Hoofdmenu openen

Wereldbeker mountainbike 2009

sportseizoen van een competitie

Cross CountryBewerken

OverzichtBewerken

Datum Locatie Land Winnaar Winnares
11/04 Pietermaritzburg   Zuid-Afrika   José Antonio Hermida   Elisabeth Osl
26/04 Offenburg   Duitsland   Julien Absalon   Chengyuan Ren
03/05 Houffalize   België   Julien Absalon   Margarita Fullana
24/05 Madrid   Spanje   Julien Absalon   Margarita Fullana
26/07 Mont-Sainte-Anne   Canada   Julien Absalon   Catharine Pendrel
02/08 Bromont   Canada   Geoff Kabush   Lene Byberg
13/09 Champéry   Zwitserland   Burry Stander   Elisabeth Osl
19/09 Schladming   Oostenrijk   José Antonio Hermida   Elisabeth Osl

UitslagenBewerken

#1 –   Pietermaritzburg (11 april)Bewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    José Antonio Hermida Multivan Merida Biking Team 1u55'03"
2   Julien Absalon Orbea +00' 32"
3   Burry Stander Specialized Factory Racing +00' 52"
4   Christoph Sauser Specialized Factory Racing +01' 17"
5   Wolfram Kurschat Topeak Ergon Racing Team +01' 20"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Elisabeth Osl Central Ghost Pro Team 1u40'50"
2   Irina Kalentieva Topeak Ergon Racing Team +02' 07"
3   Lene Byberg Specialized Factory Racing +02' 46"
4   Margarita Fullana Massi +03' 58"
5   Mary McConneloug Kenda/Seven/NoTubes +04' 24"


#2 –   Offenburg (26 april)Bewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Julien Absalon Orbea 1u49'26"
2   Wolfram Kurschat Topeak Ergon Racing Team +01' 09"
3   Jean-Christophe Peraud Massi +02' 24"
4   Burry Stander Specialized Factory Racing +01' 32"
5   Ralph Näf Multivan Merida Biking Team +01' 54"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Chengyuan Ren China 1u49'56"
2   Margarita Fullana Massi +00' 49"
3   Lene Byberg Specialized Factory Racing +01' 24"
4   Irina Kalentieva Topeak Ergon Racing Team +01' 37"
5   Elisabeth Osl Central Ghost Pro Team +01' 51"


#3 –   Houffalize (3 mei)Bewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Julien Absalon Orbea 1u51'34"
2   Wolfram Kurschat Topeak Ergon Racing Team +00' 15"
3   Ralph Näf Multivan Merida Biking Team +00' 52"
4   Burry Stander Specialized Factory Racing +01' 15"
5   Jean-Christophe Peraud Massi +01' 26"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Margarita Fullana Massi 1u25'01"
2   Catharine Pendrel Luna Pro Team +00' 14"
3   Chengyuan Ren China +00' 46"
4   Eva Lechner Colnago Cap Arreghini +01' 58"
5   Elisabeth Osl Central Ghost Pro Team +02' 17"


#4 –   Madrid (24 mei)Bewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Julien Absalon Orbea 1u44'32"
2   Ralph Näf Multivan Merida Biking Team +01' 06"
3   Moritz Milatz Multivan Merida Biking Team +01' 59"
4   Marco Fontana Cannondale Factory Racing +02' 00"
5   Nino Schurter Scott-Swisspower MTB +02' 02"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Margarita Fullana Massi 1u28'24"
2   Marie-Hélène Prémont Team Maxxis-RMB +00' 04"
3   Lene Byberg Specialized Factory Racing +00' 15"
4   Sabine Spitz Central Ghost Pro Team +02' 17"
5   Catharine Pendrel Luna Pro Team +02' 19"


#5 –   Mont-Sainte-Anne (26 juli)Bewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Julien Absalon Orbea 2u06'05"
2   José Antonio Hermida Multivan Merida Biking Team +00' 32"
3   Geoff Kabush Team Maxxis-RMB +02' 48"
4   Ralph Näf Multivan Merida Biking Team +04' 50"
5   Burry Stander Specialized Factory Racing +05' 42"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Catharine Pendrel Luna Pro Team 1u37'42"
2   Irina Kalentieva Topeak Ergon Racing Team +01' 31"
3   Kateřina Nash Luna Pro Team +01' 49"
4   Lene Byberg Specialized Factory Racing +02' 09"
5   Willow Koerber Subaru / Gary Fisher +02' 26"


#6 –   Bromont (2 augustus)Bewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Geoff Kabush Team Maxxis-RMB 1u52'39"
2   José Antonio Hermida Multivan Merida Biking Team +01' 31"
3   Ralph Näf Multivan Merida Biking Team +01' 51"
4   Florian Vogel Scott-Swisspower MTB +02' 10"
5   Lukas Flückiger Trek World Racing +02' 22"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Lene Byberg Specialized Factory Racing 1u45'58"
2   Irina Kalentieva Topeak Ergon Racing Team +02' 35"
3   Catharine Pendrel Luna Pro Team +03' 13"
4   Elisabeth Osl Central Ghost Pro Team +03' 31"
5   Mary McConneloug Kenda/Seven/NoTubes +03' 50"


#7 –   Champéry (13 september)Bewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Burry Stander Specialized Factory Racing 1u41'06"
2   Julien Absalon Orbea +00' 15"
3   Ralph Näf Multivan Merida Biking Team +00' 24"
4   Lukas Flückiger Trek World Racing +00' 28"
5   Mathias Flückiger Trek World Racing +00' 41"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Elisabeth Osl Central Ghost Pro Team 1u39'39"
2   Anna Szafraniec JBG-2 Professional +00' 54"
3   Lene Byberg Specialized Factory Racing +01' 23"
4   Eva Lechner Colnago Cap Arreghini +02' 18"
5   Katrin Leumann +02' 27"


#8 –   Schladming (20 september)Bewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    José Antonio Hermida Multivan Merida Biking Team 1u40'42"
2   Rubén Ruzafa Orbea +00' 30"
3   Mathias Flückiger Trek World Racing +01' 26"
4   Nino Schurter Scott-Swisspower MTB +01' 52"
5   Alexis Vuillermoz Team Lapierre International +01' 58"
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Elisabeth Osl Central Ghost Pro Team 1u19'10"
2   Lene Byberg Specialized Factory Racing +01' 05"
3   Catharine Pendrel Luna Pro Team +01' 13"
4   Anna Szafraniec JBG-2 Professional +01' 41"
5   Marie-Hélène Prémont Team Maxxis-RMB +01' 53"


EindklassementenBewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
    Julien Absalon Orbea 1472
    José Antonio Hermida Multivan Merida Biking Team 1190
    Burry Stander Specialized Factory Racing 1166
4   Ralph Näf Multivan Merida Biking Team 970
5   Nino Schurter Scott-Swisspower MTB 859
6   Wolfram Kurschat Topeak Ergon Racing Team 796
7   Lukas Flückiger Trek World Racing 794
8   Geoff Kabush Team Maxxis-RMB 741
9   Jean-Christophe Peraud Massi 720
10   Roel Paulissen Cannondale Factory Racing 663
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
    Elisabeth Osl Central Ghost Pro Team 1440
    Lene Byberg Specialized Factory Racing 1325
    Catharine Pendrel Luna Pro Team 1135
4   Irina Kalentieva Topeak Ergon Racing Team 1070
5   Margarita Fullana Massi 912
6   Marie-Hélène Prémont Team Maxxis-RMB 813
7   Katrin Leumann 694
8   Anna Szafraniec JBG-2 Professional 686
9   Sabine Spitz Central Ghost Pro Team 680
10   Mary McConneloug Kenda/Seven/NoTubes 664


DownhillBewerken

OverzichtBewerken

Datum Locatie Land Winnaar Winnares
12/04 Pietermaritzburg   Zuid-Afrika   Greg Minnaar   Tracy Moseley
10/05 La Bresse   Frankrijk   Steve Peat   Sabrina Jonnier
17/05 Vallnord   Andorra   Steve Peat   Sabrina Jonnier
07/06 Fort William   Groot-Brittannië   Greg Minnaar   Sabrina Jonnier
21/06 Maribor   Slovenië   Fabien Barel   Sabrina Jonnier
25/07 Mont-Sainte-Anne   Canada   Sam Hill   Sabrina Jonnier
01/08 Bromont   Canada   Greg Minnaar   Sabrina Jonnier
20/09 Schladming   Oostenrijk   Sam Hill   Tracy Moseley

EindklassementenBewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
    Samuel Hill Monster Energy-Specialized 1469
    Greg Minnaar Santa Cruz Syndicate 1349
    Steve Peat Santa Cruz Syndicate 1258
4   Gee Atherton Animal Commencal 1166
5   Michael Hannah GT Bicycles 990
6   Justin Leov Trek World Racing 838
7   Samuel Blenkinsop Yeti Fox Shox Factory 828
8   Brendan Fairclough Monster Energy-Specialized 810
9   Aaron Gwin Yeti Fox Shox Factory 770
10   Fabien Barel Subaru MTB Pro 725
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
    Sabrina Jonnier Team Maxxis-RMB 1767
    Tracy Moseley Trek World Racing 1355
    Emmeline Ragot Suspension Center 1335
4   Floriane Pugin Iron Horse-Kenda-Playbiker 1114
5   Céline Gros Morzine-Avoriaz 74 1010
6   Mio Suemasa Japan 950
7   Myriam Nicole 607
8   Fionn Griffiths Norco World Team 532
9   Claire Buchar Chain Reaction Cycles 510
10   Emilie Siegenthaler Scott 11 484

Four CrossBewerken

OverzichtBewerken

Datum Locatie Land Winnaar Winnares
11/04 Pietermaritzburg   Zuid-Afrika   Jared Graves   Anneke Beerten
02/05 Houffalize   België   Jared Graves   Jill Kintner
16/05 Vallnord   Andorra   Joost Wichman   Fionn Griffiths
06/06 Fort William   Groot-Brittannië   Jared Graves   Jill Kintner
20/06 Maribor   Slovenië   Joost Wichman   Caroline Buchanan
25/07 Mont-Sainte-Anne   Canada   Jared Graves   Anneke Beerten
01/08 Bromont   Canada   Joost Wichman   Fionn Griffiths
19/09 Schladming   Oostenrijk   Jared Graves   Anneke Beerten

EindklassementenBewerken

Mannen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
    Jared Graves Yeti Fox Shox Factory 802
    Joost Wichman 551
    Romain Saladini Team Sunn 431
4   Roger Rinderknecht GT Bicycles 378
5   Dan Atherton Animal Commencal 341
6   Michal Prokop 270
7   Rafael Álvarez de Lara Specialized Factory Racing 240
8   Tomáš Slavík 235
9   Johannes Fischbach Ghost ATG Pro Team 145
10   Guido Tschugg Ghost ATG Pro Team 133
Vrouwen Elite
Plaats Naam Ploeg Punten
    Anneke Beerten Suspension Center 580
    Fionn Griffiths Norco World Team 400
    Jill Kintner 400
4   Melissa Buhl 235
5   Jana Horaková 205
6   Caroline Buchanan 185
7   Anita Molcik 125
8   Romana Labounková 120
9   Emmeline Ragot Suspension Center 110
10   Joanna Petterson 90

Zie ookBewerken