Aziatisch kampioenschap voetbal 2023 (kwalificatie)

sportseizoen van een voetbalcompetitie

Aan de kwalificatie voor het Aziatisch kampioenschap voetbal 2023 deden 46 landen mee. De landen maken allemaal deel uit van de Aziatische voetbalband (AFC). De eerste twee rondes vielen samen met de kwalificatie voor het Wereldkampioenschap voetbal 2022. De kwalificatie vond plaats tussen 6 juni 2019 en 14 juni 2022.

Kwalificatie Aziatisch kampioenschap voetbal 2023
Aziatisch kampioenschap voetbal 2023
Toernooi-informatie
Datum 6 juni 2019 – 14 juni 2022
Teams 46 (van 1 confederatie)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 208
Doelpunten 665  (3,2 per wedstrijd)
Toeschouwers 2.080.030  (10.000 per wedstrijd)
Topscorer(s) 11 doelpunten:
Vlag van de Verenigde Arabische Emiraten Ali Mabkhout
Navigatie
Vorige    
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

RondesBewerken

Eerste ronde: Bij de eerste ronde beginnen de laagst gekwalificeerde landen (ranking 35–46). Zij spelen 2 wedstrijden (een uit- en thuiswedstrijd) tegen een ander land. De 6 winnaars van deze ronde kwalificeren zich voor de tweede ronde.[1]
Tweede ronde: Bij de tweede ronde stromen de andere landen in (ranking 1–34) en nemen ook de 6 winnaars uit de eerste ronde deel. Er worden groepen gevormd met in iedere poule 5 landen. Ieder land speelt 2 keer tegen de andere landen (een uit- en thuiswedstrijd). De acht groepswinnaars en de vier beste nummers 2 kwalificeren zich voor de derde ronde. (Zij kwalificeren zich hiermee gelijk voor de Azië Cup 2023.)
Play-off ronde: De winnaars van de eerste ronde en de winnaars van de tweede ronde kwalificeren zich voor de derde ronde.
Derde ronde: Nog niet bepaald.

DataBewerken

Vanwege de uitbraak van het coronavirus overwoog de FIFA sinds begin maart 2020 om de wedstrijden tussen speeldagen 7 en 10 uit te stellen en te verplaatsen.[2][3] Op 9 maart werd uiteindelijk besloten alle wedstrijden op die speeldagen uit te stellen naar een later datum.[4][5] Een aantal maanden later, op 5 juni 2020 werd bekendgemaakt wat de nieuwe datums zijn van de uitgestelde wedstrijden. Speeldagen 7 tot en met 10 werden verplaatst naar oktober en november.[6]

Ronde Wedstrijddag Datum
Eerste ronde Eerste wedstrijd 6 juni 2019
Tweede wedstrijd 11 juni 2019
Tweede ronde Wedstrijddag 1 5 september 2019
Wedstrijddag 2 10 september 2019
Wedstrijddag 3 10 oktober 2019
Wedstrijddag 4 15 oktober 2019
Wedstrijddag 5 14 november 2019
Wedstrijddag 6 19 november 2019
Wedstrijddag 7 25 maart 2021
Wedstrijddag 8 30 maart 2021
Wedstrijddag 9 9 juni 2021
Wedstrijddag 10 13 juni 2021
Ronde Wedstrijddag Datum
Play-off ronde Eerste ronde – 1e wedstrijd 1 september 2021
Eerste ronde – 2e wedstrijd 5 september 2021
Tweede ronde – 1e wedstrijd 5 oktober 2021
Tweede ronde – 2e wedstrijd 9 oktober 2021
Derde ronde Eerste wedstrijd 9 november 2021
Tweede wedstrijd 13 november 2021
Derde wedstrijd 25 januari 2022
Vierde wedstrijd 29 januari 2022
Vijfde wedstrijd 24 maart 2022
Zesde wedstrijd 28 maart 2022

DeelnemersBewerken

 
 Gekwalificeerd
 Kan zich nog kwalificeren
 Niet gekwalificeerd
 Niet deelgenomen
 Geen AFC-lid

Er zullen 46 landen deelnemen aan de kwalificatie. Om te bepalen in welke ronde de landen instromen is gekeken naar de FIFA-wereldranglijst van april 2019. [7] Omdat deze kwalificatie tegelijk voor het wereldkampioenschap als voor het Aziatisch kampioenschap is zullen de gastlanden (Qatar voor het wereldkampioenschap en China of Zuid-Korea voor de Azië Cup) ook deelnemen aan het kwalificatietoernooi.[8] Oost-Timor is weliswaar voor de AFC geschorst vanwege het opstellen van niet-speelgerechtige spelers tijdens het kwalificatietoernooi voor het Aziatisch kampioenschap voetbal 2019. Omdat het land niet geschorst is door de FIFA mag het toch deelnemen.

FIFA-wereldranglijst april 2019
Starten in de tweede ronde
(ranking 1–34)
Starten in de eerste ronde
(ranking 35–46)
  1.   Iran (21)
  2.   Japan (26)
  3.   Zuid-Korea (37)
  4.   Australië (41)
  5.   Qatar (55)
  6.   Verenigde Arabische Emiraten (67)
  7.   Saoedi-Arabië (72)
  8.   China (74)
  9.   Irak (76)
  10.   Syrië (83)
  11.   Oezbekistan (85)
  12.   Libanon (86)
  13.   Oman (86)
  14.   Kirgizië (95)
  15.   Jordanië (97)
  16.   Vietnam (98)
  17.   Palestina (99)
  18.   India (101)
  19.   Bahrein (111)
  20.   Thailand (114)
  21.   Tadzjikistan (120)
  22.   Noord-Korea (121)
  23.   Filipijnen (124)
  24.   Chinees Taipei (125)
  25.   Turkmenistan (136)
  26.   Myanmar (140)
  27.   Hongkong (141)
  28.   Jemen (146)
  29.   Afghanistan (149)
  30.   Malediven (151)
  31.   Koeweit (156)
  32.   Indonesië (159)
  33.   Singapore (160)
  34.   Nepal (161)
  1.   Maleisië (168)
  2.   Cambodja (173)
  3.   Macau (183)
  4.   Laos (184)
  5.   Bhutan (186)
  6.   Mongolië (187)
  7.   Bangladesh (188)
  8.   Guam (193)
  9.   Brunei (194)
  10.   Oost-Timor (195)
  11.   Pakistan (200)
  12.   Sri Lanka (202)

Eerste rondeBewerken

  Zie Wereldkampioenschap voetbal 2022 (kwalificatie AFC)#Eerste ronde voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Team 1 Totaal Team 2 1e wedstrijd 2e wedstrijd
  Mongolië 3 – 2   Brunei 2 – 0 1 – 2
  Macau 1 – 3   Sri Lanka 1 – 0 0 – 3[n 1]
  Laos 0 – 1   Bangladesh 0 – 1 0 – 0
  Maleisië 12 – 2   Oost-Timor 7 – 1 5 – 1
  Cambodja 4 – 1   Pakistan 2 – 0 2 – 1
  Bhutan 1 – 5   Guam 1 – 0 0 – 5

Tweede rondeBewerken

  Zie Wereldkampioenschap voetbal 2022 (kwalificatie AFC)#Tweede ronde voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Groep A
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie          
1   Syrië 8 7 0 1 21 22 7 +15 Azië Cup 2023 2–1 1–0 2–1 4–0
2   China 8 6 1 1 19 30 3 +27 3–1 2–0 5–0 7–0
3   Filipijnen 8 3 2 3 11 12 11 +1 Derde ronde Azië Cup Kwalificatie 2–5 0–0 1–1 3–0
4   Malediven 8 2 1 5 7 7 20 −13 0–4 0–5 1–2 3–1
5   Guam 8 0 0 8 0 2 32 −30 Play-off Azië Cup Kwalificatie 0–3 0–7 1–4 0–1
Bron: FIFA en AFC
Groep B
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie          
1   Australië 8 8 0 0 24 28 2 +26 Azië Cup 2023 3–0 1–0 5–0 5–1
2   Koeweit 8 4 2 2 14 19 7 +12 Derde ronde Azië Cup Kwalificatie 0–3 0–0 7–0 9–0
3   Jordanië 8 4 2 2 14 13 3 +10 0–1 0–0 3–0 5–0
4   Nepal 8 2 0 6 6 4 22 −18 0–3 0–1 0–3 2–0
5   Chinees Taipei 8 0 0 8 0 4 34 −30 Play-off Azië Cup Kwalificatie 1–7 1–2 1–2 0–2
Bron: FIFA en AFC
Groep C
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie          
1   Iran 8 6 0 2 18 34 4 +30 Azië Cup 2023 1–0 3–0 3–1 14–0
2   Irak 8 5 2 1 17 14 4 +10 2–1 0–0 2–0 4–1
3   Bahrein 8 4 3 1 15 15 4 +11 Derde ronde Azië Cup Kwalificatie 1–0 1–1 4–0 8–0
4   Hongkong 8 1 2 5 5 4 13 −9 0–2 0–1 0–0 2–0
5   Cambodja 8 0 1 7 1 2 44 −42 Play-off Azië Cup Kwalificatie 0–10 0–4 0–1 1–1
Bron: FIFA en AFC
Groep D
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie          
1   Saoedi-Arabië 8 6 2 0 20 22 4 +18 Azië Cup 2023 3–0 5–0 3–0 3–0
2   Oezbekistan 8 5 0 3 15 18 9 +9 Derde ronde Azië Cup Kwalificatie 2–3 2–0 5–0 5–0
3   Palestina 8 3 1 4 10 10 10 0 0–0 2–0 4–0 3–0
4   Singapore 8 2 1 5 7 7 22 −15 0–3 1–3 2–1 2–2
5   Jemen 8 1 2 5 5 6 18 −12 2–2 0–1 1–0 1–2
Bron: FIFA en AFC
Groep E
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie          
1   Qatar 8 7 1 0 22 18 1 +17 Azië Cup 2023 2–1 0–0 6–0 5–0
2   Oman 8 6 0 2 18 16 6 +10 0–1 1–0 3–0 4–1
3   India 8 1 4 3 7 6 7 −1 Derde ronde Azië Cup Kwalificatie 0–1 1–2 1–1 1–1
4   Afghanistan 8 1 3 4 6 5 15 −10 0–1 1–2 1–1 1–0
5   Bangladesh 8 0 2 6 2 3 19 −16 0–2 0–3 0–2 1–1
Bron: FIFA en AFC
Groep F
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie          
1   Japan 8 8 0 0 24 46 2 +44 Azië Cup 2023 4–1 5–1 6–0 10–0
2   Tadzjikistan 8 4 1 3 13 14 12 +2 Derde ronde Azië Cup Kwalificatie 0–3 1–0 3–0 4–0
3   Kirgizië 8 3 1 4 10 19 12 +7 0–2 1–1 0–1 7–0
4   Mongolië 8 2 0 6 6 3 27 −24 0–14 0–1 1–2 1–0
5   Myanmar 8 2 0 6 6 6 35 −29 0–2 4–3 1–8 1–0
Bron: FIFA en AFC
Groep G
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie          
1   Verenigde Arabische Emiraten 8 6 0 2 18 23 7 +16 Azië Cup 2023 3–2 4–0 3–1 5–0
2   Vietnam 8 5 2 1 17 13 5 +8 1–0 1–0 0–0 4–0
3   Maleisië 8 4 0 4 12 10 12 −2 Derde ronde Azië Cup Kwalificatie 1–2 1–2 2–1 2–0
4   Thailand 8 2 3 3 9 9 9 0 2–1 0–0 0–1 2–2
5   Indonesië 8 0 1 7 1 5 27 −22 Play-off Azië Cup Kwalificatie 0–5 1–3 2–3 0–3
Bron: FIFA en AFC
Groep H
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie          
1   Zuid-Korea 6 5 1 0 16 22 1 +21 Azië Cup 2023 2–1 5–0 8–0
7 jun
2   Libanon 6 3 1 2 10 11 8 +3 0–0 2–1 3–2 0–0
3   Turkmenistan 6 3 0 3 9 8 11 −3 Derde ronde Azië Cup Kwalificatie 0–2 3–2 2–0 3–1
4   Sri Lanka 6 0 0 6 0 2 23 −21 0–5 0–3 0–2 0–1
5   Noord-Korea 0 0 0 0 0 0 0 0 Teruggetrokken[n 2][9][10] 0–0 2–0
15 jun
3 jun
Bron: FIFA en AFC

Play-off rondeBewerken

Voor deze ronde kwalificeren de 4 laagst geklasseerde landen uit de kwalificatie voor het wereldkampioenschap voetbal 2022. Er worden twee landen aan elkaar gekoppeld die twee keer een wedstrijd tegen elkaar spelen. De landen die ook vijfde werden, maar hoger geklasseerd staan stromen direct door naar de derde ronde.

Groep
Vijfde plaatsen
Groep A   Guam
Groep B   Chinees Taipei
Groep C   Cambodja
Groep D
Groep E
Groep F
Groep G   Indonesië
Groep H

LotingBewerken

De loting vond plaats op 24 juni 2021 in het AFC House in Kuala Lumpur, Maleisië.[11]

Pot 1 Pot 2
  Indonesië
  Cambodja
  Chinees Taipei
  Guam

WedstrijdenBewerken

Team 1 Totaal Team 2 1e wedstrijd 2e wedstrijd
  Guam 1 – 3   Cambodja 0 – 1 1 – 2
  Indonesië 5 – 1   Chinees Taipei 2 – 1 3 – 0



9 oktober 2021
«onderlinge duels»
19:30 (UTC+3)
Guam   0 – 1   Cambodja Khalifa Sports City Stadion, Isa Town (Bahrein)
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Hussein Abo Yehia (LIB)
Externe link   26' Vathanaka
12 oktober 2021
«onderlinge duels»
19:30 (UTC+3)
Cambodja   2 – 1   Guam Khalifa Sports City Stadion, Isa Town (Bahrein)
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Ismaeel Habib (BHR)
Suhana   51'
Sokpheng   55'
Externe link   36' Mendiola

7 oktober 2021
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+7)
Indonesië   2 – 1   Chinees Taipei Buriramstadion, Buriram (Thailand)
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Payam Heydari (IRN)
Rumakiek   16'
Dimas   48'
Externe link   90' Hsu Heng-pin
12 oktober 2021
«onderlinge duels»
19:00 (UTC+8)
Chinees Taipei   0 – 3   Indonesië Buriramstadion, Buriram (Thailand)
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Mohammad Arafah (JOR)
Externe link   26' Egy
  55' Kambuaya
  90+3' Sulaeman

Derde rondeBewerken

Aan deze ronde doen landen mee die tweede, derde, vierde of vijfde werden uit de kwalificatie voor het wereldkampioenschap voetbal 2022. Van de nummers 2 doen alleen de slechtste drie landen mee, want de overige nummers 2 plaatsen zich (net als de nummers 1) direct voor het hoofdtoernooi. De nummers 3 en 4 doen allemaal mee aan deze ronde en van de nummers vijf doen de beste vier landen mee, de overige nummers 5 kunnen zich via de play-off ronde nog wel kwalificeren voor de derde ronde.

Groep Tweede plaatsen
Derde plaatsen Vierde plaatsen Vijfde plaatsen
Groep A   Filipijnen   Malediven
Groep B   Koeweit   Jordanië   Nepal
Groep C   Bahrein   Hongkong
Groep D   Oezbekistan   Palestina   Singapore   Jemen
Groep E   India   Afghanistan   Bangladesh
Groep F   Tadzjikistan   Kirgizië   Mongolië   Myanmar
Groep G   Maleisië   Thailand
Groep H   Turkmenistan   Sri Lanka

Loting en opzetBewerken

Op 20 oktober 2021 liet de AFC weten dat de wedstrijden gecentraliseerd zullen worden afgewerkt, dat wil zeggen op één plaats. Reden hiervoor is om zoveel mogelijk rekening te houden met veiligheid, protocollen en reisbeperkingen veroorzaakt door de coronapandemie. Het aantal wedstrijden wordt teruggebracht naar drie per land. De wedstrijden zullen in juni 2022 worden gespeeld. Doordat de wedstrijden op één plek worden gespeeld hoeft er geen uit- en thuiswedstrijden gespeeld te worden.[12] De loting werd in februari 2022 gehouden.[13][14]

Wedstrijddag Datum Wedstrijden
Wedstrijddag 1 8 juni 2022 Team 2 vs. Team 3, Team 1 vs. Team 4
Wedstrijddag 2 11 juni 2022 Team 3 vs. Team 1, Team 4 vs. Team 2
Wedstrijddag 3 14 juni 2022 Team 3 vs. Team 4, Team 1 vs. Team 2

Groep ABewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie        
1   Jordanië 3 3 0 0 9 6 0 +6 Azië Cup 2023 7 – 0 2 – 0
2   Indonesië 3 2 0 1 6 9 2 +7 0 – 1 3 – 0
3   Koeweit 3 1 0 2 3 5 6 −1 1 – 2
4   Nepal 3 0 0 3 0 1 13 −12 1 – 4
Bron: AFC
8 juni 2022
«onderlinge duels»
19:15 (UTC+3)
Koeweit   1 – 2   Indonesië Jaber Al-Ahmad Internationaal Stadion, Koeweit
Toeschouwers: 6.100
Scheidsrechter: Nasrullo Kabirov (TJK)
Nasser   41' Verslag   44' (pen.) Klok
  46' Rachmat
8 juni 2022
«onderlinge duels»
22:15 (UTC+3)
Jordanië   2 – 0   Nepal Jaber Al-Ahmad Internationaal Stadion, Koeweit
Toeschouwers: 1.262
Scheidsrechter: Chae Sang-hyeop (KOR)
Olwan   69'
Al-Dardour   82' (pen.)
Verslag

11 juni 2022
«onderlinge duels»
19:15 (UTC+3)
Nepal   1 – 4   Koeweit Jaber Al-Ahmad Internationaal Stadion, Koeweit
Toeschouwers: 10.360
Scheidsrechter: Pranjal Banerjee (IND)
D. Gurung   90+4' Verslag   28' Al-Rashidi
Nasser   48'  70'
Al-Faneeni   73'
11 juni 2022
«onderlinge duels»
22:15 (UTC+3)
Indonesië   0 – 1   Jordanië Jaber Al-Ahmad Internationaal Stadion, Koeweit
Toeschouwers: 2.410
Scheidsrechter: Yaqoob Abdul Baki (OMA)
Verslag   48' Al-Naimat

14 juni 2022
«onderlinge duels»
19:15 (UTC+3)
Jordanië   3 – 0   Koeweit Jaber Al-Ahmad Internationaal Stadion, Koeweit
Toeschouwers: 18.170
Scheidsrechter: Mohd Amirul Izwan Yaacob (MAS)
Olwan   62'
Al-Mardi   89'
Al-Rawabdeh   90+5'
Verslag
14 juni 2022
«onderlinge duels»
22:15 (UTC+3)
Indonesië   7 – 0   Nepal Jaber Al-Ahmad Internationaal Stadion, Koeweit
Toeschouwers: 3.145
Scheidsrechter: Hussein Abo Yehia (LIB)
Dimas   6'
Witan   43'  81'
Fachruddin   54'
Saddil   55'
Baggott   80'
Marselino   90'
Verslag

Groep BBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie        
1   Palestina 3 3 0 0 9 10 0 +10 Azië Cup 2023 0 – 2 1 – 0
2   Filipijnen 3 1 1 1 4 1 4 −3 0 – 0
3   Mongolië 3 1 0 2 3 2 2 0 0 – 1
4   Jemen 3 0 1 2 1 0 7 −7 0 – 5 4 – 0
Bron: AFC
8 juni 2022
«onderlinge duels»
12:30 (UTC+8)
Filipijnen   0 – 0   Jemen MFF Football Centre, Ulaanbaatar
Toeschouwers: 25
Scheidsrechter: Kim Dae-yong (KOR)
Verslag
8 juni 2022
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+8)
Palestina   1 – 0   Mongolië MFF Football Centre, Ulaanbaatar
Toeschouwers: 1.828
Scheidsrechter: Shukri Al Hanfosh (KSA)
Dabbagh   85' (pen.) Verslag

11 juni 2022
«onderlinge duels»
12:30 (UTC+8)
Mongolië   0 – 1   Filipijnen MFF Football Centre, Ulaanbaatar
Toeschouwers: 1.287
Scheidsrechter: Chen Hsin-chuan (TPE)
Verslag   90+3' Holtmann
11 juni 2022
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+8)
Jemen   0 – 5   Palestina MFF Football Centre, Ulaanbaatar
Toeschouwers: 21
Scheidsrechter: Nazmi Nasaruddin (MAS)
Verslag   14' Dabbagh
  45+2' Rashid
  47' Yameen
  58' Chihadeh
  64' (e.d.) Al-Wajih

14 juni 2022
«onderlinge duels»
12:30 (UTC+8)
Palestina   4 – 0   Filipijnen MFF Football Centre, Ulaanbaatar
Toeschouwers: 92
Scheidsrechter: Mooud Bonyadifard (IRN)
Chihadeh   31'
Seyam   42'
Yameen   55'
Abu Warda   72'
Verslag
14 juni 2022
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+8)
Jemen   0 – 2   Mongolië MFF Football Centre, Ulaanbaatar
Toeschouwers: 1.567
Scheidsrechter: Dayirbek Abdildaev (KGZ)
Verslag   8'  53' G. Ganbold

Groep CBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie        
1   Oezbekistan 3 3 0 0 9 9 0 +9 Azië Cup 2023 3 – 0
2   Thailand 3 2 0 1 6 5 2 +3 3 – 0
3   Malediven 3 1 0 2 3 1 7 −6 0 – 4
4   Sri Lanka 3 0 0 3 0 0 6 −6 0 – 2
Bron: AFC
8 juni 2022
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+5)
Thailand   3 – 0   Malediven Markaziystadion, Namangan
Toeschouwers: 1.100
Scheidsrechter: Mohammad Arafah (JOR)
Sarach   40'
Teerasil   45+2'
Pansa   80'
Verslag
8 juni 2022
«onderlinge duels»
20:30 (UTC+5)
Oezbekistan   3 – 0   Sri Lanka Markaziystadion, Namangan
Toeschouwers: 12.400
Scheidsrechter: Thoriq Alkatiri (IDN)
Masharipov   36'
Khamdamov   48'
Sayfiev   61'
Verslag

11 juni 2022
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+5)
Sri Lanka   0 – 2   Thailand Markaziystadion, Namangan
Toeschouwers: 570
Scheidsrechter: Khaled Al-Shaqsi (OMA)
Verslag   34' Thitiphan
  90+5' Worachit
11 juni 2022
«onderlinge duels»
20:30 (UTC+5)
Malediven   0 – 4   Oezbekistan Markaziystadion, Namangan
Toeschouwers: 9.066
Scheidsrechter: Masoud Tufaylieh (SYR)
Verslag   2'  51'  80' Sjomoerodov
  86' Urunov

14 juni 2022
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+5)
Malediven   1 – 0   Sri Lanka Markaziystadion, Namangan
Toeschouwers: 920
Scheidsrechter: Ali Reda (LIB)
Mohamed   63' Verslag
14 juni 2022
«onderlinge duels»
20:30 (UTC+5)
Oezbekistan   2 – 0   Thailand Markaziystadion, Namangan
Toeschouwers: 21.405
Scheidsrechter: Hasan Akrami (IRN)
Masharipov   8'
Turgunboev   23'
Verslag

Groep DBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie        
1   India 3 3 0 0 9 8 1 +7 Azië Cup 2023 2 – 0
2   Hongkong 3 2 0 1 6 5 5 0 2 – 1
3   Afghanistan 3 0 1 2 1 4 6 −2 1 – 2
4   Cambodja 3 0 1 2 1 2 7 −5 0 – 3
Bron: AFC
8 juni 2022
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+5:30)
Hongkong   2 – 1   Afghanistan Salt Lake Stadium, Calcutta
Toeschouwers: 1.115
Scheidsrechter: Ahmed Al-Ali (JOR)
Wong Wai   23'
Orr   27'
Verslag   81' Noor
8 juni 2022
«onderlinge duels»
20:30 (UTC+5:30)
India   2 – 0   Cambodja Salt Lake Stadium, Calcutta
Toeschouwers: 26.118
Scheidsrechter: Baraa Aisha (PLE)
Chhetri   14' (pen.)  60' Verslag

11 juni 2022
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+5:30)
Cambodja   0 – 3   Hongkong Salt Lake Stadium, Calcutta
Toeschouwers: 1.078
Scheidsrechter: Yousif Saeed Hasan (IRQ)
Verslag   19' Orr
  21' Sun Ming Him
  63' Chan Siu Kwan
11 juni 2022
«onderlinge duels»
20:30 (UTC+5:30)
Afghanistan   1 – 2   India Salt Lake Stadium, Calcutta
Toeschouwers: 44.216
Scheidsrechter: Razlan Joffri Ali (MAS)
Zu. Amiri   88' Verslag   86' Chhetri
  90+1' Samad

14 juni 2022
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+5:30)
Afghanistan   2 – 2   Cambodja Salt Lake Stadium, Calcutta
Toeschouwers: 982
Scheidsrechter: Payam Heidari (IRN)
Shayesteh   16'
Zazai   35'
Verslag   37' Thiva
  81' Sokpheng
14 juni 2022
«onderlinge duels»
20:30 (UTC+5:30)
India   4 – 0   Hongkong Salt Lake Stadium, Calcutta
Toeschouwers: 48.216
Scheidsrechter: Qasim Al-Hatmi (OMA)
Ali   1'
Chhetri   45+1'
M. Singh   85'
Pandita   90+3'
Verslag

Groep EBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie        
1   Bahrein 3 3 0 0 9 5 1 +4 Azië Cup 2023 1 – 0 2 – 0
2   Maleisië 3 2 0 1 6 8 4 +4 1 – 2 4 – 1
3   Turkmenistan 3 1 0 2 3 3 5 −2 1 – 3
4   Bangladesh 3 0 0 3 0 2 8 −6 1 – 2
Bron: AFC
8 juni 2022
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+8)
Turkmenistan   1 – 3   Maleisië Bukit Jalil Nationaal Stadion, Kuala Lumpur
Toeschouwers: 21.591
Scheidsrechter: Omar Al-Yaqoubi (OMA)
Annadurdyýew   37' Verslag   11' Safawi
  16' Faisal
  45+2' Corbin-Ong
8 juni 2022
«onderlinge duels»
17:15 (UTC+8)
Bahrein   2 – 0   Bangladesh Bukit Jalil Nationaal Stadion, Kuala Lumpur
Toeschouwers: 826
Scheidsrechter: Tejas Nagvenkar (IND)
Haram   34'
Al-Aswad   42'
Verslag

11 juni 2022
«onderlinge duels»
17:15 (UTC+8)
Bangladesh   1 – 2   Turkmenistan Bukit Jalil Nationaal Stadion, Kuala Lumpur
Toeschouwers: 5.598
Scheidsrechter: Clifford Daypuyat (PHI)
Ibrahim   12' Verslag Annadurdyýew   7'
  77' Amanow
11 juni 2022
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+8)
Maleisië   1 – 2   Bahrein Bukit Jalil Nationaal Stadion, Kuala Lumpur
Toeschouwers: 21.591
Scheidsrechter: Omar Al-Yaqoubi (OMA)
Sumareh   55' Verslag   57' Haram
  81' (pen.)Helal

14 juni 2022
«onderlinge duels»
17:15 (UTC+8)
Bahrein   1 – 0   Turkmenistan Bukit Jalil Nationaal Stadion, Kuala Lumpur
Toeschouwers: 2.970
Scheidsrechter: Nivon Robesh Gamini (SRI)
Helal   23' (pen.) Verslag
14 juni 2022
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+8)
Maleisië   4 – 1   Bangladesh Bukit Jalil Nationaal Stadion, Kuala Lumpur
Toeschouwers: 52.964
Scheidsrechter: Zaid Thamer Mohammed (IRQ)
Safawi   16' (pen.)
Cools   38'
Syafiq   47'
Lok   73'
Verslag   31' Ibrahim

Groep FBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie        
1   Tadzjikistan 3 2 1 0 7 5 0 +5 Azië Cup 2023 4 – 0
2   Kirgizië 3 2 1 0 7 4 1 +3 0 – 0 2 – 1
3   Singapore 3 1 0 2 3 7 5 +2 0 – 1
4   Myanmar 3 0 0 3 0 2 12 −10 0 – 2 2 – 6
Bron: AFC
8 juni 2022
«onderlinge duels»
16:30 (UTC+6)
Tadzjikistan   4 – 0   Myanmar Dolen Omurzakovstadion, Bisjkek
Toeschouwers: 50
Scheidsrechter: Ammar Mahfoodh (BHR)
Mabatshoev   9'  57'
Dzhalilov   56' (pen.)
Pandzhshanbe   84'
Verslag
8 juni 2022
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+6)
Kirgizië   2 – 1   Singapore Dolen Omurzakovstadion, Bisjkek
Toeschouwers: 7.322
Scheidsrechter: Feras Taweel (SYR)
Kichin   77' (pen.)
Maier   82'
Verslag   57' Song Ui-young

11 juni 2022
«onderlinge duels»
16:30 (UTC+6)
Singapore   0 – 1   Tadzjikistan Dolen Omurzakovstadion, Bisjkek
Toeschouwers: 84
Scheidsrechter: Mohammad Ghabayen (JOR)
Verslag   53' Mabatshoev
11 juni 2022
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+6)
Myanmar   0 – 2   Kirgizië Dolen Omurzakovstadion, Bisjkek
Toeschouwers: 7.522
Scheidsrechter: Rowan Arumughan (IND)
Verslag   25'  45' Maier

14 juni 2022
«onderlinge duels»
16:30 (UTC+6)
Myanmar   2 – 6   Singapore Dolen Omurzakovstadion, Bisjkek
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Bijan Heydari (IRN)
Win Naing Tun   53'
Aung Kaung Mann   66'
Verslag   9'  54'  69' Ikhsan
  16' Song Ui-young
  42' Quak
  89'Hafiz
14 juni 2022
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+6)
Kirgizië   0 – 0   Tadzjikistan Dolen Omurzakovstadion, Bisjkek
Toeschouwers: 17.340
Scheidsrechter: Ko Hyung-jin (KOR)
Verslag

Ranking tweede plaatsenBewerken

Pos Grp Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1 F   Kirgizië 3 2 1 0 7 4 1 +3 Azië Cup 2023
2 A   Indonesië 3 2 0 1 6 9 2 +7
3 E   Maleisië 3 2 0 1 6 8 4 +4
4 C   Thailand 3 2 0 1 6 5 2 +3
5 D   Hongkong 3 2 0 1 6 5 5 0
6 B   Filipijnen 3 1 1 1 4 1 4 −3
Bron: AFC

Gekwalificeerde landenBewerken

Land Gekwalificeerd als Kwalificatiedatum Aantal deelnames in toernooi (vorige deelnames)
  Syrië WK kwalificatiegroep A 7 juni 2021[15] 7e (1980, 1984, 1988, 1996, 2011, 2019)
  China 15 juni 2021 13e (1976, 1980, 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2007, 2011, 2015, 2019)
  Australië WK kwalificatiegroep B 11 juni 2021[16] 5e (2007, 2011, 2015, 2019)
  Iran WK kwalificatiegroep C 15 juni 2021[17] 15e (1968, 1972, 1976, 1980, 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2007, 2011, 2015, 2019)
  Irak 15 juni 2021 10e (1972, 1976, 1996, 2000, 2004, 2007, 2011, 2015, 2019)
  Saoedi-Arabië WK kwalificatiegroep D 15 juni 2021 11e (1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2007, 2011, 2015, 2019)
  Qatar WK kwalificatiegroep E 7 juni 2021[18] 11e (1980, 1984, 1988, 1992, 2000, 2004, 2007, 2011, 2015, 2019)
  Oman 15 juni 2021 5e (2004, 2007, 2015, 2019)
  Japan WK kwalificatiegroep F 28 mei 2021[19] 11e (1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2007, 2011, 2015, 2019)
  Verenigde Arabische Emiraten WK kwalificatiegroep G 15 juni 2021[20] 11e (1980, 1984, 1988, 1992, 1996, 2004, 2007, 2011, 2015, 2019)
  Vietnam 15 juni 2021 5e (1956, 1960, 2007, 2019)
  Zuid-Korea WK kwalificatiegroep H 9 juni 2021[21] 15e (1956, 1960, 1964, 1972, 1980, 1984, 1988, 1996, 2000, 2004, 2007, 2011, 2015, 2019)
  Libanon 15 juni 2021 3e (2000, 2019)
  Jordanië Derde ronde groep A 14 juni 2022 5e (2004, 2011, 2015, 2019)
  Indonesië 14 juni 2022 5e (1996, 2000, 2004, 2007)
  Palestina Derde ronde groep B 14 juni 2022 3e (2015, 2019)
  Thailand Derde ronde groep C 14 juni 2022 8e (1972, 1992, 1996, 2000, 2004, 2007, 2019)
  Oezbekistan 14 juni 2022 8e (1996, 2000, 2004, 2007, 2011, 2015, 2019)
  Hongkong Derde ronde groep D 14 juni 2022 4e (1956, 1964, 1968)
  India 14 juni 2022 5e (1964, 1984, 2011, 2019)
  Maleisië Derde ronde groep E 14 juni 2022 4e (1976, 1980, 2007)
  Bahrein 14 juni 2022 7e (1988, 2004, 2007, 2011, 2015, 2019)
  Kirgizië Derde ronde groep F 14 juni 2022 2e (2019)
  Tadzjikistan 14 juni 2022 1e (debuut)

Externe linkBewerken