de ronde: V van   GER Ehrl
4de ronde: W van   USA Strong
Shoichi Masutomi -72kg (m)
14e
1ste ronde: V van   GBR Fox
2de ronde: V van   FRA Jourlin
Grieks-Romeins
Hideichi Yoshioka -61kg (m)
10e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   SWE Karlsson: 0-3
3de ronde: V van   TUR Erkan

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Norio Fujimura eenmans Olympiajol
22e
55 punten: (22-11-16-22-21-14-21)
Minoru Takarabe
Takuo Mitsui
star klasse
11e
19 punten: (9-8-DNF-10-11-9-12)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Shigeo Arai 100m vrije slag (m)
 
serie 4: 1ste in 57,7
halve finale 2: 2de in 57,9
finale: 3de in 58,0
Masaharu Taguchi
4e
serie 5: 1ste in 57,5 (OR)
halve finale 1: 1ste in 57,9
finale: 4de in 58,1
Masanori Yusa
 
serie 2: 1ste in 57,8
halve finale 5: 1ste in 57,5 (OR)
finale: 2de in 57,9
Shozo Makino 400m vrije slag (m)
 
serie 3: 1ste in 4.51,3
halve finale 2: 1ste in 4.48,2
finale: 3de in 4.48,1
Hiroshi Negami
4e
serie 1: 1ste in 4.52,6
halve finale 1: 3de in 4.55,4
finale: 5de in 4.53,6
Shunpei Uto
 
serie 5: 1ste in 4.45,5
halve finale 1: 1ste in 4.48,4
finale: 2de in 4.45,6
Sunao Ishiharada 1500m vrije slag (m)
4e
serie 1: 1ste in 19.55,8
halve finale 2: 2de in 19.53,9
finale: 4de in 19.48,5
Noboru Terada
 
serie 2: 1ste in 19.55,5
halve finale 1: 1ste in 19.48,6
finale: 1ste in 19.13,7
Shunpei Uto
 
serie 3: 1ste in 19.48,3
halve finale 2: 3de in 19.55,6
finale: 3de in 19.34,5
Masaji Kiyokawa 100m rugslag (m)
 
serie 1: 2de in 1.07,2
halve finale 2: 2de in 1.09,7
finale: 3de in 1.08,4
Yasuhiko Kojima
6e
serie 3: 1ste in 1.09,7
halve finale 2: 3de in 1.09,9
finale: 6de in 1.10,4
Kiichi Yoshida
5e
serie 5: 1ste in 1.10,0
halve finale 1: 4de in 1.09,5
finale: 5de in 1.09,7
Tetsuo Hamuro 200m schoolslag (m)
 
serie 1: 1ste in 2.42,5 (OR)
halve finale 2: 1ste in 2.43,4
finale: 1ste in 2.41,5
Saburo Ito
5e
serie 2: 1ste in 2.45,8
halve finale 1: 3de in 2.45,5
finale: 5de in 2.47,6
Reizo Koike
 
serie 5: 1ste in 2.43,8
halve finale 1: 1ste in 2.44,5
finale: 3de in 2.44,2
Shigeo Arai
Shigeo Sugiura
Masaharu Taguchi
Masanori Yusa
4x200m vrije slag (m)
 
serie 3: 1ste in 8.56,1
finale: 1ste in 8.51,5 (WR)
Tsuneko Furuta 100m vrije slag (v)
29e
serie 2: 6de in 1.14,6
Kazue Kojima
12e
serie 4: 2de in 1.11,0
halve finale 1: 7de in 1.11,1
Rei Takemura
29e
serie 1: 7de in 1.14,6
Kazue Kojima 400m vrije slag (v)
6e
serie 5: 3de in 5.50,4
halve finale 2: 3de in 5.43,5
finale: 6de in 5.43,1
Hatsuko Morioka
11e
serie 3: 4de in 5.51,0
halve finale 1: 6de in 5.49,1
Hideko Maehata 200m schoolslag (v)
 
serie 3: 1ste in 3.01,9 (OR)
halve finale 1: 1ste in 3.03,1
finale: 1ste in 3.03,6
Unoko Tsuboi
13e
serie 2: 3de in 3.15,0
halve finale 2: 6de in 3.18,4
Tsuneko Furuta
Kazue Kojima
Hatsuko Morioka
Rei Takemura
4x200m vrije slag (v)
8e
serie 2: 4de in 4.58,1 (NR)