Europees kampioenschap handbal vrouwen 2004

sportseizoen van een handbalcompetitie

Het 6de Europees kampioenschap handbal vrouwen vond plaats van 9 december tot 19 december 2004 in Hongarije. Zestien landenteams namen deel aan de strijd om de Europese titel. Titelverdediger Denemarken moest genoegen nemen met de tweede plaats in de eindrangschikking.

Europees kampioenschap handbal vrouwen 2004
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van Hongarije Hongarije
Organisator EHF
Editie 6
Datum 9 - 19 december 2004
Teams 16 (van 1 confederatie)
Hallen (in 5 gaststeden)
Officiële sponsor(s) Pannon GSM[1]
Eindrangschikking
Winnaar Vlag van Noorwegen Noorwegen (2e titel)
Tweede plaats Vlag van Denemarken Denemarken
Derde plaats Vlag van Hongarije Hongarije
Vierde plaats Vlag van Rusland Rusland
Toernooistatistieken
Wedstrijden 48
Doelpunten 2.596  (54,08 per wedstrijd)
Topscorer(s) Vlag van Hongarije Bojana Radulović (72 goals)
Beste speler Vlag van Noorwegen Gro Hammerseng
Navigatie
2002     2006
Portaal  Portaalicoon   Handbal

Gekwalificeerde teamsBewerken

  Zie Europees kampioenschap handbal vrouwen 2004 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

SelectiesBewerken

  Zie Europees kampioenschap handbal vrouwen 2004 - Selecties voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Eerste groepsfaseBewerken

Groep ABewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Debrecen.

Land Wed W G V DV DT Ptn
  Noorwegen 3 3 0 0 83 71 12 6
  Oekraïne 3 2 0 1 77 74 3 4
  Spanje 3 1 0 2 71 72 −1 2
  Tsjechië 3 0 0 3 60 74 −14 0
9 december   Noorwegen 27 – 24   Oekraïne
  Tsjechië 18 – 19   Spanje
11 december   Spanje 25 – 26   Noorwegen
  Oekraïne 25 – 20   Tsjechië
12 december   Noorwegen 30 – 22   Tsjechië
  Oekraïne 28 – 27   Spanje

Groep BBewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Zalaegerszeg.

Land Wed W G V DV DT Ptn
  Slovenië 3 2 0 1 96 86 10 4
  Rusland 3 2 0 1 95 82 13 4
  Servië en Montenegro 3 1 0 2 89 105 −16 2
  Kroatië 3 1 0 2 82 89 −7 2
9 december   Rusland 30 – 31   Slovenië
  Servië en Montenegro 34 – 30   Kroatië
11 december   Kroatië 22 – 26   Rusland
  Slovenië 36 – 26   Servië en Montenegro
12 december   Rusland 39 – 29   Servië en Montenegro
  Slovenië 29 – 30   Kroatië

Groep CBewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Békéscsaba.

Land Wed W G V DV DT Ptn
  Denemarken 3 2 0 1 75 70 5 4
  Duitsland 3 2 0 1 75 73 2 4
  Roemenië 3 2 0 1 81 75 6 4
  Zweden 3 0 0 3 68 81 −13 0
9 december   Denemarken 27 – 24   Duitsland
  Roemenië 32 – 25   Zweden
10 december   Zweden 21 – 24   Denemarken
  Duitsland 26 – 24   Roemenië
12 december   Denemarken 24 – 25   Roemenië
  Duitsland 25 – 22   Zweden

Groep DBewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Győr.

Land Wed W G V DV DT Ptn
  Hongarije 3 3 0 0 98 74 24 6
  Oostenrijk 3 2 0 1 91 84 7 4
  Frankrijk 3 1 0 2 81 95 −14 2
  Wit-Rusland 3 0 0 3 70 87 −17 0
9 december   Frankrijk 29 – 36   Oostenrijk
  Hongarije 32 – 22   Wit-Rusland
10 december   Wit-Rusland 27 – 29   Frankrijk
  Oostenrijk 29 – 34   Hongarije
12 december   Frankrijk 23 – 32   Hongarije
  Oostenrijk 26 – 21   Wit-Rusland

Tweede groepsfaseBewerken

De onderlinge resultaten uit de eerste groepsfase telden mee in de tweede groepsfase

Groep IBewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Győr.

Land Wed W G V DV DT Ptn
  Noorwegen 5 5 0 0 158 115 43 10
  Rusland 5 3 0 2 148 133 15 6
  Oekraïne 5 3 0 2 124 127 −3 6
  Spanje 5 2 0 3 138 138 0 4
  Slovenië 5 2 0 3 135 151 −16 4
  Servië en Montenegro 5 0 0 5 131 170 −39 0
14 december   Spanje 32 – 29   Servië en Montenegro
  Oekraïne 24 – 22   Slovenië
  Noorwegen 25 – 24   Rusland
15 december   Oekraïne 24 – 28   Rusland
  Spanje 30 – 28   Slovenië
  Noorwegen 39 – 24   Servië en Montenegro
16 december   Spanje 24 – 27   Rusland
  Oekraïne 24 – 23   Servië en Montenegro
  Noorwegen 41 – 18   Slovenië

Groep IIBewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Debrecen.

Land Wed W G V DV DT Ptn
  Denemarken 5 4 0 1 122 114 8 8
  Hongarije 5 4 0 1 146 126 20 8
  Duitsland 5 3 0 2 133 127 6 6
  Roemenië 5 3 0 2 137 134 3 6
  Oostenrijk 5 1 0 4 138 149 −11 2
  Frankrijk 5 0 0 5 124 150 −26 0
14 december   Roemenië 31 – 25   Frankrijk
  Duitsland 25 – 26   Hongarije
  Denemarken 25 – 22   Oostenrijk
15 december   Duitsland 29 – 23   Oostenrijk
  Roemenië 25 – 31   Hongarije
  Denemarken 22 – 20   Frankrijk
16 december   Duitsland 29 – 27   Frankrijk
  Denemarken 24 – 23   Hongarije
  Roemenië 32 – 28   Oostenrijk

Finale rondeBewerken

De wedstrijden van de finale ronden vonden plaats in Boedapest.

Halve finalesBewerken

18 december   Noorwegen 44 – 29   Hongarije
  Rusland 27 – 31   Denemarken

7de/8ste plaatsBewerken

18 december   Roemenië 37 – 28   Spanje

5de/6de plaatsBewerken

19 december   Duitsland 25 – 24   Oekraïne

TroostfinaleBewerken

19 december   Hongarije 29 – 25   Rusland

FinaleBewerken

19 december   Noorwegen 27 – 25   Denemarken

EindrangschikkingBewerken

Zie ookBewerken