Hoofdmenu openen

Ronde van Spanje 2017/Startlijst

Wikimedia-lijst

Dit artikel beschrijft de startlijst van de 72e Ronde van Spanje die op zaterdag 19 augustus 2017 van start ging in Nîmes, Frankrijk en op zondag 10 september eindigde in de hoofdstad Madrid. In totaal deden er 22 ploegen met negen renners mee aan de rittenkoers.

Inhoud

OverzichtBewerken

Legenda truien
  = klassementleider
  = leider puntenklassement
  = leider bergklassement
  = leider combinatieklassement
  = eerste in ploegenklassement
  = strijdlustigste renner

  Trek-SegafredoBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
1   Alberto Contador Winnaar 20e etappe
2   Edward Theuns
3   Markel Irizar   2e etappe
4   Julien Bernard
5   Jesús Hernández
6   Jarlinson Pantano
7   John Degenkolb niet gestart in 5e etappe
8   Koen de Kort
9   Peter Stetina

  Quick-Step FloorsBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
11   David de la Cruz opgave in 20e etappe
12   Julian Alaphilippe Winnaar 8e etappe
13   Eros Capecchi
14   Tim Declercq
15   Bob Jungels
16   Enric Mas   6e en 20e etappe
17   Yves Lampaert Winnaar 2e etappe
  2e etappe
  2e etappe
18   Niki Terpstra
19   Matteo Trentin Winnaar 4e, 10e, 13e, en 21e etappe
  4e-8e etappe + 10e-14e etappe
  10e etappe
Team   2e etappe

  Team SkyBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
21   Chris Froome Winnaar 9e en 16e etappe
  3e-21e etappe
  9e etappe + 15e-21e etappe
  3e-21e etappe
  16e etappe
22   Christian Knees
23   Salvatore Puccio
24   David López
25   Gianni Moscon
26   Mikel Nieve
27   Wout Poels
28   Diego Rosa
29   Ian Stannard

  BMC Racing TeamBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
31   Damiano Caruso
32   Alessandro De Marchi
33   Rohan Dennis   1e etappe niet gestart in 16e etappe
34   Kilian Frankiny niet gestart in 16e etappe
35   Daniel Oss   1e-2e etappe niet gestart in 17e etappe
36   Nicolas Roche   1e-2e etappe
37   Loïc Vliegen
38   Tejay van Garderen
39   Francisco Ventoso
Team Winnaar 1e etappe
  1e etappe

  Orica-ScottBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
41   Esteban Chaves
42   Sam Bewley
43   Jack Haig
44   Magnus Cort
45   Christopher Juul-Jensen
46   Svein Tuft niet gestart in 16e etappe
47   Carlos Verona
48   Adam Yates
49   Simon Yates
Team   3e-4e etappe

  Movistar TeamBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
51   Jorge Arcas opgave in 12e etappe
52   Carlos Betancur niet gestart in 7e etappe
53   Richard Carapaz
54   Rubén Fernández opgave in 15e etappe
55   Daniel Moreno   17e etappe
56   Nélson Oliveira
57   Antonio Pedrero
58   José Joaquín Rojas   18e etappe
59   Marc Soler   9e etappe
Team   7e-12e etappe

  Team SunwebBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
61   Wilco Kelderman
62   Warren Barguil niet gestart in 8e etappe
63   Johannes Fröhlinger
64   Chad Haga
65   Chris Hamilton
66   Lennard Hofstede opgave in 12e etappe
67   Lennard Kämna niet gestart in 17e etappe
68   Søren Kragh Andersen
69   Sam Oomen opgave in 14e etappe

  BORA-hansgroheBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
71   Cesare Benedetti opgave in 8e etappe
72   Emanuel Buchmann
73   Michael Kolář opgave in 2e etappe
74   Patrick Konrad
75   Rafał Majka Winnaar 14e etappe
76   Christoph Pfingsten
77   Paweł Poljański
78   Andreas Schillinger
79   Michael Schwarzmann

  AG2R La MondialeBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
81   Romain Bardet   11e etappe
82   Clément Chevrier
83   Nico Denz niet gestart in 16e etappe
84   Axel Domont niet gestart in 14e etappe
85   Julien Duval
86   Alexandre Geniez   3e etappe niet gestart in 16e etappe
87   Alexis Gougeard
88   Hugo Houle
89   Domenico Pozzovivo opgave in 11e etappe

  Cannondale-Drapac Pro Cycling TeamBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
91   Michael Woods
92   Brendan Canty
93   Simon Clarke
94   Joe Dombrowski
95   Thomas Scully
96   Toms Skujiņš
97   Will Clarke
98   Davide Villella   3e-21e etappe
99   Tom Van Asbroeck

  Team Katjoesja AlpecinBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
101   Ilnoer Zakarin
102   Maksim Belkov
103   Sven Erik Bystrøm niet gestart in 8e etappe
104   José Gonçalves opgave in 6e etappe
105   Marco Haller
106   Alberto Losada
107   Michael Mørkøv
108   Matvej Mamykin opgave in 19e etappe
109   Rein Taaramäe

  Team LottoNL-JumboBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
111   Steven Kruijswijk
112   George Bennett niet gestart in 12e etappe
113   Antwan Tolhoek
114   Koen Bouwman
115   Stef Clement
116   Floris De Tier
117   Bert-Jan Lindeman
118   Juan José Lobato
119   Daan Olivier

  UAE Team EmiratesBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
121   Rui Costa
122   Darwin Atapuma
123   Anass Aït el Abdia opgave in 2e etappe
124   Louis Meintjes
125   Sacha Modolo
126   Matej Mohorič Winnaar 7e etappe
127   Przemysław Niemiec   8e etappe
128   Jan Polanc
129   Federico Zurlo

  Astana Pro TeamBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
131   Fabio Aru
132   Pello Bilbao
133   Sergej Tsjernetski
134   Laurens De Vreese
135   Jesper Hansen opgave in 8e etappe
136   Miguel Ángel López Winnaar 11e en 15e etappe
137   Aleksej Loetsenko Winnaar 5e etappe
  5e etappe
138   Luis León Sánchez
139   Nikita Stalnov
Team   5e-6e etappe + 13e-21e etappe

  Lotto SoudalBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
141   Sander Armée Winnaar 19e etappe
  15e etappe
142   Bart De Clercq
143   Thomas De Gendt Winnaar 20e etappe
  13e etappe
144   Jens Debusschere opgave in 9e etappe
145   Adam Hansen
146   Tomasz Marczyński Winnaar 6e en 12e etappe
147   Rémy Mertz
148   Maxime Monfort niet gestart in 18e etappe
149   Jelle Wallays

  Bahrein-Merida Pro Cycling TeamBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
151   Vincenzo Nibali Winnaar 3e etappe
  3e etappe
152   Valerio Agnoli
153   Manuele Boaro
154   Iván García Cortina
155   Javier Moreno opgave in 2e etappe
156   Antonio Nibali
157   Domen Novak
158   Franco Pellizotti
159   Giovanni Visconti

  FDJBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
161   Arnaud Courteille
162   Marc Fournier opgave in 3e etappe
163   Daniel Hoelgaard
164   Johan Le Bon opgave in 9e etappe
165   Tobias Ludvigsson
166   Jérémy Maison
167   Lorrenzo Manzin
168   Anthony Roux
169   Odd Christian Eiking niet gestart in 21e etappe

  Team Dimension DataBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
171   Igor Antón
172   Nicolas Dougall opgave in 6e etappe
173   Youcef Reguigui opgave in 5e etappe
174   Omar Fraile   12e etappe opgave in 13e etappe
175   Jacques Janse van Rensburg
176   Benjamin King niet gestart in 3e etappe
177   Merhawi Kudus opgave in 7e etappe
178   Lachlan Morton
179   Serge Pauwels niet gestart in 12e etappe

  CofidisBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
181   Guillaume Bonnafond
182   Luis Ángel Maté   7e en 14 etappe
183   Daniel Navarro   19e etappe
184   Anthony Perez
185   Stéphane Rossetto
186   Anthony Turgis
187   Jimmy Turgis opgave in 15e etappe
188   Kenneth Vanbilsen
189   Jonas Van Genechten opgave in 7e etappe

  Caja Rural-Seguros RGABewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
191   Sergio Pardilla
192   David Arroyo
193   Fabricio Ferrari
194   Lluís Mas
195   Rafael Reis
196   Jaime Rosón
197   Diego Rubio   4e etappe
198   Héctor Sáez
199   Nick Schultz

  Aqua Blue SportBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
201   Adam Blythe
202   Mark Christian
203   Stefan Denifl Winnaar 17e etappe
204   Aaron Gate
205   Lasse Norman Hansen
206   Michel Kreder
207   Larry Warbasse opgave in 7e etappe
208   Peter Koning
209   Conor Dunne

  Manzana Postobón TeamBewerken

rugnummer renner prestaties deze ronde opmerkingen eindklassering
211   Aldemar Reyes
212   Hernán Aguirre
213   Hernando Bohórquez
214   Fernando Orjuela
215   Juan Felipe Osorio
216   Sebastián Molano
217   Bernardo Suaza
218   Ricardo Vilela
219   Jetse Bol

Deelnemers per landBewerken