Hoofdmenu openen

De verkiezing van de Zwitsers Sportpersoon van het Jaar wordt gehouden sinds 1950. Vanaf 1972 werd een afzonderlijke Sportman en Sportvrouw gekozen. De organisatie was tot midden jaren 1990 in handen van het Zwitserse sportdagblad Sport. Nadat de krant failliet ging, werd de keuze gemaakt door sportjournalisten en het Zwitserse tv-publiek.

Zwitsers Sportpersoon van het JaarBewerken

Jaar Winnaar Sport
1950 Armin Scheurer   Atletiek
1951 Hugo Koblet   Wegwielrennen
1952 Josef Stalder   Turnen
1953 Alfred Bickel   Voetbal
1954 Ida Bieri-Schöpfer   Alpineskiën
1955 Hans Frischknecht   Atletiek
1956 Madeleine Chamot-Berthod   Alpineskiën
1957 Walter Tschudi   Atletiek
1958 Christian Wägli   Atletiek
1959 Ernst Fivian   Turnen
1960 Bruno Galliker   Atletiek
1961 Gérard Barras   Atletiek
1962 Adolf Mathis   Alpineskiën
1963 August Hollenstein   Schietsport
1964 Henri Chamartin   Dressuur
1965 Urs von Wartburg   Atletiek
1966 Meta Antenen   Atletiek
1967 Werner Duttweiler   Atletiek
1968 Josef Haas   Noords skiën
1969 Philippe Clerc   Atletiek
1970 Bernhard Russi   Alpineskiën
1971 Meta Antenen   Atletiek
Jaar Sportman en Sportvrouw Sport
1972 Bernhard Russi   Alpineskiën
Marie-Therese Nadig   Alpineskiën
1973 Werner Dössegger   Atletiek
Karin Iten   Kunstschaatsen
1974 Clay Regazzoni   Autosport
Lise-Marie Morerod   Alpineskiën
1975 Rolf Bernhard   Atletiek
Lise-Marie Morerod   Alpineskiën
1976 Heini Hemmi   Alpineskiën
Christine Stückelberger   Dressuur
1977 Michel Broillet   Gewichtheffen
Lise-Marie Morerod   Alpineskiën
1978 Markus Ryffel   Atletiek
Cornelia Bürki   Atletiek
1979 Peter Lüscher   Alpineskiën
Denise Biellmann   Kunstschaatsen
1980 Robert Dill-Bundi   Wegwielrennen
Ruth Keller   Turnen
1981 Roland Dalhäuser   Atletiek
Denise Biellmann   Kunstschaatsen
1982 Urs Freuler   Wegwielrennen
Erika Hess   Alpineskiën
1983 Urs Freuler   Wegwielrennen
Doris de Agostini   Alpineskiën
1984 Étienne Dagon   Zwemmen
Michela Figini   Alpineskiën
1985 Pirmin Zurbriggen   Alpineskiën
Michela Figini   Alpineskiën
1986 Werner Günthör   Atletiek
Maria Walliser   Alpineskiën
1987 Werner Günthör   Atletiek
Maria Walliser   Alpineskiën
1988 Hippolyt Kempf   Noords skiën
Vreni Schneider   Alpineskiën
1989 Tony Rominger   Wegwielrennen
Vreni Schneider   Alpineskiën
1990 Daniel Giubellini   Turnen
Anita Protti   Atletiek
1991 Werner Günthör   Atletiek
Vreni Schneider   Alpineskiën
1992 Tony Rominger   Wegwielrennen
Conny Kissling   Freestyleskiën
1993 Tony Rominger   Wegwielrennen
Manuela Maleeva   Tennis
1994 Tony Rominger   Wegwielrennen
Vreni Schneider   Alpineskiën
1995 Donghua Li   Turnen
Vreni Schneider   Alpineskiën
1996 Donghua Li   Turnen
Barbara Heeb   Wegwielrennen
1997 Michael von Grünigen   Alpineskiën
Martina Hingis   Tennis
1998 Oscar Camenzind   Wegwielrennen
Natascha Badmann   Triathlon
1999 Marcel Schelbert   Atletiek
Anita Weyermann   Atletiek
2000 André Bucher   Atletiek
Brigitte McMahon   Triathlon
2001 André Bucher   Atletiek
Sonja Nef   Alpineskiën
2002 Simon Ammann   Schansspringen
Natascha Badmann   Triathlon
2003 Roger Federer   Tennis
Simone Niggli-Luder   Oriëntatieloop
2004 Roger Federer   Tennis
Karin Thürig   Wegwielrennen
2005 Thomas Lüthi   Motorsport
Simone Niggli-Luder   Oriëntatieloop
2006 Roger Federer   Tennis
Tanja Frieden   Snowboard
2007 Roger Federer   Tennis
Simone Niggli-Luder   Oriëntatieloop
2008 Fabian Cancellara   Wegwielrennen
Ariella Kaeslin   Turnen
2009 Didier Cuche   Alpineskiën
Ariella Kaeslin   Turnen
2010 Simon Ammann   Schansspringen
Ariella Kaeslin   Turnen
2011 Didier Cuche   Alpineskiën
Sarah Meier   Kunstschaatsen
2012 Roger Federer   Tennis
Nicola Spirig   Triathlon
2013 Dario Cologna   Langlaufen
Giulia Steingruber   Turnen
2014 Roger Federer   Tennis
Dominique Gisin   Alpineskiën
2015 Stan Wawrinka   Tennis
Daniela Ryf   Triatlon
2016 Fabian Cancellara   Wegwielrennen
Lara Gut   Alpineskiën
2017 Roger Federer   Tennis
Wendy Holdener   Alpineskiën

Zie ookBewerken

Externe linkBewerken