Next Generation ATP Finals 2019

De Next Generation ATP Finals 2019 was de derde editie van het gelijknamige tennistoernooi en vindt plaats van 5 tot en met 9 november. Het toernooi werd gespeeld op de terreinen van de PalaLido in Milaan.

Next Generation ATP Finals 2019
Officiële naam Next Generation ATP Finals
Editie 2019
Stad, land Milaan, Italië
Locatie PalaLido
Datum 5 - 9 november
Auspiciën ATP
Categorie Next Generation ATP Finals
Prijzengeld $ 1.400.000
Deelnemers 8 enkel
Ondergrond Hardcourt, indoor
Winnaar enkel Vlag van Italië Jannik Sinner
Vorige: 2018     Volgende: 2020
Portaal  Portaalicoon   Tennis

Deelnemers en prijzengeldBewerken

DeelnemersBewerken

De zeven geplaatste spelers en de Italiaanse wildcard:

Rank Speler Resultaat
1.   Alex de Minaur Runner-up
2.   Frances Tiafoe Halve finale
3.   Ugo Humbert Groepsfase
4.   Casper Ruud Groepsfase
5.   Miomir Kecmanović Halve finale
6.   Mikael Ymer Groepsfase
7.   Alejandro Davidovich Fokina Groepsfase
8/WC.   Jannik Sinner Winnaar

De Griek Stéfanos Tsitsipás (deelname aan ATP Finals) en de Canadezen Félix Auger-Aliassime (blessure) en Denis Shapovalov (vermoeidheid) waren eveneens gekwalificeerd, maar lieten verstek gaan voor het toernooi.


PrijzengeldBewerken

Resultaat Prijzengeld
winnaar zonder nederlaag $429.000
bonus winnaar zonder nederlaag $24.000
winnaar $250.000
finale $140.000
halve finale $63.000
groepsfase (per overwinning) $33.000
deelnemers $56.000
vervangers $16.000

ToernooischemaBewerken

GroepsfaseBewerken

Groep ABewerken

score
  Miomir Kecmanović   Casper Ruud 4-3(5), 4-3(5), 4-2
  Alex de Minaur   Alejandro Davidovich Fokina 4-2, 3-4, 4-1, 4-1
  Casper Ruud   Alejandro Davidovich Fokina 3-4(2), 4-3(2), 4-2, 3-4(2), 4-1
  Alex de Minaur   Miomir Kecmanović 4-1, 4-3(4), 1-4, 4-0
  Alex de Minaur   Casper Ruud 4-1, 4-0, 4-2
  Miomir Kecmanović   Alejandro Davidovich Fokina 4-1, 4-1, 4-3(6)
Nr. Speler Wedstrijd
w-v
Sets
w-v
Games
w-v
1   Alex de Minaur 3-0 9-2 40-19
2   Miomir Kecmanović 2-1 7-3 32-26
3   Casper Ruud 1-2 3-8 29-38
4   Alejandro Davidovich Fokina 0-3 3-9 27-45

Groep BBewerken

score
  Mikael Ymer   Ugo Humbert 4-3(2), 1-4, 4-2, 4-1
  Jannik Sinner   Frances Tiafoe 3-4(3), 4-2, 4-2, 4-2
  Frances Tiafoe   Ugo Humbert 4-2, 4-3(5), 3-4(4), 4-1
  Jannik Sinner   Mikael Ymer 4-0, 4-2, 4-1
  Frances Tiafoe   Mikael Ymer 4-2, 4-2, 4-2
  Ugo Humbert   Jannik Sinner 4-3(5), 3-4(7), 4-2, 4-2
Nr. Speler Wedstrijd
w-v
Sets
w-v
Games
w-v
1   Jannik Sinner 2-1 7-4 38-28
2   Frances Tiafoe 2-1 7-4 37-31
3   Ugo Humbert 1-2 5-7 35-41
4   Mikael Ymer 1-2 3-7 22-34

EindfaseBewerken

  Halve finale Finale
                                 
  1    Alex de Minaur 4 4 0 4  
2    Frances Tiafoe 2 1 4 2  
  1    Alex de Minaur 2 1 2
  8/WC    Jannik Sinner 4 4 4
8/WC    Jannik Sinner 2 4 4 4
  5    Miomir Kecmanović 4 1 2 2