Wereldbeker shorttrack 2023/2024

Wereldbeker shorttrack 2023/2024
Organisator Internationale Schaatsunie (ISU)
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen Vlag van Zuid-Korea Park Ji-won Vlag van Zuid-Korea Kim Gilli
500 meter Vlag van Canada Jordan Pierre-Gilles Vlag van Nederland Xandra Velzeboer
1000 meter Vlag van Zuid-Korea Park Ji-won Vlag van Verenigde Staten Kristen Santos-Griswold
1500 meter Vlag van Canada William Dandjinou Vlag van Zuid-Korea Kim Gilli
Aflossing Vlag van Canada Canada Vlag van Nederland Nederland
Gemengde aflossing Vlag van Nederland Nederland
Wedstrijden
Locaties 5 5
Individueel 24 24
Teamwedstrijden 6 6
Gemengd 6
<<< 2022/23 2024/25 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wintersport

De wereldbeker shorttrack 2023/2024 (officieel: ISU Short Track Speed Skating World Cup 2023-24) is een door de Internationale Schaatsunie georganiseerde shorttrackcompetitie. De cyclus begon op 20 oktober 2023 in Montreal, Canada, en zal eindigen op 18 februari 2024 in Gdansk, Polen. In totaal bestond de competitie uit zes wedstrijden op vijf verschillende locaties.[1] Net als in het voorgaande seizoen werd er ook weer gestreden om de kristallen bokaal van het algemeen klassement.

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
21/10/2023   Montreal 1000 m (1)   Park Ji-won   Steven Dubois   Pietro Sighel
1500 m   Hwang Dae-heon   Stijn Desmet   Reinis Bērziņš
22/10/2023 500 m   Liu Shaoang   Felix Roussel   Quentin Fercoq
1000 m (2)   Kim Gun-woo   Luca Spechenhauser   William Dandjinou
5000 m relay   Canada   Zuid-Korea   Japan
28/10/2023   Montreal 500 m   Jordan Pierre-Gilles   Liu Shaolin   Lin Xiaojun
1500 m (1)   William Dandjinou   Hwang Dae-heon   Kim Gun-woo
29/10/2023 1000 m   Jens van 't Wout   Hwang Dae-heon   Lee Jeong-min
1500 m (2)   Kim Gun-woo   Park Ji-won   Steven Dubois
5000 m relay   China   Canada   Kazachstan
09/12/2023   Peking 500 m (1)   Jordan Pierre-Gilles   Quentin Fercoq   Jens van 't Wout
1500 m   Kim Gun-woo   Li Wenlong   William Dandjinou
10/12/2023 500 m (1)   Jordan Pierre-Gilles   Steven Dubois   Sun Long
1000 m   Liu Shaoang   Park Ji-won   Jang Sung-woo
5000 m relay   Canada   Zuid-Korea   China
16/12/2023   Seoel 1000 m   Steven Dubois   Hwang Dae-heon   Pascal Dion
1500 m (1)   Park Ji-won   William Dandjinou   Felix Roussel
17/12/2023 500 m   Liu Shaoang   Seo Yi-ra   Denis Nikisja
1500 m (2)   William Dandjinou   Park Ji-won   Steven Dubois
5000 m relay   China   Nederland   Zuid-Korea
10/02/2024   Dresden 1000 m (1)   Park Ji-won   Felix Roussel   Steven Dubois
1500 m   William Dandjinou   Stijn Desmet   Kim Gun-woo
11/02/2024 500 m   Felix Roussel   Jordan Pierre-Gilles   Łukasz Kuczyński
1000 m (2)   Park Ji-won   Jang Sung-woo   Adil Galiakhmetov
5000 m relay   Zuid-Korea   Japan   Hongarije
17/02/2024   Gdańsk 500 m (1)   Seo Yi-ra   Steven Dubois   Łukasz Kuczyński
1500 m   Pascal Dion   Jang Sung-woo   Friso Emons
18/02/2024 500 m (2)   Steven Dubois   Denis Nikisja   Michal Niewinski
1000 m   Park Ji-won   Kim Gun-woo   Kosei Hayashi
5000 m relay   Canada   Zuid-Korea   Japan

Vrouwen

bewerken
Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
21/10/2023   Montreal 1000 m (1)   Kristen Santos-Griswold   Lee So-youn   Seo Whi-min
1500 m   Hanne Desmet   Kim Gilli   Corinne Stoddard
22/10/2023 500 m   Xandra Velzeboer   Selma Poutsma   Martina Valcepina
1000 m (2)   Kim Gilli   Hanne Desmet   Kristen Santos-Griswold
3000 m relay   Canada   Verenigde Staten   Nederland
28/10/2023   Montreal 500 m   Rikki Doak   Selma Poutsma   Martina Valcepina
1500 m (1)   Kim Gilli   Kristen Santos-Griswold   Danae Blais
29/10/2023 1000 m   Seo Whi-min   Danae Blais   Park Ji-yun
1500 m (2)   Hanne Desmet   Kim Gilli   Kristen Santos-Griswold
3000 m relay   Nederland   Zuid-Korea   Verenigde Staten
09/12/2023   Peking 500 m (1)   Kristen Santos-Griswold   Fan Kexin   Wang Ye
1500 m   Kim Gilli   Gong Li   Xandra Velzeboer
10/12/2023 500 m (2)   Xandra Velzeboer   Selma Poutsma   Fan Kexin
1000 m   Kristen Santos-Griswold   Corinne Stoddard   Gong Li
3000 m relay   Nederland   Zuid-Korea   Polen
16/12/2023   Seoel 1000m   Hanne Desmet   Kristen Santos-Griswold   Xandra Velzeboer
1500 m (1)   Kim Gilli   Corinne Stoddard   Gong Li
17/12/2023 500 m   Selma Poutsma
  Xandra Velzeboer
  Wang Ye
1500 m (2)   Kim Gilli   Kristen Santos-Griswold   Hanne Desmet
3000 m relay   Nederland   Zuid-Korea   China
10/02/2024   Dresden 1000 m (1)   Kim Gilli   Xandra Velzeboer   Kamila Stormowska
1500 m   Hanne Desmet   Kristen Santos-Griswold   Suzanne Schulting
11/02/2024 500 m   Xandra Velzeboer   Wang Ye   Kamila Stormowska
1000 m (2)   Kim Gilli   Suzanne Schulting   Corinne Stoddard
3000 m relay   Nederland   Canada   Verenigde Staten
17/02/2024   Gdańsk 500 m (1)   Selma Poutsma   Hanne Desmet   Kim Boutin
1500 m   Kristen Santos-Griswold   Suzanne Schulting   Corinne Stoddard
18/02/2024 500 m (2)   Xandra Velzeboer   Selma Poutsma   Shim Suk-hee
1000 m   Kristen Santos-Griswold   Kim Gilli   Corinne Stoddard
3000 m relay   Nederland   Zuid-Korea   Verenigde Staten

Gemengd

bewerken
Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
21/10/2023   Montreal 2000 m relay   China   Zuid-Korea   Italië
28/10/2023   Montreal 2000 m relay   China   Nederland   Italië
09/12/2023   Peking 2000 m relay   Nederland   China   Verenigde Staten
16/12/2023   Seoel 2000 m relay   Nederland   Italië   Verenigde Staten
  Zuid-Korea
10/02/2024   Dresden 2000 m relay   Verenigde Staten   Nederland   Zuid-Korea
17/02/2024   Gdańsk 2000 m relay   Nederland   Zuid-Korea   Canada

Eindstand

bewerken
2000 meter gemengde aflossing
# Land Punten
1   Nederland 380
2   China 330
3   Zuid-Korea 300
4   Verenigde Staten 284
5   Italië 280