Wereldbeker schansspringen 2019/2020

Ski jumping pictogram.svg Wereldbeker 2019/2020
Onderdeel Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen Vlag van Oostenrijk Stefan Kraft Vlag van Noorwegen Maren Lundby
Landenklassement Vlag van Duitsland Duitsland Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
Skivliegen Vlag van Oostenrijk Stefan Kraft
Vierschansentoernooi Vlag van Polen Dawid Kubacki
Raw Air Vlag van Polen Kamil Stoch Vlag van Noorwegen Maren Lundby
Blue Bird Tour Afgelast
Wedstrijden
Locaties 21 13
Individueel 30 21
Teamwedstrijden 6 2
<<< 2018/2019 2020/2021 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wintersport

De wereldbeker schansspringen 2019/2020 ging van start op 22 november 2019 in het Poolse Wisła en eindigde op 10 maart 2020 in het Noorse Lillehammer.

Dit schansspringseizoen telde verschillende hoogtepunten, het vierschansentoernooi en de RAW air tour. De schansspringer die op het einde van het seizoen de meeste punten had verzameld, won de algemene wereldbeker.

MannenBewerken

KalenderBewerken

Datum Plaats Schans Opmerking Eerste Tweede Derde
23/11/2019   Wisła HS134 Team   Oostenrijk
Philipp Aschenwald
Daniel Huber
Jan Hörl
Stefan Kraft
  Noorwegen
Daniel-André Tande
Thomas Åsen Markeng
Marius Lindvik
Robert Johansson
  Polen
Piotr Żyła
Jakub Wolny
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
24/11/2019   Daniel-André Tande   Anže Lanišek   Kamil Stoch
30/11/2019   Kuusamo HS142 Avond   Daniel-André Tande   Philipp Aschenwald   Anže Lanišek
01/12/2019 Avond Afgelast[1]
07/12/2019   Nizjni Tagil HS134 Avond   Yukiya Sato   Karl Geiger   Philipp Aschenwald
08/12/2019 Avond   Stefan Kraft   Killian Peier   Ryoyu Kobayashi
14/12/2019   Klingenthal HS140 Team   Polen
Piotr Żyła
Jakub Wolny
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
  Oostenrijk
Philipp Aschenwald
Gregor Schlierenzauer
Michael Hayböck
Stefan Kraft
  Japan
Yukiya Sato
Daiki Ito
Junshiro Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
15/12/2019 Avond   Ryoyu Kobayashi   Stefan Kraft   Marius Lindvik
21/12/2019   Engelberg HS140 Avond   Kamil Stoch   Stefan Kraft   Karl Geiger
22/12/2019   Ryoyu Kobayashi   Peter Prevc   Jan Hörl
Vierschansentoernooi 2020
29/12/2019   Oberstdorf HS137 Avond   Ryoyu Kobayashi   Karl Geiger   Dawid Kubacki
01/01/2020   Garmisch-Partenkirchen HS140   Marius Lindvik   Karl Geiger   Dawid Kubacki
04/01/2020   Innsbruck HS130   Marius Lindvik   Dawid Kubacki   Daniel-André Tande
06/01/2020   Bischofshofen HS140 Avond   Dawid Kubacki   Karl Geiger   Marius Lindvik
Eindstand Vierschansentoernooi:   Dawid Kubacki   Marius Lindvik   Karl Geiger
11/01/2020   Val di Fiemme HS104 Avond   Karl Geiger   Stefan Kraft   Dawid Kubacki
12/01/2020 Avond   Karl Geiger   Stefan Kraft   Dawid Kubacki
18/01/2020   Titisee-Neustadt HS142 Avond   Dawid Kubacki   Stefan Kraft   Ryoyu Kobayashi
19/01/2020   Dawid Kubacki   Ryoyu Kobayashi   Timi Zajc
25/01/2020   Zakopane HS134 Team   Duitsland
Constantin Schmid
Markus Eisenbichler
Stephan Leyhe
Karl Geiger
  Noorwegen
Marius Lindvik
Robert Johansson
Daniel-André Tande
Johann André Forfang
  Slovenië
Anže Lanišek
Domen Prevc
Timi Zajc
Peter Prevc
26/01/2020 Avond   Kamil Stoch   Stefan Kraft   Dawid Kubacki
01/02/2020   Sapporo HS134 Avond   Yukiya Sato   Stefan Kraft   Dawid Kubacki
02/02/2020   Stefan Kraft   Stephan Leyhe   Ryoyu Kobayashi
08/02/2020   Willingen HS145 Avond   Stephan Leyhe   Marius Lindvik   Kamil Stoch
09/02/2020 Avond Afgelast
15/02/2020   Bad Mitterndorf HS235   Piotr Żyła   Timi Zajc   Stefan Kraft
16/02/2020   Stefan Kraft   Ryoyu Kobayashi   Timi Zajc
21/02/2020   Râșnov HS97   Karl Geiger   Stephan Leyhe   Stefan Kraft
22/02/2020   Stefan Kraft   Karl Geiger   Constantin Schmid
28/02/2020   Lahti HS130 [2]   Stefan Kraft   Karl Geiger   Daniel-André Tande
29/02/2020 Team   Duitsland
Constantin Schmid
Pius Paschke
Stephan Leyhe
Karl Geiger
  Slovenië
Cene Prevc
Timi Zajc
Peter Prevc
Anže Lanišek
  Oostenrijk
Philipp Aschenwald
Daniel Huber
Michael Hayböck
Stefan Kraft
01/03/2020   Karl Geiger   Stefan Kraft   Michael Hayböck
Raw Air 2020
07/03/2020   Oslo HS134 Team   Noorwegen
Johann André Forfang
Robert Johansson
Daniel-André Tande
Marius Lindvik
  Duitsland
Constantin Schmid
Pius Paschke
Stephan Leyhe
Karl Geiger
  Slovenië
Žiga Jelar
Timi Zajc
Anže Lanišek
Peter Prevc
08/03/2020 Afgelast
09/03/2020   Lillehammer HS140 Avond   Peter Prevc   Markus Eisenbichler   Stephan Leyhe
10/03/2020 Avond   Kamil Stoch   Žiga Jelar   Timi Zajc
12/03/2020   Trondheim HS138 Afgelast
14/03/2020   Vikersund HS240 Team Afgelast
15/03/2020 Avond
Eindklassement Raw Air:   Kamil Stoch   Ryoyu Kobayashi   Marius Lindvik
19 maart tot en met 22 maart 2020: Wereldkampioenschappen skivliegen 2020 in   Planica

EindstandenBewerken

Wereldbeker algemeen
# Naam Land Punten
1 Stefan Kraft   AUT 1659
2 Karl Geiger   GER 1519
3 Ryoyu Kobayashi   JPN 1178
4 Dawid Kubacki   POL 1169
5 Kamil Stoch   POL 1031
6 Stephan Leyhe   GER 917
7 Marius Lindvik   NOR 906
8 Peter Prevc   SLO 789
9 Daniel-André Tande   NOR 721
10 Philipp Aschenwald   AUT 622
Wereldbeker skivliegen
# Naam Land Punten
1 Stefan Kraft   AUT 160
2 Timi Zajc   SLO 140
3 Piotr Żyła   POL 129
4 Ryoyu Kobayashi   JPN 109
5 Karl Geiger   GER 90
6 Kamil Stoch   POL 86
7 Antti Aalto   FIN 64
7 Robert Johansson   NOR 64
9 Domen Prevc   SLO 51
9 Johann André Forfang   NOR 51

VrouwenBewerken

KalenderBewerken

Datum Plaats Schans Opmerking Eerste Tweede Derde
07/12/2019   Lillehammer HS140   Maren Lundby   Eva Pinkelnig   Chiara Hölzl
08/12/2018   Maren Lundby   Chiara Hölzl   Sara Takanashi
14/12/2019   Klingenthal HS140   Chiara Hölzl   Ema Klinec   Katharina Althaus
11/01/2020   Sapporo HS137 Avond   Marita Kramer   Maren Lundby   Eva Pinkelnig
12/01/2020   Eva Pinkelnig   Maren Lundby   Daniela Iraschko-Stolz
17/01/2020   Yamagata HS102 Avond   Eva Pinkelnig   Sara Takanashi   Chiara Hölzl
18/01/2020 Team   Oostenrijk
Daniela Iraschko-Stolz
Marita Kramer
Chiara Hölzl
Eva Pinkelnig
  Japan
Yuki Ito
Nozomi Maruyama
Sara Takanashi
Yuka Seto
  Noorwegen
Anna Odine Strøm
Ingebjørg Saglien Bråten
Silje Opseth
Maren Lundby
19/01/2020 Avond   Eva Pinkelnig   Chiara Hölzl   Maren Lundby
25/01/2020   Râșnov HS97   Chiara Hölzl   Katharina Althaus   Eva Pinkelnig
26/01/2020   Maren Lundby   Eva Pinkelnig   Chiara Hölzl
01/02/2020   Oberstdorf HS137   Chiara Hölzl   Maren Lundby   Daniela Iraschko-Stolz
02/02/2020   Chiara Hölzl   Maren Lundby   Marita Kramer
08/02/2020   Hinzenbach HS90   Chiara Hölzl   Maren Lundby   Eva Pinkelnig
09/02/2020   Chiara Hölzl   Eva Pinkelnig   Lara Malsiner
22/02/2020   Ljubno HS94 Team   Oostenrijk
Daniela Iraschko-Stolz
Marita Kramer
Eva Pinkelnig
Chiara Hölzl
  Slovenië
Nika Križnar
Špela Rogelj
Katra Komar
Ema Klinec
  Noorwegen
Anna Odine Strøm
Thea Minyan Bjørnseth
Silje Opseth
Maren Lundby
23/02/2020   Maren Lundby   Eva Pinkelnig   Nika Križnar
Raw Air 2020
08/03/2020   Oslo HS134 Afgelast
09/03/2020   Lillehammer HS140 Avond   Sara Takanashi   Maren Lundby   Silje Opseth
10/03/2020 Avond   Maren Lundby   Silje Opseth   Chiara Hölzl
12/03/2020   Trondheim HS138 Afgelast
Eindklassement Raw Air:   Maren Lundby   Silje Opseth   Eva Pinkelnig
Blue Bird Tour 2020
14/03/2020   Nizjni Tagil HS97 Afgelast
15/03/2020
21/03/2020   Tsjajkovski HS102
22/03/2020 HS140
Eindklassement Blue Bird Tour:

EindstandBewerken

# Naam Land Punten
1 Maren Lundby   NOR 1220
2 Chiara Hölzl   AUT 1155
3 Eva Pinkelnig   AUT 1029
4 Sara Takanashi   JPN 785
5 Katharina Althaus   GER 617
6 Daniela Iraschko-Stolz   AUT 506
7 Nika Križnar   SLO 497
8 Ema Klinec   SLO 496
9 Marita Kramer   AUT 475
10 Silje Opseth   NOR 472

Externe linksBewerken

Mannen
Vrouwen