Hoofdmenu openen

Wereldbeker snowboarden 2009/2010

sportseizoen van een snowboardencompetitie
Snowboarding pictogram.svg Wereldbeker 2009/2010
Onderdeel Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen Vlag van Oostenrijk Benjamin Karl Vlag van Canada Maelle Ricker
Parallel algemeen Vlag van Oostenrijk Benjamin Karl Vlag van Nederland Nicolien Sauerbreij
Snowboardcross Vlag van Frankrijk Pierre Vaultier Vlag van Canada Maëlle Ricker
Halfpipe Vlag van Canada Justin Lamoureux Vlag van China Cai Xuetong
Big Air Vlag van Oostenrijk Stefan Gimpl
Wedstrijden
Locaties 19 15
Wedstrijden 30 25
<<< 2008/09 2010/11 >>>

De wereldbeker snowboarden 2009/2010 (officieel: FIS World Cup Snowboard) was een competitie voor snowboarders die georganiseerd werd door de FIS. In de wereldbeker waren voor mannen zes disciplines opgenomen (halfpipe, snowboardcross, big air, parallelslalom, parallelreuzenslalom en slopestyle), één meer dan bij de vrouwen waar de big air ontbrak.

Wereldbeker mannenBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Discipline Eerste Tweede Derde
26/08/2009   Cardrona Halfpipe   Shaun White   Iouri Podladtchikov   Kazuhiro Kokubo
12/09/2009   Chapelco Snowboardcross   Pierre Vaultier   Seth Wescott   Graham Watanabe
09/10/2009   Landgraaf Parallelslalom   Benjamin Karl   Mathieu Bozzetto   Jasey-Jay Anderson
31/10/2009   Londen Big air   Stefan Gimpl   Gian-Luca Cavigelli   Domen Bizjak
05/11/2009   Saas-Fee Halfpipe   Kazuhiro Kokubo   Mathieu Crepel   Peetu Piiroinen
07/11/2009   Barcelona Big air   Stefan Gimpl   Gian-Luca Cavigelli   Gjermund Braaten
21/11/2009   Stockholm Big air   Stefan Gimpl   Marko Grilc   Gjermund Braaten
06/12/2009   Limone Piemonte Parallelreuzenslalom Verplaatst naar 15 december
12/12/2009   Seoel Big air   Gian-Luca Cavigelli   Stefan Gimpl   Markku Koski
15/12/2009   Telluride Parallelreuzenslalom   Matthew Morrison   Benjamin Karl   Mathieu Bozzetto
17/12/2009   Telluride Parallellreuzenslalom   Jasey-Jay Anderson   Michael Lambert   Rok Flander
19/12/2009   Telluride Snowboardcross   Pierre Vaultier   Robert Fagan   Ross Powers
06/01/2010   Kreischberg Parallelreuzenslalom   Jasey-Jay Anderson   Andreas Prommegger   Benjamin Karl
07/01/2010   Kreischberg Halfpipe   Daisuke Murakami   Patrick Burgener   Tore Viken Holvik
10/01/2010   Bad Gastein Snowboardcross   Nate Holland   Pierre Vaultier   Mario Fuchs
15/01/2010   Veysonnaz Snowboard cross   Pierre Vaultier   David Speiser   Nick Baumgartner
17/01/2010   Nendaz Parallelreuzenslalom   Michael Lambert   Andreas Prommegger   Benjamin Karl
21/01/2010   Stoneham Snowboardcross   Pierre Vaultier   Graham Watanabe   Shaun Palmer
22/01/2010   Stoneham Halfpipe   Janne Korpi   Jeff Batchelor   Antti Autti
23/01/2010   Quebec Big air   Janne Korpi   Stefan Falkeis   Jaakko Ruha
24/01/2010   Stoneham Parallelreuzenslalom   Benjamin Karl   Andreas Prommegger   Jasey-Jay Anderson
29/01/2010   Calgary Halfpipe   Arthur Longo   Justin Lamoureux   Ben Kilner
30/01/2010   Calgary Slopestyle   Mark McMorris   Seppe Smits   Nick Brown
06/02/2010   Sudelfeld Parallelreuzenslalom   Andreas Prommegger   Benjamin Karl   Roland Haldi
12 t/m 28 februari Olympische Winterspelen in   Vancouver (Tellen niet mee voor de wereldbeker)
06/03/2010   Moskou Big air   Aaron March   Benjamin Karl   Roland Fischnaller
12/03/2010   Valmalenco Snowboardcross   Alex Pullin   Mario Fuchs   Mateusz Ligocki
13/03/2010   Valmalenco Halfpipe   Benjamin Karl   Rok Flander   Jasey Jay Anderson
14/03/2010   Valmalenco Parallelreuzenslalom   Michal Ligoki   Roger Kleivdal   Patrick Burgener
19/03/2010   La Molina Snowboardcross   Pierre Vaultier   Alex Pullin   Patrick Holland
20/03/2010   La Molina Halfpipe   Fredrik Austbo   Christophe Schmitt   Justin Lamoureux
21/03/2010   La Molina Parallelreuzenslalom   Jasey Jay Anderson   Matthew Morison   Andreas Promegger

EindstandenBewerken

Algemene wereldbeker
# Snowboarder Land Punten
1 Benjamin Karl   AUT 7050
2 Pierre Vaultier   FRA 5800
3 Andreas Prommegger   AUT 5410
4 Jasey Jay Anderson   CAN 5250
5 Stefan Gimpl   AUT 4300
6 Rok Flander   SLO 3800
7 Gian-Luca Cavigelli   SUI 3320
8 Janne Korpi   FIN 3260
9 Michael Lambert   CAN 3200
10 Alex Pullin   AUS 3120
Parallelslalom/reuzenslalom
# Snowboarder Land Punten
1 Benjamin Karl   AUT 7050
2 Andreas Prommegger   AUT 5410
3 Jasey Jay Anderson   CAN 5250
4 Rok Flander   SLO 3800
5 Michael Lambert   CAN 3200
Snowboardcross
# Snowboarder Land Punten
1 Pierre Vaultier   FRA 5800
2 Alex Pullin   AUS 3120
3 Graham Watanabe   USA 2860
4 Nate Holland   USA 2240
5 Nick Baumgartner   USA 2090
Halfpipe
# Snowboarder Land Punten
1 Justin Lamoureux   CAN 2400
2 Janne Korpi   FIN 1730
3 Christophe Schmitt   GER 1690
4 Patrick Burgener   SUI 1639
5 Kazihuro Kokubo   JPN 1600
Big air
# Snowboarder Land Punten
1 Stefan Gimpl   AUT 4300
2 Gian-Luca Cavigelli   SUI 3320
3 Matevz Pristavec   SLO 1620
4 Janne Korpi   FIN 1530
5 Gjermund Braaten   NOR 1460

Wereldbeker vrouwenBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Discipline Eerste Tweede Derde
26/08/2009   Cardrona Halfpipe   Liu Jiayu   Kelly Clark   Gretchen Bleiler
12/09/2009   Chapelco Snowboardcross   Maelle Ricker   Aleksandra Jekova   Dominique Maltais
09/10/2009   Landgraaf Parallelslalom   Amelie Kober   Doris Günther   Claudia Riegler
05/11/2009   Saas-Fee Halfpipe   Torah Bright   Cai Xuetong   Sophie Rodriguez
06/12/2009   Limone Piemonte Parallelreuzenslalom Verplaatst naar 15 december
15/12/2009   Telluride Parallelreuzenslalom   Fränzi Mägert-Kohli   Amelie Kober   Kimiko Zakreski
17/12/2009   Telluride Parallelreuzenslalom   Alena Zavarzina   Marion Kreiner   Ina Maschik
19/12/2009   Telluride Snowboardcross   Maelle Ricker   Simona Meiller   Dominique Maltais
06/01/2010   Kreischberg Parallelreuzenslalom   Nicolien Sauerbreij   Alexa Loo   Fränzi Mägert-Kohli
07/01/2010   Kreischberg Halfpipe   Sarka Pancochova   Sun Zhifeng   Chen Xu
10/01/2010   Bad Gastein Snowboardcross   Lindsey Jacobellis   Helene Olafsen   Sandra Frei
15/01/2010   Veysonnaz Snowboardcross   Helene Olafsen   Dominique Maltais   Maelle Ricker
17/01/2010   Nendaz Parallelreuzenslalom   Jekaterina Toedegesjeva   Nicolien Sauerbreij   Fränzi Mägert-Kohli
21/01/2010   Stoneham Snowboardcross   Maelle Ricker   Helene Olafsen   Dominique Maltais
23/01/2010   Stoneham Halfpipe   Cai Xuetong   Sun Zhifeng   Chen Xu
24/01/2010   Stoneham Parallelreuzenslalom   Svetlana Boldykova   Alena Zavarzina   Nathalie Desmares
30/01/2010   Calgary Halfpipe   Sun Zhifeng   Cai Xuetong   Holly Crawford
31/01/2010   Calgary slopestyle   Sina Candrian   Brooke Voigt   Alexandra Duckworth
06/02/2010   Sudelfeld Parallelreuzenslalom   Amelie Kober   Nicolien Sauerbreij   Marion Kreiner
12 t/m 28 februari Olympische Winterspelen in   Vancouver (Tellen niet mee voor de wereldbeker)
12/03/2010   Valmalenco Snowboardcross   Lindsey Jacobellis   Maelle Ricker   Dominique Maltais
13/03/2010   Valmalenco Parallelreuzenslalom   Nicolien Sauerbreij   Nathalie Desmares   Doris Günther
14/03/2010   Valmalenco Halfpipe   Holly Crawford   Ursina Haller   Mercedes Nicoll
19/03/2010   La Molina Snowboardcross   Helene Olafsen   Simone Meiler   Maelle Ricker
20/03/2010   La Molina Halfpipe   Holly Crawford   Mercedes Nicoll   Paulina Ligocka
21/03/2010   La Molina Parallelreuzenslalom   Jekaterina Toedegesjeva   Doris Günther   Ina Meschik

EindstandenBewerken

Algemene wereldbeker
# Snowboarder Land Punten
1 Maëlle Ricker   CAN 5290
2 Nicolien Sauerbreij   NED 5200
3 Doris Guenther   AUT 5110
4 Helene Olafsen   NOR 4710
5 Fränzi Mägert-Kohli   SUI 4090
6 Marion Kreiner   AUT 3970
7 Dominique Maltais   CAN 3650
8 Jekaterina Toedegesjeva   RUS 3500
9 Amelie Kober   GER 3470
10 Claudia Riegler   AUT 3415
Parallelslalom/reuzenslalom
# Snowboarder Land Punten
1 Nicolien Sauerbreij   NED 5200
2 Doris Guenther   AUT 5110
3 Fränzi Mägert-Kohli   SUI 4090
4 Marion Kreiner   AUT 3970
5 Jekaterina Toedegesjeva   RUS 3500
Snowboardcross
# Snowboarder Land Punten
1 Maelle Ricker   CAN 5000
2 Helene Olafsen   NOR 4710
3 Dominique Maltais   CAN 3650
4 Lindsey Jacobellis   USA 3250
5 Simona Meiler   SUI 3010
Halfpipe
# Snowboarder Land Punten
1 Cai Xuetong   CHN 3040
2 Sun Zhifeng   CHN 2805
3 Holly Crawford   AUS 2600
4 Mercedes Nicoll   CAN 2530
5 Chen Xu   CHN 1840

Externe linksBewerken