Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschappen zwemmen jeugd 2008

sportseizoen van een zwemsportcompetitie

De Wereldkampioenschappen zwemmen jeugd 2008 werden gehouden van 8 tot en met 12 juli 2008 in Monterrey, Mexico. De wedstrijden vonden plaats op het zwemcomplex van de Autonome Universiteit van Nuevo León, alle onderdelen die op het programma stonden staan ook op het programma van de Wereldkampioenschappen zwemmen. De mannelijke deelnemers moesten geboren zijn op 1 januari 1990 of daarna, de vrouwelijke deelnemers moesten geboren zijn op 1 januari 1991 of daarna.

Wereldkampioenschappen zwemmen jeugd 2008
Gehouden in Monterrey, Mexico
Jaar 2008
Data 8 t/m 12 juli
Sport Zwemmen
Organisator FINA
Evenementen 40
Navigatie
2006     2011
Portaal  Portaalicoon   Sport

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Verenigde Staten 9 6 6 21
2   Rusland 7 2 4 13
3   Nieuw-Zeeland 5 0 0 5
4   Australië 4 4 2 10
5   Verenigd Koninkrijk 4 2 2 8
6   Italië 3 5 2 10
7   Japan 3 3 6 12
8   Polen 2 1 3 6
9   Duitsland 1 7 1 9
10   Frankrijk 1 2 2 5
11   Zuid-Afrika 1 0 0 1
12   Servië 0 3 1 4
13   Canada 0 2 6 8
14   Wit-Rusland 0 1 1 2
  Brazilië 0 1 1 2
16   Griekenland 0 1 0 1
17   Venezuela 0 0 2 2
18   Zweden 0 0 0 1
Totaal 40 40 40 120

PodiaBewerken

JongensBewerken

Onderdeel      
Vrijeslag
50 m Orinoco Faamausili
  Nieuw-Zeeland
22,37
CR
Luca Dotto
  Italië
22,63 Luca Leonardi
  Italië
22,70
100 m Luca Dotto
  Italië
50,06
CR
Luca Leonardi
  Italië
50,11 Oleg Tikhobaev
  Rusland
50,33
200 m Danila Izotov
  Rusland
1.47,63
CR
Robert Bale
  Verenigd Koninkrijk
1.49,44 Lucien Hassdenteufel
  Duitsland
1.49,72
400 m Danila Izotov
  Rusland
3.51,81
CR
Alex di Giorgio
  Italië
3.53,19 Krzysztof Pielowski
  Polen
3.53,66
800 m Heerden Herman
  Zuid-Afrika
8.01,77
CR
Krzystof Pielowski
  Polen
8.02,02 Raoul Shaw
  Frankrijk
8.04,71
1500 m Krzystof Pielowski
  Polen
15.25,01 Artem Podyakov
  Rusland
15.26,56 Raoul Shaw
  Frankrijk
15.31,07
Rugslag
50 m Benjamin Treffers
  Australië
25,60
CR
Pavel Sankovitsj
  Wit-Rusland
25,93 Artem Doebovskoj
  Rusland
26,17
100 m Daniel Bell
  Nieuw-Zeeland
55,32 Benjamin Treffers
  Australië
55,77 Christopher Walker-Hebborn
  Verenigd Koninkrijk
56,04
200 m Kurt Basset
  Nieuw-Zeeland
1.59,67
CR
Matthew Swanston
  Canada
2.00,53 Radosław Kawęcki
  Polen
2.00,72
Schoolslag
50 m Daniel Sliwinski
  Verenigd Koninkrijk
28,37
CR
Caba Siladji
  Servië
28,38 Andrea Toniato
  Italië
28,40
100 m Daniel Sliwinski
  Verenigd Koninkrijk
1.02,19
CR
Marco Koch
  Duitsland
1.02,56 Caba Siladji
  Servië
1.02,57
200 m Aleksej Zinovjev
  Rusland
2.14,78
CR
Marco Koch
  Duitsland
2.15,27 Robert Holderness
  Verenigd Koninkrijk
2.15,67
Vlinderslag
50 m Daniel Bell
  Nieuw-Zeeland
23,61
CR
Ivan Lenđer
  Servië
23,97 Pavel Sankovitsj
  Wit-Rusland
24,26
100 m Daniel Bell
  Nieuw-Zeeland
52,52
CR
Ivan Lenđer
  Servië
52,62 Timothy Phillips
  Verenigde Staten
52,87
200 m Yuya Horihata
  Japan
1.59,03
CR
Federico Bussolin
  Italië
1.59,13 Yusuke Mori
  Japan
1.59,32
Wisselslag
200 m Dimitri Colupaev
  Duitsland
2.02,28
CR
James Surhoff
  Verenigde Staten
2.02,51 Yuya Horihata
  Japan
2.02,99
400 m Andrew Gemmell
  Verenigde Staten
4.21,58 Jan-David Schepers
  Duitsland
4.22,10 Keita Sameshima
  Japan
4.29,93
Estafettes
4×100 m vrije slag   Italië
Luca Dotto
Marco Orsi
Fabio Gimondi
Luca Leonardi
3.19,09
CR
  Rusland
Artem Loboezov
Vladimir Brjoechov
Oleg Tichobajev
Danila Izotov
3.20,64   Brazilië
Marcos Macedo
João de Lucca
Renner Lima
Henrique Rodrigues
3.22,81
4×200 m vrije slag   Verenigd Koninkrijk
Robert Bale
Thomas Parris
Ryan Bennett
Christopher Walker-Hebborn
7.20,18
CR
  Duitsland
Joel Ax
Lucien Hassdenteufel
Jan-David Schepers
Dimitri Colupaev
7.20,27   Japan
Kohei Masuda
Yuta Takahashi
Yuki Kobori
Yuya Horihata
7.24,72
4×100 m wisselslag   Verenigd Koninkrijk
Christopher Walker-Hebborn
Daniel Sliwinski
James Doolan
Robert Bale
3.41,69
CR
  Japan
Takashi Iyobe
Takeshi Yamada
Shinri Shioura
Kenta Ito
3.42,61   Verenigde Staten
Timothy Johnson
Eric Friedland
Timothy Phillips
Walter Rumans
3.42,79

MeisjesBewerken

Onderdeel      
Vrije slag
50 m Elodie Schmitt
  Frankrijk
25,88 Hannah Riordan
  Canada
25,95 Nathalie Lindborg
  Zweden
26,01
100 m Samantha Tucker
  Verenigde Staten
55,59
CR
Silke Lippok
  Duitsland
56,08 Megan Romano
  Verenigde Staten
56,32
200 m Dagny Knutson
  Verenigde Staten
1.59,78
CR
Samantha Tucker
  Verenigde Staten
2.00,41 Ellen Fullerton
  Australië
2.01,18
400 m Jelena Sokolova
  Rusland
4.06,30
CR
Margaux Fabre
  Frankrijk
4.12,44 Katie Gardocki
  Verenigde Staten
4.13,00
800 m Jelena Sokolova
  Rusland
8.32,75
CR
Katie Gardocki
  Verenigde Staten
8.37,08 Andreina Pinto
  Venezuela
8.37,82
1500 m Jelena Sokolova
  Rusland
16.28,77
CR
Kalliopi Araouzou
  Griekenland
16.33,68 Andreina Pinto
  Venezuela
16.36,33
Rugslag
50 m Grace Loh
  Australië
28,83
CR
Etiene Medeiros
  Brazilië
29,44 Elizabeth Pelton
  Verenigde Staten
29,45
100 m Grace Loh
  Australië
1.02,02 Elizabeth Pelton
  Verenigde Staten
1.02,37 Tess Simpson
  Canada
1.02,96
200 m Zuzanna Mazurek
  Polen
2.12,56
CR
Elizabeth Pelton
  Verenigde Staten
2.13,53 Karolina Urbanska
  Polen
2.13,83
Schoolslag
50 m Kasey Carlson
  Verenigde Staten
31,81 Laura Sogar
  Verenigde Staten
31,94 Amanda Reason
  Canada
32,02
100 m Samantha Marshall
  Australië
1.08,72
CR
Mina Matsushima
  Japan
1.08,99 Jekaterina Baklakova
  Rusland
1.09,06
200 m Olga Detenjoek
  Rusland
2.25,19
CR
Keiko Fukudome
  Japan
2.25,39 Laura Sogar
  Verenigde Staten
2.26,41
Vlinderslag
50 m Silvia di Pietro
  Italië
26,77
CR
Mélanie Henique
  Frankrijk
27,09 Ellese Zallewski
  Australië
27,13
100 m Natsuki Akiyama
  Japan
59,58 Silvia di Pietro
  Italië
59,60 Yui Miyamoto
  Japan
1.00,05
200 m Natsuki Akiyama
  Japan
2.08,10
CR
Nina Schiffer
  Duitsland
2.09,36 Yui Miyamoto
  Japan
2.09,41
Wisselslag
200 m Dagny Knutson
  Verenigde Staten
2.12,97
CR
Ellen Fullerton
  Australië
2.14,73 Victoria Andrejeva
  Rusland
2.16,21
400 m Dagny Knutson
  Verenigde Staten
4.43,49
CR
Ellen Fullerton
  Australië
4.45,17 Barbara Jardin
  Canada
4.49,10
Estafettes
4×100 m vrije slag   Verenigde Staten
Dagny Knutson
Megan Romano
Elizabeth Pelton
Samantha Tucker
3.43,54
CR
  Duitsland
Silke Lippok
Franziska Jansen
Lisa Vitting
Sina Sutter
3.46,63   Canada
Hannah Riordan
Hillary Bell
Paige Schultz
Alexandra Gabor
3.47,30
4×200 m vrije slag   Verenigde Staten
Samantha Tucker
Lily Moldenhauer
Dagny Knutson
Elizabeth Pelton
8.04,49   Verenigd Koninkrijk
Sasha Matthews
Rebecca Turner
Lucy Worrall
Lauren Collins
8.06,52   Canada
Alexandra Gabor
Barbara Jardin
Hillary Bell
Paige Schultz
8.10,08
4×100 m wisselslag   Verenigde Staten
Elizabeth Pelton
Laura Sogar
Caroline McElhany
Samantha Tucker
4.06,90
CR
  Australië
Grace Loh
Samantha Marshall
Ellese Zalewski
Ellen Fullerton
4.07,59   Canada
Tess Simpson
Amanda Reason
Kendra Chernoff
Hannah Riordan
4.07,76

Externe linkBewerken