Hoofdmenu openen

Europese kampioenschappen zwemmen 2002

sportseizoen van een zwemsportcompetitie

UitslagenBewerken

50 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Bartosz Kizierowski   POL 22,18
  Lorenzo Vismara   ITA 22,26
  Oleksandr Volynets   UKR 22,31
4 Pieter van den Hoogenband   NED 22,34
5 Alexander Popov   RUS 22,35
6 Stefan Nystrand   SWE 22,67
7 Michele Scarica   ITA 22,78
8 Peter Mankoč   SLO 22,96
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Therese Alshammar   SWE 24,84
  Martina Moravcová   SVK 25,09
  Aleksandra Herasimenia   BLR 25,24
4 Katrin Meissner   GER 25,34
5 Wilma van Hofwegen   NED 25,53
6 Agata Korc   POL 25,54
7 Chantal Groot   NED 25,59
8 Olga Mukomol   UKR 25,61

100 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Pieter van den Hoogenband   NED 47,86
  Alexander Popov   RUS 48,94
  Duje Draganja   CRO 49,31
4 Romain Barnier   FRA 49,32
5 Lars Frölander   SWE 49,34
6 Attila Zubor   HUN 49,79
7 Torsten Spanneberg   GER 50,07
8 Karel Novy   SUI 50,18
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Franziska van Almsick   GER 54,39
  Martina Moravcová   SVK 54,61
  Alena Popchanka   BLR 54,62
4 Petra Dallmann   GER 54,66
5 Aliaksandra Herasimenia   BLR 55,04
6 Therese Alshammar   SWE 55,41
7 Johanna Sjöberg   SWE 55,42
8 Olga Mukomol   UKR 55,67

200 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Pieter van den Hoogenband   NED ER 1.44,89
  Emiliano Brembilla   ITA 1.46,94
  Massimiliano Rosolino   ITA 1.47,98
4 Kvetoslav Svoboda   CZE 1.48,36
5 Romain Barnier   FRA 1.48,82
6 Olaf Wildeboer   ESP 1.49,24
7 Athanasios Oikonomou   GRE 1.49,41
8 Stefan Herbst   GER 1.49,63
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Franziska van Almsick   GER WR 1.56,64
  Camelia Potec   ROU 1.57,80
  Elena Popchanka   BLR 1.57,91
4 Solenne Figuès   FRA 1.59,63
5 Laura Roca   ESP 2.01,33
6 Tatiana Rouba   ESP 2.01,45
7 Julie Hjørth-Hansen   DEN 2.01,62
8 Manon van Rooijen   NED 2.02,24

400 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Emiliano Brembilla   ITA 3.45,70
  Massimiliano Rosolino   ITA 3.48,70
  Dragos Coman   ROU 3.48,78
4 Kvetoslav Svoboda   CZE 3.50,44
5 Athanasios Oikonomou   GRE 3.50,53
6 Jörg Hoffmann   GER 3.52,30
7 Nicolas Rostoucher   FRA 3.53,09
8 Heiko Hell   GER 3.54,06
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Jana Klotsjkova   UKR 4.07,10
  Eva Risztov   HUN 4.07,24
  Camelia Potec   ROU 4.09,49
4 Simona Paduraru   ROU 4.09,59
5 Jana Henke   GER 4.10,21
6 Irina Oufimtseva   RUS 4.10,38
7 Hannah Stockbauer   GER 4.11,62
8 Erika Villaecija   ESP 4.13,51

1500 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Joeri Priloekov   RUS 15.03,88
  Christian Minotti   ITA 15.04,16
  Igor Chervinskiy   UKR 15.07,65
4 Dragos Coman   ROU 15.07,86
5 Jörg Hoffmann   GER 15.11,16
6 Heiko Hell   GER 15.14,41
7 Dzmitry Koptur   BLR 15.30,22
8 Shilo Ayalon   ISR 15.30,82

800 meter vrije slagBewerken

Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Jana Henke   GER 8.23,83
  Eva Risztov   HUN 8.28,06
  Hannah Stockbauer   GER 8.30,97
4 Olga Beresneva   UKR 8.34,29
5 Irina Oufimtseva   RUS 8.36,69
6 Simona Paduraru   ROU 8.36,70
7 Flavia Rigamonti   SUI 8.40,29
8 Marion Perrotin   FRA 8.45,56

50 meter rugslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Thomas Rupprath   GER 25,05
  Stev Theloke   GER 25,12
  Bartosz Kizierowski   POL 25,52
4 David Ortega   ESP 25,62
5 Darius Grigalionis   LTU 25,67
6 Arkady Vyatchanin   RUS 25,89
7 Peter Horváth   HUN 26,14
8 Mariusz Siembida   POL 26,18
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Nina Zjivanevskaja   ESP 28,58
  Sandra Völker   GER 28,81
  Aleksandra Herasimenia   BLR 28,86
4 Louise Önstedt   DEN 29,25
5 Janine Pietsch   GER 29,27
6 Alessandra Cappa   ITA 29,31
7 Irina Amsjennikova   UKR 29,50
8 Diana Mocanu   ROU 29,64

100 meter rugslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Stev Theloke   GER ER 54,42
  Markus Rogan   AUT 54,54
  Pierre Roger   FRA 54,89
4 Steffen Driesen   GER 54,93
5 Peter Horváth   HUN 55,18
6 Marko Strahija   CRO 55,36
7 Simon Dufour   FRA 55,37
8 Gordan Kožulj   CRO 55,38
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Stanislava Komarova   RUS 1.01,40
  Sandra Völker   GER 1.01,42
  Antje Buschschulte   GER 1.01,56
4 Nina Zjivanevskaja   ESP 1.01,61
5 Louise Ornstedt   DEN 1.01,74
6 Roxana Maracineanu   FRA 1.02,62
7 Alessandra Cappa   ITA 1.03,33
8 Irina Amsjennikova   UKR 1.03,45

200 meter rugslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Gordan Kožulj   CRO 1.58,70
  Markus Rogan   AUT 1.58,83
  Marko Strahija   CRO 1.58,89
4 Emanuele Merisi   ITA 1.59,17
5 Razvan Florea   ROU 1.59,47
6 Simon Dufour   FRA 1.59,52
7 Jorge Sanchez   ESP 1.59,61
8 Blaz Medvesek   SLO 2.01,36
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Stanislava Komarova   RUS 2.09,49
  Nina Zjivanevskaja   ESP 2.10,27
  Irina Amsjennikova   UKR 2.11,59
4 Louise Ornstedt   DEN 2.11,94
5 Diana Mocanu   ROU 2.11,99
6 Antje Buschschulte   GER 2.12,09
7 Alenka Kejzar   SLO 2.12,43
8 Roxana Maracineanu   FRA 2.12,58

50 meter schoolslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Oleg Lisogor   UKR WR 27,18
  Mihaly Flaskay   HUN 27,51
  Károly Güttler   HUN 27,85
4 Mark Warnecke   GER 27,93
5 Jens Kruppa   GER 27,98
6 Mladen Tepavcevic   SCG 28,10
7 Hugues Duboscq   FRA 28,16
8 Roman Ivanovski   RUS 28,66
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Emma Igelström   SWE 31,17
  Svetlana Bondarenko   UKR 31,77
  Elena Bogomazova   RUS 32,10
4 Madelon Baans   NED 32,31
5 Majken Thorup   DEN 32,39
6 Simone Weiler   GER 32,40
7 Ekaterina Kormatcheva   RUS 32,53
8 Carolin Böhm   GER 32,57

100 meter schoolslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Oleg Lisogor   UKR 1.00,29
  Roman Sloednov   RUS 1.00,72
  Hugues Duboscq   FRA 1.01,04
4 Jarno Pihlava   FIN 1.01,27
5 Károly Güttler   HUN 1.01,58
6 Mihaly Flaskay   HUN 1.01,69
7 Roman Ivanovski   RUS 1.01,90
8 Davide Cassol   ITA 1.02,24
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Emma Igelström   SWE 1.07,87
  Svetlana Bondarenko   UKR 1.09,28
  Elena Bogomazova   RUS 1.09,53
4 Ágnes Kovács   HUN 1.09,63
5 Madelon Baans   NED 1.09,67
6 Mirna Jukic   AUT 1.09,84
7 Ekaterina Kormatcheva   RUS 1.09,90
8 Simone Weiler   GER 1.09,96

200 meter schoolslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Davide Rummolo   ITA 2.11,37
  Yohann Bernard   FRA 2.11,77
  Roman Sloednov   RUS 2.11,82
4 Andrei Ivanov   RUS 2.12,66
5 Jarno Pihlava   FIN 2.14,47
6 Richard Bodor   HUN 2.14,65
7 Maxim Podoprigora   AUT 2.14,69
8 Martin Gustavsson   SWE 2.15,18
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Mirna Jukic   AUT 2.25,83
  Anne Poleska   GER 2.27,37
  Emma Igelström   SWE 2.27,61
4 Ágnes Kovács   HUN 2.28,16
5 Diana Remenyi   HUN 2.28,92
6 Sara Farina   ITA 2.30,26
7 Chiara Boggiatto   ITA 2.30,59
8 Belen Domenech   ESP 2.31,93

50 meter vlinderslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Jere Hård   FIN 23,50
  Thomas Rupprath   GER 23,78
  Lars Frölander   SWE 23,85
4 Ewout Holst   NED 24,10
5 Joris Keizer   NED 24,11
6 Javier Noriega   ESP 24,23
7 Andrij Serdinov   UKR 24,24
8 Zsolt Gaspar   HUN 24,29
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Anna-Karin Kammerling   SWE WR 25,57
  Daniela Samulski   GER 26,86
  Chantal Groot   NED 26,91
4 Agata Korc   POL 27,04
5 Angela San Juan   ESP 27,30
6 Vered Borochovski   ISR 27,36
Fabienne Nadarajah   AUT 27,36
8 Karen Egdal   DEN 27,59

100 meter vlinderslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Thomas Rupprath   GER 51,94
  Andrij Serdinov   UKR 52,17
  Denys Sylantjev   UKR 52,36
4 Igor Martchenko   RUS 52,47
5 Lars Frölander   SWE 52,59
6 Franck Esposito   FRA 52,83
7 Joris Keizer   NED 53,11
8 Jere Hård   FIN 53,18
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Martina Moravcová   SVK 57,20
  Otylia Jędrzejczak   POL 57,97
  Anna-Karin Kammerling   SWE 58,94
4 Johanna Sjöberg   SWE 59,10
5 Daniela Samulski   GER 59,56
6 Vered Borochovski   ISR 59,82
7 Mette Jacobsen   DEN 59,86
8 Natalia Soutiaguina   RUS 1.00,08

200 meter vlinderslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Franck Esposito   FRA 1.55,18
  Denys Sylantjev   UKR 1.55,42
  Anatoli Poliakov   RUS 1.55,62
4 Ioan Gherghel   ROU 1.57,94
5 David Kolozair   HUN 1.58,33
6 Nikolai Skvortsov   RUS 2.00,09
7 Christian Galenda   ITA 2.00,70
8 Lukasz Drzewinski   POL 2.00,98
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Otylia Jędrzejczak   POL WR 2.05,78
  Eva Risztov   HUN 2.08,24
  Annika Mehlhorn   GER 2.09,37
4 Mireia Garcia   ESP 2.11,04
5 Francesca Segat   ITA 2.12,38
6 Roser Vives   ESP 2.12,46
7 Sara Oliveira   POR 2.12,56
8 Jekaterina Vinogradova   RUS 2.13,81

200 meter wisselslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Jani Sievinen   FIN 1.59,30
  Alessio Boggiatto   ITA 1.59,83
  Markus Rogan   AUT 2.00,50
4 Tamas Kerekjarto   HUN 2.00,53
5 István Bathazi   HUN 2.00,92
6 Christian Keller   GER 2.01,47
7 Jens Kruppa   GER 2.01,74
8 Peter Mankoč   SLO 2.01,85
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Jana Klotsjkova   UKR 2.11,59
  Hanna Scherba   BLR 2.13,04
  Alenka Kejzar   SLO 2.14,24
4 Annika Mehlhorn   GER 2.15,40
5 Julie Hjørth-Hansen   DEN 2.15,58
6 Nicole Hetzer   GER 2.15,99
7 Diana Remenyi   HUN 2.16,10
8 Mirjana Bosevska   MKD 2.16,80

400 meter wisselslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Alessio Boggiatto   ITA 4.13,19
  István Bathazi   HUN 4.17,33
  Nicolas Rostoucher   FRA 4.19,19
4 Ioannis Kokkodis   GRE 4.20,86
5 Michael Halika   ISR 4.21,10
6 Batiste Levaillant   FRA 4.22,27
7 Yves Platel   SUI 4.22,98
8 Dmytro Nazarenko   UKR 4.24,03
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Jana Klotsjkova   UKR 4.35,10
  Eva Risztov   HUN 4.36,17
  Nicole Hetzer   GER 4.42,22
4 Mirjana Bosevska   MKD 4.46,42
5 Diana Remenyi   HUN 4.46,63
6 Simona Paduraru   ROU 4.46,81
7 Sara Nördenstam   SWE 4.49,27
8 Federica Biscia   ITA 4.50,69

4x100 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Lars Conrad 50,23
Stefan Herbst 48,83
Torsten Spanneberg 49,26
Stephan Kunzelmann 49,35
  GER 3.17,67
  Erik La Fleur 50,63
Stefan Nystrand 48,86
Lars Frölander 48,62
Mattias Ohlin 49,64
  SWE 3.17,75
  Lorenzo Vismara 49,45
Christian Galenda 49,48
Michele Scarica 49,82
Simone Cercato 49,45
  ITA 3.18,20
4 Ewout Holst 51,59
Gijs Damen 49,93
Klaas-Erik Zwering 49,70
Pieter van den Hoogenband 47,12
  NED 3.18,34
5 Duje Draganja 50,43
Lovrenco Franicevic 50,58
Igor Cerensek 50,91
Ivan Mladina 50,14
  CRO 3.22,06
6 Nuno Laurentino 50,37
Luis Monteiro 50,72
Ricardo Coxo 51,16
Pedro Silva 51,37
  POR 3.23,62
7 Philipp Gilgen 51,75
Karel Novy 49,93
Christoph Bühler 50,92
Lorenz Liechti 51,83
  SUI 3.24,43
8 Pavlo Illichov 52,43
Sergiy Fesenko 51,43
Oleksandr Volynets 50,38
Dmytro Vereitinov 51,36
  UKR 3.25,60
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Katrin Meissner 54,82
Petra Dallmann 53,95
Sandra Völker 53,59
Franziska van Almsick 53,64
  GER WR 3.36,00
  Josefin Lillhage 55,75
Johanna Sjöberg 55,57
Anna-Karin Kammerling 54,81
Therese Alshammar 54,53
  SWE 3.40,66
  Manon van Rooijen 55,83
Marleen Veldhuis 55,21
Chantal Groot 55,90
Wilma van Hofwegen 55,04
  NED 3.41,98
4 Hanna Shcherba 55,68
Anna Kapatchenia 58,46
Aleksandra Herasimenia 54,39
Alena Popchanka 53,63
  BLR 3.42,16
5 Nery Mantey Niangkouara 56,19
Eleni Kosti 56,71
Zampia Melachroinou 56,49
Zoi Dimoschaki 56,77
  GRE 3.46,16
6 Tine Bossuyt 57,49
Nina Van Koeckhoven 56,78
Bieke Vandenabeele 56,47
Fabienne Dufour 56,57
  BEL 3.47,31
7 Nicole Zahnd 57,31
Dominique Diezi 56,44
Hanna Miluska 56,57
Marjorie Sagne 57,07
  SUI 3.47,39
Sara Parise
Lara Consolandi
Cristina Chiuso
Cecilia Vianini
  ITA DSQ

4x200 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Matteo Pelliciani 1.48,39
Emiliano Brembilla 1.47,73
Federico Cappellazzo 1.48,44
Massimiliano Rosolino 1.47,62
  ITA 7.12,18
  Moritz Zimmer 1.51,25
Stefan Pohl 1.49,17
Lars Conrad 1.49,01
Stefan Herbst 1.48,16
  GER 7.17,59
  Athanasios Oikonomou 1.49,50
Nikolaos Xylouris 1.49,82
Ioannis Kokkodis 1.49,73
Spyridon Gianniotis 1.51,62
  GRE 7.20,67
4 Dragos Coman 1.50,85
Cezar Badita 1.51,85
Ioan Gherghel 1.51,14
Nicolae Ivan 1.50,85
  ROU 7.24,69
5 Luis Monteiro 1.52,07
Nuno Laurentino 1.51,42
Ricardo Coxo 1.52,55
Ivo Carneiro 1.51,64
  POR 7.27,68
6 Igor Snitko 1.52,15
Maksym Kokosha 1.53,55
Dmytro Vereitinov 1.53,93
Sergiy Fesenko 1.53,26
  UKR 7.32,89
7 Stephen Manley 1.53,96
Neil Cameron 1.56,67
William Carey 2.02,69
Donald O'Neill 1.55,97
  IRL 7.49,29
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Petra Dallmann 2.00,39
Alessa Ries 2.00,70
Hannah Stockbauer 2.00,18
Franziska van Almsick 1.57,90
  GER 7.59,07
  Laura Roca 2.01,47
Melissa Caballero 2.01,88
Erika Villaecija 2.01,85
Tatiana Rouba 2.00,63
  ESP 8.05,83
  Josefin Lillhage 2.01,67
Johanna Sjöberg 2.01,61
Lisa Wanberg 2.02,96
Ida Mattsson 2.02,22
  SWE 8.08,46
4 Nicole Zahnd 2.03,15
Hanna Miluska 2.01,61
Chantal Strasser 2.01,98
Flavia Rigamonti 2.03,33
  SUI 8.10,07
5 Marleen Veldhuis 2.04,03
Celina Lemmen 2.04,13
Manon van Rooijen 2.00,60
Haike van Stralen 2.02,22
  NED 8.10,98
6 Julie Hjørth-Hansen 2.03,16
Eva Zachariassen 2.02,40
Tina Gretlund 2.03,23
Sophia Skou 2.04,54
  DEN 8.13,33
7 Zoi Dimoschaki 2.02,99
Zampia Melachroinou 2.04,57
Evangelia Tsagka 2.05,39
Marianna Lymperta 2.03,85
  GRE 8.16,80
Sara Parise
Sara Goffi
Luisa Striani
Cecilia Vianini
  ITA DSQ

4x100 meter wisselslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Jevgueni Alechine 56,50
Roman Sloednov 1.00,04
Igor Martchenko 51,82
Alexander Popov 47,85
  RUS 3.36,21
  Pierre Roger 55,15
Hugues Duboscq 1.00,26
Franck Esposito 52,32
Romain Barnier 48,82
  FRA 3.36,55
  Stev Theloke 55,01
Jens Kruppa 1.01,36
Thomas Rupprath 51,74
Stefan Herbst 48,94
  GER 3.37,05
4 Volodymyr Nikolaychuk 56,39
Oleg Lisogor 1.00,04
Andrij Serdinov 51,13
Denys Sylantjev 49,55
  UKR 3.37,11
5 Peter Horváth 55,45
Károly Güttler 1.00,39
Zsolt Gaspar 52,53
Attila Zubor 48,85
  HUN 3.37,22
6 Jens Petersson 57,47
Martin Gustavsson 1.01,17
Lars Frölander 52,12
Stefan Nystrand 49,15
  SWE 3.39,91
7 Jani Sievinen 56,22
Jarno Pihlava 1.00,47
Jere Hård 52,33
Tero Raty 52,40
  FIN 3.41,42
8 Gordan Kožulj 55,74
Vanja Rogulj 1.02,36
Lovrenco Franicevic 54,39
Duje Draganja 49,65
  CRO 3.42,14
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Antje Buschschulte 1.01,38
Simone Weiler 1.08,65
Franziska van Almsick 57,48
Sandra Völker 54,03
  GER ER 4.01,54
  Therese Alshammar 1.04,33
Emma Igelström 1.08,16
Anna-Karin Kammerling 58,80
Johanna Sjöberg 54,86
  SWE 4.06,15
  Irinia Amshennikova 1.02,34
Svetlana Bondarenko 1.08,91
Jana Klotsjkova 59,59
Olga Mukomol 55,38
  UKR 4.06,22
4 Stanislava Komarova 1.01,87
Elena Bogomazova 1.09,86
Natalia Soutiaguina 59,73
Lioubov Ioudina 56,26
  RUS 4.07,72
5 Nina Zjivanevskaja 1.01,05
Belen Domenech 1.10,70
Angela San Juan 1.00,56
Laura Roca Laura 56,07
  ESP 4.08,38
6 Alessandra Cappa 1.03,62
Sara Farina 1.09,85
Francesca Segat 1.00,97
Cecilia Vianini 55,94
  ITA 4.10,38
7 Hinkelien Schreuder 1.05,27
Madelon Baans 1.09,62
Chantal Groot 1.00,64
Wilma van Hofwegen 55,03
  NED 4.10,56
8 Louise Ornstedt 1.02,71
Majken Thorup 1.10,43
Sophia Skou 1.01,21
Julie Hjørt−Hansen 56,87
  DEN 4.11,22

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Duitsland 10 7 6 23
2   Oekraïne 5 5 4 14
3   Italië 4 5 3 12
4   Zweden 4 4 3 11
5   Rusland 4 2 4 10
6   Polen 2 1 1 4
7   Nederland 2 0 2 4
8   Finland 2 0 0 2
9   Frankrijk 1 2 3 6
10   Oostenrijk 1 2 1 4
11   Slowakije 1 2 0 3
12   Kroatië 1 0 2 3
13   Spanje 1 0 0 1
14   Hongarije 0 6 1 7
15   Wit-Rusland 0 1 4 5
16   Roemenië 0 1 2 3
17   Griekenland 0 0 1 1
  Slovenië 0 0 1 1
Totaal 38 38 38 114

Externe linksBewerken