EHF European League mannen 2020/21
sportseizoen van een handbalcompetitie
De EHF European League 2020-21 is de 41ste editie van de EHF European League. Sinds dit seizoen heeft het Europese Handbalfederatie (EHF) een nieuwe opzet gemaakt van de EHF European League. Voorheen hete de competitie EHF Cup.
EHF European League 2020–2021 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Organisator | EHF | ||||||
Editie | 41 | ||||||
Datum | 29 augustus 2020 23 mei 2021 | ||||||
Teams | 51 | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | SC Magdeburg (4e titel) | ||||||
Tweede plaats | Füchse Berlin | ||||||
Derde plaats | Rhein-Neckar Löwen | ||||||
Vierde plaats | Orlen Wisła Płock | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 182 (220 officieel gepland) | ||||||
Topscorer(s) | Emil Jakobsen (96) | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Deelnemers
bewerkenSpeeldagen
bewerkenVoorronde | Groepsfase | Knock-out fase | FINAL4 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eerste ronde | Tweede ronde | 1/8 finale | 1/4 finale | 1/2 finale | finale | ||
Datums | 29 aug. - 9 sep. 2020 | 22 - 29 september 2020 | 20 okt. '20 - 2 mrt. '21 | 23 - 30 maart 2021 | 13 - 20 april 2021 | 22 mei 2021 | 23 mei 2021 |
Voorronde
bewerkenEerste ronde
bewerkenTeam 1 | Score | Team 2 | 1 | 2 |
---|---|---|---|---|
AHC Potaissa Turda | 56 – 53 | HRK Gorica | 24 – 26 | 32 – 27 |
Dobrogea Sud Constanța | 54 – 45 | Dinamo Viktor Stavropol | 26 – 18 | 28 – 27 |
SKA Minsk | 50 – 56 | HC CSKA | 25 – 25 | 25 – 31 |
HEBO-B. Braun Gyöngyös | 58 – 46 | RK Butel Skopje | 34 – 21 | 24 – 25 |
HC Metalurg | 60 – 57 | RK Spačva Vinkovci | 35 – 28 | 25 – 29 |
TTH Holstebro | vervallen | Valur | / | / |
IFK Kristianstad | vervallen | ØIF Arendal | / | / |
Bjerringbro-Silkeborg | 57 – 51 | MT Melsungen | 31 – 27 | 26 – 24 |
Skjern Håndbold | 53 – 51 | HK Malmö | 27 – 26 | 26 – 25 |
KS Azoty-Puławy SA | vervallen | Haslum Handballklubb | / | / |
SL Benfica | 62 – 64 | Fivers | 28 – 26 | 34 – 38 |
Pfadi Winterthur | 33 – 30 | Handball Esch | / | 33 – 30 |
PAUC Handball | 25 – 30 | Bidasoa Irún | / | 25 – 30 |
Os Belenenses | 49 – 56 | RK Trimo Trebnje | 23 – 28 | 26 – 28 |
HC Kriens-Luzern | 57 – 46 | RK Dubrava | 29 – 27 | 28 – 19 |
Tweede ronde
bewerkenTeam 1 | Score | Team 2 | 1 | 2 |
---|---|---|---|---|
Dobrogea Sud Constanța | 48 – 49 | Sporting CP | 27 – 27 | 21 – 22 |
KS Azoty-Puławy SA | 46 – 49 | IFK Kristianstad | 24 – 25 | 22 – 24 |
BM Benidorm | vervallen | Fivers | 34 – 31 | vervallen |
TTH Holstebro | 49 – 54 | Rhein-Neckar Löwen | 22 – 28 | 27 – 26 |
Bjerringbro-Silkeborg | 50 – 55 | HC CSKA | 26 – 23 | 24 – 32 |
AHC Potaissa Turda | 62 – 66 | Fenix Toulouse Handball | 35 – 35 | 27 – 31 |
Bidasoa Irún | 54 – 56 | RK Nexe | 30 – 27 | 24 – 29 |
HC Metalurg | 47 – 46 | HC Kriens-Luzern | 26 – 24 | 21 – 22 |
GOG | 64 – 59 | Pfadi Winterthur | 33 – 24 | 31 – 35 |
Skjern Håndbold | 60 – 63 | Montpellier HB | 31 – 30 | 29 – 33 |
HEBO-B. Braun Gyöngyös | 47 – 61 | Füchse Berlin | 23 – 25 | 24 – 36 |
RK Trimo Trebnje | 23 – 22 | Balatonfüredi KSE | 23 – 22 | / |
Groepsfase
bewerkenGroep A
bewerkenPos | Club | Gs | W | G | V | Pnt | Dv | Dt | Ds | Opmerking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Orlen Wisła Płock | 10 | 8 | 0 | 2 | 16 | 297 | 242 | 55 | Achtste finale |
2 | Abanca Ademar León | 10 | 5 | 4 | 1 | 14 | 307 | 296 | 11 | |
3 | Chekhovskie Medvedi | 10 | 7 | 0 | 3 | 14 | 301 | 264 | 37 | |
4 | Fivers | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 301 | 311 | -10 | |
5 | Fenix Toulouse Handball | 10 | 2 | 2 | 6 | 6 | 227 | 250 | -23 | Uitgeschakeld |
6 | HC Metalurg | 10 | 1 | 2 | 7 | 4 | 259 | 329 | -70 |
Groep B
bewerkenPos | Club | Gs | W | G | V | Pnt | Dv | Dt | Ds | Opmerking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Füchse Berlin | 10 | 6 | 2 | 2 | 14 | 247 | 223 | 24 | Achtste finale |
2 | USAM Nîmes Gard | 10 | 5 | 2 | 3 | 12 | 279 | 263 | 16 | |
3 | IFK Kristianstad | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 273 | 276 | -3 | |
4 | Sporting CP | 10 | 5 | 0 | 5 | 10 | 244 | 241 | 3 | |
5 | C.S. Dinamo București | 10 | 3 | 1 | 6 | 7 | 279 | 298 | -19 | Uitgeschakeld |
6 | TATRAN Prešov | 10 | 3 | 0 | 7 | 6 | 233 | 254 | -21 |
Groep C
bewerkenPos | Club | Gs | W | G | V | Pnt | Dv | Dt | Ds | Opmerking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SC Magdeburg | 10 | 9 | 0 | 1 | 18 | 321 | 230 | 91 | Achtste finale |
2 | CSKA | 10 | 7 | 0 | 3 | 14 | 263 | 219 | 44 | |
3 | Montpellier | 10 | 6 | 0 | 4 | 12 | 231 | 197 | 34 | |
4 | RK Nexe | 10 | 5 | 0 | 5 | 10 | 269 | 284 | -15 | |
5 | Alingsås HK | 10 | 3 | 0 | 7 | 6 | 262 | 304 | -42 | Uitgeschakeld |
6 | Beşiktaş Aygaz | 10 | 0 | 0 | 10 | 0 | 238 | 350 | -112 |
Groep D
bewerkenPos | Club | Gs | W | G | V | Pnt | Dv | Dt | Ds | Opmerking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rhein-Neckar Löwen | 10 | 8 | 1 | 1 | 17 | 296 | 256 | 40 | Achtste finale |
2 | Kadetten Schaffhausen | 10 | 6 | 2 | 2 | 14 | 261 | 251 | 10 | |
3 | GOG | 10 | 6 | 0 | 4 | 12 | 306 | 305 | 1 | |
4 | HC Eurofarm Pelister | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 244 | 237 | 7 | |
5 | RK Trimo Trebnje | 10 | 3 | 0 | 7 | 6 | 250 | 273 | -23 | Uitgeschakeld |
6 | Grundfos Tatabánya KC | 10 | 0 | 0 | 10 | 0 | 263 | 298 | -35 |
Knock-out fase
bewerkenAchtste finale
bewerkenTeam 1 | Score | Team 2 | 1 | 2 |
---|---|---|---|---|
GOG | 68 – 61 | CSKA | 33 – 31 | 35 – 30 |
Sporting CP | 53 – 54 | Orlen Wisła Płock | 25 – 29 | 28 – 25 |
Montpellier | 59 – 52 | Kadetten Schaffhausen | 27 – 27 | 32 – 25 |
Fivers | / | Füchse Berlin | 27 – 35 | / |
IFK Kristianstad | 68 – 58 | Abanca Ademar León | 34 – 27 | 34 – 31 |
Eurofarm Pelister | 48 – 67 | SC Magdeburg | 24 – 32 | 24 – 35 |
Chekhovskie Medvedi | 54 – 49 | USAM Nîmes Gard | 30 – 25 | 24 – 24 |
RK Nexe | 52 – 54 | Rhein-Neckar Löwen | 25 – 27 | 27 – 27 |
Kwartfinale
bewerkenTeam 1 | Score | Team 2 | 1 | 2 |
---|---|---|---|---|
GOG | 56 - 58 | Orlen Wisła Płock | 30 - 27 | 26 - 31 |
Montpellier | 55 - 60 | Füchse Berlin | 32 - 29 | 23 - 31 |
IFK Kristianstad | 59 - 73 | SC Magdeburg | 28 - 34 | 31 - 39 |
Chekhovskie Medvedi | 60 - 69 | Rhein-Neckar Löwen | 33 - 32 | 27 - 37 |
Final4
bewerkenHalve finale
bewerken22 mei 2021 18:00 |
SC Magdeburg | 30 - 29 | Orlen Wisła Płock | SAP Arena, Mannheim Scheidsrechters: Duarte Santos, Ricardo Fonseca (POR) |
(13-15) | ||||
4× | 1× 7× |
22 mei 2021 20:45 |
Rhein-Neckar Löwen | 32 - 35 | Füchse Berlin | SAP Arena, Mannheim Scheidsrechters: Radojko Brkic, Andrei Jusufhodzic (AUT) |
(16-19) | ||||
1× 6× | 5× |
Troostfinale
bewerken23 mei 2021 18:00 |
Orlen Wisła Płock | 27 - 32 | Rhein-Neckar Löwen | SAP Arena, Mannheim Scheidsrechters: Adam Biro, Oliver Kiss (HUN) |
(12-15) | ||||
1× 3× | 3× |
Finale
bewerken23 mei 2021 20:30 |
SC Magdeburg | 28 - 25 | Füchse Berlin | SAP Arena, Mannheim Scheidsrechters: Nenad Nikolic, Dusan Stojkovic (SRB) |
1× 4× | 2× 3× |