Hoofdmenu openen

Europees kampioenschap handbal mannen 2020

Het Europees kampioenschap handbal mannen van 2020 zal de 14e editie zijn van het Europees kampioenschap handbal mannen. Het toernooi zal worden gespeeld in 9 januari tot in met 26 januari 2020 in Oostenrijk , Noorwegen en Zweden.[1] Dit is tevens het eerste toernooi waaraan 24 landen meedoen.

Europees kampioenschap handbal mannen 2020
Toernooi-informatie
Gastlanden Vlag van Oostenrijk Oostenrijk, Vlag van Noorwegen Noorwegen,
Vlag van Zweden Zweden
Organisator EHF
Editie 14
Datum 926 januari 2020
Teams 24 (van 1 confederatie)
Hallen (in 6 gaststeden)
Navigatie
2018     2022
Portaal  Portaalicoon   Handbal

SpeelstedenBewerken

  Stockholm   Malmö   Gotenburg
Tele2 Arena Malmö Arena Scandinavium
Capaciteit: 24.000 Capaciteit: 14.000 Capaciteit: 12.000
     
  Wenen   Graz   Trondheim
Wiener Stadthalle Graz Messe Arena Trondheim Spektrum
Capaciteit: 12.000 Capaciteit: 6.000 Capaciteit: 8.000
     

Gekwalificeerde teamsBewerken

  Zie Europees kampioenschap handbal mannen 2020 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Land Gekwalificeerd als Datum van kwalificatie Aantal deelnames aan vorige toernooien
  Oostenrijk Gastland 20 september 2014 3 (2010, 2014, 2018)
  Noorwegen Gastland 20 september 2014 8 (2000, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Zweden Gastland 20 september 2014 12 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Spanje Titelhouder 26 januari 2018 13 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Duitsland Groep 1 13 april 2019 12 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2016, 2018)
  Slovenië Groep 4 14 april 2019 11 (1994, 1996, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2016, 2018)
  Kroatië Groep 2 14 april 2019 13 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Macedonië Groep 2 12 juni 2019 5 (1998, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Denemarken Groep 8 12 juni 2019 12 (1994, 1996, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Hongarije Groep 7 12 juni 2019 11 (1994, 1998, 2000, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Letland Grope 4 12 juni 2019 0 Debuut
  Portugal Grope 6 13 juni 2019 5 (1994 ,2000, 2002, 2004, 2006)
  Frankrijk Groep 6 13 juni 2019 13 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Rusland Groep 7 13 juni 2019 12 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016)
  Tsjechië Groep 5 13 juni 2019 9 (1996, 1998, 2002, 2004, 2008, 2010, 2012, 2014, 2018)
  Wit-Rusland Groep 5 13 juni 2019 5 (1994, 2008, 2014, 2016, 2018)
  Polen Groep 1 16 juni 2019 8 (2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016)
  Zwitserland Groep 2 16 juni 2019 3 (2002, 2004, 2006)
  IJsland Groep 3 16 juni 2019 10 (2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Montenegro Groep 8 16 juni 2019 4 2008, 2014, 2016, 2018
  Bosnië en Herzegovina Groep 5 16 juni 2019 0 Debuut
  Servië Groep 2 16 juni 2019 5 (2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Nederland Groep 4 16 juni 2019 0 Debuut
  Oekraïne Groep 8 16 juni 2019 5 (2000, 2002, 2004, 2006, 2010)

LotingBewerken

De loting vond plaats op 29 juni 2019 in Wenen, Oostenrijk

GroepsfaseBewerken

Groep ABewerken

Group ABewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1   Kroatië 0 0 0 0 0 0 0 0 Main round
2   Wit-Rusland 0 0 0 0 0 0 0 0
3   Montenegro 0 0 0 0 0 0 0 0
4   Servië 0 0 0 0 0 0 0 0
Eerste wedstrijd(en) worden gespeeld op 9 januari 2020. Bron: EHF
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) Onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten; 5) Doelsaldo


Groep BBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1   Tsjechië 0 0 0 0 0 0 0 0 Hoofdronde
2   Noord-Macedonië 0 0 0 0 0 0 0 0
3   Oostenrijk (H) 0 0 0 0 0 0 0 0
4   Oekraïne 0 0 0 0 0 0 0 0
Eerste wedstrijd(en) worden gespeeld op 9 januari 2020. Bron: EHF
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) Onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten; 5) Doelsaldo
(H) Gastheer.


Groep CBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1   Spanje 0 0 0 0 0 0 0 0 Hoofdronde
2   Duitsland 0 0 0 0 0 0 0 0
3   Letland 0 0 0 0 0 0 0 0
4   Nederland 0 0 0 0 0 0 0 0
Eerste wedstrijd(en) worden gespeeld op 9 januari 2020. Bron: EHF
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) Onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten; 5) Doelsaldo
Donderdag 9 januari 2020
18:15
  Spanje v   Letland Trondheim Spektrum, Trondheim
Donderdag 9 januari 2020
20:30
  Duitsland v   Nederland Trondheim Spektrum, Trondheim

Zaterdag 11 januari 2020
16:00
  Letland v   Nederland Trondheim Spektrum, Trondheim
Zaterdag 11 januari 2020
18:15
  Spanje v   Duitsland Trondheim Spektrum, Trondheim

Maandag 13 januari 2020
18:15
  Nederland v   Spanje Trondheim Spektrum, Trondheim
Maandag 13 januari 2020
20:30
  Letland v   Duitsland Trondheim Spektrum, Trondheim

Groep DBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1   Frankrijk 0 0 0 0 0 0 0 0 Hoofdronde
2   Noorwegen (H) 0 0 0 0 0 0 0 0
3   Portugal 0 0 0 0 0 0 0 0
4   Burundi 0 0 0 0 0 0 0 0
Eerste wedstrijd(en) worden gespeeld op 9 januari 2020. Bron: EHF
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) Onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten; 5) Doelsaldo
(H) Gastheer.

Groep EBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1   Denemarken 0 0 0 0 0 0 0 0 Hoofdronde
2   Hongarije 0 0 0 0 0 0 0 0
3   Israël 0 0 0 0 0 0 0 0
4   Rusland 0 0 0 0 0 0 0 0
Eerste wedstrijd(en) worden gespeeld op 9 januari 2020. Bron: EHF
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) Onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten; 5) Doelsaldo


Groep FBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1   Zweden (H) 0 0 0 0 0 0 0 0 Hoofdronde
2   Slovenië 0 0 0 0 0 0 0 0
3   Zwitserland 0 0 0 0 0 0 0 0
4   Polen 0 0 0 0 0 0 0 0
Eerste wedstrijd(en) worden gespeeld op 9 januari 2020. Bron: EHF
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) Onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten; 5) Doelsaldo
(H) Gastheer.

HoofdrondeBewerken

Groep IBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1 0 0 0 0 0 0 0 0 Naar halve finales
2 0 0 0 0 0 0 0 0
3 0 0 0 0 0 0 0 0 Naar wedstrijd om 5e plaats
4 0 0 0 0 0 0 0 0
5 0 0 0 0 0 0 0 0
6 0 0 0 0 0 0 0 0
Eerste wedstrijd(en) worden gespeeld op 16 januari 2020. Bron: EHF
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) Onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten; 5) Doelsaldo
Donderdag 16 januari 2020 A1 v B1 Wiener Stadthalle, Wenen
Donderdag 16 januari 2020 A2 v C2 Wiener Stadthalle, Wenen
Donderdag 16 januari 2020 C1 v B2 Wiener Stadthalle, Wenen

Zaterdag 18 januari 2020 A2 v B2 Wiener Stadthalle, Wenen
Zaterdag 18 januari 2020 A1 v C2 Wiener Stadthalle, Wenen
Zaterdag 18 januari 2020 C1 v B1 Wiener Stadthalle, Wenen

Maandag 20 januari 2020 B1 v C2 Wiener Stadthalle, Wenen
Maandag 20 januari 2020 A2 v C1 Wiener Stadthalle, Wenen
Maandag 20 januari 2020 A1 v B2 Wiener Stadthalle, Wenen

Woensdag 22 januari 2020 B2 v C2 Wiener Stadthalle, Wenen
Woensdag 22 januari 2020 A2 v B1 Wiener Stadthalle, Wenen
Woensdag 22 januari 2020 A1 v C1 Wiener Stadthalle, Wenen

Groep IIBewerken

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie
1 0 0 0 0 0 0 0 0 Naar halve finales
2 0 0 0 0 0 0 0 0
3 0 0 0 0 0 0 0 0 Naar wedstrijd om 5e plaats
4 0 0 0 0 0 0 0 0
5 0 0 0 0 0 0 0 0
6 0 0 0 0 0 0 0 0
Eerste wedstrijd(en) worden gespeeld op 17 januari 2020. Bron: EHF
Regels voor de opmaak van de rangschikking: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) Onderlinge doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten; 5) Doelsaldo
Vrijdag 17 januari 2020 D1 v E1 Malmö Arena, Malmö
Vrijdag 17 januari 2020 D2 v F2 Malmö Arena, Malmö
Vrijdag 17 januari 2020 F1 v E2 Malmö Arena, Malmö

Zondag 19 januari 2020 D2 v E2 Malmö Arena, Malmö
Zondag 19 januari 2020 D1 v F2 Malmö Arena, Malmö
Zondag 19 januari 2020 F1 v E1 Malmö Arena, Malmö

Dinsdag 21 januari 2020 E1 v F2 Malmö Arena, Malmö
Dinsdag 21 januari 2020 D2 v F1 Malmö Arena, Malmö
Dinsdag 21 januari 2020 D1 v E2 Malmö Arena, Malmö

Woensdag 22 januari 2020 E2 v F2 Malmö Arena, Malmö
Woensdag 22 januari 2020 D2 v E1 Malmö Arena, Malmö
Woensdag 22 januari 2020 D1 v F1 Malmö Arena, Malmö

EindfaseBewerken

Halve finalesBewerken

Vrijdag 24 januari 2020
18:00
I1 v II2 Tele2 Arena, Stockholm

Vrijdag 24 januari 2020
20:30
II1 v I2 Tele2 Arena, Stockholm

Wedstrijd om 5e plaatsBewerken

Zaterdag 25 januari 2020
16:00
I3 v II3 Tele2 Arena, Stockholm

Kleine finaleBewerken

Zaterdag 25 januari 2020
18:30
LSF1 v LSF2 Tele2 Arena, Stockholm

FinaleBewerken

Zondag 26 januari 2020
16:30
WSF1 v WSF2 Tele2 Arena, Stockholm

Zie ookBewerken

ReferentiesBewerken