Oekraïense voetbalbeker

De Oekraïense beker is het nationale voetbalbekertoernooi van Oekraïne en wordt georganiseerd door de Oekraïense voetbalbond. Dit toernooi werd in 1992 opgericht in opvolging van het bekertoernooi (1937-1991) in de deelrepubliek SSR Oekraïne in de Sovjet-Unie en welke gold als voorronde voor de USSR Cup.

Sjachtar Donetsk aanvoerder Darijo Srna houdt de bekereditie 2011 omhoog

Vanaf het seizoen 1992/93 mocht de winnaar deelnemen aan de Europacup II, vanaf 1999/00 aan (de voorronden van) de UEFA Cup/UEFA Europa League.

Finales vanaf 1992Bewerken

Jaar Winnaar Uitslag Finalist
1992 Tsjornomorets Odessa 1-0 Metalist Charkov
1993 Dynamo Kiev 2-1 Karpaty Lviv
1994 Tsjornomorets Odessa 0-0 ns (5-3) Tavrija Simferopol
1995 Sjachtar Donetsk 1-1 ns (7-6) Dnipro Dnipropetrovsk
1996 Dynamo Kiev 2-0 Nyva Vinnytsja
1997 Sjachtar Donetsk 1-0 Dnipro Dnipropetrovsk
1998 Dynamo Kiev 2-1 CSCA Kiev
1999 Dynamo Kiev 3-0 Karpaty Lviv
2000 Dynamo Kiev 1-0 Kryvbas Kryvy Rih
2001 Sjachtar Donetsk 2-1 nv CSCA Kiev
2002 Sjachtar Donetsk 3-2 nv Dynamo Kiev
2003 Dynamo Kiev 2-1 Sjachtar Donetsk
2004 Sjachtar Donetsk 2-0 Dnipro Dnipropetrovsk
2005 Dynamo Kiev 1-0 Sjachtar Donetsk
2006 Dynamo Kiev 1-0 Metaloerh Zaporizja
Jaar Winnaar Uitslag Finalist
2007 Dynamo Kiev 2-1 Sjachtar Donetsk
2008 Sjachtar Donetsk 2-0 Dynamo Kiev
2009 Vorskla Poltava 1-0 Sjachtar Donetsk
2010 Tavrija Simferopol 3-2 nv Metaloerh Donetsk
2011 Sjachtar Donetsk 2-0 Dynamo Kiev
2012 Sjachtar Donetsk 2-1 nv Metaloerh Donetsk
2013 Sjachtar Donetsk 3-0 Tsjornomorets Odessa
2014 Dynamo Kiev 2-1 Sjachtar Donetsk
2015 Dynamo Kiev 0-0 ns (5-4) Sjachtar Donetsk
2016 Sjachtar Donetsk 2-0 Zorja Loehansk
2017 Sjachtar Donetsk 1-0 Dynamo Kiev
2018 Sjachtar Donetsk 2-0 Dynamo Kiev
2019 Sjachtar Donetsk 4-0 Inhulets Petrove
2020 Dynamo Kiev 1-1 ns (8-7) Vorskla Poltava

Winnaars 1937-1991 (SSR Oekraïne)Bewerken

1937 · Dynamo Kiev
1938 · Dynamo Kiev
1939 · Avangard Kramatorsk
1940 · Dynamo Dnjepropetrovsk
1941-1943 · niet gespeeld
1944 · Dynamo Kiev
1945 · Lokomoty Charkov
1946 · Dynamo Kiev
1947 · Dynamo Kiev
1948 · Dynamo Kiev
1949 · VPS Charkov
1950 · Spartak Oezjhorod
1951 · Metaloerh Zaporizja

1952 · Metaloerh Zaporizja
1953 · Torpedo Kirovograd
1954 · Mashinobudivnik Kiev
1955 · Mashinobudivnik Kiev
1956 · Kolgospnik Poltava
1957 · SKVO Odessa
1958 · Torpedo Charkov
1959 · Sjachtar Korostishiv
1960 · Start Chuhuiv
1961 · Start Chuhuiv
1962 · Avangard Dnipropetrovsk
1963 · Meteor Dnipropetrovsk
1964 · Bilshovyk Kiev

1965 · Titan Zaporizja
1966 · VPU Lviv
1967 · Bilshovyk Kiev
1968 · VPU Lviv
1969 · Sjachtar Makijivka
1970 · Avangard Simferopol
1971 · Kolormet Artemivsk
1972 · Avtomobilist Zjytomyr
1973 · Zirka Kirovograd
1974 · Tavrija Simferopol
1975 · Zirka Kirovograd
1976 · SKA Kiev
1977 · Titan Armiansk

1978 · Bilshovyk Kiev
1979 · Energia Nova Kachovka
1980 · Nyva Pidhaytsi
1981 · Slush Berezne
1982 · Energia Nova Kachovka
1983 · Skhid Kiev
1984 · Torpedo Zaporizja
1985 · Avtomobilist Lviv
1986 · Mashinobudivnik Borodyansk
1987 · Pivdenstal Yenakiyeve
1988 · Avangard Lozova
1989 · Progres Berdyciv
1990 · Polissya Zjytomyr
1991 · Temp Sjepetivka

Zie ookBewerken

  Zie de categorie Ukrainian Cup van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.