Stads- en streekvervoer in Flevoland
Het stads- en streekvervoer in Flevoland geeft een overzicht van alle buslijnen die gereden worden in de provincie Flevoland. Het gaat hier om de lijnen die zich in de provincie begeven, maar ook lijnen die de provincie doorkruisen.
De vetgedrukte plaatsnamen bevinden zich buiten de provincie Flevoland. Bij lijnen die horen bij concessies die niet uit Flevoland komen is tevens de opdrachtgevende OV-autoriteit vermeld.
Huidige concessies
bewerkenOV-autoriteit | Concessiegebied | Vervoerder | Duur |
---|---|---|---|
provincie Flevoland i.s.m. provincies Gelderland en Overijssel |
IJssel-Vecht | EBS | 11.12.2022 - 08.12.2035 |
gemeente Almere i.o.v. provincie Flevoland |
Busvervoer Almere | Keolis Nederland | 10.12.2017 - 11.12.2027 |
De provincie is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer, maar heeft de taken voor het stadsvervoer in Almere gedelegeerd aan die gemeente.
OV-chipkaart
bewerkenOp 24 augustus 2009 werd de OV-chipkaart geldig op de voormalige stadsdienst Maxx Almere en de streeklijnen vanuit Almere richting Amsterdam en 't Gooi. Op 1 november 2009 kon er ook gereisd worden met de OV-chipkaart op de stadsdienst Lelystad en de bussen in IJsselmond. Op de stadsdienst Lelystad geldt een vast bedrag per rit.
Tariefjaar (€) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Concessie(s) | Verbinding(en) | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 |
Stadsvervoer Lelystad | Alle bussen, binnen ring (prijs per rit excl. basistarief) | 0,32 0,36 |
0,38 | 0,40 | 0,49 |
Alle bussen, buiten ring (Vliegveld). (prijs per rit excl. basistarief) | 1,05 | 1,16 | |||
Almere | Stads- en streekbussen | 0,105 | 0,113 | 0,120 | 0,121 |
Provincie Flevoland
bewerkenConcessie IJssel-Vecht
bewerkenDe concessie IJssel-Vecht omvat het stads- en streekvervoer in de gehele provincie Flevoland exclusief Almere, de gehele provincie Overijssel exclusief Twente en het gebied in Gelderland rondom de Veluwe. Deze concessie wordt uitgevoerd door EBS onder de naam RRReis. Hieronder worden alleen de lijnen vermeld die in Flevoland rijden.
Lijn | Route | Via | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
Stadsdienst Lelystad | |||
1 | Station Centrum - Haven | Tjalk, Botter, Schoener | |
2 | Station Centrum - Kustwijk | Gondel, Punter, Jol | |
3 | Station Centrum - Batavia Stad | Karveel, Boeier | |
4 | Station Centrum - Lelycentre | Zuiderzeewijk | |
5 | Station Centrum → Station Centrum | Atolwijk, Archipel | |
6 | Station Centrum → Station Centrum | St Jansdal Ziekenhuis, Waterwijk, De Landerijen, Horst, Kamp, St Jansdal Ziekenhuis | Ringlijn in één richting, tegengesteld aan lijn 16 |
7 | Station Centrum - Airport | St Jansdal Ziekenhuis, (Waterwijk, De Landerijen,) Larserpoort | Waterwijk en De Landerijen worden alleen in de spitsrichting bediend |
8 | Station Centrum - Hollandse Hout | De Rietlanden, Landstrekenwijk, Warande | |
9 | Station Centrum → Station Centrum | Parkhaven, Golfresort, Jagersveld | Buurtbus, gekoppeld aan lijn 10, rijdt niet op zondag |
10 | Station Centrum - Bio Science Center | Oostrandpark, Buitenhof | Buurtbus, gekoppeld aan lijn 9, rijdt niet op zondag |
16 | Station Centrum → Station Centrum | St Jansdal Ziekenhuis, Kamp, Horst, De Landerijen, Waterwijk, St Jansdal Ziekenhuis | Ringlijn in één richting, tegengesteld aan lijn 6 |
Zie Stadsdienst Lelystad voor meer informatie.
| |||
Streeklijnen | |||
71 | Emmeloord, Busstation - Zwolle, Station | Marknesse, Kraggenburg, Marknesse, Vollenhove, Sint Jansklooster, Zwartsluis, Hasselt | |
76 | Marknesse, Busstation - Oldemarkt, Koningin Julianaweg | Luttelgeest, Kuinre, Ossenzijl | Rijdt als reserveerRRReis, rijdt niet 's avonds en in het weekend |
77 | Emmeloord, Busstation - Lemmer, Busstation | Espel, Creil, Rutten | Rijdt niet 's avonds en in het weekend |
141 | Urk, Singel - Kampen, Station | Tollebeek, Emmeloord, Ens, Kampereiland | |
142 | Amersfoort, Station Vathorst - Harderwijk, Station | Nijkerk, Zeewolde | Rijdt niet 's avonds en in het weekend |
143 | Lelystad, Station Centrum - Kampen, Station | Swifterbant, Dronten | Rijdt niet op zondagavond |
144 | Harderwijk, Station - Zeewolde, Langezand | Rijdt alleen 's avonds en in het weekend | |
146 | Kuinre, Burchtstraat - Dronten, Station | Luttelgeest, Emmeloord, Nagele, Swifterbant | |
147 | Dronten, Station - Harderwijk, Station | Biddinghuizen | |
150 | Almere Stad, Station Centrum - Zeewolde, Mast | Rijdt zeven keer per richting per dag in een onregelmatige frequentie, 1x per 2 uur. Tussen station Centrum en Busstation ’t Oor geen lokaal vervoer. | |
247 | Biddinghuizen, Walibi Holland - Harderwijk, Station | Walibi Express | |
snelRRReis | |||
207 | Lelystad, Station Centrum - Harderwijk, Station | Zeewolde | |
214 | Lelystad, Station Centrum - Steenwijk, Station | Nagele, Emmeloord, Marknesse, Blokzijl, Scheerwolde | |
216 | Almere Stad, Station Centrum - Harderwijk, Station | Zeewolde | Rijdt niet in het weekend, tussen station Centrum en Filmwijk geen lokaal vervoer |
218 | Lelystad, Station Centrum - Urk, Singel | Nagele | Rijdt niet 's avonds en in het weekend |
Stadsdienst Dronten | |||
521 | De Gilden → De Gilden | Station, Oud-Dronten, De Landstreken, De Manage, Flevo Golfresort, De Landmaten, Centrum, Station, De Munten | Ringlijn; tegengesteld aan lijn 522; rijdt niet 's avonds en op zondag |
522 | De Gilden → De Gilden | De Munten, Station, Centrum, De Landmaten, Flevo Golfresort, De Manage, De Landstreken, Oud-Dronten, Station | Ringlijn; tegengesteld aan lijn 521; rijdt niet 's avonds en op zondag |
Scholierenlijnen | |||
612 | Lelystad Haven - Herman Bekiusschool | Jol, Punter, St Jansdal Ziekenhuis, De Landerijen, Archipel | |
625 | Zeewolde, De Verbeelding - Amersfoort, GSG Paladijnenweg | ||
641 | Urk, Vlaak - Zwolle, Campus | Tollebeek, Emmeloord, Ens, Kampereiland, Kampen, IJsselmuiden, Wilsum, 's-Heerenbroek | |
646 | Dronten, Station - Aeres Hogeschool | ||
663 | Lelystad, Station Centrum - Kampen, GSG Pieter Zandt | Dronten | |
675 | Kuinre, Burchtstraat → Emmeloord, Begraafplaats | Luttelgeest, Marknesse | |
681 | Urk, Ransuil - Kampen, GSG Pieter Zandt | (Nagele,) Ens, Emmeloord |
Almere
bewerkenConcessie Busvervoer Almere
bewerkenKeolis Nederland rijdt het busvervoer in Almere onder de naam "allGo". Het netwerk bestaat uit acht Metrobussen die hun eigen naam en kleur hebben gekregen en vier streeklijnen die volgens de R-net formule rijden. Daarnaast is er nog een lijn naar bedrijventerrein De Vaart met de naam "flexiGo" en een lijn naar de nieuwbouwwijk Duin met de naam "duinGo". De nachtbussen heten "nightGo".
De lijnnummering in Almere is volgens het volgende nummeringssysteem:
- 2x series: ontsluitend stadsvervoer (duinGo, flexiGo)
- 3xx series: R-net
- M series: metrobussen
- N series: nachtbussen
Lijnen uit grensoverschrijdende concessies in de provincie Flevoland
bewerkenDe concessiegrenzen van de concessies in Flevoland overschrijden nergens de provinciegrens, maar enkele buslijnen doen dit wel. Dit is echter ook andersom, lijnen uit concessies in andere provincies rijden in Flevoland. Hieronder staan alle buslijnen die horen bij concessies uit andere provincies opgesomd.
Concessie | Vervoerder | Lijn | Route | Via | Soort |
---|---|---|---|---|---|
Fryslân | Arriva | 315 | Emmeloord, Busstation - Groningen, Hoofdstation | Lemmer, Joure, Heerenveen | Qliner |
Fryslân | Arriva | 324 | Emmeloord, Busstation - Groningen, Hoofdstation | Lemmer, Joure, Heerenveen, Drachten | Qliner |
Noord-Holland Noord | Connexxion | 650 | Wervershoof, Raadhuisplein - Lelystad, Station Centrum | Andijk, Bovenkarspel, Enkhuizen | Schoolbus |