Atletiek op de Paralympische Zomerspelen 1976

De Ve Paralympische Spelen werden in 1976 gehouden in Toronto, Canada. Atletiek was een van de 13 sporten die op het programma stonden tijdens deze spelen.

DisciplinesBewerken

Er stonden bij de atletiek in Toronto 14 disciplines op het programma.

MannenBewerken

EstafetteBewerken

4x100 m EBewerken

Rank Land Tijd
1   Finland 57.1

4x60 m 2-5Bewerken

Rank Land Tijd
1   Verenigde Staten 51.1
2   Zweden 52.0
3   Mexico 52.9

4x40 m A-CBewerken

Rank Land Tijd
1   Verenigde Staten 49.8
2   Mexico 51.4
3   West-Duitsland 55.1

HardlopenBewerken

60 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
1A 20.3   MEX Juan Almaraz   MEX Francisco de las Fuentes   AUS Peter Marsh
1B 15.1   MEX Eduardo Monsalvo   ITA Carmelo Addaris   AUT Walter Sailer
1C 15.3   NZL D. Miller   USA West Brownlow   JPN Hiroshi Nakagawa
A 7.3   POL Ryszard Kozuch   JPN Shuzo Yagi   NOR Jarle Johnsen

100 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
2 19.8   USA Gary Kerr   MEX Eusebio Valdez   GBR T. Rae
3 20.1   USA Jim Hernandez   SWE Lars Lofstrom   USA Charles Williams
4 19.0   USA David Kiley   USA Raymond Lewandowski   SWE Birger Nordh
5 19.8   SWE Rolf Johansson   USA Randy Wix   NED E. H. Roek
B 11.4   USA Winford Haynes   AUS V. Faulkner   AUS Paul Gianni
C 14.3   ISR Aharon Danziger   CAN Magella Belanger   BIR Mg Tin Win
C1 15.4   BIR Mg Tin Hgwe   BIR Mg Aung Than   AUT Alois Karner
D 18.9   CAN J. Harrison   CAN S. Holcomb   FIJ Isoa Finau
D1 19.7   USA C. Brinkman   USA M. Johnson   RSA D. Hoddleston
E 11.7   ISR Daniel Gil Adi   INA Ashari   FIN Veikko Hiltunen
E1 13.6   FRA Cailloux
F 12.2   ESP Antonio Delgado   ESP J. Santos   ISR Amran Cohen
F1 14.4   FRA B. Perry
Protheses D1 42.8   AUT Walter Fink   CAN J. Little

200 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
2 41.9   MEX Eusebio Valdez   USA Gary Kerr   ITA Carlo Jannucci
3 41.6   USA Jim Hernandez   USA Charles Williams   NED P. H. van der Vis

400 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
2 1:30.1   MEX Eusebio Valdez   ITA Carlo Jannucci   ITA Giusepie Trieste
3 1:25.7   USA Charles Williams   MEX Sergio Zepeda   USA Jim Hernandez

800 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
4 2:47.0   USA David Kiley   BEL Remi van Ophem   CAN C. Stoddard
5 2:49.9   CAN P. Colisto   USA Randy Wix   FRG W. Jiling

1500 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
4 5:32.0   USA David Kiley   MEX Rene Corona   SWE Birger Nordh
5 5:18.6   USA Randy Wix   CAN P. Colisto   FRG W. Jiling
E 5:59.0   EGY Said Dowara
E1 5:28.6   DEN Jorn Nielsen   FRA Cailloux
F 4:32.7   FRA J. Alexandre   NOR L. Larsen   FIN Heikki Miettinen
F1 6:13.2   FRA B. Perry
Lopend B 6:34.4   GBR D. Howie   CAN V. Goetz   DEN Henning Erikson

KegelwerpenBewerken

Klasse afstand land   land   land  
1A 21.36   MEX Ruben Vazquez   IRL Patrick McCool   USA Rod Vleiger
1B 27.02   RSA G. Cochius   CAN R. Muise   USA Julius Duval

DiscuswerpenBewerken

Klasse afstand land   land   land  
1A 12.63   AUS Wayne Patchett   IRL Patrick McCool   MEX Ruben Vazquez
1B 16.66   USA Stephen Kempf   USA Julius Duval   CAN R. Muise
1C 17.10   FRG Siegmar Henker   FRG Manfred Emmel   NZL David Hynds
2 23.10   USA Robert Tusa   IRL Clause Stevens   CAN D. Lyons
3 27.15   AUS Eric Russell   USA David Williamson   ISR Izechak Galitzki
4 31.12   BEL Remi van Ophem   CAN Eugene Reimer   ARG Luis Grieb
5 36.24   ISR Chaim Filter   USA Ed Owen   USA Ray Clark
A 34.38   FIN Pekka Kujala   FIN Carl Lind   POL Tadeusz Milewski
B 32.88   POL Jan Brzegowski   FIN Teuno Talmia   FIN Timo Sulisalo
C 37.13   FRG Hans Josefiak   FRG Dieter Belz   FRG E. Kuehnel
C1 26.56   FIN Tauno Mannila   AUS M. Moseby   ISR Moshe Barbalat
D 33.02   ISR Isashar Navon   AUT Kanda   SWE E. Berglund
D1 27.16   USA John Jerome   USA J, Behan   USA C. Brinkman
E 33.47   FIN Atte Karkkainen   FRG Alois Beez   FIN Raimo Hiiri
F 31.75   BEL Achiel Braet   AUT Sepp Gasser   INA Saneng Hanafi
J1 16.00   EGY Metwali Ahmed Khadr

Precisie VoetbalBewerken

Klasse Punten land   land   land  
E1 330   DEN Jorn Nielsen

Voetbal AfstandBewerken

Klasse afstand land   land   land  
E1 31.95   DEN Jorn Nielsen

HoogspringenBewerken

Klasse hoogte land   land   land  
A 1.35   USA John Bowman   AUS D. Rupe   USA T. Lewis
B 1.65   AUT August Hofer   USA Richard Barnhart   BEL Martin Sallaert
C 1.62   FRG Jurgen Johann   ISR Roni Fradkin   HKG Shek Kau Wong
D 1.86   CAN Arnold Boldt   AUT Konrad Reisner   FRG W. Hilzinger
E 1.70   NED A. Broeckhuysen   EGY Said Dowara
F 1.59   ISR Nitzan Atzmon   FIN Heikki Miettinen   AUT Gerhard Kolm
Afsprong met twee voeten A 1.48   SWE C. Gillfors   FIN Martti Juntunen   NOR Jarle Johnsen

SpeerwerpenBewerken

Klasse afstand land   land   land  
1C 14.26   USA Tommy Hite   FRG Siegmar Henker   FRG Guenter Spiess
2 18.78   NED J. F. G. Weyers   USA Ron Halsey   AUS John Kestel
3 23.81   USA Reno Levis   AUS Eric Russell   USA David Williamson
4 24.13   IRL Michael Cunningham   AUS J. Kidd   CAN Eugene Reimer
5 29.43   ISR Chaim Filter   USA Ray Clark   FRA P. Morel
A 33.85   FIN Pekka Kujala   AUS J. Mikulic   BEL Robert Fraeyman
B 45.65   FIN Timo Sulisalo   NOR Terje Hansen   NOR Idar Hunstad
C 41.74   FRG E. Kuehnel   NED J. Stam   AUT Pelanzer
C1 28.33   FRG E. Niebuhr   AUT Alois Karner   RSA W. Lerubo
D 36.72   SWE E. Berglund   FRA Leon Sur   FIN Reino Teivonen
D1 26.84   USA John Jerome   USA J, Behan   USA M. Johnson
F 37.22   BEL Achiel Braet   GBR M. Roberts   INA Saneng Hanafi
J 16.40   ISR Aurahan Leui
J1 20.86   EGY Metwali Ahmed Khadr

VerspringenBewerken

Klasse afstand land   land   land  
A 2.89   NOR Jarle Johnsen   SWE C. Gillfors   FIN Heikki Koistinen
B 5.79   FIN Risto Piippo   ESP J. Gutierrez   SWE Mats Lindblad
C 2.49   ISR Roni Fradkin   FRG Jurgen Johann   FRG Dieter Belz
D 2.96   CAN Arnold Boldt   AUT Konrad Reisner   FRG W. Hilzinger
E 6.01   POL Jan Krauz   NED A. Broeckhuysen   EGY Said Dowara
F 5.82   ESP Antonio Delgado   ISR Nitzan Atzmon   ESP J. Santos

VijfkampBewerken

Klasse Punten land   land   land  
1A 2926   GBR A. West   FIN Matti Launonen   MEX Juan Almaraz
1B 2430   FRG Steiner   CAN D. Cherenko   SWE Leif Hedman
1C 6655   FRG Guenter Spiess   FRG Siegmar Henker   AUT Felix Lettner
2 2555   FRG Schmicking   FIN Jouko Korhonen   CAN C. Bastarache
3 3624.2   AUS Eric Russell   FRG Kleinjans   USA David Williamson
4 3772   FRG Johann Schuhbauer   CAN Eugene Reimer   FIN Taiso Kainu
5 4607   USA Ray Clark   BEL Filip Bardoel   RSA E. Englebrecht
A 4542   POL Ryszard Kozuch   ISR Reuven Perach   AUS J. Mikulic
B 4848   POL Andrzej Pawlik   SWE Lars-Goran Nilsson   FRG W. Martens
C 4086   ISR Zvi Hoffman   SWE N. Ander   AUT Apschner
C1 3744   SWE Bengt-Gosta Johansson   POL Henryk Piatkowski   AUT Karl Prichtzig
D 4077   AUT Gerhard Grinninger   AUT Karl Haider   GBR C. Ireland
E 4955   NED A. Broeckhuysen   FIN Reino Jaaskelainen   CAN C. Facey
E2 5205   AUT Wolfgang Magnet   DEN Jorn Nielsen
F 4351   AUT Sepp Gasser   FIN Heikki Miettinen   ISR Amran Cohen

Precisie KegelwerpenBewerken

Klasse Punten land   land   land  
1A-1B 74   BEL Philip Wouters   EGY Samir   AUS Peter Marsh

Precisie SpeerwerpenBewerken

Klasse Punten land   land   land  
1C-5 74   AUT Walter Telsnig   USA Roy Nungester   ARG Honorio Romero
C 35   JPN Chihiro Hatta   FIN Antti Nikkinen   NED J. Stam
C1 36   FIN Tauno Mannila   FIN Kalle Rajanalme   SWE Bengt-Gosta Johansson
D 36   SWE E. Berglund   JPN Yoshiharu Honpa   AUT Winkler
D1 36   USA J. Behan   RSA D. Hoddleston   JPN Zenji Hasegawa
E 35   FIN Veikko Hiltunen   CAN C. Facey   FIN Raimo Hiiri
F 37   INA Itria Dini   FIN Veikko Suokas   EGY Abedo
J 32   ISR Aurahan Leui
J1 28   EGY Metwali Ahmed Khadr

KogelstotenBewerken

Klasse afstand land   land   land  
1A 5.42   FRG Edund Weber   AUS Wayne Patchett   MEX Ruben Vazquez
1B 6.50   USA Julius Duval   USA Stephen Kempf   SUI Fabian Kohlbrenner
1C 6.94   FRG Guenter Spiess   FRG Siegmar Henker   USA Tommy Hite
2 8.14   CAN D. Lyons   AUS M. Todd   IRL Clause Stevens
3 8.53   AUS Eric Russell   RSA L. Labuschagne   NZL J. Savage
4 8.59   NZL W. Lean   FRG Johann Schuhbauer   AUT Walter Pfaller
5 9.87   USA Ray Clark   FRG Horst Gotthelf   ISR Chaim Filter
A 10.97   FIN Pekka Kujala   FIN Carl Lind   FRG W. Klein
B 11.10   FRG Dieter Grundmann   FIN Teuno Talmia   POL Andrzej Pawlik
C 13.39   FRG Dieter Belz   FRG E. Kuehnel   FRG Hans Josefiak
C1 9.47   FIN Tauno Mannila   AUT Alois Karner   ISR Moshe Barbalat
D 11.01   SUI Werner Brawand   FIN Reino Teivonen   ISR Isashar Navon
D1 9.90   USA John Jerome   USA J. Behan   RSA D. Hoddleston
E 13.67   FRG Alois Beez   FIN Atte Karkkainen   FIN Reino Jaaskelainen
F 12.29   BEL Achiel Braet   AUT Sepp Gasser   INA Itria Dini
J1 6.51   EGY Metwali Ahmed Khadr

SlalomBewerken

Klasse tijd land   land   land  
1A 1:44.9   MEX Juan Almaraz   USA Rod Vleiger   CAN E. Batt
1B 1:28.1   MEX Eduardo Monsalvo   ITA Carmelo Addaris   SWE Leif Hedman
1C 1:14.8   NZL D. Miller   JPN Hiroshi Nakagawa   USA Tommy Hite
2 1:19.0   MEX Eusebio Valdez   ESP E. Guerrero   FRG Schmicking
3 1:07.4   SWE Lars Lofstrom   JPN Michio Saito   USA James Steuwe
4 1:01.7   JPN Yoshiteru Hoshi   NZL Brian McNicholl   CAN C. Stoddard
5 1:03.2   JPN Isao Kishino   JPN Kenichi Tomita   SWE Rolf Johansson

VrouwenBewerken

EstafetteBewerken

4x40 m 2-5Bewerken

Rank Land Tijd
1   Verenigde Staten
2   West-Duitsland
3   Australië

HardlopenBewerken

60 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
1A 21.5   MEX Josefina Cornejo   USA Ruth Wendt   MEX Lourdes Morales
1B 19.4   MEX Martha Sandoval   IRL Rosaleen Gallagher   ITA Rosa Sicari
1C 18.8   AUS Tracey Freeman   USA Sharon Myers   SUI Gilberte Brasey
2 17.3   USA Glee Lyford   IRL Kathleen Fagan   MEX Concepcion Salguero
3 14.7   GBR B. Howie   USA Ellyn Boyd   USA Karen Casper
4 14.6   BEL Annie Cornil   USA Sharon Rahn   GBR Carol Bryant
5 14.8   SWE H. Hakansson   FRG Silke Boll   USA Constance Head
A 9.1   POL Irena Bak   CAN J. Pacquette   CAN T. Stevenson

100 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
B 14.4   NOR R. Laengen   JPN Yasuko Takeuchi   GBR L. Bethel
D1 28.1   USA P. Martin
F 15.1   ITA Lina Franzese

200 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
2 59.0   SUI Elisabeth Bisquolm   MEX Concepcion Salguero   USA Glee Lyford
3 47.6   USA Ellyn Boyd   USA Karen Casper   AUT Emilie Schwarz

400 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
2 2:02.8   SUI Elisabeth Bisquolm   MEX Concepcion Salguero   USA Glee Lyford
3 1:42.8   USA Ellyn Boyd   USA Karen Casper   AUT Emilie Schwarz

800 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
4 3:14.8   USA Sharon Rahn   BEL Annie Cornil   FRG Gisela Hermes
5 3:29.8   FRG Silke Boll   SWE H. Hakansson   JPN Masami Morimoto

1500 mBewerken

Klasse tijd land   land   land  
F1 8:28.6   ITA Lina Franzese

KegelwerpenBewerken

Klasse afstand land   land   land  
1A 17.79   MEX Josefina Cornejo   USA Ruth Wendt   CAN J. Murland
1B 16.71   MEX Martha Sandoval   USA Ruth Rosenbaum   IRL Rosaleen Gallagher

DiscuswerpenBewerken

Klasse afstand land   land   land  
1A 7.58   MEX Josefina Cornejo   USA Ruth Wendt   CAN J. Murland
1B 9.52   MEX Martha Sandoval   USA Ruth Rosenbaum   IRL Rosaleen Gallagher
1C 11.97   SUI Gilberte Brasey   AUS Tracey Freeman   USA Sharon Myers
2 13.79   POL Krystyna Owczarczyk   IRL Kathleen Fagan   IRL Christine Doprill
3 13.74   NZL Eve M. Rimmer   AUT Emilie Schwarz   FRG Waltraud Hagenlocher
4 16.96   ISR Ora Goldstein   CAN L. Raiche   USA Darleen Quinlan
5 16.42   GBR H. Terry   ISR Zipora Rubin-Rosenbaum   RSA J. Josephs
A 17.81   CAN J. Pacquette   GBR M. Harrower   SUI Marguerite Grosjean
B 17.24   POL Bozena Kwiatkowska   CAN L. Lahey   GBR L. Bethel
D 21.38   NED Th. Engelbertink   SUI Edeltraud Russo   CAN D. Pidskalny

HoogspringenBewerken

Klasse hoogte land   land   land  
A 1.00   CAN B. Stanger
B 1.17   CAN G. Bloomfield   JPN Yasuko Takeuchi

SpeerwerpenBewerken

Klasse afstand land   land   land  
1C 8.34   AUS Tracey Freeman   SUI Gilberte Brasey   USA Sharon Myers
2 11.42   FRG Margit Quell   AUS E. Scheiber   IRL Christine Doprill
3 0   NZL Eve M. Rimmer   FRG Waltraud Hagenlocher   USA Rosalie Hixson
4 12.04   USA Darleen Quinlan   USA Mickey Strole   CAN E. Ell
5 16.93   ISR Zipora Rubin-Rosenbaum   RSA J. Josephs   AUT Margarethe Oberrauter
A 9.92   CAN J. Pacquette   CAN B. Stanger
B 15.74   CAN L. Baillargeon   GBR L. Bethel   CAN G. Bloomfield
D 17.84   NED Th. Engelbertink   CAN D. Pidskalny   PER T. Chiapo
D1 11.71   USA P. Martin

VerspringenBewerken

Klasse afstand land   land   land  
A 2.19   SWE A. Anderson   USA Donna Brown   CAN T. Stevenson
B 3.77   NOR R. Laengen   CAN L. Baillargeon   USA L. Lex
D 1.79   POL Stefania Chwedoruk   JPN Ryoko Sakuraba

VijfkampBewerken

Klasse Punten land   land   land  
1A 7633.2   MEX Josefina Cornejo
1B 5951   IRL Rosaleen Gallagher   SUI Caroline Troxler-Kung   GBR Jane Blackburn
1C 3291   FRG Liebrecht   USA Debby Dillon
2 3268   AUT Rosa Schweizer   USA Lynette Hunter   GBR D. Jackson
3 4593   NZL Eve M. Rimmer   FRG Waltraud Hagenlocher   CAN D. Crow
4 3506.5   FRG S. Battran   ISR Ora Goldstein   CAN E. Ell
5 5307   ISR Zipora Rubin-Rosenbaum   GBR H. Terry   USA Noreen Vollbach
A 3786.5   CAN J. Pacquette   CAN B. Stanger   CAN T. Stevenson
B 3478   CAN L. Baillargeon   CAN Simmons   CAN G. Bloomfield
D 2050   POL Stefania Chwedoruk
D1 2477   POL Barbara Bedla

Precisie KegelwerpenBewerken

Klasse Punten land   land   land  
1A-1B 70   RSA L. Claasen   MEX Josefina Cornejo   USA Ruth Rosenbaum

Precisie SpeerwerpenBewerken

Klasse Punten land   land   land  
1C-5 74   RSA B. Delport   NED C. van der Vis-Morel   SUI S. Carraz
D 34   JPN Ryoko Sakuraba   AUT Hargreiter   CAN D. Pidskalny
D1 13   USA P. Martin

KogelstotenBewerken

Klasse afstand land   land   land  
1A 2.81   RSA L. Claasen   ARG Parra Gonzalez   USA Ruth Wendt
1B 3.86   USA Ruth Rosenbaum   IRL Rosaleen Gallagher   SUI Caroline Troxler-Kung
1C 4.49   AUS Tracey Freeman   SUI Gilberte Brasey   USA Sharon Myers
2 4.77   FRG Margit Quell   IRL Christine Doprill   POL Krystyna Owczarczyk
3 5.43   NZL Eve M. Rimmer   FRG Waltraud Hagenlocher   AUT Emilie Schwarz
4 6.08   ISR Ora Goldstein   USA Mickey Strole   USA Darleen Quinlan
5 6.71   ISR Zipora Rubin-Rosenbaum   GBR H. Terry   SUI Eva Burgunder
A 6.34   POL Irena Bak   SUI Marguerite Grosjean   GBR M. Harrower
B 7.83   JPN Yasuko Takeuchi   POL Bozena Kwiatkowska   CAN L. Baillargeon
D 6.79   SUI Edeltraud Russo   NED Th. Engelbertink   CAN D. Pidskalny
D1 4.49   USA P. Martin

SlalomBewerken

Klasse tijd land   land   land  
1A 1:47.6   USA Ruth Wendt   MEX Lourdes Morales   USA Karen Donaldson
1B 1:45.3   USA Ruth Rosenbaum   IRL Rosaleen Gallagher   ITA Rosa Sicari
1C 1:39.4   USA Sharon Myers   AUS Tracey Freeman   SUI Gilberte Brasey
2 1:32.2   ARG Cristina Benedetti   USA Glee Lyford   IRL Kathleen Fagan
3 1:18.7   FRG Martina Tschoetschel   AUT Emilie Schwarz   RSA M. Schaefer
4 1:17.1   JPN Tomoko Yamazaki   USA Darleen Quinlan   FRG Rita Laux
5 1:07.0   JPN Masami Morimoto   CAN J. McDonald   FRG Silke Boll