Hoofdmenu openen

Wielersport op de Gemenebestspelen 2018

Cycling (road) pictogram.svg

Wielersport is een van de sporten die beoefend werd op de Gemenebestspelen 2018. Het wielertoernooi vond plaats van 5 tot en met 14 april in het Anna Meares Velodrome (baan), Elanora / Currumbin Valley (weg) en Nerang National Park (mountainbike).

MedaillesBewerken

MannenBewerken

Onderdeel      
Baan
Sprint   NZL Sam Webster   SCO Jack Carlin   AUS Jacob Schmid
Keirin   AUS Matthew Glaetzer   WAL Lewis Oliva   NZL Edward Dawkins
1 km tijdrit   AUS Matthew Glaetzer   NZL Edward Dawkins   SCO Callum Skinner
Teamsprint   NZL Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
  ENG Ryan Owens
Joseph Truman
Philip Hindes
  AUS Nathan Hart
Jacob Schmid
Patrick Constable
Matthew Glaetzer
Individuele achtervolging   ENG Charlie Tanfield   SCO John Archibald   NZL Dylan Kennett
Puntenkoers   SCO Mark Stewart   NZL Campbell Stewart   ENG Ethan Hayter
Scratch   AUS Sam Welsford   NZL Campbell Stewart   ENG Christopher Latham
Ploegenachtervolging   AUS Alex Porter
Sam Welsford
Leigh Howard
Kelland O'Brien
Jordan Kerby
  ENG Oliver Wood
Kian Emadi
Charlie Tanfield
Ethan Hayter
  CAN Michael Foley
Jay Lamoureux
Derek Gee
Aidan Caves
Adam Jamieson
Mountainbike
Cross country   NZL Samuel Gaze   NZL Anton Cooper   RSA Alan Hatherly
Weg
Wegwedstrijd   AUS Steele Von Hoff   WAL Jonathan Mould   RSA Clint Hendricks
Individuele tijdrit   AUS Cameron Meyer   ENG Harry Tanfield   NZL Hamish Bond

VrouwenBewerken

Onderdeel      
Baan
Sprint   AUS Stephanie Morton   NZL Natasha Hansen   AUS Kaarle McCulloch
Keirin   AUS Stephanie Morton   AUS Kaarle McCulloch   NZL Natasha Hansen
500m tijdrit   AUS Kaarle McCulloch   AUS Stephanie Morton   NZL Emma Cumming
Teamsprint   AUS Kaarle McCulloch
Stephanie Morton
  NZL Natasha Hansen
Emma Cumming
  ENG Lauren Bate
Katy Marchant
Individuele achtervolging   SCO Katie Archibald   AUS Rebecca Wiasak   AUS Annette Edmondson
Puntenkoers   WAL Elinor Barker   SCO Katie Archibald   SCO Neah Evans
Scratch   AUS Amy Cure   SCO Neah Evans   ENG Emily Kay
Ploegenachtervolging   AUS Alexandra Manly
Annette Edmondson
Ashlee Ankudinoff
Amy Cure
  NZL Kirstie James
Rushlee Buchanan
Racquel Sheath
Bryony Botha
  CAN Allison Beveridge
Annie Foreman-Mackey
Ariane Bonhomme
Stephanie Roorda
Mountainbike
Cross country   ENG Annie Last   ENG Evie Richards   CAN Haley Smith
Weg
Wegwedstrijd   AUS Chloe Hosking   NZL Georgia Williams   WAL Dani Rowe
Individuele tijdrit   AUS Katrin Garfoot   NZL Linda Villumsen   ENG Hayley Simmonds

Onderdelen voor gehandicaptenBewerken

Onderdeel      
Mannen
Sprint tandem B   SCO Neil Fachie
Matt Rotherham (piloot)
  WAL James Ball
Peter Mitchell (piloot)
  AUS Brad Henderson
Tom Clarke (piloot)
1 kilometer tijdrit tandem B   SCO Neil Fachie
Matt Rotherham (piloot)
  WAL James Ball
Peter Mitchell (piloot)
  AUS Brad Henderson
Tom Clarke (piloot)
Vrouwen
Sprint tandem B   ENG Sophie Thornhill
Helen Scott (piloot)
Alleen goud uitgereikt
1 kilometer tijdrit tandem B   ENG Sophie Thornhill
Helen Scott (piloot)
Alleen goud uitgereikt

MedailleklassementBewerken

 Gastland

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Australië 14 3 6 23
2   Engeland 4 4 5 13
3   Schotland 4 4 2 10
4   Nieuw-Zeeland 3 9 5 17
5   Wales 1 4 1 6
6   Canada 0 0 3 3
7   Zuid-Afrika 0 0 2 2
Totaal 26 24 24 74

Externe linksBewerken