Kledingmaat: verschil tussen versies
Verwijderde inhoud Toegevoegde inhoud
k Wijzigingen door Piapiasson (Overleg) hersteld tot de laatste versie door Handige Harrie |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 2:
De gebruikte maten zijn niet in elk land dezelfde. Zo komt maat 38 in Nederland overeen met maat 40 in België, 42 in Frankrijk, 44 in Italië, 44 of 46 in Spanje en Portugal en 12 in Engeland. Bovendien worden voor mannen en vrouwen soms verschillende maten genoemd, wat van belang is bij [[uniseks]]kleding, die niet specifiek voor mannen of vrouwen is.
Naast kledingmaten, zoals hierboven, bestaan er ook normen voor de maten van jeans (broeken) en kinderkleding. Veel gebruikte termen zijn: [[borst]]omvang, [[taille (anatomie)|tailleomvang]], [[heup]]omvang en [[binnenbeenlengte]].
Voor bijvoorbeeld T-shirts of andere kleding, waarbij de pasvorm niet exact hoeft te zijn, zoals bij de massaproductie in de [[confectie|confectie-industrie]] het geval is, gebruikt men de aanduiding S (small), M (medium), L (large), XL (extra large), XXL (double extra large) en XXXL (extreem large).
==Damesmaten==
De maten voor vrouwenkleding zijn Europees vastgesteld als volgt:
{| class="wikitable
|+ Europese maten (EN 13402)
|-
! Maat !!colspan=2| XXS !!colspan=2| XS !!colspan=2| S !!colspan=2| M !!colspan=2| L !!colspan=2| XL !!colspan=2| XXL !!colspan=2| 3XL !!colspan=2| 4XL
|-
!Confectiemaat (NL)
| - || -|| - || 34||36||38||40||42||44||46||50||54||58||62|| -|| -|| -|| -
|-
! Bovendeel (borstwijdte)
| 68 || 72 || 76 || 80 || 84 || 88 || 92 || 96 || 100 || 104 || 110 || 116 || 122 || 128 || 134 || 140 || 146 || 152
|-
! Middel (tailleomvang)
| 52 || 56 || 60 || 64 || 68 || 72 || 76 || 80 || 84 || 88 || 94 || 100 || 106 || 112 || 118 || 124 || 130 || 136
|-
! Onderwijdte (heupomvang)
| 76 || 80 || 84 || 88 || 92 || 96 || 100 || 104 || 108 || 112 || 117 || 122 || 127 || 132 || 137 || 142 || 147 || 152
|}
==Zie ook==
|