Roder Jongenskoor: verschil tussen versies

205 bytes verwijderd ,  13 jaar geleden
k
geen links in lopende tekst
k (Titel van Roder jongenskoor gewijzigd in Roder Jongenskoor: zie eigen website koor voor hoofdletter)
k (geen links in lopende tekst)
{{ne}}
{{NPOV}}
Het '''Roder Jongenskoor'''[http://www.roderjongenskoor.nl] werd in [[1985]] door koorleider Bouwe Dijkstra in het dorpje [[Roden]], nabij [[Groningen]] opgericht.
 
Zijn belangrijkste doel was een jongenskoor (zie wiki [[koor (zang)]])te vormen naar [[Engels]] voorbeeld, met als repertoir de Engelse koormuziek in breedste zin. Het Roder Jongenskoor wordt alom geprezen om de consequente Engelse koorstijl die het voert, niet alleen wat betreft grootte en stembezetting, maar ook in de grote aandacht voor de stemkwaliteit van de individuele jongens en jongemannen.
Het Roder Jongenskoor kiest in al zijn facetten voor een muzikale aanpak die bij de Engelse jongenskoren leidt tot het beroemde hoge niveau van muziekmaken.
 
Het Roder Jongenskoor wordt sinds [[2006]] geleid door haar [[dirigent]] Rintje te Wies. De vaste [[organist]] is Sietze de Vries [http://www.sietzedevries.nl/].
 
Het Roder Jongenskoor maakt deel uit van de Stichting Koorschool Noord-Nederland[http://www.stichting-koorschool.nl/]. Deze stichting verzorgdverzorgt de vooropleiding.
 
Uit het Roder Jongenskoor zijn diverse bekende musici voortgekomen, waaronder Peter Dijkstra[http://www.peterdijkstra.nl/], Edwin Velvis[http://www.edwinvelvis.nl/], Daniel Rouwkema en Benjamin Bakker[http://www.benjaminbakker.nl].
 
Het bekende vocal ensemble 'The Gents' [http://www.thegents.org] is ook voortgekomen uit het koor, en bestaat nog steeds voor een belangrijk deel uit (oud) zangers van het Roder Jongenskoor.
 
De vaste oefenlocatie is ''de Kapel'', ter Heijlsterweg 1, [[Nieuw-Roden]]
47.485

bewerkingen