Hoofdmenu openen

Europese kampioenschappen zwemmen 1991

sportseizoen van een zwemsportcompetitie

Athene was gastheer van de twintigste editie van de Europese kampioenschappen zwemmen op de langebaan (50 meter). Het door de Europese zwembond LEN georganiseerde toernooi duurde zeven dagen: van zondag 18 augustus tot en met zondag 25 augustus 1991. Nederland won voor het eerst in 25 jaar een gouden medaille dankzij de vrouwenestafette op de 4x100 meter vrije slag. Krisztina Egerszegi groeide uit tot de ster van het toernooi; de Hongaarse vestigde wereldrecords op de 100 en 200 meter rugslag, en won bovendien de 400 meter wisselslag.

Inhoud

ResultatenBewerken

50 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Nils Rudolph   GER 22,33
  Gennadi Prigoda   URS 22,44
  Michael Fibbens   GBR 22,72
  Vladimir Tkatsjenko   URS 22,72
5 Christophe Kalfayan   FRA 22,78
6 Silko Günzel   GER 22,91
7 Dano Halsall   SUI 22,97
8 René Gusperti   ITA 23,37
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Simone Osygus   GER 25,80
  Catherine Plewinski   FRA 25,84
  Inge de Bruijn   NED 25,91
4 Daniela Hunger   GER 26,06
5 Yevgenya Yermakova   URS 26,28
6 Louise Karlsson   SWE 26,31
7 Gitta Jensen   DEN 26,32
8 Judith Draxler   AUT 26,47

100 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Alexander Popov   URS 49,18
  Nils Rudolph   GER 49,52
  Giorgio Lamberti   ITA 49,57
4 Silko Günzel   GER 49,79
5 Venyamin Tayanovich   URS 50,07
6 Tommy Werner   SWE 50,09
7 Michael Fibbens   GBR 50,30
8 Christophe Kalfayan   FRA 50,33
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Catherine Plewinski   FRA 56,20
  Karin Brienesse   NED 56,44
  Simone Osygus   GER 56,47
4 Daniela Hunger   GER 56,76
5 Gitta Jensen   DEN 57,20
6 Luminița Dobrescu   ROU 57,25
7 Louise Karlsson   SWE 57,46
8 Marieke Mastenbroek   NED 57,66

200 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Artur Wojdat   POL 1.48,10
  Giorgio Lamberti   ITA 1.48,15
  Roberto Gleria   ITA 1.48,73
4 Jevgeni Sadovy   URS 1.48,74
5 Anders Holmertz   SWE 1,49,02
6 Steffen Zesner   GER 1.49,04
7 Antti Kasvio   FIN 1.49,83
8 Jari Melberg   NOR 1.50,07
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Mette Jacobsen   DEN 2.00,29
  Catherine Plewinski   FRA 2.00,34
  Luminița Dobrescu   ROU 2.01,77
4 Gitta Jensen   DEN 2.02,03
5 Isabelle Arnould   BEL 2.02,91
6 Eva Nyberg   SWE 2.03,21
7 Sandra Cam   BEL 2.03,66
8 Karin Brienesse   NED 2.03,89

400 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Jevgeni Sadovy   URS 3.49,02
  Artur Wojdat   POL 3.49,09
  Giorgio Lamberti   ITA 3.50,46
4 Sebastian Wiese   GER 3.50,49
5 Jörg Hoffmann   GER 3.51,42
6 Anders Holmertz   SWE 3.52,08
7 Mariusz Podkoscielny   POL 3.53,21
8 Zoltán Szilágyi   HUN 3.55,88
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Irene Dalby   NOR 4.11,63
  Beatrice Coada   ROU 4.12,33
  Cristina Sossi   ITA 4.12,35
4 Jana Henke   GER 4.12,64
5 Isabelle Arnould   BEL 4.14,24
6 Manuele Melchiorri   ITA 4.14,77
7 Sandra Cam   BEL 4.17,06
8 Baukje Wiersma   NED 4.17,62

1500 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Jörg Hoffmann   GER 15.02,57
  Ian Wilson   GBR 15.02,72
  Sebastian Wiese   GER 15.14,30
4 Igor Majcen   YUG 15.21,58
5 Piotr Albinski   POL 15.30,30
6 Sergi Rouro   ESP 15.33,44
7 Evgeni Logvinov   URS 15.34,30
8 Zoltán Szilágyi   HUN 15.35,27

800 meter vrije slagBewerken

Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Irene Dalby   NOR 8.32,08
  Jana Henke   GER 8.32,25
  Cristina Sossi   ITA 8.33,79
4 Manuele Melchiorri   ITA 8.42,67
5 Isabelle Arnould   BEL 8.44,70
6 Olga Spichalova   TCH 8.47,14
7 Grit Müller   GER 8.48,19
8 Baukje Wiersma   NED 8.49,36

100 meter rugslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Martin Lopez-Zubero   ESP 55,30
  Dirk Richter   GER 56,04
  Franck Schott   FRA 56,29
4 Vladimir Selkov   URS 56,58
5 Tamás Deutsch   HUN 56,59
6 Vladimir Shemetov   URS 56,66
7 Stefaan Maene   BEL 57,22
8 Atilla Czene   HUN 57,67
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Krisztina Egerszegi   HUN WR 1.00,31
  Tunde Szabo   HUN 1.01,31
  Dagmar Hase   GER 1.02,42
4 Natalya Krupskaya   URS 1.02,62
5 Natalya Shibayeva   URS 1.03,10
6 Sandra Völker   GER 1.03,20
7 Ellen Elzerman   NED 1.03,34
8 Sharon Page   GBR 1.03,74

200 meter rugslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Martin Lopez-Zubero   ESP 1.58,66
  Dirck Richter   GER 2.00,18
  Vladimir Selkov   URS 2.00,18
4 Tamás Deutsch   HUN 2.00,30
5 David Holderbach   FRA 2.00,60
6 Stefano Battistelli   ITA 2.00,89
7 Lars Kalenka   GER 2.01,48
8 Thomas Sopp   NOR 2.02,83
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Krisztina Egerszegi   HUN WR 2.06,62
  Tunde Szabo   HUN 2.11,42
  Dagmar Hase   GER 2.12,22
4 Natalya Krupskaya   URS 2.13,71
5 Joanne Deakins   GBR 2.14,23
6 Kathy Read   GBR 2.15,15
7 Natalya Shibayeva   URS 2.15,25
8 Lorenza Vigarani   ITA 2.15,31

100 meter schoolslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Norbert Rózsa   HUN 1.01,49
  Adrian Moorhouse   GBR 1.01,89
  Gianni Minervini   ITA 1.02,41
4 Andrea Cecchi   ITA 1.02,58
5 Károly Güttler   HUN 1.02,71
6 Petri Suominen   FIN 1.02,90
7 Dmitri Volkov   URS 1.03,18
8 Frédérik Deburghgraeve   BEL 1.03,34
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Elena Rudkovskaya   URS 1.09,05
  Svetlana Bondarenko   URS 1.09,99
  Tania Dangalakova   BUL 1.10,12
4 Manuella Dalla Valle   ITA 1.10,54
Gabrielle Czepe   HUN 1.10,54
6 Sylvia Gerasch   GER 1.10,62
7 Lorriane Coombes   GBR 1.11,52
8 Jean Hill   GBR 1.11,56

200 meter schoolslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Nick Gillingham   GBR 2.12,55
  Norbert Rózsa   HUN 2.12,58
  Sergio Lopez   ESP 2.13,40
4 Károly Güttler   HUN 2.14,07
5 Joaquim Fernandez   ESP 2.14,40
6 Cédric Pernicaud   FRA 2.14,82
7 Radek Beinhauer   TCH 2.15,59
8 Andrea Cecchi   ITA 2.16,29
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Elena Rudkovskaya   URS 2.29,50
  Beatrice Coada   ROU 2.32,00
  Tania Dangalakova   BUL 2.32,09
4 Alicia Peczak   POL 2.32,50
5 Manuella Dalla Valle   ITA 2.32,52
6 Brigitte Becue   BEL 2.32,88
7 Ragnhild Runolfsdottir   ISL 2.34,08
8 Audrey Guerit   FRA 2.34,12

100 meter vlinderslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Vyacheslav Kulikov   URS 54,22
  Martin Lopez-Zubero   ESP 54,30
  Nils Rudolph   GER 54,31
4 Rafael Szukala   POL 54,35
5 Bruno Gutzeit   FRA 54,92
6 Thilo Haase   GER 55,07
7 Franck Esposito   FRA 55,16
8 Rik Leishman   GBR 55,26
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Catherine Plewinski   FRA 1.00,32
  Inge de Bruijn   NED 1.01,64
  Therese Lundin   SWE 1.01,80
4 Madleine Campbell   GBR 1.02,01
5 Elena Kononenko   URS 1.02,40
6 Katrin Meissner   GER 1.02,65
7 Malin Strömberg   SWE 1.02,80
8 Karin Brienesse   NED 1.03,16

200 meter vlinderslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Franck Esposito   FRA 1.59,59
  Rafal Szukala   POL 2.01,01
  Christophe Bordeau   FRA 2.01,25
4 Marco Braida   ITA 2.01,53
5 Bernd Zeruhn   GER 2.01,97
6 Matiaz Kozeli   YUG 2.02,14
7 José Ballester   ESP 2.02,32
Christian Keller   GER DSQ
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Mette Jacobsen   DEN 2.12,87
  Sabine Herbst   GER 2.14,72
  Berit Puggard   DEN 2.14,80
4 Corina Dumitru   ROU 2.15,55
5 Maria Fernandez   ESP 2.16,20
6 Juliana Pantillimon   ROU 2.16,71
7 Brigitte Becue   BEL 2.16,78
8 Martia Wzodkovska   POL 2.19,40

200 meter wisselslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Lars Sörensen   DEN 2.02,63
  Christian Gessner   GER 2.02,66
  Lucca Sacchi   ITA 2.02,93
4 Christian Keller   GER 2.03,16
5 Attila Czene   HUN 2.03,89
6 Frédéric Lefévre   FRA 2.04,13
7 John Davey   GBR 2.05,03
8 Jani Sievinen   FIN 2.05,48
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Daniela Hunger   GER 2.15,15
  Beatrice Coada   ROU 2.16,68
  Marion Zoller   GER 2.17,43
4 Daria Shmeleva   URS 2.17,59
5 Brigitte Becue   BEL 2.18,34
6 Eva Synovska   POL 2.19,77
7 Alicia Peczak   POL 2.19,89
8 Lenka Manhalova   TCH 2.20,21

400 meter wisselslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Lucca Sacchi   ITA 4.17,81
  Patrick Kühl   GER 4.17,85
  Christian Gessner   GER 4.19,66
4 Stefano Battistelli   ITA 4.22,33
5 Jani Sievinen   FIN 4.23,34
6 Marcin Malinski   POL 4.24,54
7 Jorge Perez   ESP 4.24,60
8 Denislav Kalchev   BUL 4.30,99
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Krisztina Egerszegi   HUN 4.39,78
  Beatrice Coada   ROU 4.44,67
  Eva Synovska   POL 4.47,92
4 Sabine Herbst   GER 4.49,85
5 Daria Shmeleva   URS 4.50,55
6 Irene Dalby   NOR 4.50,68
7 Annalisa Nisiro   ITA 4.55,72
Céline Bonnet   FRA DSQ

4x100 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Pavel Chnikin
Gennadi Prigoda
Venyamin Tayanovich
Alexander Popov
  URS 3.17,11
  Silko Günzel
Nils Rudolph
Steffen Zesner
Dirk Richter
  GER 3.18,31
  Tommy Werner
Göran Titus
Anders Holmertz
Göran Jansson
  SWE 3.20,42
4   ITA 3.20,94
5   FRA 3.21,27
6 Erik Ran 51,13
Wilco van den Akker 51,25
Ron Dekker 50,47
Richard Granneman 50,96
  NED 3.23,81
7   NOR 3.26,34
8   GRE 3.31,41
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Diana van der Plaats 56,92
Inge de Bruijn 56,22
Marieke Mastenbroek 56,20
Karin Brienesse 56,02
  NED 3.45,36
  Daniela Hunger
Katrin Meissner
Dagmar Hase
Simone Osygus
  GER 3.45,54
  Mette Nielsen
Gitta Jensen
Berit Puggard
Mette Jacobsen
  DEN 3.46,36
4   FRA 3.47,95
5   ITA 3.50,14
6   SWE 3.50,73
7   GBR 3.52,15
8   NOR 3.52,54

4x200 meter vrije slagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Sergei Lepikov
Vladimir Pyshnenko
Venyamin Tayanovivh
Jevgeni Sadovy
  URS 7.15,96
  Emanuele Idini
Roberto Gleria
Stefano Battistelli
Giorgio Lamberti
  ITA 7.18,30
  Steffen Zesner
Uwe Daßler
Christian Keller
Jörg Hoffmann
  GER 7.19,13
4   POL 7.25,05
5   ESP 7.27,60
6   NOR 7.28,75
7   GBR 7.31,85
  FRA DSQ
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Annette Poulsen
Gitta Jensen
Berit Puggard
Mette Jacobsen
  DEN 8.05,90
  Dagmar Hase
Manuela Stellmach
Simone Osygus
Heike Friedrich
  GER 8.10,26
  Ellen Elzerman 2.04,64
Baukje Wiersma 2.02,78
Diana van der Plaats 2.03,44
Karin Brienesse 2.04,11
  NED 8.13,97
4   ITA 8.19,46
5   ROU 8.19,47
6   SWE 8.20,56
7   ESP 8.26,58
8   NOR 8.26,91

4x100 meter wisselslagBewerken

Mannen
# Naam Land Tijd
  Vladimir Selkov
Dmitri Volkov
Vyacheslav Kulikov
Alexander Popov
  URS 3.39,68
  Franck Schott
Cédric Penicaud
Bruno Gutzeit
Christophe Kalfayan
  FRA 3.42,15
  Tamás Deutsch
Norbert Rózsa
Peter Horváth
Bela Szabados
  HUN 3.42,35
4   GBR 3.43,67
5   ESP 3.45,52
  GER DSQ
  ITA DSQ
  FIN DSQ
Vrouwen
# Naam Land Tijd
  Natalya Krupskaya
Elena Rudkovskaya
Elena Kononenko
Yevgenya Yermakova
  URS 4.08,55
  Dagmar Hase
Sylvia Gerasch
Katrin Meissner
Simone Osygus
  GER 4.10,10
  Ellen Elzerman 1.03,31
Kira Bulten 1.12,67
Inge de Bruijn 1.01,62
Karin Brienesse 56,59
  NED 4.14,03
4   SWE 4.16,22
5   ITA 4.17,63
6   DEN 4.18,74
7   ROU 4.18,79
  GBR DSQ

MedaillespiegelBewerken