Wereldkampioenschappen langlaufen 2021

De wereldkampioenschappen langlaufen 2021 werden van 24 februari tot en met 7 maart 2021 gehouden in Oberstdorf.

WK langlaufen 2021
Gehouden in Vlag van Duitsland Oberstdorf
Jaar 2021
Data 24 februari t/m 7 maart
Sport Langlaufen
Organisator FIS
Evenementen 12
Navigatie
2019     2023
Portaal  Portaalicoon   Sport

WedstrijdschemaBewerken

Datum Tijd Mannen Vrouwen
24 februari 14:30 / 12:30 10 km (vrije stijl) (Q) 5 km (vrije stijl) (Q)
25 februari 12:15
15:15
Sprint (klassieke stijl) Sprint (klassieke stijl)
27 februari 13:30 / 11:45 30 km skiatlon 15 km skiatlon
28 februari 11:00
13:00
Teamsprint (vrije stijl) Teamsprint (vrije stijl)
2 maart 13:15 10 km (vrije stijl)
3 maart 13:15 15 km (vrije stijl)
4 maart 13:15 4x5 km estafette
5 maart 13:15 4x10 km estafette
6 maart 12:30 30 km (klassieke stijl)
7 maart 13:00 50 km (klassieke stijl)

UitslagenBewerken

SprintBewerken

Mannen (klassieke stijl)
# Naam Land Tijd
  Johannes Høsflot Klæbo   NOR 3.01,30
  Erik Valnes   NOR + 0,66
  Håvard Solås Taugbøl   NOR + 0,80
4 Aleksandr Bolsjoenov   RSF + 5,92
5 Sergej Oestjoegov   RSF + 17,41
6 Oskar Svensson   SWE + 20,49
Halve finalisten
7 Richard Jouve   FRA
8 Pål Golberg   NOR
9 Gleb Retivych   RSF
10 Emil Iversen   NOR
11 Federico Pellegrino   ITA
12 Jovian Hediger   SUI
Vrouwen (klassieke stijl)
# Naam Land Tijd
  Jonna Sundling   SWE 2.36,76
  Maiken Caspersen Falla   NOR + 2,32
  Anamarija Lampič   SLO + 2,35
4 Johanna Hagström   SWE + 3,94
5 Ane Appelkvist Stenseth   NOR + 7,31
6 Tiril Udnes Weng   NOR + 10,76
Halve finalisten
7 Anna Svendsen   NOR
8 Katri Lylynperä   FIN
9 Maja Dahlqvist   SWE
10 Laura Gimmler   GER
11 Linn Svahn   SWE
12 Lotta Udnes Weng   NOR

IntervalstartBewerken

Mannen 15 km (vrije stijl)
# Naam Land Tijd
  Hans Christer Holund   NOR 33.48,7
  Simen Hegstad Krüger   NOR + 20,2
  Harald Østberg Amundsen   NOR + 35,6
4 Aleksandr Bolsjoenov   RSF + 43,7
5 Artjom Maltsev   RSF + 50,7
6 Sjur Røthe   NOR + 55,3
7 Martin Johnsrud Sundby   NOR + 55,9
8 Jens Burman   SWE + 56,9
9 William Poromaa   SWE + 1.02,7
10 Andrew Musgrave   GBR + 1.06,3
Vrouwen 10 km (vrije stijl)
# Naam Land Tijd
  Therese Johaug   NOR 23.09,8
  Frida Karlsson   SWE + 54,2
  Ebba Andersson   SWE + 1.06,9
4 Jessica Diggins   USA + 1.12,0
5 Tatjana Sorina   RSF + 1.13,8
6 Charlotte Kalla   SWE + 1.16,3
7 Ragnhild Haga   NOR + 1.25,9
8 Helene Marie Fossesholm   NOR + 1.41,0
9 Teresa Stadlober   AUT + 1.42,2
10 Riitta-Liisa Roponen   FIN + 1.43,9

SkiatlonBewerken

30 km mannen (klassieke + vrije stijl)
# Naam Land Tijd
  Aleksandr Bolsjoenov   RSF 1:11.33,9
  Simen Hegstad Krüger   NOR + 1,1
  Hans Christer Holund   NOR + 1,7
4 Johannes Høsflot Klæbo   NOR + 21,5
5 Emil Iversen   NOR + 22,1
6 Sjur Røthe   NOR + 47,3
7 Andrew Musgrave   GBR + 1.33,3
8 Ivan Jakimoesjkin   RSF + 2.00,3
9 William Poromaa   SWE + 2.00,4
10 Dario Cologna   SUI + 2.00,8
15 km vrouwen (klassieke + vrije stijl)
# Naam Land Tijd
  Therese Johaug   NOR 38.35,5
  Frida Karlsson   SWE + 30,0
  Ebba Andersson   SWE + 30,2
4 Teresa Stadlober   AUT + 1.11,4
5 Charlotte Kalla   SWE + 1.12,1
6 Helene Marie Fossesholm   NOR + 1.15,6
7 Delphine Claudel   FRA + 1.22,7
8 Tatjana Sorina   RSF + 1.23,3
9 Heidi Weng   NOR + 1.25,5
10 Jana Kirpitsjenko   RSF + 1.30,0

MassastartBewerken

50 km mannen (klassieke stijl)
# Naam Land Tijd
  Emil Iversen   NOR 2:10.52,9
  Aleksandr Bolsjoenov   RSF + 0,7
  Simen Hegstad Krüger   NOR + 8,2
5 Hans Christer Holund   NOR + 8,9
6 Jens Burman   SWE + 25,6
7 Iivo Niskanen   FIN + 31,4
8 Andrew Musgrave   GBR + 43,5
9 Pål Golberg   NOR + 58,7
10 Dario Cologna   SUI + 59,1
10 Scott Patterson   USA + 1.24,7
30 km vrouwen (klassieke stijl)
# Naam Land Tijd
  Therese Johaug   NOR 1:24.56,3
  Heidi Weng   NOR + 2.34,2
  Frida Karlsson   SWE + 2.34,8
4 Ebba Andersson   SWE + 2.36,3
5 Teresa Stadlober   AUT + 2.46,6
6 Anne Kjersti Kalvå   NOR + 3.30,2
7 Tiril Udnes Weng   NOR + 3.33,5
8 Krista Pärmäkoski   FIN + 3.41,7
9 Tatjana Sorina   RSF + 3.51,3
10 Laura Gimmler   GER + 4.08,6

TeamsprintBewerken

EstafetteBewerken

MedailleklassementBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Noorwegen 9 5 4 18
2   Zweden 2 2 3 7
3   Russische skifederatie 1 3 1 5
4   Finland 0 1 1 2
5   Zwitserland 0 1 0 1
6   Slovenië 0 0 2 2
7   Frankrijk 0 0 1 1
Totaal 12 12 12 36

Externe linksBewerken