Hoofdmenu openen

De CECAFA Cup 2000 was de 24e editie van de CECAFA Cup georganiseerd door de CECAFA (Council for East and Central Africa Football Associations). Het toernooi duurde van 18 november tot en met 2 december 2000 en werd gehouden in Oeganda. Omdat een aantal landen zich terugtrokken deden er 9 landen mee in plaats van de 12 op het vorige toernooi. Het thuisland Oeganda deed met 2 teams mee, een A-team en een B-team. Oeganda was uiteindelijk ook dubbel succesvol omdat beide teams de finale bereikten. Het A-team won in de finale met 2–0. Ethiopië werd derde.

CECAFA Cup 2000
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van Oeganda Oeganda
Datum 18 november 2000 – 2 december 2000
Teams (van 1 confederatie)
Stadions (in 2 gaststeden)
Winnaar Vlag van Oeganda Oeganda (A-team) (8e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 20
Doelpunten 61  (3,05 per wedstrijd)
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

DeelnemersBewerken

StadionsBewerken

Kampala  
(Nakivubo Stadion)
Nakivubo Stadion
Capaciteit:20.200
(Groep A en Knock-outfase)
Mbale  
(Oeganda)
Municipal Stadium
(Groep B)

GroepsfaseBewerken

Groep ABewerken

Team Gsp W G V DV DT DS Pnt
  Oeganda (A-team) 10 4 3 1 0 17 3 +14
  Ethiopië 10 4 3 1 0 9 5 +4
  Burundi 6 4 2 0 2 8 5 +3
  Somalië 1 4 0 1 3 1 11 –10
  Djibouti 1 4 0 1 3 4 15 –11

18 november 2000
«onderlinge duels»
(A-team) Oeganda   2 – 2   Ethiopië Nakivubo Stadium, Kampala
Mubiru   3'
Ssemogerere   87'
Getachew  
Seman   73'

19 november 2000
«onderlinge duels»
Djibouti   0 – 0   Somalië Nakivubo Stadium, Kampala

20 november 2000
«onderlinge duels»
(A-team) Oeganda   2 – 1   Burundi Nakivubo Stadium, Kampala
Kawesa   53'
Mbalangi   87'
Banga Lewis Kubi   58'

21 november 2000
«onderlinge duels»
Somalië   1 – 2   Ethiopië Nakivubo Stadium, Kampala
Mohamed   39' Getachew   30'
Semen   55'

23 november 2000
«onderlinge duels»
Djibouti   2 – 4   Burundi Nakivubo Stadium, Kampala
Ahmed  
Hassan Mohamad  
Banga Lewis Kubi   
Irambona   

23 november 2000
«onderlinge duels»
(A-team) Oeganda   6 – 0   Somalië Nakivubo Stadium, Kampala
Mukasa    
Makokha  
Mubiru  
Buwembo  
Kalungi  

25 november 2000
«onderlinge duels»
Ethiopië   4 – 2   Djibouti Nakivubo Stadium, Kampala
Abubeker    
Getachew  
Teshome  
Moktar  
Fascal  

26 november 2000
«onderlinge duels»
Somalië   0 – 3   Burundi Nakivubo Stadium, Kampala
Daoudi   63' (pen.)
Ndikumana   76'
Kimada   86'

27 november 2000
«onderlinge duels»
(A-team) Oeganda   7 – 0   Djibouti Nakivubo Stadium, Kampala
Mukasa       63'
Ssemogerere   15'
Mubiru  
Makokha   17'
Nsubuga  

27 november 2000
«onderlinge duels»
Ethiopië   1 – 0   Burundi Nakivubo Stadium, Kampala
Abubeker   89'

Groep BBewerken

Team Gsp W G V DV DT DS Pnt
  Oeganda (B-team) 9 3 3 0 0 6 2 +4
  Rwanda 4 3 1 1 1 5 5 0
  Eritrea 2 3 0 2 1 1 2 –1
  Kenia 1 3 0 1 2 1 4 –3

19 november 2000
«onderlinge duels»
(B-team) Oeganda   3 – 2   Rwanda Municipal Stadium, Mbale

20 november 2000
«onderlinge duels»
Kenia   0 – 0   Eritrea Municipal Stadium, Mbale

22 november 2000
«onderlinge duels»
Kenia   1 – 2   Rwanda Municipal Stadium, Mbale
Robert Mambo   72' Nsengiyumva   32'
Uwimana   68'

23 november 2000
«onderlinge duels»
(B-team) Oeganda   1 – 0   Eritrea Municipal Stadium, Mbale
Bantu   75'

25 november 2000
«onderlinge duels»
Eritrea   1 – 1   Rwanda Municipal Stadium, Mbale

26 november 2000
«onderlinge duels»
Kenia   0 – 2   Oeganda (B-team) Municipal Stadium, Mbale
Omollo   18' (e.d.)
Kizza   30'

Knock-outfaseBewerken

  Halve finale finale
             
29 november – Kampala
   Oeganda (A-team)  3  
   Rwanda 1  
 
2 december – Kampala
       Oeganda (A-team) 2
     Oeganda (B-team) 0
 
derde plaats
30 november – Kampala 2 december – Kampala
   Oeganda (B-team) 1    Ethiopië  1 (4)
   Ethiopië 0      Rwanda  1 (2)

Halve finaleBewerken


29 november 2000
«onderlinge duels»
(A-team) Oeganda   3 – 1   Rwanda Nakivubo Stadium, Kampala
Mubiru   41'
Obwiny   64'
Kawesa   90'
Sibomana   27'

30 november 2000
«onderlinge duels»
(B-team) Oeganda   1 – 0   Ethiopië Nakivubo Stadium, Kampala
Kidega   45'

TroostfinaleBewerken


2 december 2000
«onderlinge duels»
Ethiopië   1 – 1
Strafschoppen 4 – 2
  Rwanda Nakivubo Stadium, Kampala
Seman   33' Mulonda   50'

FinaleBewerken


2 december 2000
(A-team) Oeganda   2 – 0   Oeganda (B-team) Nakivubo Stadium, Kampala
Mubiru   76'
Kyambadde   83'
Winnaar CECAFA Cup 2000
    
    
 
Oeganda
8e titel

Externe linkBewerken