Swim Cup Eindhoven 2013

De Swim Cup Eindhoven 2013 was een internationale zwemwedstrijd die werd gehouden van 4 tot en met 7 april 2013 in het zwembad de Tongelreep in Eindhoven. De wedstrijden vonden plaats in een 50 meterbad. De resultaten van de Olympische Zomerspelen van 2012 tellen mee, maar deze wedstrijd telde voor de Nederlandse zwemmers mee voor de kwalificatie voor de wereldkampioenschappen zwemmen 2013 in Barcelona.

Swim Cup Eindhoven 2013
Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Gehouden in Eindhoven
Accommodatie Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Jaar 2013
Data 4 t/m 7 april
Sport Zwemmen
Organisator KNZB / NZE
Evenementen 34
Navigatie
2012     2014
Portaal  Portaalicoon   Sport

WedstrijdschemaBewerken

Hieronder het geplande tijdschema van de wedstrijd, alle aangegeven tijdstippen zijn Midden-Europese Tijd.[1]

Donderdag 04/04 Vrijdag 05/04 Zaterdag 06/04 Zondag 07/04
Series - vanaf 9:30 uur
800m vrij vrouwen
200m rug vrouwen
200m rug mannen
50m vrij vrouwen
50m vlinder mannen
400m wissel mannen
100m vlinder vrouwen
100m vrij mannen
200m wissel vrouwen
F 800m vrij mannen
1500m vrij mannen
200m vlinder mannen
200m vrij vrouwen
50m rug mannen
50m rug vrouwen
400m wissel vrouwen
100m school mannen
100m school vrouwen
200m wissel mannen
F 1500m vrij vrouwen
200m vrij mannen
200m vlinder vrouwen
50m school mannen
50m school vrouwen
400m vrij vrouwen
100m vlinder mannen
100m vrij vrouwen
200m school vrouwen
200m school mannen
50m vlinder vrouwen
50m vrij mannen
400m vrij mannen
100m rug vrouwen
100m rug mannen
Finales - vanaf 16:30 uur vanaf 15:30 uur
HF 50m vrij vrouwen
HF 50m vlinder mannen
F 200m rug vrouwen
F 200m rug mannen
F 100m vlinder vrouwen
HF 100m vrij mannen
F 200m wissel vrouwen
F 50m vrij vrouwen
F 50m vlinder mannen
HF 50m rug mannen
HF 50m rug vrouwen
F 200m vlinder mannen
F 200m vrij vrouwen
F 100m school mannen
F 100m school vrouwen
F 200m wissel mannen
F 400m wissel vrouwen
F 50m rug mannen
F 50m rug vrouwen
F 800m vrij vrouwen
F 100m vrij mannen
HF 50m school mannen
HF 50m school vrouwen
F 200m vlinder vrouwen
F 200m vrij mannen
HF 100m vrij vrouwen
F 100m vlinder mannen
F 400m vrij vrouwen
F 50m school mannen
F 50m school vrouwen
F 1500m vrij mannen
HF 50m vlinder vrouwen
HF 50m vrij mannen
F 200m school vrouwen
F 100m rug vrouwen
F 100m rug mannen
F 200m school mannen
F 50m vlinder vrouwen
F 50m vrij mannen
F 400m vrij mannen
F 100m vrij vrouwen

WK-kwalificatieBewerken

De technisch directeur van de KNZB, Jacco Verhaeren, stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de wereldkampioenschappen van 2013 in Barcelona, Spanje. Drie zwemmers zijn op basis van hun prestaties op de Olympische Zomerspelen van 2012 al gekwalificeerd.[2] Voor estafettes geldt dat de technisch directeur van de KNZB zal beoordelen of een ploeg voldoende niveau heeft voor deelname.

LimietenBewerken

 
Olympisch kampioene Ranomi Kromowidjojo is al gekwalificeerd.
Onderdeel Mannen Vrouwen
50m vrije slag 22,04 24,94
100m vrije slag 48,54 54,01
200m vrije slag 1.47,12 1.57,65
400m vrije slag 3.47,84 4.06,75
800m vrije slag 7.58,02 8.27,78
1500m vrije slag 15.01,88 16.28,49
50m rugslag 24,96 28,07
100m rugslag 53,86 1.00,10
200m rugslag 1.57,33 2.09,40
50m schoolslag 27,32 31,25
100m schoolslag 1.00,08 1.07,28
200m schoolslag 2.10,55 2.25,76
50m vlinderslag 23,41 25,95
100m vlinderslag 52,06 58,20
200m vlinderslag 1.55,94 2.08,14
200m wisselslag 1.58,99 2.12,26
400m wisselslag 4.14,77 4.38,20

GekwalificeerdenBewerken

Mannen
Zwemmer Afstand(en)
Joeri Verlinden 100m vlinder
Sebastiaan Verschuren 100m en 200m vrij
Vrouwen
Zwemster Afstand(en)
Ranomi Kromowidjojo 50m en 100m vrij

Limieten behaald tijdens Swim CupBewerken

Datum Naam Onderdeel Tijd
4 april Femke Heemskerk 50m vrije slag (v) 24,90
5 april Femke Heemskerk 200m vrije slag (v) 1.57,51
Bastiaan Lijesen 50m rugslag (m) 24,73
6 april Moniek Nijhuis 50m schoolslag (v) 30,83
7 april Ranomi Kromowidjojo 50m vlinderslag (v) 25,80
Inge Dekker 25,93

Nederlandse recordsBewerken

Datum Onderdeel Nieuwe recordhouder Tijd Oude recordhouder Tijd Datum
5 april 50m rugslag (m) Bastiaan Lijesen 24,73 Bastiaan Lijesen 24,79 14 april 2012
100m schoolslag (v) Moniek Nijhuis 1.07,40 Moniek Nijhuis 1.07,41 17 april 2009

MedaillesBewerken

LegendaBewerken

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • (Q) = Voldaan aan de WK-limiet

MannenBewerken

Onderdeel      
Vrije slag
50 m Sergej Fesikov
  Rusland
22,18 Andrij Hovorov
  Oekraïne
22,43 Jasper van Mierlo
  Nederland
22,55
100 m Sebastiaan Verschuren
  Nederland
49,08 Dion Dreesens
  Nederland
49,73 Kyle Stolk
  Nederland
50,11
200 m Dion Dreesens
  Nederland
1.47,93 Robert Renwick
  Verenigd Koninkrijk
1.47,99 Sebastiaan Verschuren
  Nederland
1.50,17
400 m Dion Dreesens
  Nederland
3.51,83 Robert Renwick
  Verenigd Koninkrijk
3.52,09 Ferry Weertman
  Nederland
3.52,27
800 m Iacovos Hadjiconstantinou
  Cyprus
8.31,38 Felix Bartels
  Duitsland
8.48,18 Pepijn Smits
  Nederland
9.07,91
1500 m Ferry Weertman
  Nederland
15.18,95 Henrik Christiansen
  Noorwegen
15.40,79 Marcel Schouten
  Nederland
15.53,48
Rugslag
50 m Bastiaan Lijesen
  Nederland
24,75
Q
Sergej Fesikov
  Rusland
25,36 Vitali Melnikov
  Rusland
25,41
100 m Bastiaan Lijesen
  Nederland
54,04 Simon Sjödin
  Zweden
55,39 Xavier Mohammed
  Verenigd Koninkrijk
56,34
200 m Ryan Bennett
  Verenigd Koninkrijk
2.00,95 Mattias Carlsson
  Zweden
2.02,46 Finn Taylor
  Verenigd Koninkrijk
2.07,62
Schoolslag
50 m Damir Dugonjič
  Slovenië
27,33 Hendrik Feldwehr
  Duitsland
27,78 Johannes Skagius
  Zweden
28,06
100 m Ross Murdoch
  Verenigd Koninkrijk
1.01,40 Damir Dugonjič
  Slovenië
Hendrik Feldwehr
  Duitsland
1.01,52 Niet uitgereikt
200 m James Broady
  Verenigd Koninkrijk
2.13,37 Laurent Carnol
  Luxemburg
2.14,52 Ross Murdoch
  Verenigd Koninkrijk
2.15,37
Vlinderslag
50 m Andrij Hovorov
  Oekraïne
23,75 Mike Marissen
  Nederland
23,88 Jevgeni Korotysjkin
  Rusland
23,96
100 m Simon Sjödin
  Zweden
53,26 Jevgeni Korotysjkin
  Rusland
53,39 Mike Marissen
  Nederland
53,70
200 m Tomas Havranek
  Tsjechië
2.00,62 Cameron Brodie
  Verenigd Koninkrijk
2.01,12 Robert Zbogar
  Slovenië
2.01,19
Wisselslag
200 m Simon Sjödin
  Zweden
1.59,16 Mike Marissen
  Nederland
2.00,88 Sébas van Lith
  Nederland
2.01,18
400 m Thomas Haffield
  Verenigd Koninkrijk
4.24,43 Simon Rabold
  Duitsland
4.25,69 Lewis Smith
  Verenigd Koninkrijk
4.28,21

VrouwenBewerken

Onderdeel      
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
  Nederland
24,30 Sarah Sjöström
  Zweden
24,70 Femke Heemskerk
  Nederland
24,90
Q
100 m Sarah Sjöström
  Zweden
53,66 Ranomi Kromowidjojo
  Nederland
53,83 Femke Heemskerk
  Nederland
54,02
200 m Sarah Sjöström
  Zweden
1.56,55 Femke Heemskerk
  Nederland
1.57,43
Q
Evelyn Verrasztó
  Hongarije
1.59,78
400 m Hannah Miley
  Verenigd Koninkrijk
4.09,59 Sharon van Rouwendaal
  Nederland
4.11,18 Anja Klinar
  Slovenië
4.12,36
800 m Tjasa Oder
  Slovenië
8.40,99 Antonia Massone
  Duitsland
8.51,53 Judith Stap
  Nederland
9.04,09
1500 m Isabelle Härle
  Duitsland
16.26,36 Tjasa Oder
  Slovenië
16.38,11 Denise Gruhn
  Duitsland
17.09,56
Rugslag
50 m Georgia Davies
  Verenigd Koninkrijk
28,28 Magdalena Kuras
  Zweden
28,87 Maaike de Waard
  Nederland
28,91
100 m Georgia Davies
  Verenigd Koninkrijk
59,97 Sharon van Rouwendaal
  Nederland
1.01,78 Kira Toussaint
  Nederland
1.02,17
200 m Sharon van Rouwendaal
  Nederland
2.10,94 Evelyn Verrasztó
  Hongarije
2.11,33 Georgia Davies
  Verenigd Koninkrijk
2.13,01
Schoolslag
50 m Moniek Nijhuis
  Nederland
31,09
Q
Dorothea Brandt
  Duitsland
32,09 Joline Höstman
  Zweden
32,15
100 m Moniek Nijhuis
  Nederland
1.07,40
NR
Joline Höstman
  Zweden
1.08,75 Caroline Ruhnau
  Duitsland
1.09,20
200 m Joline Höstman
  Zweden
2.26,81 Hannah Miley
  Verenigd Koninkrijk
2.29,15 Kerry Buchan
  Verenigd Koninkrijk
2.30,51
Vlinderslag
50 m Inge Dekker
  Nederland
26,19 Jemma Lowe
  Verenigd Koninkrijk
26,89 Elinore de Jong
  Nederland
27,10
100 m Sarah Sjöström
  Zweden
57,66 Jemma Lowe
  Verenigd Koninkrijk
58,57 Eszter Dara
  Hongarije
59,21
200 m Zsuzsanna Jakabos
  Hongarije
2.07,66 Jemma Lowe
  Verenigd Koninkrijk
2.09,64 Anja Klinar
  Slovenië
2.11,84
Wisselslag
200 m Zsuzsanna Jakabos
  Hongarije
2.10,27 Hannah Miley
  Verenigd Koninkrijk
2.12,04 Wendy van der Zanden
  Nederland
2.14,01
400 m Hannah Miley
  Verenigd Koninkrijk
4.34,21 Zsuzsanna Jakabos
  Hongarije
4.35,43 Anja Klinar
  Slovenië
4.44,66

Externe linksBewerken