Hoofdmenu openen

Wereldbeker schaatsen junioren 2009/2010

serie internationale schaatswedstrijden voor junioren

De wereldbeker schaatsen junioren 2009/2010 (ISU Junior World Cup Speed Skating 2009/2010) was de tweede editie van de Wereldbeker schaatsen junioren. Het seizoen bestond uit vier wedstrijden, waarvan de eerste over drie continenten was uitgesplitst. Het WK Junioren telde dit jaar niet mee voor de wereldbekercyclus.

PuntenverdelingBewerken

Plaats 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Wereldbekerfinale 150 120 105 90 75 67 60 54 48 42 36 32 27 24 21 18 15 12 9 6 4 3 2 1
Normale wereldbekerwedstrijd 100 80 70 60 50 45 40 36 32 28 24 21 18 16 14 12 10 8 6 4 3 2 1
Regionale wereldbekerwedstrijd 50 40 35 30 25 22 20 18 16 14 12 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

LimiettijdenBewerken

Om te mogen starten in de wereldbeker schaatsen junioren 2009/2010 moet de schaatser aan de volgende limiettijden hebben voldaan.

Geslacht 500m 1000m 1500m 3000m
Jongens 41,00 1.22,50 2.08,00 4.32,00
Meisjes 45,00 1.30,00 2.22,00 5.00,00

KalenderBewerken

# Plaats Datum 500m 1000m 1500m 3/5km achtervolging Extra
1   Calgary 20 - 22 november 2009 2x 1x 1x 1x** Regionale wedstrijd Noord-Amerika, halve punten
  Groningen 21 - 22 november 2009 Regionale wedstrijd Europa, halve punten
  Harbin 21 - 22 november 2009 Regionale wedstrijd Azië, halve punten
2   Collalbo 23 - 24 januari 2010 1x 1x 1x 1x*
3   Baselga di Pinè 30 - 31 januari 2010 1x 1x 1x 1x
4   Berlijn 5 - 6 maart 2010 1x 1x 1x 1x** 1x Wereldbekerfinale, bonuspunten
  Moskou 12 - 14 maart 2010 Wereldkampioenschappen schaatsen junioren 2010, telt niet mee voor de wereldbeker
* 3000m voor de meisjes, 5000m voor de jongens.
** 3000m voor de meisjes en voor de jongens.

UitslagenBewerken

MeisjesBewerken

Wedstrijden
500m 1000m 1500m 3000m achtervolging
Noord-Amerika:
  Calgary
  Kaylin Irvine (39,41)
  Kaylin Irvine (39,50)
  Kaylin Irvine (1.17,79)   Kaylin Irvine (2.01,33)   Kaylin Irvine (4.17,56) niet op het programma
Europa:
  Groningen
  Jekaterina Ajdova (40,39)
  Jekaterina Ajdova (40,29)
  Roxanne van Hemert (1.20,25)   Roxanne van Hemert (2.02,54)   Irene Schouten (4.19,28) niet op het programma
Azië:
  Harbin
  Erina Kamiya (40,23)
  Miho Takagi (40,15)
  Miho Takagi (1.20,60)   Risa Takayama (2.04,18)   Risa Takayama (4.21,68) niet op het programma
  Collalbo   Jekaterina Ajdova (39,95)   Jekaterina Ajdova (1.20,09)   Jevgenia Dmitrijeva (2.04,82)   Irene Schouten (4.24,98) niet op het programma
  Baselga   Jekaterina Ajdova (39,89)   Ida Njåtun (1.20,71)   Lotte van Beek (2.02,22) niet op het programma   Nederland[1] (3.13,25)
  Berlijn   Jekaterina Ajdova (39,36)   Jekaterina Ajdova (1.18,68)   Lotte van Beek (2.00,88)   Hege Bøkko (4.16,91)   Nederland[2] (3.10,88)
Eindklassement
500m 1000m 1500m 3000m achtervolging
  Goud   Jekaterina Ajdova   Jekaterina Ajdova   Lotte van Beek   Irene Schouten   Nederland
  Zilver   Lotte van Beek   Ida Njåtun   Jevgenia Dmitrijeva   Jennifer Bay   Rusland
  Brons   Janine Smit   Janine Smit   Ida Njåtun   Ida Njåtun   Italië

JongensBewerken

Wedstrijden
500m 1000m 1500m 3/5km achtervolging
Noord-Amerika:
  Calgary
  Richard MacLennan (35,07)
  Richard MacLennan (35,40)
  Richard MacLennan (1.09,00)   Richard MacLennan (1.46,19)   Elliot Nelson (3.53,91) niet op het programma
Europa:
  Groningen
  Aleksej Bondarchuk (37,29)
  Aleksej Bondarchuk (36,76)
  Aleksej Bondarchuk (1.12,86)   Sverre Lunde Pedersen (1.51,14)   Lucas van Alphen (3.51,19) niet op het programma
Azië:
  Harbin
  Haoran Sun (36,73)
  Kim Sung-kyu (36,40)
  Kim Woo-jin (1.13,92)   Tomoya Watanabe (1.53,27)   Park Seok-min (3.58,03) niet op het programma
  Collalbo   Artur Nogal (36,39)   Artur Nogal (1.11,64)   Kjetil Stiansen (1.50,94)   Frank Hermans (6.51,14) niet op het programma
  Baselga   Aleksej Bondarchuk (37,11)   Koen Verweij (1.13,29)   Koen Verweij (1.49,70) niet op het programma   Nederland[3] (4.00,99)
  Berlijn   Artur Nogal (36,04)   Richard MacLennan (1.10,92)   Maurice Vriend (1.50,58)   Sverre Lunde Pedersen (3.48,48)   Nederland[4] (3.54,40)
Eindklassement
500m 1000m 1500m 3/5km achtervolging
  Goud   Aleksej Bondarchuk   Aleksej Bondarchuk   Kjetil Stiansen   Frank Hermans   Nederland
  Zilver   Artur Nogal   Richard MacLennan   Thom van Beek   Sverre Lunde Pedersen   Noorwegen
  Brons   Andrey Panov   Artur Nogal   Maurice Vriend   Håvard Holmefjord Lorentzen   Rusland

MedaillespiegelBewerken

Pos. Land       Totaal
1   Nederland 5 2 3 10
2   Kazachstan 4 0 0 4
3   Noorwegen 1 3 3 7
4   Rusland 0 2 2 4
5   Polen 0 1 1 2
6   Duitsland 0 1 0 1
  Canada 0 1 0 1
8   Italië 0 0 1 1

Zie ookBewerken