Hoofdmenu openen

Wereldbeker schaatsen 2011/2012 - Wereldbeker 2

De Wereldbeker schaatsen 2011/2012 Wereldbeker 2 was de tweede wedstrijd van het Wereldbekerseizoen die van 25 tot en met 27 november 2011 plaatsvond in het Sportpaleis Alau in Astana, Kazachstan.

Wereldbeker
2011/2012
Pictogram schaatsen
500 m mannen vrouwen
1000 m mannen vrouwen
1500 m mannen vrouwen
3 & 5 km vrouwen
5 & 10 km mannen
Massastart mannen vrouwen
Achtervolging mannen vrouwen
Grand World Cup mannen vrouwen
WB-wedstrijden

Tsjeljabinsk · Astana · Heerenveen (1) ·
Salt Lake City · Hamar · Heerenveen (2) ·
Berlijn

TijdschemaBewerken

Datum Tijd (MET) Onderdeel
Vrijdag
25 november
10:00 1e 500 m vrouwen
1e 500 m mannen
3000 m vrouwen
1500 m mannen
Zaterdag
26 november
10:00 2e 500 m vrouwen
2e 500 m mannen
1500 m vrouwen
5000 m mannen
Zondag
27 november
10:00 1000 m vrouwen
1000 m mannen
massastart vrouwen
massastart mannen

Belgische deelnemersBewerken

Afstand Geslacht Deelnemers, A- of B-groep
1500m Mannen Bart Swings B
5000m Mannen Bart Swings A Ferre Spruyt B
Massastart Mannen Ferre Spruit Bart Swings
De beste Belg per afstand is vet gezet

Nederlandse deelnemersBewerken

Afstand Geslacht Deelnemers, A- of B-groep
1e 500m Mannen Stefan Groothuis A Michel Mulder A Ronald Mulder A Jan Smeekens A Jesper Hospes B
Vrouwen Margot Boer A Annette Gerritsen A Thijsje Oenema A Laurine van Riessen A Anice Das B
2e 500m Mannen Jesper Hospes A Michel Mulder A Ronald Mulder A Jan Smeekens A [1][2]
Vrouwen Margot Boer A Annette Gerritsen A Thijsje Oenema A Laurine van Riessen A Anice Das B
1000m Mannen Stefan Groothuis A Michel Mulder A Kjeld Nuis A Pim Schipper A Sjoerd de Vries A
Vrouwen Margot Boer A Marrit Leenstra A Thijsje Oenema A Laurine van Riessen A Ireen Wüst A
1500m Mannen Stefan Groothuis A Kjeld Nuis A Wouter Olde Heuvel A Mark Tuitert A Sjoerd de Vries A
Vrouwen Margot Boer A Marrit Leenstra A Diane Valkenburg A Linda de Vries A Ireen Wüst A
5000m Mannen Jorrit Bergsma A Jan Blokhuijsen A Bob de Jong A Sven Kramer A Douwe de Vries A
3000m Vrouwen Carlijn Achtereekte A Janneke Ensing A Diane Valkenburg A Linda de Vries A Ireen Wüst A
Massastart Mannen Jorrit Bergsma Bob de Jong Douwe de Vries
Massastart Vrouwen Janneke Ensing Mariska Huisman Linda de Vries
De beste Nederlander per afstand is vet gezet

PodiaBewerken

MannenBewerken

Wedstrijd
Goud
Tijd
Zilver
Tijd
Brons
Tijd
1e 500 m Mo Tae-bum
  Zuid-Korea
34,89 Tucker Fredricks
  Verenigde Staten
34,94 Stefan Groothuis
  Nederland
35,01
2e 500 m Jan Smeekens
  Nederland
35,05 Mo Tae-bum
  Zuid-Korea
35,06 Tucker Fredricks
  Verenigde Staten
35,19
1000 m Stefan Groothuis
  Nederland
1.08,85 Kjeld Nuis
  Nederland
1.08,92 Mo Tae-Bum
  Zuid-Korea
1.09,29
1500 m Wouter Olde Heuvel
  Nederland
1.45,69 Denny Morrison
  Canada
1.45,80 Håvard Bøkko
  Noorwegen
1.45,97
5000 m Sven Kramer
  Nederland
6.13,83 Jorrit Bergsma
  Nederland
6.15,40 Alexis Contin
  Frankrijk
6.17,43
Massastart Lee Seung-hoon
  Zuid-Korea
25 punten Jonathan Kuck
  Verenigde Staten
15 punten Joo Hyung-joon
  Zuid-Korea
10 punten

VrouwenBewerken

Wedstrijd
Goud
Tijd
Zilver
Tijd
Brons
Tijd
1e 500 m Lee Sang-hwa
  Zuid-Korea
37,78 Jenny Wolf
  Duitsland
38,04 Thijsje Oenema
  Nederland
38,22
2e 500 m Jenny Wolf
  Duitsland
37,98(4) Lee Sang-hwa
  Zuid-Korea
37,98(5) Nao Kodaira
  Japan
37,99
1000 m Christine Nesbitt
  Canada
1.14,82 Thijsje Oenema
  Nederland
1.16,12 Margot Boer
  Nederland
1.16,12
1500 m Christine Nesbitt
  Canada
1.56,10 Claudia Pechstein
  Duitsland
1.56,77 Ireen Wüst
  Nederland
1.57,00
3000 m Martina Sáblíková
  Tsjechië
4.03,28 Claudia Pechstein
  Duitsland
4.03,59 Diane Valkenburg
  Nederland
4.05,36
Massastart Mariska Huisman
  Nederland
25 punten Claudia Pechstein
  Duitsland
25 punten Kim Bo-reum
  Zuid-Korea
10 punten