Hoofdmenu openen

Oost-Aziatisch kampioenschap voetbal 2010

sportseizoen van een voetbalcompetitie

Het Oost-Aziatisch voetbalkampioenschap (ook als Oost-Azië Cup bekend) is een voetbaltoernooi voor nationale landenteams annex territoriumteams in de regio Oost-Azië en wordt georganiseerd door de Oost-Aziatische voetbalbond (EAFF, East Asian Football Federation).

Oost-Aziatisch voetbalkampioenschap 2010
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van Japan Japan
Datum 11 maart 2009 – 27 augustus 2009
(Kwalificatie)
6 februari – 14 februari 2010
(Eindronde)
Teams 10 (van 1 confederatie)
Stadions (in 1 gaststad)
Winnaar Vlag van China China (2e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 6
Doelpunten 17  (2,83 per wedstrijd)
Toeschouwers 69.423  (11.571 per wedstrijd)
Beste speler Vlag van China Du wei
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

In 2010 was het de vierde editie voor mannenelftallen en de derde editie voor vrouwenelftallen. De beide eindtoernooien werden tegelijkertijd in Tokio in Japan gespeeld. Bij de mannen werd de zege voor de tweede keer door het Chinees voetbalelftal behaald. Bij de vrouwen werd zege voor de tweede opeenvolgende keer door het Japans vrouwenvoetbalelftal behaald.

Inhoud

MannenBewerken

KwalificatieBewerken

Eerste rondeBewerken

De eerste ronde in het kwalificatietoernooi werd van 11 tot en met 15 maart 2009 in Yona in Guam gespeeld.

Team Pld W D L GF GA GD Pts
  Guam 3 2 1 0 5 3 +2 7
  Mongolië 3 2 0 1 6 3 +3 6
  Macau 3 1 1 1 9 5 +4 4
  Noordelijke Marianen 3 0 0 3 3 12 -9 0

11 maart 2009
«onderlinge duels»
13:30 UTC+10
Macau   6 – 1   Noordelijke Marianen Leo Palace Resort, Yona
Scheidsrechter: Ryuji Sato
Chan Kin Seng   13'   24'
Ho Man Hou   33'   90'
Leong Chong In   40'
Loi Wai Hong   62'
Wedstrijdverslag Joe Wang Miller   5'

11 maart 2009
«onderlinge duels»
16:00 UTC+10
Guam   1 – 0   Mongolië Leo Palace Resort, Yona
Scheidsrechter:   Kim Jong-Hyeuk
Christopher Mendiola   9' Wedstrijdverslag

13 maart 2009
«onderlinge duels»
13:30 UTC+10
Macau   1 – 2   Mongolië Leo Palace Resort, Yona
Scheidsrechter:   Fan Qi
Ho Man Hou   79' Wedstrijdverslag Tsedenbal Norjmoo   67'
Lumbengarav Donorov   69'

13 maart 2009
«onderlinge duels»
16:00 UTC+10
Guam   2 – 1   Noordelijke Marianen Leo Palace Resort, Yona
Toeschouwers: 765
Scheidsrechter:   Cheng Oi Cho
Joshua Andrew Borja   10'
Ian Mariano   68'
Wedstrijdverslag Peter Benjamin Loken   81' (pen.)

15 maart 2009
«onderlinge duels»
13:30 UTC+10
Noordelijke Marianen   1 – 4   Mongolië Leo Palace Resort, Yona
Toeschouwers: 700
Scheidsrechter:   Ryuji Sato
Nicolas Benjamin Swaim   5' Wedstrijdverslag Lumbengarav Donorov   16'
Gerelt-Od Sukhbaatar   42'
Tsedenbal Norjmoo   71'
Mungunsukh Battsagaan   90'

15 maart 2009
«onderlinge duels»
16:00 UTC+10
Guam   2 – 2   Macau Leo Palace Resort, Yona
Toeschouwers: 1.400
Scheidsrechter:   Kim Jong-Hyeuk
Joshua Andrew Borja   36'
Jason Ryan Cunlifee   90'
Wedstrijdverslag Chan Kin Seng   10'   51'

Tweede rondeBewerken

De tweede ronde in het kwalificatietoernooi werd van 23 tot en met 27 augustus 2009 in Kaohsiung in Taiwan gespeeld. De winnaar plaatste zich voor het eindtoernooi.

Team W G G V DV DT DS Pts
  Hongkong 3 2 1 0 16 0 +16 7
  Noord-Korea 3 2 1 0 11 3 +8 7
  Chinees Taipei 3 1 0 2 5 8 −3 3
  Guam 3 0 0 3 4 25 −21 0

23 augustus 2009
«onderlinge duels»
16:30 UTC+8
Noord-Korea   9 – 2   Guam Nationaal Stadion, Kaohsiung
Toeschouwers: 2.000
Scheidsrechter:   Haiime Matsuo
Kim Yong-Jun   8'
Pak Nam-Chol   12'
An Chol-Hyok   20'  74'  78'  89'
Choe Kum-Chol   28'  41'
Mun In-Guk   45+2'
Wedstrijdverslag Joshua Andrew Borja   1'
Jason Ryan Cunliffe   20'

23 augustus 2009
«onderlinge duels»
19:00 UTC+8
Chinees Taipei   0 – 4   Hongkong Nationaal Stadion, Kaohsiung
Toeschouwers: 12.000
Scheidsrechter:   Minoru Tojo
Wedstrijdverslag Lee Wai Lim   38'
Chan Wai Ho   45+1'
Chan Siu Ki   60'
Gerard Ambassa Guy   63'

25 augustus 2009
«onderlinge duels»
16:30 UTC+8
Hongkong   0 – 0   Noord-Korea Nationaal Stadion, Kaohsiung
Toeschouwers: 100
Scheidsrechter:   Kim Jong-Hyeok
Wedstrijdverslag

25 augustus 2009
«onderlinge duels»
19:00 UTC+8
Chinees Taipei   4 – 2   Guam Nationaal Stadion, Kaohsiung
Toeschouwers: 7.500
Scheidsrechter:   Hajime Matsuo
Chen Po-liang   45+'  68'
Chang Han   61'
Lo Chih-en   75'
Wedstrijdverslag Joshua Andrew Borja   5'  26'

27 augustus 2009
«onderlinge duels»
16:30 UTC+8
Hongkong   12 – 0   Guam Nationaal Stadion, Kaohsiung
Toeschouwers: 1.500
Scheidsrechter:   Minoru Tojo
Man Pei Tak   5'
Wong Chin Hung   15'
Chan Siu Ki   18'  35'  75'  77'
Chao Pengfei   37'  71'  90+2'
Leung Chun Pong   41'
Poon Yiu Cheuk   89'
Chan Wai Ho   90'
Wedstrijdverslag

27 augustus 2009
«onderlinge duels»
19:00 UTC+8
Chinees Taipei   1 – 2   Noord-Korea Nationaal Stadion, Kaohsiung
Toeschouwers: 10.000
Scheidsrechter:   Hajime Matsuo
Chang Han   49' Wedstrijdverslag Jong Tae-Se   23' (pen.)
Ji Yun-Nam   61'

EindtoernooiBewerken

Het eindtoernooi werd van 6 tot en met 14 februari in twee stadions in Tokio, Japan gespeeld.

Team G W D V DV DT DS Pts
  China 3 2 1 0 5 0 +5 7
  Zuid-Korea 3 2 0 1 8 4 +4 6
  Japan 3 1 1 1 4 3 +1 4
  Hongkong 3 0 0 3 0 10 −10 0

6 februari 2010
«onderlinge duels»
19:15 UTC+9
Japan   0 – 0   China Ajinomoto Stadium, Tokio
Toeschouwers: 25.964
Scheidsrechter:   Strebre Delovski
Wedstrijdverslag

7 februari 2010
«onderlinge duels»
19:15 UTC+9
Zuid-Korea   5 – 0   Hongkong Olympisch stadion, Tokio
Toeschouwers: 2.728
Scheidsrechter:   Ryuji Sato
Kim Jung-Woo   10'
Gu Ja-Cheol   24'
Lee Dong-Gook   32'
Lee Seung-Ryul   37'
No Byung-Jun   90+3'
Wedstrijdverslag

10 februari 2010
«onderlinge duels»
19:15 UTC+9
China   3 – 0   Zuid-Korea Olympisch stadion, Tokio
Toeschouwers: 3.629
Scheidsrechter:   Ng Kai Lam
Yu Hai   5'
Gao Lin   27'
Deng Zhuoxiang   60'
Wedstrijdverslag

11 februari 2010
«onderlinge duels»
19:15 UTC+9
Japan   3 – 0   Hongkong Olympisch stadion, Tokio
Toeschouwers: 16.368
Scheidsrechter:   Zhao Liang
Keiji Tamada   41'  82'
Marcus Tulio Tanaka   65'
Wedstrijdverslag

14 februari 2010
«onderlinge duels»
16:30 UTC+9
Hongkong   0 – 2   China Olympisch stadion, Tokio
Toeschouwers: 16.439
Scheidsrechter:   Kim Jong-Hyeok
Wedstrijdverslag Qu Bo   44'  74' (pen.)

14 februari 2010
«onderlinge duels»
19:15 UTC+9
Japan   1 – 3   Zuid-Korea Olympisch stadion, Tokio
Toeschouwers: 42.951
Scheidsrechter:   Strebre Delovski
Yasuhito Endo   23' (pen.) Lee Dong-Gook   33' (pen.)
Lee Seung-Ryul   39'
Kim Jae-Sung   70'

VrouwenBewerken

KwalificatierondeBewerken

De kwalificatieronde werd van 22 tot en met 30 augustus 2009 in Táinán, Taiwan gespeeld. De winnaar plaatste zich voor de eindronde.

Datum Land Uitslag Land
22/8   Guam 5-1   Noordelijke Marianen
  Chinees Taipei 8-1   Hongkong
24/8   Hongkong 10-0   Noordelijke Marianen
  Zuid-Korea 9-0   Guam
26/8   Chinees Taipei 10-0   Guam
  Zuid-Korea 19-0   Noordelijke Marianen
28/8   Chinees Taipei 17-0   Noordelijke Marianen
  Zuid-Korea 7-0   Hongkong
30/8   Hongkong 1-0   Guam
  Zuid-Korea 6-0   Chinees Taipei
# Land W G V P v-t
1   Zuid-Korea 4 0 0 12 41-0
2   Chinees Taipei 3 0 1 9 35-7
3   Hongkong 2 0 2 6 12-15
4   Guam 1 0 3 3 5-21
5   Noordelijke Marianen 0 0 4 0 1-51

EindrondeBewerken

De eindronde werd van 6 tot en met 13 februari 2010 in Tokio in Japan gespeeld. China, Japan en Noord-Korea waren direct geplaatst, Zuid-Korea plaatste zich via kwalificatie. Na terugtrekking van Noord-Korea voor de eindronde nam de nummer 2 van de kwalificatie, Taiwan, hun plaats in.

Datum Land Uitslag Land
6/2   Japan 2-0   China
7/2   Zuid-Korea 4-0   Chinees Taipei
10/2   China 2-1   Zuid-Korea
11/2   Japan 3-0   Chinees Taipei
13/2   China 3-0   Chinees Taipei
  Japan 2-1   Zuid-Korea
# Land W G V P v-t
1   Japan 3 0 0 9 7-1
2   China 2 0 1 6 5-3
3   Zuid-Korea 1 0 2 3 6-4
4   Chinees Taipei 0 0 3 0 0-10